Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

Masta_J

Active member
Bez reklam
(...)Za każdym razem gdy jestem w sklepie z TV oglądam i porównuję telewizory różnych systemów i nie spotkałem jeszcze innej opcji niz ta opisana wyżej.
(...)
Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego tego nie widzisz :grin:
Jak można porównywać w sklepie te technologie, no ludzie!

Pozdrawiam,
 

Gorzów

New member
Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego tego nie widzisz :grin:
Jak można porównywać w sklepie te technologie, no ludzie!

Pozdrawiam,
a gdzie mam porównywać? do domu mam kupic 10 telewizorów po 8-10 tys. sztuka ?
Na sklepowym telewizorze ustawiałem pilotem porównywalne obrazy na RÓŻNYCH kanałach: z anteny, z CD, z blureja. A co, myslałeś, że ogladam tylko obrazy na sklepowych, dynamicznych czy przykładowych ustawieniach ? Nie sądź innych wedle swojego pokroju.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
"Nie sądź innych wedle swojego pokroju."
A co to za bzdetne, daremne teksty?

Daruj sobie i skup się na faktach, ja miałem prezentację w domu i tam zdecydowanie wygrywa plazma, nawet z najlepszym LCD.
W oświetleniu sklepowym to Ty sobie możesz oglądać.

Pozdrawiam,
 

don111

Banned
Cały czas nie mogę się nadziwić gdzie ci opisywacze czarnej czerni w plazmach ją widzą? Za każdym razem gdy jestem w sklepie z TV oglądam i porównuję telewizory różnych systemów i nie spotkałem jeszcze innej opcji niz ta opisana wyżej.
widza ją na ekranie w warunkach domowych, czyli światło jarzeniowe albo inne mocne nie odbija się w ekranie
nie wiem jakim cudem w dzień chciałeś porównać czerń, tak się nie da, szara czerń w plaźmie to kolor matrycy w mocnym świetle, podczas gdy każdy LCD wygląda jakby miał smolistą czerń
a te "wyblakłe kolory" w plaźmie to większa liczba przejść tonalnych (cieni), LCD uśrednia barwy przez co obraz wydaje się bardziej ostry na pierwszym planie
w dzień owszem wygląda niby pięknie ale wiesz jak ten cudowny kontrast wygląda w nocy ? to się przyjrzyj
YouTube - Comparativo: TV de LED vs plasma
oczywiście kamera tutaj mocno wzmacnia ten efekt "przepalenia" ale chodzi o pokazanie na czym mniej więcej to polega
 

zrebak82

New member
Witam, zwaracam sie tutaj do was z prosba o pomoc w podjeciu decyzji jaki tv zakupic, ostatnie tygodnie poswiecilem na czytaniu materialow plazma czy lcd? Dalej jestem nie zdecydowany mam nadzieje ze jakos doradzicie i pomozecie w dokonaniu wyboru.

odległość od ekranu = 3-4 metry
jak słońce świeci w pokoju = okno na ścianie zachodniej tv na ścianie polnocnej
Jak duży jest pokój = 20 m2
jaki masz obecnie telewizor= Samsung LE32B554
jakie programy najczęściej oglądasz= filmy,Sport(Piłka nożna).dokumentalne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = tv idzie caly dzien ,wieczorem rowniez do pozna(mocna eksplatacja)
preferowana wielkość telewizora= 42-50
preferowana marka = SONY,PANASONIC,SAMSUNG,LG
czego nie lubisz w telewizorach= ma być ładny obraz
jakie urządzenia będą podłączone = Dreambox 800 (HDMI), ,amplituner z głośnikami (HDMI),) PS3,XBOX360
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 70 procent Tv z Satelity ,Reszta konsole i filmy
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = głownie na wprost,lecz i z kątów.
telewizor ma mieć wifi = nie koniecznie
ma czytać przez USB filmy = nie koniecznie
jakimi złączami i co chcesz podłączyć = HDMI
ile programów HD = ponad 15
ile godzin dziennie ma grać telewizor = codziennie od 8 rano do poznego wieczora
ile osób zasiada przed telewizorem = do 5
ma stać czy wisieć = wisieć
jaka klasa cenowa = 4,5 tys max

mysle ze te kryteria pomoga w dobraniu odpowiedniego sprzetu ,zastanawiam sie czy juz przejsc na 3D przy zmianie tv czy poprostu lepiej bedzie zainwestowac w leda i najwazniejsze czy ma to byc plazma czy lcd,do tej pory mialem same lcd i niemialem zadnych problemow,plazmy kusza mnie natomiast wielkoscia a z drugiej strony przeraza mnie pojecie wypalania i niewiem czy przy takiej ilosci godzin pracy tv plazma to dobry pomysl.:niewiem:
 

fish_dvb

New member
Witam wszystkich,
od pewnego czasu przeglądam forum i oceniam je wysoko. Uważam, że warto wspomóc jego rozwój, wstępując do klubu...:)

Obecnie jestem zainteresowany kupnem większego TV i prawie się zdecydowałem, ale poproszę o wasze propozycje będące dobrym wyborem dla moich warunków mieszkaniowych i preferencji.

odległość od ekranu - około 2,5 m
jak słońce świeci w pokoju - okno na południe a TV bokiem do okna na środku dłuższej ściany
Jak duży jest pokój - 3,6x5 metrów
jaki masz obecnie telewizor - CRT 32 cale 100Hz
jakie programy najczęściej oglądasz - najczęściej Filmowe, potem dokument i sport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem (tylko w weekend w dzień)
preferowana wielkość telewizora - 42 cale (46 chyba będzie za duży do mieszkania i odległości 2,5m oczy-ekran)
preferowana marka - Panasonic, Sharp, Sony...
czego nie lubisz w telewizorach - nienaturalnych barw, braku płynności
jakie urządzenia będą podłączone - nBox turbo, DVD, Asus O!Play, czasem komputer
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 50% telewizji
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - raczej na wprost
telewizor ma mieć wifi - niekoniecznie
ma czytać przez USB filmy - j.w.
jakimi złączami i co chcesz podłączyć - HDMI, SCART
jaki masz sygnał - platforma "n"
ile programów HD - 20
ile godzin dziennie ma grać telewizor - 4 do 5
ile osób zasiada przed telewizorem - 2 do 4
ma stać czy wisieć - stać
jaka klasa cenowa - w okolicach 3500

Póki co, to skłaniam się ku plazmom Panasonica, ale podobają mi się też dobre LCD (niestety ich cena..)

Pozdrawiam
 

witekkij

New member
plazma czy lcd

plazma typu Panasonic 42v20 czy led SHARP 40LE924E?
mam do tv 2,5m, ogladam glownie wieczorami, lubie filmy z napisami i gierki
 

Przemo87

New member
Sharp czy Panasonic?

Witam
Noszę się z zamiarem zakupu TV. Już byłem prawie zdecydowany na model Panasonica TX-P...V20E(wielkości matrycy nie podaję ponieważ jest zależna od kwoty jaką mi zaproponuje potencjalny sprzedawca:))aż tu nagle zobaczyłem ów telewizorek w jednym ze sklepów, w których obsługa jak każdy wiadomo nie ma za dużego pojęcia o sprzedawanych wyrobach. Panasonic stał koło Sharpa model LC-...LX700E i delikatnie rzecz ujmując blado przy nim wyglądał. Zapytałem sprzedawcy co byłoby dla mnie bardziej odpowiednim rozwiązaniem ale w każdym miejscu swojej wypowiedzi zaznaczał że LCD jest lepsze od plazmy więc wyszedłem ze sklepu. Obraz w Panasonicu był rozmyty i ogólnie straszna pikseloza w przeciwieństwie do sharpa gdzie obraz był bardzo wyraźny. Przeraziłem się trochę ale na forum przeczytałem że nie wolno porównywać telewizorów przy świetle sklepowym. Strach minął ale pozostała niepewność dlatego zwracam się z pytaniem co bardziej spełniłoby moje oczekiwania

odległość od ekranu - niecałe 3m
jak słońce świeci w pokoju - pokój mocno nasłoneczniony(od czego są zasłony:))
Jak duży jest pokój - 20m2
jaki masz obecnie telewizor - Phillips CRT modelu nie znam
jakie programy najczęściej oglądasz- telewizor potrzebuję głównie do filmów, lubię pooglądać Discovery itp, poza tym sport i programy motoryzacyjne
preferowana wielkość telewizora- 40" - 50"
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - popołudniu i wieczorem(częściej)
preferowana marka - panasonic
czego nie lubisz w telewizorach - póki co mam małe doświadczenie z nowymi technologiami ale głównie z tych zozauważyłem u kogoś to mdłe kolory, teatr w lcd
jakie urządzenia będą podłączone - kino, x-box, aparat
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 25% tv, 65% kino, 10% konsola
pod jakim kątem patrze na tv - pod lekkim skosem i na wprost
Czy ważne jest wifi - fajnie by bylo
czy USB ma mieć czytanie filmów - tez fajnie by bylo ale niekoniecznie
złącza - typowe
jaki masz sygnał - UPC lub N-ka(bardziej prawdopodobne)
ma stać czy wisieć- raczej stac
cena - do 4000
 

don111

Banned
nie widziałeś pikselozy bo plazma rozmywa bardziej krawędzie od LCD, to co widziałeś jest opisane tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/64336-plazma-widoczna-siatka-na-ekranie.html

to teraz odwróć tą sytuację z wyblakłym obrazem
w sklepie telewizor z ustawionym na max kontrastem wypada blado a w domu na takim ustawieniu będzie wypalał oczy
przy mniej intensywnym oświetleniu oczy bardziej zwracają uwagę na pośrednie barwy, wyblakłość sklepowa w domu znika a widzisz więcej szczegółów w obrazie - przejść tonalnych, nie giną szczegóły w jasnych i ciemnych partiach
obraz nie jest "przepalony", jak to wygląda masz zobrazowane tutaj
YouTube - Comparativo: TV de LED vs plasma
oczywiście LCD tak źle na żywo w zaciemnieniu nie wygląda (chyba że byłby ustawiony tak jak w sklepie), kamera to wyolbrzymia, ale chodzi o pokazanie samej efektu
 

Heniuro

New member
Jakieś propozycje ?

odległość od ekranu = min. 2m, max 3m
jak słońce świeci w pokoju = pokój od zachodu, przy oknach
Jak duży jest pokój = ???
jaki masz obecnie telewizor= CRT
jakie programy najczęściej oglądasz= Co na kablu leci ;-)- Discovery itp.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = 50/50, ze wskazaniem na wieczór
preferowana wielkość telewizora= 40-42 ale otwarty jestem na inne sugestie.
preferowana marka = not a fanboy ;-)
czego nie lubisz w telewizorach= ???
jakie urządzenia będą podłączone = kablówka (z dekoderem cyfrowym, mozliwosc kilku kanalow HD), PC- tylko do obejrzenia filmu (nie bedzie TV jako monitor)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 90% czasu kablowka
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = Kanapa wprost, fotele pod kątem
telewizor ma mieć wifi = nie musi
ma czytać przez USB filmy = miło by było ale obejdzie się
jakimi złączami i co chcesz podłączyć = euro, ew. to co da dekoder HD, do kompa pewnie dvi->hdmi
ile programów HD = góra 10- Aster...
ile godzin dziennie ma grać telewizor = Zależnie, są dni 12h, są dni że cały czas off
ile osób zasiada przed telewizorem = max 2
ma stać czy wisieć = stać
jaka klasa cenowa = 2500 ale mozliwa doplata jezeli mialoby to powazna roznice zrobic.
 

Hermanowy

New member
TV dla starszego małżeństwa.

Witam

Szukam tv dla starszego małżeństwa, którzy nie są zadowoleni z obecnego. Jako, że są to moi przyszli potencjalni teściowie :p, zależy mi, żeby nie kupić jakiegoś badziewia :).

odległość od ekranu = 0d 2 do 3 metrów
jak słońce świeci w pokoju = okna od wschodu, tv bokiem do okien
Jak duży jest pokój = ok. 15m2
jaki masz obecnie telewizor = LCD 26" LG 26LG3000
jakie programy najczęściej oglądasz = zawody sportowe (lekka atletyka, zimowe), seriale, programy podróżniczo-kulinarne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = 40% dzień, 60% wieczór
preferowana wielkość telewizora = więcej niż 26"
preferowana marka = nie mam
czego nie lubisz w telewizorach = skomplikowanej obsługi
jakie urządzenia będą podłączone = kablówka UPC analogowa (może niedługo cyfrowa), cyfrowy aparat (oglądanie na tv zdjęć i filmików)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 90% telewizja
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = 80% na wprost z 2-2,5m, 20% z boku z ok. 3m
telewizor ma mieć wifi = nie musi, ale jakby miał to byłoby super
ma czytać przez USB filmy = nie musi, ale jakby miał to byłoby super
jakimi złączami i co chcesz podłączyć = usb do aparatu, antenowe do kablówki analogowej, w przyszłości do cyfrowego dekodera upc
ile programów HD = obecnie 0
ile godzin dziennie ma grać telewizor = 0-5h
ile osób zasiada przed telewizorem = 1-3
ma stać czy wisieć = stać
jaka klasa cenowa = najlepiej do. 2tys., ale akceptowalne do 3tys.

Generalnie posiadacze są niezadowoleni z wielkości swojego obecnego tv (26"). Wiadomo, w tym wieku wzrok już nie ten, a teraz nadają w takim formacie, że wszelkie napisy na małych tv są mikroskopijne. Myślałem nad plazmą, ale boję się, że dla słabego wzroku może być zbyt słaby kontrast. A może się mylę? Do tego dochodzi fakt, że wnęka w regale ma 85cm szerokości. Znajdzie się coś sensownego w tej szerokości, czy trzeba będzie kombinować z meblami?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
modele 40" powinny się zmieścić i rozmiarem i cenowo a także realizacją jakości :
Sharp 40 LE 810
Samsung 40 C 650
Toshiba 40 VL748
Sony 40EX500
 

Hermanowy

New member
No niestety, najmniej ma Toshiba - 95cm.

Czyli co? Węższe to już tylko mniej niż 40"? Opłaca się w ogóle zmieniać 26" na np 36"? Czy lepiej kombinować, żeby zmieścić więcej niż 85cm szerokości?

Nie zaproponowałeś żadnej plazmy. Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad nią głównie ze względu na zawody sportowe i analogową kablówkę. Myślisz, że jakaś plazma HD Ready nie zdałaby egzaminu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z plazm full hd są tylko 42" - więc jeszcze większe.
Zaś 37 HD Ready ale nie nadaje się do zdjęć.
 

Hermanowy

New member
O tych zdjęciach napisałem, że to 10%. Nie chcę żeby ta funkcja miała aż taki wpływ na wybór tv. Poczytałem trochę i wolę, żeby analogowa kablówka lepiej wyglądała (a wg tego co przeczytałem lepiej wygląda na HD Ready) niż oglądanie zdjęć raz na jakiś czas.
Ponowię jednak pytanie, czy jest sens zmieniać 26 na 37", czy to znacząco wpłynie na komfort oglądania drobnych elementów na ekranie?
 
Do góry