Pioneer G9

Xisiek

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Wlasnie ! Wystarczy spojrzec na kolor szampana w klieliszkach i juz widac, ze oba zdjecia to ino "czarny PR" :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jtd

New member
Bez reklam
A to jest przyszla reklama Karpii od Kuro

2517275444_ff26fabc0a_o.jpg
 

asoz

New member
Już się w tym wszystkim gubie. Rozumiem że KRP-500M będzie lepszy od LX5090H? Czy coś wiadomo o terminach i cenach?
 

-AS-

New member
Witam,
w UK KRP500/600 są zapowiadane na ok. wrzesień. Mają być (podobno) o ok 300 funtów droższe od modeli wychodzących teraz.

Pozdrawiam
 

-AS-

New member
Ciężko powiedzieć. Będą lepsze... jak myślisz o wieszaniu na ścianie - cieńsze (ok 6cm), z osobnym media box'em i tylko jednym kablem idącym od media box do tv.

Pozdrawiam
 

-AS-

New member
Witam,
jak ktoś myśli o zakupie 9G, to powinien pomyśleć jak najszybciej. Nie mówię, że później te TV nie będą dostępne, ale Pioneer wprowadza jeszcze bardziej surowy marketing. 9G będą sprzedawały tylko i wyłączonie sklepy, które zaaprobuje Pioneer. Co więcej, wszystkie sklepy, które Pioneer wybierze jako sprzedających 9G mają jakikolwiek zakaz sprzedawania ich przez internet. Do tego stopnia, że sklepy nie umieszczają nawet tych TV na swoich stronach internetowych, bo Pioneer obiecał, iż każdy sklep, który złamie zasady sprzedaży, nie będzie miał dostaw. Jeżeli jednak znajdziecie na stronie sklepu 9G i nawet uda Wam się go zamówić, to zalecane jest, aby odzyskiwać pieniądze jak najszybciej, bo taki sklep nie będzie miał tych TV na stanie, czyli będziecie czekać na dostawę do domu w nieskończoność.

Modele wychodzące we wrześniu, mają mieć podobno jeszcze bardziej surowe warunki sprzedaży, będzie ich sprzedawało jeszcze mniej sklepów.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To się nazywa Seppuku. Choć taki marketing był też promowany (początkowo) w stosunku do 8G.

ArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sklepy mają certyfikaty i znają się na sprzedaży.
Nie będzie tak że między pomidorami będą sprzedawane Nowości Pioneera.
Ale portal ma certyfikat więc bez problemu z dostępnością.
Powstanie Klub Vip dla uprzywilejowanych , na uprzywilejowanych super warunkach.
Informacja za kilka dni - będzie naprawdę warto.
pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Co do zakupu telewizora Pioneer. Jest mi w sporym stopniu obojętne, czy sprzedawca będzie się znał na rzeczy, czy nie, gdyż kupując taki produkt wiem co kupuję. Pioneer na straganie, czy w ekskluzywnym salonie AV nadal będzie Pioneerem. Ważne, aby miał legalne papiery, czyli polską doklumentację i gwarancję.

Specjalnie przerysowuję sytuację, ale taki mam mniej więcej pogląd na tę kwestię.

ArtS :)
 

Mariusz_W

New member
trochę to naciągane Arts, no bo w sumie skąd wiesz co kupujesz? - od sprzedawcy, albo od innych osób. Może jesteś w jakiejś uprzywilejowanej sytuacji. że masz tą technologię w jednym paluszku i dostęp do rzetelnych testów, ale przeciętny zjadacz chleba potrzebuje porady. Kompetentny sprzedawca to skarb.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie sie nie zgadzam .
Firma która nie dba o prestiż szybko go może roztrwonić.
Większość na tym forum uczestników świadczy właśnie o tym , że nie jest im wszystko jedno co kupują i gdzie kupują . Dlatego pytają i dzielą się swoimi informacjami. Łatwo mozna stracić ciężko zarobione pieniądze.
Każdy obawia się kupić w w sklepie piwnicy - bo jeśli będzie potrzeba to taki sklep wywinie się ze swoich obowiązków. Czy jeśli Ty idziesz do lekarza i masz problem duży - to idziesz do znachora , czy szukasz specjalisty?
Czy pigułki poszukasz w internecie na swoją dolegliwość ?
Czy na straganie masz pewność że sprzęt nie stał zimą w dużej wilgotności razem z "kartoflami ". Masz pewność że sprzęt nie leżał na kupie - bo akurat tak pasowało ?
Jeśli potrzebuję kupić narty to idę do specjalistów którzy są w Temacie i za tą wiedzę z szacunkiem płacę więcej.
Inni idą do supermarketu i kupią narty z półki. Oczywiście zaoszczędzą -
ale ........... Nigdy nie wiesz czy będziesz miał taką przyjemność na jaką liczysz.
Zamówiłem kiedyś "kafelkarzy" , zaoszczędziłem bo taniej.
Ale musiałem poprawiać wszystko , oczywiście za dopłatą - wyszło dwa razy drożej.
Polskie przysłowia : Mądry Polak po szkodzie, Biednego nie stać na byle co - ciągle aktualne :D

Pioneer będzie edukował klientów , pokazywał różnicę klasy. Prezentował jakość produktów, że warto i dlaczego warto kupować Pioneera.
Ponieważ nie należy do najtańszych trzeba mieć wiedzę i umieć pokazać i odpowiedzieć na najważniejsze pytanie - Dlaczego ?
 

RheeTCT

New member
Drogi Kiki.Całkowicie się z Tobą nie zgadzam.W dzisiejszych czasach dostęp do informacji o produkcie nie jest żadnym problemem,a wybór sklepu należy do kupującego.Jak ktoś chce ryzykowac to niech sobie kupuje np. na bazarze.Takie postępowanie jak Pioneera to usilne próby wytworzenia wrażenia,że ich produkty to coś niezwykłego,elitarnego po prostu ósmy cud.Polityka cenowa tej firmy od dawna ku temu zmierza.Jest to jedna z najbardziej wyrafinowanych metod zwyczajnego wpuszczania klientów w maliny,moim zdaniem ociera się o oszustwo.Wiem ,zaraz się podniesie krzyk,że rzeczywiście te produkty są najlepsze - cóż niektórzy już dawno dali się nabrac.Pioneer jest rzeczywiście dobry nawet bardzo,ale nie aż tak bardzo jak sobie liczy.
Prestiż firmy zdobywa się po prostu wysoką jakością produktów.
A tego rodzaju wizerunek kreowany jest dla pewnej wąskiej grupy klentów-zwyczajnych snobów.
P.S.Czy sugerujesz,że kupując w necie można trafic na podróbki telewizorów?Używasz porównania z lekarstwami,lekarzami itd-przecież to czysta demagogia.A zapewniam Cię ,że np. narty w supermarketach są dokładnie takie same jak w sklepach specjalistycznych,trzeba tylko wiedziec co się chce kupic.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
być może rozmawiamy o różnych potrzebach. Wolę kupować w sklepach sprawdzonych - dlatego widzę wątki że jedne sklepy są polecane inne nie.
Dla Ciebie widzę że to bez znaczenia :(.
http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t21139.html
Ja nie zaryzykują tu zakupów - bo mam taką wiedzę.
WOlę dopłacić do gwarancji Polskiej niż trzęść się żeby się tylko nie zepsuło.

Ponieważ coś wiesz w temacie więc możesz mieć własną satysfakcję .Ale dużo osób którzy trafiają na forum nie mają takiej wiedzy.
Rozumiem że wiesz jakie narty pojawiają się w nowych seriach co sezon - ja nie . Nie zdążyłbym ze śledzeniem wszystkich zakątków życia aby czerpać radość więc polegam na specjalistach . I wolę zapłacić za usługę i czerpać radość pełnymi garściami, niż kupować na chybił trafił. Dlatego też jeżdżę na testy nart i wybieram to co mi najlepiej pasuje. Wolę kupić auto korzystając z jazdy testowej niż kupować w ciemno.
Wolę kupić telewizor sprawdzając w domu niż kupować na chybił trafił. Na straganie mi tego nie zapewnią . I cieszę się jak pójdę do salonu Mercedesa to mam zapewniony profesjonalizm. Ale można tak jak w filmie , nie znam się , zarobiony jestem , za tydzień kochany za tydzień :D

"Polityka cenowa tej firmy od dawna ku temu zmierza. Jest to jedna z najbardziej wyrafinowanych metod zwyczajnego wpuszczania klientów w maliny,moim zdaniem ociera się o oszustwo." - Możesz rozwinąć myśl - bo wydaje mi się że przekroczyłeś dobry takt - rzucając bezpodstawne oskarżenia. Chyba że wiesz więcej niż inni. Oczekuję na wyjaśnienia bo myślę że firmie i nam należy się wyjaśnienie.
Co byś pomyślał gdyby Tobie przyczepić taki epitet - też chciałbyś wiedzieć o co chodzi ?

Ja kupiłem Pioneera i wcale nie czuję sie wpuszczony w maliny. Wręcz przeciwnie - jestem zachwycony. Kupiłem bez przymusu i bez wymuszania. Nie przeczytałem też nigdy w necie że ktoś został przymuszony przez firmę do zakupu. Przeczytałem też opinie tysięcy zadowolonych internautów.
www.zlotypixel.pl
www.visualgrandprix.com
www.cnet.com
www.av.com.pl
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13254
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13254
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15619

I z pewnością nie spotkamy się razem na straganie przy zakupie plazmy Pioneera. Bo na straganach ja szukam raczej warzyw i owoców.
Ale Tobie życzę dobrych zakupów plazm na Bazarze.

Zamieniam się w słuch w sprawie wyjaśnień , a raczej we wzrok - bo będę czytał .
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No i wsadziłem kij w mrowisko. :)

Jeśli na chłodno na to spojrzeć, to obie strony mają po trochę rację. Zgadzam się z Kikim, że kupować należy w sklepach wiarygodnych, ale o tym przecież pisałem. Przykład warzywniaka był, jak podkreśliłem, mocno przerysowany.

Pisząc o tym, że wiem, co kupuję, miałem na myśli siebie. Kupując produkty HighTech poświęcam wiele czasu na zapoznanie się z ich zaletami i wadami. Nierzadko nie posiadając urządzenia potrafię powiedzieć o jego obsłudze więcej od posiadacza. Kosztuje to oczywiście trochę czasu i wysiłku, ale można.

Powiem Wam, że mam naprawdę duży dylemat przy podejmowaniu decyzji o zakupie mojej pierwszej plazmy. I, niestety, ten dylemat to czerń. W swoim CRT Sony mam dobrą czerń i kupująć plazmę chciałbym uzyskać coś w miarę zbliżonego. Dlatego w kręgu moich zainteresowań znalazł się Pioneer. I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie cena.

Pioneer robi najprawdopodobniej najlepsze telewizory plazmowe na świecie. Co do tego mało kto ma wątpliwości. Jednak ten sam Pioneer poniósł prestiżową porażkę, co przełożyło się na straty finansowe i bolesne decyzje dotyczące pszyszłości tego semgentu ich produkcji. Moim zdaniem czas jednak zejść trochę na ziemię i zracjonalizować nieco politykę marketingową. Niech będzie ekskluzywny, ale w granicach rozsądku. Co by nie mówić, konkurencja nie jest tak bardzo w tyle, jakby to chciał widzieć Pioneer.

ArtS :)
 
Do góry