Pioneer VSX-922K (VSX-522K) versus Yamaha RX-V673

zgws

New member
Cześć, zastanawiam się nad kupnem zestawu kina domowego, a jego budowę zacznę od amplitunera. Wybrałem trzech (czterech) kandydatów:
1. Pioneer VSX-922K (ew. VSX-527K, z grubsza to chyba różnica między 7.1 a 5.1),
2. Yamaha RX-V673,
3. Sony STR-DN1030.

Dane wejściowe:
1. pomieszczenie prostokątne, o powierzchni ok. 10-12 m2, w bloku,
2. budżet na całość to 3.0-3.5k PLN na całość (amplituner + odtwarzacz + zestaw głośników),
3. potrzeby: głównie filmy i gry (PS3), aczkolwiek chciałbym od czasu do czasu posłuchać muzyki.

Jeśli chodzi o pokój, to jest to blok mieszkalny, więc nie mogę zrobić imprezy na pół osiedla - nie potrzebuję mocarnego sprzętu. Chciałbym zmieścić się w kwocie 3000-3500 PLN, aczkolwiek to jest sprzęt raczej na dłużej - jeśli więc warto będzie dopłacić troszkę do czegoś lepszego, też wezmę to pod uwagę. Co do punktu 3. to nie jestem audiofilem, ja preferuję muzykę typu pierwsze płyty Comy, stary Linkin Park, Limp Bizkit i to, co można znaleźć na Eska Rock. Moja małżonka tak właściwie wszystkiego, oprócz techno i metalu, ale preferencje też głównie w stronę rocka. Nie potrzebujemy mocnego p**rdolnięcia, od tego są zestawy stereofoniczne - po prostu chciałbym, by dźwięk nie było płaski, a tak podobno jest w Pioneerach. Ot, żeby mój zestaw głośników 5.1 Logitecha do komputera za 200 zł nie był lepszy niż to kino...

Z tego, co wyczytałem, to Pioneery brzmią nieco gorzej od Yamahy, a ta z kolei dobrze radzi sobie z muzyką. Z drugiej jednak strony czytałem także, że to i tak zależy od głośników, a w tej cenie wszystkie amplitunery brzmią mniej więcej tak samo, a różnią się dość nieznacznie.

Druga sprawa do głośniki do tego amplitunera. Zdaję sobie sprawę, że do kina musi być SW - bez tego chyba ani rusz. W głośników (strzelam) podaję trzy opcje:
1. Jamo S606, lub C405/407,
2. Taga 606v3,
3. Pure Acoustics Supernova 8.

O Supernovej wyczytałem, że koniecznie SW do nich, poza tym dźwięk jest w porządku, ale zalatują tandetą jeśli chodzi o wykonanie i jakość. Co do Jamo to z kolei te są całkiem fajne do filmów, ale już w muzyce totalnie sobie nie radzą. O tych Taga wyczytałem, że mają najlepszy stosunek cena/jakość, biorąc pod uwagę te tańsze modele.

Jaki SW do tego - nie wiem, nawet jeszcze nie szukałem. Nie za bardzo mam możliwość odsłuchu, a może ktoś posiada/słyszał sprzęt z powyższej listy.

Generalnie jestem zielony w tym temacie i potrzebuję Waszej pomocy... Oczywiście nie będę się upierał przy powyższych sprzętach (tak amplitunerach, jak również głośnikach). Pytam także, bo ile stron, tyle opinii, ale takiego bezpośredniego porównania chyba nie widziałem. Siedzę i czytam już z tydzień, znalazłem różne rankingi, testy, etc., ale przyznam szczerze - gubię się w tym wszystkim...
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przede wszystkim masz dość mały pokój więc musisz uważać żeby nie wstawić za dużych kolumn bo będą dudniły. Jamo 606 lubią sporo przestrzeni, będą za duże do 10-12m2. Z kolumn przez Ciebie wymienionych najlepsze to Jamo 405. Słuchałem je kiedyś i były lepsze od Jamo 606. Lepiej ułożone, bas szybszy nie dudniący. Możesz rozważyć zbudowanie zestawu na monitorach i do tego kupić suba. Z amplitunerów bym wybrał między Denona 1713, Yamahą 673, Onkyo 515. Sony nie znam wcale, dźwięk Pioneerów (tych "tańszych") mi nie odpowiada, więc ich nie polecam.
 

zgws

New member
Dzięki za odpowiedź. Na szybko przyjrzałem się amplitunerom, które polecasz. Przyznam, że ten Denonik to jest chyba dokładnie to, czego potrzebuję. Daję sobie jednak jeszcze kilka dni na bliższe zapoznanie się ze wszystkimi opcjami, poczytanie recenzji i opinii. Potem mogę zrobić małe podsumowanie i wrzucić tutaj - może akurat komuś się przyda w przyszłości...

Edit. Spędziłem od wczoraj sporo czasu czytając recenzje, testy i opinie użytkowników. Zdecyduję się chyba na Denona AVR-1713. Chcę dobrać do tego jakiś zestaw głośników - myślę albo o 5.0 za początek, a potem ewentualnie dokupienie SW, albo od razu 5.1. Rozważałem zakup monitorków, aczkolwiek przyznam szczerze, że wolałbym opcję z kolumnami podłogowymi, bo mam na to miejsce. Pomierzyłem też pokój, okazał się jednak "troszkę" większy niż sądziłem - ok. 15 m2. Znajduje się w nim kanapa, dwa fotele i stolik z telewizorem. Teraz skupię się na poszukiwaniu głośników do tego amplitunera. Może ktoś coś poleca, co będzie dobrze współgrało z tym Denonem?
 
Ostatnia edycja:

zgws

New member
Panie i Panowie, poszperałem troszkę po różnych forach i wpadła mi jedna nazwa: QQ5000. Podobno całkiem nieźle sobie radzą i są niezłe do pomieszczeń 10-20 m2. Zamierzam je zakupić w połączeniu z Denonem 1713. Na początek chyba bez SW, czyli zestaw 5.0, potem zobaczę jak to gra w moich warunkach mieszkaniowych i czy potrzebuję dodatkowego sub'a, czy nie.

Co powiecie na takie połączenie? Czy ktoś może się wypowiedzieć, bo zna te głośniczki?

PS. Polecono mi także Klipschy F1/C1/S1, ale w sumie im dalej w las, tym więcej "te będą ok" się pojawia. Może więc skupię się na tych dwóch modelach, i z nich wybiorę?
 
Ostatnia edycja:
Do góry