Plazma 40"-42"(?)

lgtco99

New member
Jako, że piszę po raz pierwszy witam wszystkich użytkowników.
Planuje kupić plazmę do 2300zł. Jak dotąd najbardziej odpowiada mi Panasonic TX-P42U30E. Co o nim sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
TX-P42U30E to nowy model telewizora. nawet na polskiej stronie panasonica nie ma jeszcze wszystkich danych o tym telewizorze. nie ma tez komentarzy od osob ktore kupily ten telewizor.
wybor na pewno dobry bo plazma jest lepsza od kazdego lcd. takie jest moje zdanie

Najlepsze modele z pełnym podświetlaniem LED mogą zbliżyć się do telewizorów plazmowych pod względem jakości obrazu, ale nie będą lepsze z przyczyn technicznych, których nie da się ominąć.
http://www.trochetechniki.pl/Telewizory-LCD-z-podswietleniem-LED--czy-warto,t,2117.html
 
Ostatnia edycja:

lgtco99

New member
A jak wygląda sytuacja z odległością od ekranu? Czy nie jest to zbyt blisko jak na 42 cale? Niestety nie moge pokazać jak dokładnie wygląda pokój, gdyż nie mam jeszcze 5 wypowiedzi na forum.
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
A jak wygląda sytuacja z odległością od ekranu? Czy nie jest to zbyt blisko jak na 42 cale? Niestety nie moge pokazać jak dokładnie wygląda pokój, gdyż nie mam jeszcze 5 wypowiedzi na forum.
To zależy od tego jaki będziesz miał sygnał w tv, bo jeżeli w większości będziesz oglądał tv a sygnał będzie kiepski, to lepiej kupić mniejszy - bo mniej niedoskonałości widać tzw. artefaktów. Ale jeśli masz jakiś cyfrowy sygnał to jak najbardziej możesz kupić większy.
 

lgtco99

New member
To zależy od tego jaki będziesz miał sygnał w tv, bo jeżeli w większości będziesz oglądał tv a sygnał będzie kiepski, to lepiej kupić mniejszy - bo mniej niedoskonałości widać tzw. artefaktów. Ale jeśli masz jakiś cyfrowy sygnał to jak najbardziej możesz kupić większy.
Sugerujesz, że 42 cale to za dużo dla moich warunków? Obraz będzie pochodzić wyłącznie z dekodera telewizji satelitarnej (Cyfrowy Polsat). Przynajmniej dopóki w mojej okolicy nie pojawi się DVB-T.

PS. Jak to jest z tym FullHD? Poniżej 42" takowe nie występują?
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
Nic takiego nie sugeruję, bo tak jak powiedziałem to zależy od jakości sygnału - jeśli masz cyfrowy to można większy a po 2 nie określiłeś z jakiej odległości będziesz oglądał :).
 

hd4ever

New member
Jako, że piszę po raz pierwszy witam wszystkich użytkowników.
Planuje kupić plazmę do 2300zł. Jak dotąd najbardziej odpowiada mi Panasonic TX-P42U30E. Co o nim sądzicie?

Ja sądzę, że nie minie więcej, niż kilkanaście dni i stwierdzisz, że 42 cale to za mało, jestem tego nawet na 110% pewien. No chyba, że masz pokój 2x2 metry, to co innego. Najlepiej idź do kina, usiądź tam, gdzie ci się najlepiej ogląda i spróbuj ocenić i zapamiętać kąt widzenia. Później usiądź w miejscu oglądania tv w domu i postaraj się ten kąt zapamiętany w kinie odtworzyć. Wtedy mniej więcej będziesz wiedzial jakiej wielkości ekran potrzebujesz. Mnie np. przy telewizorze 46' najlepiej ogląda się program HD z odl. 2m. a SD około 3m.
 

lgtco99

New member
Nic takiego nie sugeruję, bo tak jak powiedziałem to zależy od jakości sygnału - jeśli masz cyfrowy to można większy a po 2 nie określiłeś z jakiej odległości będziesz oglądał :).
Heh, rzeczywiście (przez przypadek zmodyfikowałem 1 post i zapomniałem dopisać). Najczęściej telewizor jest oglądany z odległości 2.5-3.5m.
 

redlum

New member
Bez reklam
ja z takiej odległości mam 42cale - na początku wydawał się duży - ale po miesiącu postawiłem mój stary 21 cali TV przy nowej plazmie i zacząłem się zastanawiać jak mogłem oglądać coś w tak małym TV i nazwałem go PIP :p
Na dzień dzisiejszy - to przymierzam się do 46 cali - chociaż 50 tez mnie kusi :)
 

hd4ever

New member
ja z takiej odległości mam 42cale - na początku wydawał się duży - ale po miesiącu postawiłem mój stary 21 cali TV przy nowej plazmie i zacząłem się zastanawiać jak mogłem oglądać coś w tak małym TV i nazwałem go PIP :p
Na dzień dzisiejszy - to przymierzam się do 46 cali - chociaż 50 tez mnie kusi :)

I 50 napewno za duży nie będzie. Właśnie wymieniłem posiadany 46 na 50 i czuję, że następny będzie miał chyba 58 :) ale to raczej za 2-3 lata, jak trochę stanieją.
 

hd4ever

New member
Ostatnio przeczytałem na forum pewnego posta, a w nim był umieszczony wykres, z którego wynikało że przy 42" przy jakości SD należy siedzieć 4 m od ekranu. Powoli nabieram wątpliwości czy 42" to przypadkiem nie za dużo. (Aby być 4m od ekranu musiałbym wyjść za drzwi :D)

PS. To ten post: http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/1...-czy-lcd-plazma-vs-lcd-plasma-vs-lcd-189.html


Będziesz wiedział jak jakiś czas sam pooglądasz. Póki co możesz wierzyć takim czy innym opiniom.
 

Georg1005

New member
Ostatnio przeczytałem na forum pewnego posta, a w nim był umieszczony wykres, z którego wynikało że przy 42" przy jakości SD należy siedzieć 4 m od ekranu. Powoli nabieram wątpliwości czy 42" to przypadkiem nie za dużo. (Aby być 4m od ekranu musiałbym wyjść za drzwi :D)

PS. To ten post: http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/1...-czy-lcd-plazma-vs-lcd-plasma-vs-lcd-189.html

Na pewno 42'' nie bedzie za wielki,uwierz mi. Ja mam Panasonica TX-p42x20E oglądam z odległości 3 m i jest super. Nie kupuj mniejszego bo będziesz żałował!!!
Pozdrawiam :D
 

don111

Banned
Ostatnio przeczytałem na forum pewnego posta, a w nim był umieszczony wykres, z którego wynikało że przy 42" przy jakości SD należy siedzieć 4 m od ekranu. Powoli nabieram wątpliwości czy 42" to przypadkiem nie za dużo. (Aby być 4m od ekranu musiałbym wyjść za drzwi :grin:)
bzdura, ja mam ~2,5-2,7m do ekranu 46' i prawie wszystkie kanały wyglądają bardzo dobrze, część wygląda średnio ale to akurat te, których praktycznie się nie ogląda
sygnał to C+ z Arivy 200 (oczywiście po hdmi)

zresztą pomyśl trochę przyszłościowo - przecież na kanałach zwykłej tv i tak nie będziesz się skupiał, włączysz jakieś wiadomości czy taniec z pajacami, będzie wyglądało dobrze ale i tak zachwycony nie będziesz bo super jakości z SD nie ma i nigdy nie będzie, niezależnie czy będziesz miał 42' czy 50'
a to co daje największą przyjemność z oglądania to kanały HD, filmy z blue ray czy nawet gry z konsoli - a do tego potrzebny jest duży tv - ja ze swojej strony powiem że tutaj nie wiem czy przy 2,5m 50' by mnie w pełni zadowolił, raczej coś w okolicach 55'
 

lgtco99

New member
Ostatnio natknąłem się także na Panasonic TX-P42S20E. Który z tych dwóch (S20E czy U30E) będzie lepszym wyborem?
 
Ostatnia edycja:

hary111

New member
Nie kupuj mniejszego od 42" ja przesiadłem się w listopadzie właśnie na p42s20s z 21"crt. Jak wyjąłem go z pudła i postawiłem na stoliku to zabolało mnie w żołądku pomyślałem co ja zrobiłem taki wielki, ale do pierwszego odpalenia i wszystko przeszło. Teraz jak większość myślę że 46" nie byłoby przesadą.
 
Do góry