Player HD- dylemat wyboru,mętlik w głowie

yahu

Member
Mam pytanie do osób obeznanych w temacie jak i osób które uzytkują te urządzenia...
Czytam całe działy ,całe tematy i im wiecej tego ładuje do głowy tym mam wrazenie wiecej sie w tyn wszystkim gubie.
Witam
Chciałbym kupić playerka do filmów HD mp3,dvix,fotek , z obsługą formatów mkv,iso,MPEG..itp ale taki które na ten czas jest najmniej problemowy,najbardziej rozwojowy.
Czytałem cały temat o WD media player,cena fajna,design jak dla mnie ok tylko te problemy z softem-którego wciąż nie ma.Nie wiadomo jak bedzie sie toczyła historia polskich znaków w nastepnym sofcie......
Z kolei Popcorn hour..czy warto dopłacać do 110 czy wystarczy 100?
Z tego co czytałem to chyba najbardziej"stabilny" player.Softy ,uaktualnienia sa regularnie i wszystko działa.Jest tylko dwukrotnie droższy od WD.
Odtwarzaczy jest znacznie wiecej nie bede tu wymieniał wszystkich.
Jezeli mozna by prosić osoby, które maja, które sie zetkneły z w/w urzadzeniami,żeby napisały ze dwa zdania co kupić ,a czego sie wystrzec.
Nie ukrywam ze zainteresowany byłem WD (cena) ,ale brak softu z poprawkami troche mnie zniechęcił i skierowałem sie ku droższemu popcornowi.
 

yahu

Member
A juz myślałem ze nikt nie odpisze na moj post:D...poza tym ,widze ,ze w temacie o WD pokazało sie jakies "światełko' na polskie fonty.
 

lysy0800

New member
Witam
I jaką decyzję podjąłeś? Ja obecnie mam ten sam dylemat- teoretycznie w tym tygodniu FW do WD powinno wszystko wyjaśnić, ale mi kończy się już cierpliwość..
 

zsoi3

New member
Bez reklam
mam WD HD - podoba mi sie. oczywiscie czekam na nowy firmware - mam nadzieje, ze nie beda to tylko kosmetyczne poprawki. pewnie Popcorn ma dopracowane wszystko juz teraz. ale WD HD jest na rynku 4-5 miesiecy. dajmy mu chwile czasu. juz teraz czyta bardzo duzo formatow. alternatywny firmware daje nowe mozliwosci - obsluge sieci poprzez karty bezprzewodowe i przewodowe oraz potege linuxa, dzieki ktoremu mozemy automatyzowac wiele czynnosci w samym WD HD.

liczy sie takze wsparcie wielu uzytkownikow - czy to na avsforum czy tez dzieki pracy rezmusa, ktory zrobil polski wiki do WD HD

zobaczymy nowe firmware za okolo tydzien - cos bedzie juz wiadomo.
 

lysy0800

New member
Śledzę wątek dotyczący WD i widzę ogrom pracy Rezmusa, ale dla mnie jest to jakieś zbyt skomplikowane- wszystkie te skrypty i alternatywne FW... A Popcorn odpalamy i wio!
Gdyby nie ta różnica w cenie, która tak naprawdę jest jedynym argumentem wstrzymującym mnie przed zakupem- jeżeli FW nie wypali, to idę po PH.
 

pinja

New member
Też czekałem, czekałem i dumałem i w końcu odbieram dzisiaj Popcorna A-110. Widziałem go w akcji i to mnie przekonało.
 

lysy0800

New member
Panowie, podzielcie się uwagami i wrażeniami! Dobrze odtwarza? Nie tnie dźwięk i obraz? I jak napisy? Nie ma problemu po konwercie na srt?
Widziałem foto z TV z podpiętym WD- były bardzo duże odległości pomiędzy linijkami wyświetlanego tekstu. Jak jest w A-110?
 

XiangXiou

New member
Swojego Popcorna mam od jakiegoś miesiąca, jak narazie zero problemów, wszystko odtwarza płynnie, bez zająknięcia. Na chwilę obecną wszystko oglądam z pendriva, po włożeniu hdd powinno być tylko lepiej. Z napisami w srt nie ma problemów. Jestem zadowolony z maszynki, do hd-ripów nic lepszego nie znajdziesz.
O WD się nie wypowiem bo nie miałem z nim styczności.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zsoi3 napisał:
mam WD HD - podoba mi sie. oczywiscie czekam na nowy firmware - mam nadzieje, ze nie beda to tylko kosmetyczne poprawki. pewnie Popcorn ma dopracowane wszystko juz teraz. ale WD HD jest na rynku 4-5 miesiecy. dajmy mu chwile czasu. juz teraz czyta bardzo duzo formatow. alternatywny firmware daje nowe mozliwosci - obsluge sieci poprzez karty bezprzewodowe i przewodowe oraz potege linuxa, dzieki ktoremu mozemy automatyzowac wiele czynnosci w samym WD HD.

liczy sie takze wsparcie wielu uzytkownikow - czy to na avsforum czy tez dzieki pracy rezmusa, ktory zrobil polski wiki do WD HD

zobaczymy nowe firmware za okolo tydzien - cos bedzie juz wiadomo.

brak DTS a wiekszosc filmow HD ma taki dzwiek
hdmi brak 1.3
firmware mialo byc w lutym a dalej nie ma
kpina
 

lysy0800

New member
Seba_Fan napisał:
brak DTS a wiekszosc filmow HD ma taki dzwiek
hdmi brak 1.3
firmware mialo byc w lutym a dalej nie ma
kpina
Rozumiem przez to, że PH obsługuje DTS i ma 1.3?
Czy brak DTS w WD może być rozwiązany przez FW?

Czym się różni HDMI 1.2 od 1.3?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A tam, brak DTS... Cyfrowo do amplitunera! To ma być kino domowe, a nie kołchoźnik! ;)

Brak HDMI 1.3 czyli dźwięku HD to duży minus.

I na miły Bóg, wszyscy narzekający na aktualizację Panowie!!!

Czy WD ma co tydzień wypuszczać niedopracowany soft? Może dajmy programistom (-cie?) przetestować ich produkt?

Ile aktualizacji w NMT i Dvico było skopanych? Poprawiona jedna rzecz, a w zamian skopane inne co... Klienci przetestują... :roll:

Przypuszczam iż WD ma właściwe podejście do sprawy, testować to ma fabryka a nie klienci...

IMHO. :)


edit:

PCH-110 ma HDMI 1.3, PCH-100 nie.

DTS (passthrough/RAW, a od wersji 081023 oprogramowania dostępny także dekoder (analog/PCM downmix))

za:
http://www.humanmedia.pl/A110.html

HDMI:
http://www.hdmi.org/learningcenter/kb.aspx?c=4#49

"HDMI 1.3:
  • Higher speed: HDMI 1.3 increases its single-link bandwidth to 340 MHz (10.2 Gbps) to support the demands of future HD display devices, such as higher resolutions, Deep Color and high frame rates. In addition, built into the HDMI 1.3 specification is the technical foundation that will let future versions of HDMI reach significantly higher speeds.
  • Deep Color: HDMI 1.3 supports 10-bit, 12-bit and 16-bit (RGB or YCbCr) color depths, up from the 8-bit depths in previous versions of the HDMI specification, for stunning rendering of over one billion colors in unprecedented detail.
  • Broader color space: HDMI 1.3 adds support for “x.v.Color™” (which is the consumer name describing the IEC 61966-2-4 xvYCC color standard), which removes current color space limitations and enables the display of any color viewable by the human eye.
  • New mini connector: With small portable devices such as HD camcorders and still cameras demanding seamless connectivity to HDTVs, HDMI 1.3 offers a new, smaller form factor connector option.
  • Lip Sync: Because consumer electronics devices are using increasingly complex digital signal processing to enhance the clarity and detail of the content, synchronization of video and audio in user devices has become a greater challenge and could potentially require complex end-user adjustments. HDMI 1.3 incorporates automatic audio synching capabilities that allows devices to perform this synchronization automatically with total accuracy.
  • New HD lossless audio formats: In addition to HDMI’s current ability to support high-bandwidth uncompressed digital audio and all currently-available compressed formats (such as Dolby® Digital and DTS®), HDMI 1.3 adds additional support for new lossless compressed digital audio formats Dolby TrueHD and DTS-HD Master Audio™.
"
 
Ostatnia edycja:

zsoi3

New member
Bez reklam
o jedno prosze - nie rubcie kolejnej w historii swietej wojny. tylko merytoryczne i obiektywne dyskusje. :)
 

lysy0800

New member
Więc w ramach zdrowych argumentów pytanie ;)

Czy któryś z naszej dwójki bohaterów obsługuje dźwięk 7.1? (zakładając, że takowy będzie w ripach w najbliższej przyszłości dostępny)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A czemu ma nie być dostępny? Takie rip'y już są, można se także zrobić samemu, z pożyczonej płyty... ;)

HDMI 1.3 = 7.1.

Czyli kukurydza 110.

A jaka święta znów wojna? :)

edit:

A tak w ogóle i w nawiasie, ktoś może się orientuje czy brak dźwięku HD w WD to kwestia sprzętu, czy tylko softu?
 
Ostatnia edycja:

yahu

Member
Fajnie ze temacik ruszył ,bo ja dalej w rozterkach:D...w sumie remont w mieszkaniu idzie pełną parą dlatego ,az tak mnie to teraz nie gnębi ,aczkolwiek fajnie poczytac opinie uzytkowników obydwu urządzeń.
W kazdym bądż razie czekam na soft ,nowy soft do WD i czytam opinie uzytkowników PH.
I tu mam pytanie czy PH obsłuzy hdd zewnetrzny na usb,chodzi mi o ograniczenia pojemności takiego dysku.Czy np 1TB PH bedzie widział??
Jak z płynnością odtwarzania z takirgo dysku...a i czy miał ktos jakies problemy z jakims formatem którego nie obsłuzył by PH??
pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie DTS nie kazdy ma amplituner, a moze jak ktos ma to chce po hdmi
ja nie mam w tej chwili amplitunera i chce miec DTS po hdmi, mamy te czasy ze to standard, a widac szkoda im bylo kasy, a nie jest taki tani jak wczesniej 360zl teraz blisko 500zl.

aktualizacja sory wiatrak ale to co piszez to bzdura, zapowiedz luty to nie co dziennie, czekanie dwa miesiecy to kpina, my mamy swoj jezyk jak oficjalnie sprzedaja to ma byc jak powinno, albo do widzenia z naszego kraju


wiatrak dzwiek HD to tylko HDMI 1.3
z HDMI 1.2 nie ma bata
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Eeee, ale ja nie przeczę że "dzwiek HD to tylko HDMI 1.3"... Patrz moje posty powyżej... ;)

(Chyba że masz na myśli moje ostatnie pytanie o dźwięk HD z WD...)

Pomijam przypadek, że z HDMI 1.2 też będzie dźwięk HD, ino dekodowany do LPCM na pokładzie odtwarzacza...

A z tym DTS po HDMI to nie za bardzo rozumiem o co Ci biega? Przecież to jest wyjście cyfrowe, więc jak najbardziej do połączenia z amplitunerem jeśli chodzi o dźwięk... Czy dobrze rozumiem że chciałbyś mieć dźwięk DTS w TV podłączonym do WD poprzez HDMI? Bo tu równie dobrze można mieć pretensję do producenta TV, że na pokładzie nie posiada dekodera DTS. Czy też myślisz o dekodowaniu do PCM na pokładzie WD? No to już przytyk w stronę WD...

Co do ceny, nie słyszałeś o zmianach kursów walut? Cena WD w ojro się nie zmieniła. Żałowanie kasy przez producenta nic tu do rzeczy nie ma IMHO. ;)

I jeszcze co do aktualizacji. Drążę temat, bo mnie drażni to całe narzekanie...

Czy ktoś komuś nakazuje zakup WD HD TV? Bo o braku wsparcia ogonków wiadomo od samego początku, a w materialach producenta nikt nigdzie nikomu nie obiecywał takiej opcji. I co z tego że mamy swój język? Czterdzieści innych nacji też ma swoje języki. No i co z tego? Nie podoba się WD to nie kupuj. I tyle... :)

A wpis "do widzenia z naszego kraju" to już mnie wpienia. Nie pasi, to z daleka od WD! Nie podoba mi się, jak ktoś za mnie decyduje, co mogę a czego nie mogę w MOIM kraju kupić!!! :twisted:

Tym bardziej że są dostępne (dwa...trzy razy droższe ;) ) odtwarzacze NMT i Dvico, które ogonki jak i polskie menu obsługują.

Jeszcze raz: proponuję prześledzić historię (jakże zakręconą) aktualizacji softu wymienionych odtwarzaczy. :)

A także porównać ilość sprzedawanych egzemplarzy na rynkach: polskim i innych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry