Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

perlalei

New member
Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum wiec prosze o wyrozumialosc. Pisze, gdyz chcialbym nabyc tv typowo pod ps3. moge przeznaczyc na to ok. 3 tys zl. Odleglosc kanapy od tv gdzies 2 metry. Pomieszczenie przyciemnione. Nie ma dla mnie roznicy czy to lcd czy plazma. Jak zdazylem zauwazyc jest tu wielu uzytkownikow, ktorzy sa obeznani w temacie. Bardzo prosze o jakiekolwiek opinie, gdyz jako gracz hardcorowy szukam maxa, oczywiscie w tym przedziale cenowym Dzieki z gory i pozdrawiam
 

tchomikt

New member
Witam,

Od wczoraj jestem posiadzaczem SAM PS50B550 - powiem tak:
- wielkość super (jak w kinie:)
- obraz (cyfrowy polsat) - oczywiście nie każdy kanał ale np. TVN to obraz "brzytwa":)
- kolory "bomba" - porównałem z Panasem znajomych 42S10E - Panas ma jakieś blade odcienie (może zależy od ustawień)
- bzyczenie - przykładając ucho do tyłu obudowy coś tam delikatnie syczy ale to samo jest w porównywanym Panasie - przy max. wyciszeniu jak się mocno wsłucham to coś tam może słychać - ale jakby ktoś by mi wcześniej nie powiedział to bym nawet na to nie zwrócił uwagi.

Podsumowując:

Za 3500zł (można nawet taniej - ale ja chciałem z RTV AGD na raty i z ich transportem) dostaję mega ekran, piekne kolory, ładny design obudowy - stosunek jakośc/cena dla mnie ideał.

Dzięki wszystkim a szczególnie El Greco za pomoc (El Greco - w Polsce przy zakupie internetowym też jest możliwość zwrotu w ciągu 10 dni)

Co do "docierania" plazmy - znalazłem kilka wątków na tym forum. Czy rzeczyiwście jest potrzeba "docierania" obecnych plazm. Nie chce mi się zapuszcać jakiś dodatkowych programów. Czy wystarczy rozciągnąć obraz (brak czarnych pasów) i ustawić parametry max. 50% przez 2 miesiące - około 200godz? Czy nie jest to konieczne?

Pozdrawiam
 

brroda

New member
A ja juz to wszystko p......e panowie! juz nie czytam i sie nie zaglebiam dalej w temat,czy dobry ekran wybralem czy nie. We wtorek przyjezdza kurier, place , podpinam X,a i gram! Rozkminilem to tak: obecnie gram na 14" szarpie ktorego moja laska dostala 15 lat temu na komunie ( sam sie smieje ale powaznie :D :D ) i doszedlem do wniosku ze jaki by to nie byl telewizor, led czy plazma to i tak mnie ZAMIECIE jak przed nim usiade wiec po co sobie tu glowe lamac nie tak? w kazdym razie dzieki za podpowiedzi. Jak pogram i go troche obczaje to sie odezwe co o tym mysle, pewnie i tak bede zadowolony i bedzie kozacko smigal, Pozdrawiam!
 

damiantomek2

New member
Co kupiłeś?

brroda napisał:
A ja juz to wszystko p......e panowie! juz nie czytam i sie nie zaglebiam dalej w temat,czy dobry ekran wybralem czy nie. We wtorek przyjezdza kurier, place , podpinam X,a i gram! Rozkminilem to tak: obecnie gram na 14" szarpie ktorego moja laska dostala 15 lat temu na komunie ( sam sie smieje ale powaznie :D :D ) i doszedlem do wniosku ze jaki by to nie byl telewizor, led czy plazma to i tak mnie ZAMIECIE jak przed nim usiade wiec po co sobie tu glowe lamac nie tak? w kazdym razie dzieki za podpowiedzi. Jak pogram i go troche obczaje to sie odezwe co o tym mysle, pewnie i tak bede zadowolony i bedzie kozacko smigal, Pozdrawiam!
Witaj
Napisz co wybrałeś?

Pozdrawiam
 

brroda

New member
Panie damiantomek2 wybralem samsunga b620 52" lcd, widzialem w media markt za 7 tysia,na zywca i wydaje mi sie oko z oka, z bluray obraz brzytwa, mysle za na konsolce tez pozamiata. zamowilem na necie za 5,900 z dostawa do domu,( na moje dobra kasa za to szkielko i taki rozmiar) we wtorek ba byc i odrazu Assasin Creed-a 2 zapodaje. Jak ochlone to napisze co sadze o sprzecie ( jak ktos mial kontakt z tym szkielkiem niech pisze swoje odczucia) pozdro!
 

El Greco

New member
tchomikt napisał:
Witam,

Od wczoraj jestem posiadzaczem SAM PS50B550 - powiem tak:
- wielkość super (jak w kinie:)
- obraz (cyfrowy polsat) - oczywiście nie każdy kanał ale np. TVN to obraz "brzytwa":)
- kolory "bomba" - porównałem z Panasem znajomych 42S10E - Panas ma jakieś blade odcienie (może zależy od ustawień)
- bzyczenie - przykładając ucho do tyłu obudowy coś tam delikatnie syczy ale to samo jest w porównywanym Panasie - przy max. wyciszeniu jak się mocno wsłucham to coś tam może słychać - ale jakby ktoś by mi wcześniej nie powiedział to bym nawet na to nie zwrócił uwagi.

Podsumowując:

Za 3500zł (można nawet taniej - ale ja chciałem z RTV AGD na raty i z ich transportem) dostaję mega ekran, piekne kolory, ładny design obudowy - stosunek jakośc/cena dla mnie ideał.

Dzięki wszystkim a szczególnie El Greco za pomoc (El Greco - w Polsce przy zakupie internetowym też jest możliwość zwrotu w ciągu 10 dni)

Co do "docierania" plazmy - znalazłem kilka wątków na tym forum. Czy rzeczyiwście jest potrzeba "docierania" obecnych plazm. Nie chce mi się zapuszcać jakiś dodatkowych programów. Czy wystarczy rozciągnąć obraz (brak czarnych pasów) i ustawić parametry max. 50% przez 2 miesiące - około 200godz? Czy nie jest to konieczne?

Pozdrawiam

@thomikt,

nawet nie wiesz jak sie ciesze, ze chociaz jeden zadowolony jest z zakupu i zrozumial, ze nie zawsze, to co najdrozsze najlepsze, ze plaznma jest niepotrzebnie tak krytykowana w Polsce, a ja ci gwarantuje, ze dobre kolory dopiero sie zaczna, bo ona sie dociera. Pomysl rowniez, ze jak tu ktos wspomnial polskie TV nie ma takiego sygnalu jak np. Niemcy gdzie mieszkam ale pomysl tez, ze ze slabszym sygnalem gorzej radzi sobie LCD. Ciesze sie, ze wielkosc ci pasuje i uwierz juz niedlugo marzyl bedziesz o jeszzce wiekszym! Koniecznie wykup sobie telewizje HD, bo to inna bajka, albo kup sobie Blu Ray od 130-150€ juz znajdziesz b.dobre np. LG albo Samsung by obslugiwac go tym samym pilotem.
http://www.guenstiger.de/gt/main.asp?produkt=954928
http://www.guenstiger.de/gt/main.asp?produkt=966967

Z tym docieraniem to nie jest to dzisiaj konieczne ale nie przestrasz sie jezeli w fazie poczatkowej i to sa nie tylko 200h ale 1000h beda czasami powidoki, to jednak zupelnie normalne inie ma znaczenia dla twojego tv. Ja mam to szczescie, ze nigdy problemu z powidokami nie mialem. sam nigdy plazmy nie docieralem ale meczylem sie z zmniejszonymi ustawieniami, rozcigalem rowniez obraz, ale pamietaj 50% kontrastu, to baaardzo malo + rozciagniety obraz, to jeszcze gorsza jakosc, jezeli uzbroisz sie w cierpliwosc, to bezdiesz mial jeszcze wieksze kino, ktorego zazdroscic ci beda wszyszcy. Ja juz po kilku dniach dalem go na 60% potem 70% i tam zostalem miesiac by wejsc na 80%, a po dwoch juz zostalo na aktualnym 86%(wielu uzywa ponad 90%).
Ustawien uzywaj Film z kolorem natywnym+ cieple barwy1, wlacz sobie te Nyxpdc(czy jak to sie nazywa), a reszte wylacz, na razie nie rozgrzewaj celi zbyt mocno, bo i tak nie widac specjalnej roznicy, a ostrosc utrzymaj w dolnym pulapie, bo tak czy inaczej jest to lepsze dla uzyskania optimum.
Niektorzy uzywaja poprawy czerni, sprobuj i zdecyduj, rowniez z niuansami, ktore zaleza od twoich upodoban, ale te dopiero jak dotrzesz odbiornik.

Tez mysle, ze to co dzieje sie i wypisuje na forum, to "biadolenie na wysokim poziomie":wink: czasami lepiej jest mniej czytac, niz potem szukac z lupa walnietego piksela i biadolic, ze choc go nie widzisz, to spac nie mozesz, bo on tam jest.

Jezeli juz na wstepie jest taki wow efekt u ciebie, to bedzie tylko lepiej, Powodzenia!!!
 

tchomikt

New member
Dzięki EL Greco,

Popatrze na te ustawienie.

Znajomy kupił SAM 42B450 - niestety trafił na "brzęczydło"

Potwierdza się to że w 550 rzadku sie to zdarza.
 

El Greco

New member
tchomikt napisał:
Dzięki EL Greco,

Popatrze na te ustawienie.

Znajomy kupił SAM 42B450 - niestety trafił na "brzęczydło"

Potwierdza się to że w 550 rzadku sie to zdarza.
Zeby to stwierdzic musielibysmy miec z kilkoma do czynienia;)

Przy okazji, ostatnio dodane zdjecie przez kolege Dean,a z B859 samsung z wyzszej polki ale na zdjeciu nie powinna byc mocno widoczna roznica do twojego.
http://www.abload.de/image.php?img=transformersb859bbzu.jpg
 
Ostatnia edycja:
El Greco,probujesz mnie nie widziec i nawet Cie rozumiem. Wejdz na forum tv ktore tak chwalisz, w szczegolnosci te o plazmie B850, i tam potlumacz ludziom tak, zeby nauczyli sie byc zadowoleni ze swoich "bzykow", zamiast tu nakrecac "mlodych" adeptow i chrzanic cos o tym ze w Polsce na plazme narzekaja, malkontenci jedni.
Juz dawno powinienes tam byc obecny :)
 

El Greco

New member
wielka.woda napisał:
El Greco,probujesz mnie nie widziec i nawet Cie rozumiem. Wejdz na forum tv ktore tak chwalisz, w szczegolnosci te o plazmie B850, i tam potlumacz ludziom tak, zeby nauczyli sie byc zadowoleni ze swoich "bzykow", zamiast tu nakrecac "mlodych" adeptow i chrzanic cos o tym ze w Polsce na plazme narzekaja, malkontenci jedni.
Juz dawno powinienes tam byc obecny :)

Jestem tam obecny i pewnie to widziales ale ludzie sa tam ta plazma zachwyceni!! Gorzej z ...bzyczeniem;) ale zdecydowana wiekszosc ma ciho funkcjonujace odbiorniki. Mi chodzilo o opinie plazmy w Polsce w ogole, nie tego jak glosno pracuje, tyle ile kosztuje dzisiaj plazma i obraz jaki produkuje, byloby dla mnie warte by prubowac nawet trzykrotnej wymiany w celu znalezienia spokojnego tv.

Narka
 
No wlasnie nie jestes tam obecny co widac, i nie wyslales ani jednego posta poza tym watkiem gdzie jestesmy teraz.
Przybywa tam ludzi zalujacych zakupu, i takich ktorzy bujaja sie z serwisem,probuja oddac ten tv. I takich ktorzy zrezygnowali z zakupu tej plazmy. Nie ma to zadnego zwiazku z technologia plazmowa - raczej z firma Samsung. To tak, jak kupic traktor z zepsutym kolem,ale z dobrymi pozostalymi trzema. Co z tego, ze bzyczy, trzeszczy i skwierczy - jesli ladnie swieci :)
 

mckintosz

New member
jaką plazmę 42 cale polecacie

jaką plazmę 42 cale polecacie ,full hd czy ready hd? przedział cenowy max 2600 zł
odległość od tv ok 4m
sygnał:cyfra+ w tym kanały hd
dvd w przyszłości blu ray
dla czego nie większy ekran? patrz przedział cenowy no chyba że jest jakaś plazma większa niż 42 cale w tych granicach cenowych godna polecenia
 

El Greco

New member
@wielka wodo, ten thread przeobrazil sie w OT na temat, zrobcie cos bo mi brzeczy i glownie lamentujacy sie zglaszaja. Nie zaprzeczam, ze czesto ma ten problem, alternatywnie mozna kupic >B650, tanszy i prawie tak samo dobry, tyle, ze grubszy i dlatego lepiej wygluszony.
Mam inny problem...dostalem wlasnie cyfre+ i... LUDZIE przeciez to kaszana!!! Szkoda pieniedzy wyrzucanych na jaki kolweik sprzet skoro tam nie ma ostrosci. nawet glupie RTL w porownaniu z polskimi HD czsciej ma lepszy obraz, jak wytlumaczyc fakt, ze zwykle polskie No HD nawet na reklamie ma fatalna jakosc, a 16:9, to nic innego jak w 90% -ach rozciagniete 4:3:!: prez to wszystkie laski maja tylki jak lokomotywy. Tragedia! Chyba zwroce to :banned:i wlasnie dostalem oferte na SKY za 32€ tylko Cinema+ Discovery ale w prawie dobrym HD i normalnym ludzkim tonie. Przepraszam za OT, ale chcialem co niektorym ostudzic krytyke TV tlumaczac, ze u was czesto lezy to w zlym sygnale, ktory prezdtem nie byl widoczny na "boskim" crt, bo male, a panel pokazuje te braki jeszcze bardziej bez litosci. Mysle, ze to jeszcze bardziej sklanaia do Plazmy, a LCd tylko wyastrza slaby sygnal sprawiajac zludne wrazenie ze jest lepiej.
Poza MTV nie uruchuomilem jeszcze zadnego HD na Cyfrze , choc nie, mialem HBO HD uruchomione i tam nawet format tez byl rozciagniety... porazka. Nie wieze, ze sie pryzzwyczaje, nie che raka oczu:shock:
 

Rivam

New member
El Greco napisał:
Poza MTV nie uruchuomilem jeszcze zadnego HD na Cyfrze , choc nie, mialem HBO HD uruchomione i tam nawet format tez byl rozciagniety... porazka. Nie wieze, ze sie pryzzwyczaje, nie che raka oczu:shock:

Co prawda "z pustego to i Salmonella nie naleje" :), ale jak już chcesz oceniać polskie HD, to zapodaj jakiś lepszy kanał np. mecz na C+ Sport HD (fajnie wygląda szczególnie Premiership) albo National Geographic. Takie wynalazki jak HBO HD to sobie daruj.
 

El Greco

New member
Rivam napisał:
Co prawda "z pustego to i Salmonella nie naleje" :), ale jak już chcesz oceniać polskie HD, to zapodaj jakiś lepszy kanał np. mecz na C+ Sport HD (fajnie wygląda szczególnie Premiership) albo National Geographic. Takie wynalazki jak HBO HD to sobie daruj.
Wiem musze najpierw ostudzic moj negatywny zapal, ale jezeli juz w pierwszym momencie mialem takie negatywne odczucie... na szczescie poza TVP 1+2 i TVN zalezy mi jedynie na HD Canal+Film i inne darmowe jak Nat Geo ESP lup canal+ Sport HD. Nie uruchomilem ich, bo... nie moge znalezc. Moze(mam nadzieje skoryguje swoje zdanie) Tragiczne jest tlumaczenie, bo dzwieki pozostaja w tyle i zapomnij o kinie domowym, oryginal z napiasami jest najlepsza alternatywa dla nieumiejacych lub slabo mowiacych po angielsku:-( Sorry za OT ale siedze jak na szpilkach, na razie na stronie cyfry nic o transponderze o czestotliwosciach...Cyfra jest jedynym polskim pay Tv akceptujacym nie wykastrowane Receivery.
 

brroda

New member
Witam! wczoraj mi przyjechal nareszcie b620, podlaczylem x,a ( bo glownie to tam ma chulac) i kopara mi opadla ( kumplowi tez) . gramy, siedzimy dwa metry przed ekranem a kumpel mowi: k....a tu cza sie rozgladac zeby caly ekran ogarnac, gadam mu zeby sie odsunac bo oslepniemy ale mi mowi ze lcd sa nie szkodliwe na wzrok. Ogolnie tv jak dla mnie jest za....y! to takie moje zdanie, puki co nie ma co narzekac. mysle jeszcze do tego dokupic zestaw glosnikow logiteh z5500. ( podobno wypasny zestaw i bije na glowe podobne zestawy creative) ma to ktos?? co sadzicie o tym zestawie? z gory dzieki wielkie!
 

brroda

New member
AAAAAAAAA....sorry, jeszcze jedno chcialem zapytac! jak podlacze swiatlowodem ten zestaw glosnikow z x-boxa lub z telewizora ( bo tez ma wyjscie swiatlowodowe) to bedzie jakas ruznica??? chodzi o to ze konsolka nie ma wyjscia swiatlowodowego ale mozna dokupic taki rozgaleznik z wyjsciem. chodzi mi o to czy warto wydac dodatkowe pln,y na ten rozgaleznik czy nie bo jak podlacze konsolke kablem hdtv do telewizora a z telewizora swiatlowodem do glosnikow to czy straci cos na jakosci czy to jeden pieron. Kto wie lub tak podlaczal prosze o odpowiedz. pa!
 

mckintosz

New member
No dobra pytałem się jaki polecacie tv 42 cale tak do 2600zł.
Po długich i burzliwych debatach z żoną :) doszliśmy(tyle wytargowałem)do wniosku ze 42 cale może być za mały do naszego pokoju więc kwota została zwiększona do 3500zł .Więc ponawiam pytanie co polecacie?
w grę wchodzi wielkości od 42cali do 50
pokój 6m na 5m
odległość od tv wynosi 4,5m
okno od strony zachodniej patrząc się na tv to z prawej strony.
syganał z cyfry+ z kanałami hd(hd kanałki biorę bo w aktualnej promocji są za darmo i tylko dla tego je biorę,pakiet komfortowy + canal plus)
dvd ale w 80% są to divixy,w przyszłości zamierzam kupić kino domowe wraz blu rayem ale to tak w przyszłości raczej odległej.
zaznaczam ze nie kupuję tv tak na 2-3 lata i zmieniam na inne tylko tak gdzieś na co najmniej 7 lat więc tych kanałów hd przez ten czas się pojawi więcej i to dużo więcej aha jak się patrzy na tv z foteli które nie są ustawione centralnie wobec tv to te kąty nie są duże.tv służy mi przede wszystkim do oglądania sportu ale też oglądam dużo filmów i programów przyrodniczych
więc pytanko
LCD czy plazma, full hd czy hd ready( czy jest sens ładować się w full hd przy takiej odległości)
jakiej wielkości tv(od 42cali do 50)czy kupić lepszy model 42 czy słabszy 50calowy czy 46 cali ,z plazm znalazłem w tej cenie
Panasonic txp46s10e czy może lepiej by było kupić Panasonic txp50c10y
Co byście mi polecili może w tej cenie być jakiś Samsung albo jakiś LCD
Proszę o pomoc i z góry dziękuję



 
Do góry