Pioneer G9

bowato

New member
problem z LX5090

Witam ponownie po urlopie,
jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie moim problemem.:)
Inputy uruchomiłem - sam nie wiem jak , bo dziesiątki razy robilem to samo bez instrukcji...
Coś jest jednak nie tak z moim TV bo co jakiś czas sam się wyłącza informując : "wewnętrzny obwód bezpieczeństwa - czy kabel glośnika ma zwarcie ? - SD05 " .
Cudowałem z odcięciem TV od amplitunera - na samym hdmi ma to samo i to na róznych kablach, różnych urządzeniach / n-ka, cyfra, dvd / i wszystkich inputach. Zmieniłem również kabel zasilający- jest to samo. Szczególnie często / co kilka minut / na muzyce :confused:
W przyszlym tygodniu przyjeżdża serwis.

Pozdrawiam:
Bogdan
 

Nazir007

New member
Witam
Zostałem szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem Pioneera 5090.
Miałem pewne obiekcje co do wyboru ale rozwiałem je (również dzięki Waszym komentarzom).
Jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu. Mam jednak małe wątpliwości.
Po ok. 20-30 minutach użytkowania, z tyłu TV wydziela się duże ciepło. Kratki wentylacyjne są dość mocno rozgrzane. Ciepło również odczuwam z przodu od ekranu (tutaj - nie pamiętam czy po dłuższym czy po krótszym czasie).
Czy jest to nietypowe zachowanie tego TV?
Wcześniej miałem plazme 42 Panasonika( 320W) i z tyłu wydzielało się bardzo mało ciepła. Teraz (przy mocy 420) wyczuwalne ciepło jest nawet z przodu. Czy jest to typowe dla tego telewizora?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Większy ekran, większa moc.... zależy o ile większa temperatura, nawet przy panasie 42" blisko ekranu bardzo delikatne ciepełko czuć i lekkie z tyłu, no ale zależy jakie ciepło ty masz, no i pamiętaj, że Pionek to jednak inna elektronika :D
 

Nazir007

New member
Czy rzeczywiście tryb serwisowy dla modelu 5090 jest dostępny tylko dla pracowników serwisu?

Czy w tej chwili jest jakaś instrukcja która pozwoliłaby wejśc w to menu?

Z góry dziekuję za odpowiedzi

Pozdrawiam
 

plustek

New member
Ja rowniez od paru dni jestem posiadaczem Pioneera, tylko ze 5090H ,a wiec z tunerem satelitarnym.Moim poprzednim telewizorem byl Samsung LE 46 F71B - w sumie jak na LCD to calkiem niezly byl ,zwlaszcza w Full HD, bo SD nie bylo jego mocna strona.Teraz po zamianie na plazme wiem ze technologia LCD jeszcze ma spora droge przed soba.No coz ,na razie siedze z "rozdziawiona " gebuchna i podziwiam jakosc obrazu i mimo ze chyba dosc wybredny jestem ,to wydaje mi sie ze Pioneer chyba jednak zasluzyl na miano produktu roku 2008/2009.Bzyczenia nie slysze - no chyba ze ucho do ekranu przystawie.Czern rzeczywiscie robi wrazenie,biel nieco gorsza - ale panowie czepiac sie moim zdaniem nie ma specjalnie czego.Kilka plazm w akcji widzialem ale Pioneerowi nie dorownuja.Warto zmienic kabel zasilajacy.Moim zdaniem jest nie najlepszy.U mnie nawet na kablu z XBoxa 360 bylo lepiej.Ostatecznie podlaczylem NEEL NF14 GOLD - warto bylo.Ja wiem ze mozna o roznych duperelach pisac i jakies drobiazgi Pioneerowi zarzucac,ale obraz poki co to ma najlepszy i czy sie komus podoba czy nie, to na razie jest pod tym wzgledem wzorcem.A czy nowy Sony 4500 bedzie lepszy ,to sie okaze.Sczerze mowiac mam watpliwosci czy w tej technologii jest jeszcze duzo do poprawienia.
 
Ostatnia edycja:

twi

New member
ustawienie zegara w LX5090

Witam,
zauważyłem, że naciskając przycisk "i" (nie pamiętam co tam na nim jeszcze jest) pojawiają się informację o ustawieniach ale również czas. Niestety na moim TV czas jest niustawiony.
Niestety nie udało mi się dojść do tego jak go ustawić - czy ktoś z Was może wie jak to zrobić?
 

twi

New member
ale pokazywał całkiem abstrakcyjny czas - o godz. około 13.00 pokazywał 23.39
Sprawdzę dzisiaj jeszcze czy przypadkiem ne telegazecie też takie bzdury są.
Wnioskuję, że chyba nie da się tego ustawić (a może przez Manu serwisowe?)
 

Hopkirk

New member
plustek napisał:
Ja wiem ze mozna o roznych duperelach pisac i jakies drobiazgi Pioneerowi zarzucac,ale obraz poki co to ma najlepszy i czy sie komus podoba czy nie, to na razie jest pod tym wzgledem wzorcem.
Piszesz "czy się komuś podoba czy nie". Otóż coraz więcej jest osób krytycznie patrzących na obraz z Pioneera, którym pewne jego bardzo istotne elementy się nie podobają. Dlatego też nie jest dla nich wzorcem.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To proste - nie ma rzeczy doskonałych.
Pioneer jest na tyle na ile się da, obraz zachwyca bardzo wielu i z pewnością jest dla nich wzorcem.

twi napisał:
ale pokazywał całkiem abstrakcyjny czas - (...)

U mnie też tam pokazuje różne rzeczy :)

Pozdrawiam,
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
dla nieznających angielskiego streszczenie:

dlaczego tv pioneera są drogie?
1. bo są wysokiej jakości
2. bo pioneer nie ma większych mocy produkcyjnych

czy będą tańsze?
1. przy zachowaniu tego poziomu jakości "high endowej" - nie
 

ArtS007

New member
Bez reklam
misiaczekmarek napisał:
czy będą tańsze?
1. przy zachowaniu tego poziomu jakości "high endowej" - nie
To samo mówiono przy serii ósmej, a zobacz o ile tańsza okazała się dziewiąta. Oczywiście pole do obniżek jest ograniczone, ale gdyby Pioneer racjonalniej myślał przy serii ósmej, to może nie byłoby kłopotów finansowych?

ArtS :)
 

AreckiW

New member
mam Kurę

witam,

taki mało ważny news, ale cieszę się i dzielę swoją radością z Wami...
dzięki kikiemu stałem się posiadaczem nowego Pioneera PDP-LX5090H.

pozdrowienia
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli pewnie wiesz czym się on różni od tego modelu bez H?
Podzielisz się z nami?

PS. Oczywiście gratulacje!! :cool:

Dzięki i pozdrawiam,
 
Do góry