Pisk w LC-40LE600E

marioximus

New member
insane napisał:
ciekaw jestem jak to wyglada u innych posiadaczy LE600 - szczegolnie wersji 32 calowej - czy wylaczenie AVC rozwiazuje problem?

pozdrawiam


Myślę, że rozwiązaniem jest autoryzowany serwis. Mój LE600 (40') jest tam już trzeci raz na tą usterkę. Serwis ma jeszcze tydzień na naprawę, a jak nie naprawią (a nie naprawią) to zgodnie z gwarancją - wymiana na nowy.
 

kwadratco

New member
Cześć,

Tak sobie czytam i przeglądam ten wątek bo też jestem posiadaczem 40LE600E. Muszę się podzielić, że u mnie nie występuje ten "pisk" wspominany przez Was w całym wątku. Jak na razie telewizję mam podpiętą analogowo ale podłączony komputer poprzez hdmi także nie powoduje żadnego "pisku". W piątek będę miał dekoder upc hd to wtedy podzielę się jak to wygląda poprzez taki sprzęt. Dodam tylko że, komputer mam podłączony do hdmi3 - tego z boku obudowy. Jeszcze nic nie testowałem w hdmi 1/2.

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to przy zmianie kanału głośniki wydają taki szybki podwójny "pyk-pyk". Sprawdzałem co jest tym powodowane i okazało się, że to wina głośników. Jak wyłączę dźwięk w głośnikach wbudowanych i wyprowadzam go tylko i wyłącznie kablem do jakiegoś wzmacniacza to jest cichutko. Nie jest to specjalnie przeszkadzające ale traktuję to jako jakieś "niedociągnięcie".

Wersja oprogramowania 1.23
 
Ostatnia edycja:

marioximus

New member
Właśnie wczoraj serwis oddał mi TV wraz z dokumentem uprawniającym do wymiany sprzętu. Na pewno nie będzie to SHARP :neutral:
"pisk" w moim TV występował tylko i wyłącznie przy podpiętym dekoderze SAT. Z DVD, czy innych źródeł było OK.
Pozdrawiam. Wesołych Świąt :)
 

bob77

New member
marioximus napisał:
Właśnie wczoraj serwis oddał mi TV wraz z dokumentem uprawniającym do wymiany sprzętu. Na pewno nie będzie to SHARP :neutral:
"pisk" w moim TV występował tylko i wyłącznie przy podpiętym dekoderze SAT. Z DVD, czy innych źródeł było OK.
Pozdrawiam. Wesołych Świąt :)

A miales wlaczona Automatyczna Regulacje Glosnosci?
 

marioximus

New member
bob77 napisał:
A miales wlaczona Automatyczna Regulacje Glosnosci?
To bez znaczenia - pisk występuje w każdej konfiguracji. Na testowanie tego poświęciłem wieeele dni :|
Winne jest na 100% oprogramowanie, ale aktualizacji nie ma, a nawet jak by była, to nie wiadomo jak ją wgrać - to nie tak jak w modelu 700 (do którego zresztą upgrade się pojawił...)
Zresztą, to już dla mnie nieistotne - TV do wymiany :)
 

bob77

New member
marioximus napisał:
To bez znaczenia - pisk występuje w każdej konfiguracji. Na testowanie tego poświęciłem wieeele dni :|
Winne jest na 100% oprogramowanie, ale aktualizacji nie ma, a nawet jak by była, to nie wiadomo jak ją wgrać - to nie tak jak w modelu 700 (do którego zresztą upgrade się pojawił...)
Zresztą, to już dla mnie nieistotne - TV do wymiany :)

Aktualizacja softu ponoc ma sie pojawic za okolo 2 tygodnie. LE600 ma USB do aktualizacji.
 

marioximus

New member
bob77 napisał:
Aktualizacja softu ponoc ma sie pojawic za okolo 2 tygodnie. LE600 ma USB do aktualizacji.
W instrukcji obsługi nic nie pisze na temat aktualizacji przez USB (chociaż tak powinno to wyglądać). Pisze natomiast, że aktualizacja odbywa się poprzez kanał DVBT
 

kwadratco

New member
Właśnie dostałem odpowiedź od sharpa. Mam nadzieję, że korespondencja nie jest tajna ;)

Sprawa "piskow" zostala przekazana do dzialu technicznego Fabryki Sharp.
Technicy pracuja wciąz nad rozwiązaniem.
Jest to dziwna sytuacja, poniewaz na zadnym SHARP LE600 testowanym do tej
pory, nie udalo sie zrekonstruowac podawanego przez niektorych klientow
zjawiska.

Prosimy Pana o:
1. wyłączenie sorroundu, wykonanie ponownej pierwszej instalacji,
niewłaczanie sorroundu.
2. Informacje o tym, czy w ciagu dwoch dni pisk sie powtórzył.

Oprogramowanie niedlugo na stronie sharpa. (pytałem w wiadomości o aktualizacji przez usb-service.)

Więc cały czas pracują i lada moment powinno się pojawić oprogramowanie. ;) Tak więc polecam uzbroić się jeszcze troszkę w cierpliwośc bo pewnie tak sprawy nie zostawią.
 

bob77

New member
marioximus napisał:
W instrukcji obsługi nic nie pisze na temat aktualizacji przez USB (chociaż tak powinno to wyglądać). Pisze natomiast, że aktualizacja odbywa się poprzez kanał DVBT

W instrukcji do LE700 jest to samo. Sharp twierdzi, ze wszystkie telewizory LCD maja port USB. W niektorych mozna dzieki niemu dodatkowo sluchac muzyki i ogladac zdjecia, a w pozostalych sluzy on do aktualizacji softu.
 

kawier

New member
Pisk w LE600E

Po przeczytaniu wieku wątków w temacie pisku, skorzystałem z podpowiedzi (chyba to był e-mail z serwisu): wyłączyłem surround oraz automatyczną regulację dżwięku. POMOGŁO !! Od kilku dni pisk nie pojawia się. Wcześniej po włączeniu tv (ale tylko z dekoderem) pisk występował zawsze przynajmniej jeden raz. Mój 46LE600E mam podłączony przez złącze componentowe, muszę sprawdzić czy przez HDMI też usterka znikła. Dziwię się, że w tak banalny sposób dało się usunąć tę uciążliwość, która pewnie wiele osób zniechęciła do marki SHARP, a chyba niesłusznie. Wcześniej miałem miałem Sharpa 37XD i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć. Natomiast w tym tv obraz jest rewelacyjny i w ogóle poza głośnikami to nie widzę żadnych wad. Z czystym sumieniem mogę ten model polecić innym o ile mój sposób na piski okaże się skuteczny również w innych konfiguracjach.
 

George62

New member
Jest aktualizacja do LE600E!!!

Po przeczytaniu wieku wątków w temacie pisku, skorzystałem z podpowiedzi (chyba to był e-mail z serwisu): wyłączyłem surround oraz automatyczną regulację dżwięku. POMOGŁO !! Od kilku dni pisk nie pojawia się. Wcześniej po włączeniu tv (ale tylko z dekoderem) pisk występował zawsze przynajmniej jeden raz. Mój 46LE600E mam podłączony przez złącze componentowe, muszę sprawdzić czy przez HDMI też usterka znikła. Dziwię się, że w tak banalny sposób dało się usunąć tę uciążliwość, która pewnie wiele osób zniechęciła do marki SHARP, a chyba niesłusznie. Wcześniej miałem miałem Sharpa 37XD i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć. Natomiast w tym tv obraz jest rewelacyjny i w ogóle poza głośnikami to nie widzę żadnych wad. Z czystym sumieniem mogę ten model polecić innym o ile mój sposób na piski okaże się skuteczny również w innych konfiguracjach.
Dziś pojawiła się aktualizacja do LE600E./1.36/ Posiadacze LE600E do roboty!Koniec z piskiem i innymi niedociągnięciami!Trochę późno!! Ja pozbyłem się swojego 32LE600E ale teraz bym tego nie zrobił.
 

krys67

New member
aktualizacja

Witam
Czy ktoś już robił tę aktualizację ? Z tego co widzę jest ona w języku niemieckim.Czy po tej aktualizacji zostanie pl ?
 

George62

New member
Aktualizacja!

Witam
Czy ktoś już robił tę aktualizację ? Z tego co widzę jest ona w języku niemieckim.Czy po tej aktualizacji zostanie pl ?
Ja w tej chwili posiadam 32LE700E i kilka razy dokonywałem aktualizacji z jęz.niemieckim.Ostatnia aktualizacja z dnia 15.12.2010 r. była w języku polskim.Język dotyczy instrukcji do aktualizacji by móc zrozumieć o co chodzi. Proces aktualizacji LE600E jest taki sam jak w LE700E./różnica w niektórych wyświetlanych ekranach/.Ja w swoim LE600E posiadałem wersję softu 1.13.Pisk był bardzo uciążliwy./kilka razy na godzinę/.Czasami po włączeniu paliła się dioda czerwona a tak odbierał doskonale nie gorzej od LE700E.
 

krys67

New member
aktualizacja

Ok dzięki za pomoc. Aktualizacja właśnie zrobiona,język pl pozostał.Z tego co już dało się zauważyc nie ma szumu przy ściszonym głosie co było uciążliwe szczególnie wieczorem.No i nie ma pykania w głośnikach przy zmianie programów.
 
Ostatnia edycja:

George62

New member
Aktualizacja!

Ok dzięki za pomoc. Aktualizacja właśnie zrobiona,język pl pozostał.Z tego co już dało się zauważyc nie ma szumu przy ściszonym głosie co było uciążliwe szczególnie wieczorem.No i nie ma pykania w głośnikach przy zmianie programów.
Gratuluję!W moim LE700E każda z aktualizacji coś poprawila./oczywiście na lepsze/
 

waldestar

New member
Aktualizacja!

Witam wszystkich.Ja ma Telewizor 40LE600 i za chiny nie mogę przeprowadzić aktualizacji oprogramowania.Robię wszystko według instrukcji i nic się nie dzieje.Podczas pracy telewizora wyłączam telewizor z gniazdka wkładam pendrive z aktualizacją do telewizora wciskam przycisk Power na pilocie i wkładam wtyczkę do gniazdka i nic.Telewizor normalnie zaczyna odbierać program telewizyjny.Co robię nie tak może ktoś pomoże.
 

krys67

New member
Wkładasz pendriva.Telewizor wyłączasz głównym przyciskiem też.Przytrzymujesz przycisk power w telewizorze i jednocześnie włączasz telewizor głównym włącznikiem trzymając power w telewizorze (nie w pilocie) aż pojawi się aktualizacja.
 

waldestar

New member
Aktualizacja!

Wkładasz pendriva.Telewizor wyłączasz głównym przyciskiem też.Przytrzymujesz przycisk power w telewizorze i jednocześnie włączasz telewizor głównym włącznikiem trzymając power w telewizorze (nie w pilocie) aż pojawi się aktualizacja.

Dzięki krys67 kurde to takie proste nie wiem co mi się ubzdurało,że trzeba wcisnąć power na pilocie.Po Twoich radach aktualizacja wciągu minuty.Po wgraniu softu zauważyłem,że szum przy ściszonym telewizorze nadal występuje,potrójne pyknięcie przy przełączaniu kanałów nadal występuje,no i teraz testuję czy wystąpi pisk przy podłączeniu zewnętrznego źródła sygnału.
 

George62

New member
Pykanie!

Dzięki krys67 kurde to takie proste nie wiem co mi się ubzdurało,że trzeba wcisnąć power na pilocie.Po Twoich radach aktualizacja wciągu minuty.Po wgraniu softu zauważyłem,że szum przy ściszonym telewizorze nadal występuje,potrójne pyknięcie przy przełączaniu kanałów nadal występuje,no i teraz testuję czy wystąpi pisk przy podłączeniu zewnętrznego źródła sygnału.
U mnie pykanie w LE600E i w LE700E występowało tylko przy współpracy z dekoderem Polsatu Samsung 370G. Z n-ką "pykania" nie ma.Jest cicho i płynnie.
 
Do góry