Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

bepel

New member
Skoro pytają czego nie lubię to napisałem :). Jakie pytanie - taka odpowiedź :). Ja też czekam na dobry tv ale póki co muszę kupić możliwie przyzwoity za rozsądne pieniądze - myślę, że max to 6 kpln. To max, mam nadzieję, że kupię taniej bo nie sądzę aby tv za 3000 - 6000 tak się różniły aby warto było zapłacić tę różnicę. Póki co za niewielką poprawą jakości nieproporcjonalnie rośnie cena. Radźcie :)
 

bepel

New member
Pierwsza zasada wyboru w/g mnie:najpierw się zdecyduj plazma czy lcd?Trochę lektury ci nie zaszkodzi ;-)

Raczej LCD (LED) o tym już pisałem... A lektury mam już przesyt czytam non stop... natomiast zadowalającej odpowiedzi na tym forum (KIKI robi to świetnie) nie dostałem. Chciałbym otrzymać propozycje 3-4 tv które mógłbym porównać. Do tej pory radzono mi plazmę - ja pas i 1 tv LCD (LED) - fajny ale jeden, trudno go z czymś porównać. Ciężko się tu czegoś dowiedzieć...
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Raczej LCD (LED) o tym już pisałem... A lektury mam już przesyt czytam non stop... natomiast zadowalającej odpowiedzi na tym forum (KIKI robi to świetnie) nie dostałem. Chciałbym otrzymać propozycje 3-4 tv które mógłbym porównać. Do tej pory radzono mi plazmę - ja pas i 1 tv LCD (LED) - fajny ale jeden, trudno go z czymś porównać. Ciężko się tu czegoś dowiedzieć...
Zerknij na Toshibę,dobrze(chyba najlepiej z lcd)radzi sobie z sygnałem SD.
 

bepel

New member
Nie zaszkodzi porównać go z Lg 42LE5500,też bardzo chwalony w przystępnej cenie.
Cena to rzecz wtórna - pieniądze nie są problemem. Ważne abym dostał dobry obraz do oglądania TV (Canal + film HD, HBO, Cinemaxy, Ale Kino, Film Box HD, BBC i inne z cyfrówki kablowej) Nie wiem czy używa się bajerów w stylu resolution +, 200 HZ, clear panel i inne bajery które mi ciężko dojrzeć w sklepie na tv. Chciałbym zapłacić tyle ile warto aby widzieć dobry, przyzwoity obraz. Mam jasny pokój - tv na przeciwko południowego okna ale na obecnym matowym LG nie ma żadnego problemu. Lubię jasny, ostry, wyraźny obraz z naturalnym kolorem.Nie wiem czy nie lepiej więcej "lików np 46 ale ciśnienia nie ma. Popatrzę na tego LG - dzięki. (Mam nadzieję, że tak jak Toshibę robią w Polsce - to nie najważniejszy ale zacny argument - trzeba wspierać takich inwestorów :))
 

ledres

New member
Witam. Kupuję pierwszy płaski telewizor i proszę o pomoc w wyborze.

odległość od ekranu: 4 - 4,5 m
jak słońce świeci w pokoju: okno na zachód - północny zachód, w godzinach popołudniowych bardzo jasno, są rolety
jak duży jest pokój: 5,5 x 3 m = 16,5 m2
jaki masz obecnie telewizor: CRT 29 cali Panasonic TX-29PX15P
jakie programy najczęściej oglądasz: filmy divx, DVD i BD, sport, gry
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem, w dzień czasami
preferowana wielkość telewizora: >42 cale, im więcej tym lepiej :)
preferowana marka: Panasonic
czego nie lubisz w telewizorach: wszystkiego co przeszkadza w rozkoszowaniu się filmem ;)
jakie urządzenia będą podłączone: komputer, PS3, antena zbierająca z powietrza - musi być tuner umożliwiający odbiór programów nadawanych cyfrowo
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: telewizja 25%, głównie filmy z komputera
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
czy ważne jest wifi: raczej nie
czy USB ma mieć czytanie filmów: niekoniecznie
jakimi złączami: HDMI
jaki masz sygnał: antenowy z anteny stojącej obok telewizora :)
ile programów HD: tyle ile jest nadawanych obecnie w powietrzu (jestem w zasięgu nadawania testowego)
ma stać czy wisieć: stać
ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
jaka klasa cenowa: do ok. 3000 PLN.

Jest jeden model 46 cali Panasonica który na skapiec.pl występuje w cenie poniżej 3kPLN - TX-P46U20. Jest też LG 50PK250, który ma 50 cali i kosztuje 2800 PLN. Poza tym jest też kilka modeli Panasonica 42 cale. Co polecacie w mojej sytuacji? Może jeszcze coś innego?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
myśl tylko o 50'
LG 50PK350
Panasonic 50x20

z tych bym wybierał, choć jak będzie słońce to bez rolet nic nie pooglądasz
z drugiej strony do 3k nie kupisz żadnego 50' lcd czy nawet 46'
 

ledres

New member
myśl tylko o 50'
LG 50PK350
Panasonic 50x20

z tych bym wybierał, choć jak będzie słońce to bez rolet nic nie pooglądasz
z drugiej strony do 3k nie kupisz żadnego 50' lcd czy nawet 46'

Bez rolet to nawet na CRT zazwyczaj nie da się oglądać kiedy świeci słońce.

50x20 ma rozdzielczość tylko 1024x768, a z tego wykresu hdtv.com.pl/upload/rte/rozdzielczosc_chart.jpg wynika, że z tej odległości przy 50 calach już warto co najmniej 720p. Poza tym czy nie jest tak, że TV 50 cali kosztujący tyle samo co inny 46 cali tej samej marki jest od niego gorszy w każdym aspekcie poza rozmiarami?
 

ledres

New member

No tak, ale wolałbym jednak jedną ze standardowych rozdzielczości HD - 1280x720 albo 1920x1080 ze względu na chociażby brak skalowania.
Ogólnie - czy rzeczywiście prawidłowe podejście to "jak największy ekran, jakość obrazu i żywotność jest i tak podobna", czy też jednak może lepiej wziąć np. 46 cali Panasonica zamiast 50 LG?
 

don111

Banned
przy tej odległości rozdzielczość ma małe znaczenie, choć skoro Cię to gryzie możesz wziąść LG, jakość obrazu to praktycznie jedno i to samo, Panasonic niby ciut pewniejsza marka ale generalnie którego byś nie wybrał to będzie to świetny wybór w tej cenie
 

Merior

New member
LED czy Plazma

Witam.
Kupuję pierwszy płaski telewizor i proszę o poradę.

odległość od ekranu: 2,5 - 3,5~4m
jak słońce świeci w pokoju: okno na południe, w godzinach południowych bardzo jasno, są zasłony
____okno ____
tv...................x


.....x..............x
_____________ x - widzowie
jak duży jest pokój: 4,6m x 4,9 m = 22,5 m2
jaki masz obecnie telewizor: 25 cali SONY kv-2553mt (18-stolatek)
jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, seriale, sport (głównie siatkówka), gry - w niedalekiej przyszłości PS3
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudniu i wieczorem, w dzień weekendami
preferowana wielkość telewizora: 42 cale
preferowana marka: Sony LG Panasonic
czego nie lubisz w telewizorach:
jakie urządzenia będą podłączone: komputer, PS3, tuner Cyfrowego Polsatu narazie sd potem pewnie hd
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: telewizja 80%, reszta filmy z komputera
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: również z boku
czy ważne jest wifi: byłoby fajne.
czy USB ma mieć czytanie filmów: raczej tak
jaki masz sygnał: Cyfrowy Polsat sd, później hd
ile programów HD: na razie 0
ma stać czy wisieć: stać
ile osób zasiada przed telewizorem: najczęściej 1-3 rzadko więcej niż 5.
jaka klasa cenowa: ok. 3000 PLN.

Mój faworyt to jak narazie LG 42LE5500. Byłem w sklepiei sprzedawca jeszcze namawiał mnie na Panasonic tx-p42g20e. Obawiam się o żywotność plazmy, jako że często oglądane są seriale (logo stacji tv) oraz to że stoi jakby w przejściu i może zostać lekko puknięty/trącony. Mam wrażenie ze to bardzo delikatny tv, dlatego skłaniam się właśnie do LG, który, tak jak Panasonic, ma sporo świetnych opinii. Co możecie mi polecić i dlaczego?

LG 42LE5500 3000 zł
Panasonic tx-p42g20e ~3500 zł

Pozdrawiam
Merior
 

don111

Banned
wygląda na solidną ofertę, to zdaje się jakaś okrojona wersja modelu S20, porównaj czym się różnią na stronie Panasonica

Mój faworyt to jak narazie LG 42LE5500. Byłem w sklepiei sprzedawca jeszcze namawiał mnie na Panasonic tx-p42g20e. Obawiam się o żywotność plazmy, jako że często oglądane są seriale (logo stacji tv) oraz to że stoi jakby w przejściu i może zostać lekko puknięty/trącony. Mam wrażenie ze to bardzo delikatny tv, dlatego skłaniam się właśnie do LG, który, tak jak Panasonic, ma sporo świetnych opinii. Co możecie mi polecić i dlaczego?

LG 42LE5500 3000 zł
Panasonic tx-p42g20e ~3500 zł

Pozdrawiam
Merior
w Panasonica możesz dosyć mocno "puknąć" i nic się nie stanie (wzmocniona szyba)
w LCD jak pukniesz to będzie już po matrycy
jeśli chodzi o żywotność to jest podobna w obu technologiach, a o wypalenia w Panasonicu nie musisz się martwić, chyba że zmieniasz kanały z tvp1 na tvp2 i odwrotnie :)
 

Merior

New member
Zakup dokonany. Wybór padł na LG. Na obrazie DEMO Plazma wypadała wspaniale, jednak po włączeniu własnych filmów z pendrive'a radziła sobie sporo gorzej od LEDa. Prosty wybór: lepsze skalowanie, lepsza czerń, lepsza cena, więcej obsługiwanych plików po USB i obsługa NTFS. Nie żałuję i szczerze polecam LG LE5500.

Pozdrawiam,
Merior
 

Gorzów

New member
przecież plazma to porażka

szary ekran, wyblakłe kolory , szara czerń, szara biel. Mdły, zużyty obraz. LCD a w LED widoczne jeszcze bardziej, czarna, smolista czerń, biała biel, cudowny kontrast. W HD dodatkowo dużo większa paleta barw. Uczta dla oczu. Widoczne jest to szczególnie gdy przełączy się podawanie sygnału z dekodera sat z Euro na coax. Mam dekoder Polsatu-badziewby sygnał, badziewne HD. Dekoder Cyfry (nowy 500 GB z niebieskim wyświetlaczem) jest OK. Tu HD na Cyfra+HD , BBC HD , NAT.Geogr. HD i Anim.Planet Wild HD często jest prawie na poziomie blu reja-miód i malina.
Cały czas nie mogę się nadziwić gdzie ci opisywacze czarnej czerni w plazmach ją widzą? Za każdym razem gdy jestem w sklepie z TV oglądam i porównuję telewizory różnych systemów i nie spotkałem jeszcze innej opcji niz ta opisana wyżej.

od 3 lat uzytkownik Samsunga LCD 48 F60 FullHD, system audio-video Koda, jakiś blu rej
 
Do góry