Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

broda1725

New member
Bez reklam
Wszystko zależy jaki sygnał będziesz miał podpięty, ja mówię "nie widzę różnicy w obrazie 720p w tej odległości co podałeś". Ale dopóki sam nie zobaczysz to nikt cię raczej nie przekona.
Idz do MM i przyjrzyj się przeważnie mają podpięty sygnał hd, fakt jest to demo (jakaś kobitka operowa śpiewa) ale jest będziesz miał już jakieś rozeznanie.
 

El Greco

New member
Sorry, ale jeszcze nie spotkalem sie z tym zeby na forach tak mocna wage przywiazywali do obrazow w sklepach;)Przteciez to absurd, a porownywanie rozdzielczosci, to juz utopia. Spokojnie w warunkach domowych mozna przeprowadzac tak filigranowe eksperymenty ale nie w sklepie. jezeli roznica w cenie jest taka, ze nie stanowi dla ciebie problemu, to oczywiscie kup full HD, bo tu nie chodzi tylko o roznice w rozdzielczosci, ale to o czym malo mowicie, a mianowicie o jakosci obrazu wogole jaki towarzyszy materialom HD.To kolory, ostrosc, glebia, dynamika itd. itp., ato juz widac nawet przy wiekszych odleglosciach. 42" mozesz wzisc spokojnie, a nawet 46" i nie boj sie cholera tak tych paru wat wiecej:x
 

ivf

New member
bluray napisał:
Sprzedawca to nie konsultant. Nikt mu za to nie płaci.
w takim razie za co mu się płaci?
czyli sprzedawcy są niepotrzebni, wystarczy samoobsługa i kasa.. np w tesco tak jest i też można kupić TV.. po co więc w innych, typowo technicznych, marketach sprzedawcy, których w takim tesco nie ma? hmm.. może za kamery i ochronę robią i patrzą czy nikt nic nie psuje.. ;)

wracając do tematu. ja mam 42" plazmę samsung A451 czyli HD-ready i trzeba siedzieć dużo bliżej niż 2 metry żeby zobaczyć, że materiał 720p ma jakieś wady. z tego wynika, że powyżej 2. metrów dla 42" nie ma znaczenia, czy matryca jest fullHD czy HD-ready, to samo tyczy się nadawanego materiału.. oczywiście piszę o swoim odczuciu, tym co widzę
 

Zbig1234

New member
Witam Kolegów i Koleżanki,

klamka zapadła i decyzja też. Kupiłem plazmę Panasonica TH-42PX80 i po tygodniu mogę powiedzieć, że nie żałuję. Kolory naturalne, przyjemnie rozmyte krawędzie postaci, niezły dźwięk. Przystąpiłem do pomiarów watomierzem i przyjemnie byłem zaskoczony; w trybie ECO po 4 godzinnym teście wyszło średnio 195 W. W trybie kinowym 205 W. Dynamicznego i norlalnego nie pomierzyłem. Nie wiem tak naprawdę do czego użyć trybu dynamicznego, kolory przeraźliwie przesadzone, biel nienaturalna. Najczęściej oglądam w trybie stonowanym kinowym. Naprawdę super obraz. I mimo, że jest to tylko HD Ready to obraz w programach HD jest powalający.

Pozdrawiam
 

broda1725

New member
Bez reklam
Zbig1234 napisał:
Witam Kolegów i Koleżanki,

klamka zapadła i decyzja też. Kupiłem plazmę Panasonica TH-42PX80 i po tygodniu mogę powiedzieć, że nie żałuję. Kolory naturalne, przyjemnie rozmyte krawędzie postaci, niezły dźwięk. Przystąpiłem do pomiarów watomierzem i przyjemnie byłem zaskoczony; w trybie ECO po 4 godzinnym teście wyszło średnio 195 W. W trybie kinowym 205 W. Dynamicznego i norlalnego nie pomierzyłem. Nie wiem tak naprawdę do czego użyć trybu dynamicznego, kolory przeraźliwie przesadzone, biel nienaturalna. Najczęściej oglądam w trybie stonowanym kinowym. Naprawdę super obraz. I mimo, że jest to tylko HD Ready to obraz w programach HD jest powalający.

Pozdrawiam

A czy ten PX80 jest z gwarancją honorowaną w Polsce ? Czym się jeszcze różni od PV80 tylko tym nieszczęsnym tunerem DVB-T Mepg 2 ? I czy nie lepiej trza było zaczekać i kupić X10.
 

franky

New member
Z lektury recenzji nowego Panasonica X10:

trustedreviews.com/tvs/review/2009/03/09/Panasonic-Viera-TX-P37X10-37in-Plasma-TV/p1

i starszego modelu PX80:

trustedreviews.com/tvs/review/2008/03/11/Panasonic-TH-37PX80B-37in-Plasma-TV/p1

wyszło mi, że być może lepiej kupić ten starszy model (mnie samemu bardziej podoba się z wyglądu starszy, ta okrągła podstawka w nowym średnio pasuje).

Linki nie mogły być klikalne bo nie napisałem jeszcze 5 postów :(
 

rafalj24

New member
Dokonałem wreszcie zakupu. Początkowo myślałem o LCD SONY 32W4000 (rodzice mają 40W4000 więc nieco wiem co potrafi). Po sugestiach pana sprzedawcy z Saturna w Krakowie (oby takich sprzedawców więcej) mój wybór padł na Plazmę Panasonic 37PV80. Obraz z Panasonica zdecydowanie lepszy niż na Sony rodziców (brak pixelizacji, obraz nie smuży), choć mam tylko kablówkę cyfrową podłączoną przez euro a rodzice TV "n".
 

El Greco

New member
rafalj24 napisał:
Dokonałem wreszcie zakupu. Początkowo myślałem o LCD SONY 32W4000 (rodzice mają 40W4000 więc nieco wiem co potrafi). Po sugestiach pana sprzedawcy z Saturna w Krakowie (oby takich sprzedawców więcej) mój wybór padł na Plazmę Panasonic 37PV80. Obraz z Panasonica zdecydowanie lepszy niż na Sony rodziców (brak pixelizacji, obraz nie smuży), choć mam tylko kablówkę cyfrową podłączoną przez euro a rodzice TV "n".

Ale pewnie biel masz kasztanowa:mrgreen:;) Ciesz sie swoim wyborem i, ze rozsadek nie kazal ci sluchac mas:eek:k:
 

El Greco

New member
Jeszcze raz plazma czy LCD i temat np. refleksji swiatla na ekranie plazmy. Oczywiscie, ze plazma jako, ze szklany ekran ma pewne problemy typu klasyczne TV ale mniejsze, smieszne jest to jak LCD-wcy czasami twierdza, ze mozna sie przegladac nawet przy uruchomionym TV, a tlumaczenia, ze nowe LCd i nie tylko, maja tez taki kaprys, do nich nie dociera, bo...pewnie poza troche wyzszym zuzyciem nie byloby innych argumentow przemawiajacych przeciwko plazmie. Wklejam kilka linkow, najwazniejszych LCD, byscie mogli zobaczyc jak matowe sa te panele;)
Philips
http://areadvd.de/hardware/2009/philips_42pfl9803.shtml
Pioneer
http://areadvd.de/hardware/2008/pioneer_krl_37v.shtml
Samsung
http://areadvd.de/hardware/2009/samsung_le46a759.shtml
Sony
http://areadvd.de/images/2008/sony_55_lcd_mediabar.jpg
jeszcze raz zdjecie Samsunga kolegi, ktory ma rowniez Plazme tej firmy 756(to on wykonal zdjecie Smitha z "I am Legend")
Zobaczcie jak odbijaja sie jego zaslony w gornym pasku:
http://www.abload.de/image.php?img=alim0483ml01.jpg
A teraz zdjecie frustrata, ktory ciagle mnie przesladuje na niemieckim forum i popelnia najwiekszy chyba blad, umieszczajac zdjecie jego LCD na forum, po tym jak sprowokowal temat refleksji na panelach:
http://s4b.directupload.net/file/d/1736/ucw3477z_jpg.htm
Program, ktory widac, to "Brisant" (chyba RTL) i wszystkie te komercyjne stacje maja naprawde niezla jakosc, tlumaczenie, ze to mala odleglosc nieusprawiedliwia niczego, bo cholerne szumy, pastelowe, blade, nijakie i troche fosforyzujace kolory, widoczny problem z katem, nawet przy tak malym nachyleniu, dla mnie nogo. Byc moze przesadzil z trybem ekonomicznym ze wzgledow oszczednosciowych, jak na Niemca przypadlo, ale mysle, ze bliskosc okna tez dala znac o sobie(choc bylo pochmurnie), bo optymalny obraz jednak uzyskuje sie przy lekkim sztucznym swietle.
Mfg.
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
spanker napisał:
uzytkowniku el greco, czy tobie "poszlo do glowy"?

Nie, to tylko poludniowy temperament w miejscu srodkowoeuropejskiej flegmy:p

O ile mi wiadomo, to temat traktuje o porownaniach obu technologi, wiec wspomniany posting, dobrzeminimalizuje skrzywione teorie na temat LCD, ze nie odbijaja swiatla.

reklamacje?
 

ivf

New member
wg mnie zbyt ostro jedziesz, negujesz wyolbrzymianie wad plazm, a sam niestety postępujesz identycznie..
tak naprawdę to pierwsze zdjęcia świetnie pokazały jak odbicie "znika" w panelach LCD.. oczywiste jest przecież, że nie "pochłoną" w 100% odbicia, ale swoją funkcję spełniają na tych zdjęciach w miarę dobrze.. poza tym zamieszczanie zdjęć z odbiciami z różnych środowisk mija się raczej z celem..

żeby nie było - sam jestem zadowolonym użytkownikiem plazmy ;)
 

El Greco

New member
ivf napisał:
wg mnie zbyt ostro jedziesz, negujesz wyolbrzymianie wad plazm, a sam niestety postępujesz identycznie..
tak naprawdę to pierwsze zdjęcia świetnie pokazały jak odbicie "znika" w panelach LCD.. oczywiste jest przecież, że nie "pochłoną" w 100% odbicia, ale swoją funkcję spełniają na tych zdjęciach w miarę dobrze.. poza tym zamieszczanie zdjęć z odbiciami z różnych środowisk mija się raczej z celem..

żeby nie było - sam jestem zadowolonym użytkownikiem plazmy ;)
Bylem pod wplywem dyskusji, ktora rozwiazala sie na niemieckim forum, typ ktory tam atakuje ciagle plazme i jedynym argumentem byl jak do tej pory prad, zuzycie energii i teraz doszlo jeszcze te odbicia. On rowniez pokazal zdjecia plazm, ktore swiecily...wylaczone. Probowalismy mu wytlumaczyc, ze po wlaczeniu te odbicie sie zmniejsza przy swietle dziennym, a przy sztucznym go nie ma w ogole. Zachowalem sie tez fair przyznajac, ze LCD nie ma z tym problemu, bo swieci tak mocno, ze znika problem odbicia. Staralismy mu zwrocic uwage, ze decydujacym czynnikiem jest jakosc obrazu, a nie energia czy refleksy podczas slonecznego dnia i ze w erze kineskopowego TV nie widzial w tym pewnie problemu. Mialem rowniez racje, tlumaczac, ze zamieszczone przez niego zdjecie LCD pokazuje(mimo, ze slabe)jak nieciekawy jest obraz nie HD na LCD. Przesadzam? To prosze o to zdjecia plazmy, zrobione przez kolege, a potem zdjecie mojego samiego przy swietle dziennym od zachodu i poludnia(pokoj oswietlony z obu stron drzwiami balkonowymi o 8 metrow dlugosci. Zdjecia sa niespecjalne jakosciowo i strasznie zzomowane, bo to byly moje pierwsze kroki z samsungiem + iCord.Chodzilo mi by obiektywnie uchwycic wspomniane wady plazmy.
http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=96&thread=10023&postID=257#257

http://img387.imageshack.us/img387/3330/dsc00240lk4.jpg

Sorry za ten gigantyczny Overscan:???:
Oczywiscie bielizna na sznurku, to w filmie, a nie refleksje z mojego ogrodka, zreszta kto dzisiaj wiesza ciuchy na dworze, od tego jest suszarka.
http://img387.imageshack.us/my.php?image=dsc00240lk4.jpg
i jeszcze raz Lcd:
http://s4b.directupload.net/file/d/1736/ucw3477z_jpg.htm
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
76 stron tematu nabite o tym co lepsze a co gorsze i generalnie zwycięzcy nie widać. Może pogadajcie o Plazma kontra CRT to będzie lepiej wiadomo co lepsze...
 

El Greco

New member
Forest89 napisał:
76 stron tematu nabite o tym co lepsze a co gorsze i generalnie zwycięzcy nie widać. Może pogadajcie o Plazma kontra CRT to będzie lepiej wiadomo co lepsze...
To nie jest jakas proba wylonienia absolutnego zwyciezcy, lecz kazda ze stron starajac sie wytknac atuty swojej technologii i minusy "konkurencji", pomaga niezdecydowanym z jakim minusem moga sie pogodzic na rzecz plusa bez ktorego obejsc sie nie da, czyli w zaleznosci od oczekiwan, a to rze kazdy z nas stara sie przekonac o swoich racjach czyni dyskusje owocna. Tam gdzie flegma w temacie nie ma efektow.
Swoja droga, dlatego otworzylem temat" Dlaczego zrezygnowales z LCD na rzecz plazmy" (i odwrotnie) zeby uniknac pytan jak twoje i by wypowiedzieli sie tylko ci, ktorzy mieli mozliwosc dokonac porownan, ale moderatorzy woleli wciagnac to pod te zupelnie nie pasujace tematy i powstala salata. Te tematy w podanych Thread,ach uruchomilem w dwoch niemieckich forach i zostaly przyjete z duza aprobata, chco przyznaje, ze czasami trudno jest utrzymac dyscypline pohamowujac sfrustrowanych wlascicieli, broniacych swoich technologii, a niebedacych po zmianie z jednej technologii na rzecz drugiej, jak w temacie wymagane.
Poki co Hi-Fi znowu uruchomione, chyba szukaja nabywcy:cool:wartisc okolo 130000€, uwazam, ze to bardzo dobra cena o ile wchodzi w gre.
 

ivf

New member
@Forest89, na serio tak uważasz? :shock:
przecież tu nie może być jednoznacznego zwycięzcy.. to rywalizacja pokroju Atari z Commodore, X-box z PS, BD z HD-DVD, DVD- z DVD+.
każda z tych technologii ma swoje wady i zalety, a takie tematy mają pomóc użytkownikom w wyborze właściwego dla siebie kompromisu - tak kompromisu, bo ideału niestety nie ma i chyba nigdy nie będzie ;)
 

ivf

New member
niech Ci będzie ;) mówię o ówczesnej rywalizacji, tak samo było z Atari i Commodore, podobnie było chyba też z DVD-RAM - też chyba już tego nikt nie produkuje, a rywalizowały początkowo na równo z DVD+ czy "-".. nawet zwykłe dyskietki 1,44" miały początkowo 2 standardy zapisu, po czym z jednego z nich zrezygnowano.. odwieczne rywalizacje standardów (tworzonych przez konkurujące ze sobą firmy)..

mniejsza z tym, chodzi o sens ogólny ;) może mniej technicznie - może być rywalizacja roweru z motorem.. jeśli mowa o przemieszczaniu się, nie może być jednoznacznego zwycięzcy.. oba pojazdy służą do przemieszczania się, a każdy z nich ma swoje wady i zalety - jedynie w poszczególnych kategoriach można mówić o jednoznacznym zwycięstwie - np w kategorii spalania lub kategorii czasu dojazdu.. analogicznie jest z tymi TV ;)
 
Do góry