Player HD- dylemat wyboru,mętlik w głowie

lysy0800

New member
wiatrak napisał:
HDMI 1.3 = 7.1.

Ale czy mimo to można osiągnąc 7.1 w WD jak i POPie na coaxialu lub optyku? To by mnie skłoniło do tańszego WD, bo dźwięk pod ampli i tak nie miałbym przez HDMI...
Chyba, że warto mieć HDMI 1.3 dla obrazu.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Dla obrazu, HDMI jest konieczne w dwóch przypadkach:

1. korzystania z rozdzielczości 2560x1600 (np w kompie)
2. korzystania z plików z kamer HD z przestrzenią barwną xvYCC

Czyli jeśli chodzi o .mkv i BD rip'y, póki co wystarczą starsze wersje HDMI.


Dźwięk 7.1 tylko po HDMI, coax i toslink tylko 5.1.
 

lysy0800

New member
Kurcze, to dlaczego jak jest ampli obsługujące 7.1 a nie ma HDMI samodzielnego, tylko przelotka, i każdy sprzedawca mówi, że po optyku i coaxie 7.1 też pójdzie??
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Sprzedawca dużo Ci powie żeby sprzęt sprzedać to pierwsza zasada.
Druga to taka, że często też mówi to co klient chce usłyszeć...
 

lysy0800

New member
To jaki jest sens amplitunera z obsługą 7.1 bez HDMI? (bo są też takie)
WD ma 1xHDMI- czyli dźwięk i tak by szedł po optyku? Bo HDMI na obraz HD.
 

lysy0800

New member
Już nic nie rozumiem- na poprzedniej podstronie użytkownik Wiatrak twierdzi, że dźwięk 7.1 jest możliwy do uzyskania przez POPa- w zależności od hd ripa...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli rip bedzie zapisany z dzwiekiem w formacie lpcm 7.1 - odtwarzacz bedzie mial HDMI 1.3 jak rowniez odbiornik to jest to wykonalne,
oczywiscie to samo dotyczy wyjsc analogowych
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
HDMI 1.3 = 7.1.

czyli 7.1 == >> HDMI 1.3

Czyli dźwięk HD (7.1) otrzymasz tylko z Popcorn Hour A-110 lub Popcorn Hour B-110. I innych odtwarzaczy z HDMI 1.3 (Egreat itp).
 

lysy0800

New member
Rozumiem.
Myślałem tylko, że 7.1 możliwe jest też coaxialem lub optykiem- ampli, które chcę kupić, HDMI ma tylko jako przelotkę...
A niby 7.1 "obsługuje"...
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Ty to wiatrak nic nie rozumujesz,
WD jest oficjalnie sprzedawany wiec sa pewne wymagania zeby mial, wiec jak najbardziej powinien miec obsluge czcionki pl
kursy walut znam pewnie lepiej niz TY, ale nie o tym mowa
WD jest nie dopracowany i tyle
DTS nie kazdy ma amplituner, poaztym WD nie zaplacil za DTS
aktalizacja - tragedia i trzeba o tym mowic
Nikt Ci nie mowi co mozesz a czego nie, sa legalne zrodla jak i nie, WD jest oficjalnie sprzedawany wiec instrukcje jak i pewne rzeczy powinny byc w naszym jezyku,
strasznie krecisz i krzyczysz.
WD i A-110 sa oparte na tej samej sigmie
 

lysy0800

New member
Kolejne pytanie- POP ma 1 wyjście HDMI. Jak podłączyć osobno przez HDMI dźwięk a osobno obraz? Czy można to zrobić przez ampli- 1xHDMI z POPa wchodzi do ampli i 1xHDMI z ampli idzie na TV, a dźwięk "pozostaje" w ampli?
Możliwe toto?
Jeśli tak, to czy wiecie czy Onkyo 606 się z tym upora?
 

bubu54142

New member
lysy0800 napisał:
Kolejne pytanie- POP ma 1 wyjście HDMI. Jak podłączyć osobno przez HDMI dźwięk a osobno obraz? Czy można to zrobić przez ampli- 1xHDMI z POPa wchodzi do ampli i 1xHDMI z ampli idzie na TV, a dźwięk "pozostaje" w ampli?
Możliwe toto?
Jeśli tak, to czy wiecie czy Onkyo 606 się z tym upora?
Właśnie dlatego stworzono amplitunery mające wejścia i wyjścia HDMI.Łączysz POP-a kablem z wejściem amplitunera a wyjście do telewizora.Oczywiście trzeba wszystko odpowiednio skonfigurować.Onkyo 606 nadaje się.Ma wszystko co trzeba(najnowsze dekodery).
 

wojola

New member
XiangXiou napisał:
Swojego Popcorna mam od jakiegoś miesiąca, jak narazie zero problemów, wszystko odtwarza płynnie, bez zająknięcia. Na chwilę obecną wszystko oglądam z pendriva, po włożeniu hdd powinno być tylko lepiej. Z napisami w srt nie ma problemów. Jestem zadowolony z maszynki, do hd-ripów nic lepszego nie znajdziesz.
O WD się nie wypowiem bo nie miałem z nim styczności.


Witam. jestem tu pierwszy raz.
Chciałbym się zapytać jak ten sprzęt radzi sobie z mkv 720p i 1080p oraz m2ts bo mam taki plik 22GB 1080p. Sprzęt chciałbym wykorzystać jak jestem u rodziców bo w domu korzystam z kompa.
 

lysy0800

New member
U mnie 720 i 1080 chodzą bez zająknięcia- swoją drogą dziwne pytanie, wiadomo, że jedną z głównych funkcji POPa jest odtwarzanie właśnie HD ;)
 
Do góry