Pioneer VSX-323 Charakterystyka dźwięku

drnkamil

New member
Witam.
Mam zamiar sprawić sobie ten model ale najpierw:
Chciałbym spytać się, przede wszystkim osób które miały możliwość odsłuchu tego ampli, jaki rodzaj dźwięku oferuje, czy jest to granie jasne z naciskiem na górę czy bardziej miękkie i ciepłe z zaznaczonym dołem. Mam wzmacniacz stereo tej marki z początku lat 90 który oferuje właśnie takie "misiowate" granie które bardzo mi się podoba. Zdaję sobie sprawę że ten ampli to już zupełnie inna technologia, nie te czasy i to nie stereo tylko KD dlatego chciałbym się dowiedzieć jaki dźwięk oferuje nowa, cyfrowa technologia.
Byłbym wdzięczny gdybyście podzielili się swoimi spostrzeżeniami.
 

collider

New member
Bez reklam
Musisz podejść ostrożnie do tematu bo nie chcę być prorokiem, ale wzmacniacz stereo nawet ten z lat 90 brzmieniowo zmiecie ten amplituner. 323 jest to jak sam wspomniałeś KD a do tego mocno budżetowe.
 

drnkamil

New member
W takim razie jakie budżetowe amplitunery mają ciepłe brzmienie?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Widzę że masz w sygnaturze Pioneer VSX 528, jak byś opisał charakterystykę dźwięku tego ampli w połączeniu z Jamo S 426?

Raczej uwypukla skrajne pasma, nie ma typowego ciepłego brzmienia. Bardzo fajnie gra do rocka czy metalu. Dość dobrze odwzorowuje vokale czy ścieżki gitarowe. Nieraz w zależności od słuchanej muzyki można wyczuć, że dźwięk potrafi być lekko metaliczny.
 

drnkamil

New member
Co w takim razie powiecie na temat marek yamaha, Harman kardon, denon lub onkyo? Oczywiście w dalszym ciągu chodzi mi o sprzęt tani.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Najlepiej jakbyś sam posłuchał z docelowymi kolumnami, jednym pasuje np. yamaha, a innym Harman
z tanich, a wartych uwagi to zobacz Pioneera 528, Yamahę 475, Harmana 151/161, Onkyo 525 czy Denona x1000/x2000
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak nie masz możliwości kupna za gotówkę, to możesz na raty wziąć. Nie warto kupować jeszcze niższych serii bo są bardzo ograniczone mocowo i funkcjami multimedialnymi, chyba, że nie zależy ci np. na radiu internetowym czy strumieniowaniu muzyki do amplitunera....
Denon X1000 jest strasznie okrojony z funkcji w porównaniu z 528, HK151 z tego co kojarzę nie ma automatycznej kalibracji, a brzmienie ampli Yamahy mi nie podchodzi, inaczej już ze wzmacniaczami, co nie wyklucza, że 475 tobie mogłoby się spodobać ;)
 

drnkamil

New member
Prawdę mówiąc to nie zależy mi na jakiś bajerach, ten sprzęt ma mi służyć głównie do oglądania filmów z dysku twardego podpiętego pod TV, do pogrania na konsoli ze znajomymi i ewentualnie od czasu do czasu posłuchać muzyki. Dlatego też nie chcę pakować kasy w jakieś drogie sprzęty. Nie jestem jakimś tam audiofilem, chcę po prostu obejrzeć sobie film i posłuchać muzyki z dobrym i przestrzennym dźwiękiem. Najbardziej zależy mi na tym żeby dźwięk i obraz szedł po HDMI.
Kolumny jakie upatrzyłem do kompletu to JAMO S426, jak widać też budżetówki czyli razem wyszłoby około 1380zł. Powiedzmy że mógłbym tą kwotę zaokrąglić do 1500zł. Sprzęt mógłby być nawet używany jeżeli modelowo miałby być lepszy, trochę przeglądałem internet w poszukiwaniach ale nic ciekawego nie znalazłem, poza tym nie za bardzo się na tym znam.
Może w takim razie doradzili mi byście jaki komplet najlepiej złożyć do tej kwoty.
 

collider

New member
Bez reklam
To moze lepiej kup sobie soundbar albo jakies gotowe KD. Skoro nie masz wygorowanych wymagan to takie rozwiazanie moze ci w zupelnosci wystarczyc.
 

drnkamil

New member
Nie no wiesz, to że nie mam aż takich wymagań nie znaczy że chcę się pakować w jakieś gotowe kina typu samsung lub soundbar. Mam możliwość pokombinować więc chciałbym kupić coś w miarę dobrego za małą kasę.
 

drnkamil

New member
Nie koniecznie musi To być Pioneer, jeżeli coś w cenie do 700zł za ampli będzie grało ciepło i przyjemnie oraz będzie można przesyłać dźwięk i obraz po hdmi to będę zadowolony. Zdaję sobie sprawę że zbyt dużego pola do popisu nie mam w takiej cenie no ale może jednak coś uda się znaleźć.
 

collider

New member
Bez reklam
Nie no wiesz, to że nie mam aż takich wymagań nie znaczy że chcę się pakować w jakieś gotowe kina typu samsung lub soundbar. Mam możliwość pokombinować więc chciałbym kupić coś w miarę dobrego za małą kasę.

Z calym szacunkiem, ale chociaz miales okazje posluchac soundbarow w takim budzecie? Po drugie inwestujac w mocno budzetowe kolumny i amplituner nie oczekuj tez cudow bo mozesz strasznie sie zawiesc. Do tego dochodzi sprawa ze budzetowe glosniki jak przedstawiane tu Jamo w kinie bez suba beda ci dawaly satysfakcje kilka tygodni lub kilka seansow. Przerabialem to i po krotkim okresie bylem juz w sklepie po subwoofer. Tak naprawde zeby byc szczery to to co mam w sygnaturce to rozsadne minimu by poczuc prawdziwe kino.
 
Do góry