Pioneer VSX-323 Charakterystyka dźwięku

drnkamil

New member
Z calym szacunkiem, ale chociaz miales okazje posluchac soundbarow w takim budzecie? Po drugie inwestujac w mocno budzetowe kolumny i amplituner nie oczekuj tez cudow bo mozesz strasznie sie zawiesc. Do tego dochodzi sprawa ze budzetowe glosniki jak przedstawiane tu Jamo w kinie bez suba beda ci dawaly satysfakcje kilka tygodni lub kilka seansow. Przerabialem to i po krotkim okresie bylem juz w sklepie po subwoofer. Tak naprawde zeby byc szczery to to co mam w sygnaturce to rozsadne minimu by poczuc prawdziwe kino.
Chyba nie powiesz mi że soundbar zagra bardziej przestrzennie od zestawu kolumn rozmieszczonego po pokoju
 

collider

New member
Bez reklam
Zalezy jaki soundbar. W tym budzecie pewnie, ze nie. Jednak pozwala on i tak na budowanie kinowej atmosfery. Jak pisalem, najwazniejszym elementem jest sub, ktory praktycznie zalatwia caly efekt. Atutem soundbarow jest tez prostota obslugi i bezprzewodowy subwoofer (w tym budzecie to juz standard). Oczywiscie kazdy ma swoj rozum i kupisz to co uznasz za stosowne.
 

drnkamil

New member
Subwoofer również miałem w planach ale ze względów finansowych dopiero później.
Myślisz że gdybym do tego zestawu dokupił suba to dźwięk byłby zadowalający?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

collider

New member
Bez reklam
Moze ty mnie zle rozumiesz. Ja jestem jak najbardziej za tym bys kupil dobrze grajacy sprzet. Dla przecietnego zjadacza chleba nawet budzetowy zestaw zlozony z klockow zagra bardzo dobrze. Jednak jezeli ktos pisze iz szuka konkretnego brzmienia, barwy to zapala mi sie swiatelko, ze oczekuje czegos wiecej. Gdy dodatkowo taki klient ma doswiadczenie z wzmacniaczem stereo to staram sie byc ostrozny w polecaniu totalnego budzetu bo tu moze nastapic zgrzyt i brak zadowolenia. Wracajac do pytania to tak. Subwoofer znaczaco wplynie na KD a i w muzyce da wiekszego kopa gdy ktos czegos takiego oczekuje. Inna sprawa, ze w momencie gdy glosniki sie dobrze wygrzeja to zaczynaja grac calkiem przyjemnie i na tyle dobrze, ze np. ja uzwywam ich bez suba przy sluchaniu muzyki.
 

drnkamil

New member
Witam po przerwie.
Otóż mam pytanie może trochę z innej beczki.
Jeżeli podłączę dysk twardy do tv a tv kablem HDMI do amplitunera to czy podczas oglądania filmu będę słyszał dźwięk w KD czy będzie potrzebny jeszcze np. SPDIF?
 

drnkamil

New member
TV to Samsung UED6500. Z tego co wyczytałem to ma ARC.
Od mojego znajomego na próbę pożyczyłem Pioneer VSX-520.
Kabel HDMI podłączyłem w TV do wyjścia opisanego jako ARC a w ampli do HDMI OUT.
Problem w tym że nie wiem co dalej, dźwięku nie ma a ja na tych opcjach w ampli się nie znam, ktoś byłby mi w stanie wytłumaczyć jak to ustawić?
 

Henry

Active member
Bez reklam
A 520 ma HDMI ARC?
Tego modelu szczegółowo nie znam, jeśli nie, to pozostaje połaczenie optykiem bądź czincz
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z tego co widzę, to nie piszą wprost, że HDMI OUT ma ARC, oczywiście mogę być w błędzie ;)
u mnie jest jasno na wyjściu zaznaczone HDMI OUT ARC
Może Collider będzie wiedział, jak zobaczy, że o Pioneera chodzi, to pewnie lada chwila się przyłączy do dyskusji :)

Jęsli faktycznie, nie ma ARC to pozostaje optyk lub czincze z TV do ampli i sprawa załatwiona. Chyba, że masz np. BR z możliwością podpięcia dysku, wtedy on będzie służyć za odtwarzacz.
 

drnkamil

New member
Tam jest napisane "Dzięki wbudowanemu przekaźnikowi HDMI wystarczy przewód HDMI, aby zapewnić cyfrowy transfer dźwięku i obrazu"
Myślałem że o to chodzi z tym ARC
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tam jest napisane "Dzięki wbudowanemu przekaźnikowi HDMI wystarczy przewód HDMI, aby zapewnić cyfrowy transfer dźwięku i obrazu"
Myślałem że o to chodzi z tym ARC
chodzi o transfer obrazu i dźwięku do TV, bo jak masz np. odtwarzacz, dekoder itd. podłączony do amplitunera, to "wypuszcza" on jednym kablem do TV, więc nie masz konieczności wpinani iluś tam urządzeń do TV tylko ampli wszystko "spina" i przekazuje dalej. ARC to kanał zwrotny czyli przepływ własnie z TV do ampli- w twoim przypadku chodzi o dźwięk z odtwarzanych przez TV treści
 

drnkamil

New member
A ta funkcja ARC oferuje coś więcej prócz tego że ogranicza ilość użytych kabli? chodzi mi o dźwięk, czy po optyku i HDMI dźwięk jest takiej samej jakości
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Tylko ogranicza kable. Jakość dźwięku będzie w tym przypadku taka sama jak po optyku/coaxialu.

Sent from my GT-I9300
 

drnkamil

New member
To teraz dajmy na to że mam do amplitunera podłączone dwa kable optyczne, jeden kabel idzie od TV a drugi powiedzmy od konsoli do gry. Włączając konsolę chcę oczywiście aby dźwięk szedł z niej, następnie włączając TV automatycznie załącza się i optyk więc w tym samym momencie sygnał idzie z dwóch kabli jednocześnie. Jak amplituner ma się uporać z czymś takim?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak masz w amplitunerze dwa optical in, to po prostu przypisujesz, które wejście co ma obsłużyć i przełączasz w zależności skąd chcesz mieć dźwięk.
Ja tak ma X-boxa, bo nie chcę żeby dzieciaki za każdym razem włączali mi ampli, więc jest on podpięty bezpośrednio do TV i jak sami grają to dźwięk mają tylko z TV, a jak im podłączam, to wtedy dźwięk puszczam przez ampli
 

drnkamil

New member
Gdzieś na zagranicznym forum wyczytałem że rzeczywiście ten model nie ma opcji ARC. czyli połączenie poprzez HDMI ampli i TV kompletnie nic nie da?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Masz odtwarzacz BR? Jeśli tak to dysk możesz podpiąć właśnie do odtwarzacza i sprawa załatwiona, ja mam taniego samsunga bd5500 i sprawuje się bardzo dobrze, czyta wszystko.
 
Do góry