Pioneer G9

asoz

New member
Zgadzam się z Mastą. Ja uważam, że KURO nie jest idealne, ale jego wady są znikome. Wole widzieć obwódkę niż np. niebieską czerń.

Ciekaw jestem jak wypadnie G10. Jak to wszystko wpłynie na jakość obrazu Pioneer'a ?
 

twi

New member
czy czerń może być jeszcze bardziej czarna

Witam,

mam nadzieję, że uda mi się przebić przez tą burzliwą dyskusję (niestety obecną wszędzie - wspomniane wcześniej forum Canona - gdzie jest możliwy wybór).

Mam od jakiegoś czasu 5090. Do tej pory miałem tylko CRT (Sony) więc nie mam jakiegoś wielkiego porównania. Ale do rzeczy:

Spodziewałem się bardziej czarnego ekranu. Podczas oglądania kontrastowych scen czerń jest zachwycająca, niestety gdy na ekranie przeważa ciemność (ciemne sceny, napisy końcowe itp) widoczne jest całkiem mocne "świecenie" ekranu - widoczne zwłaszcze w nocy i oczywiście bez oświetlenia. Widoczne jest to również gdy na wejściu nie ma sygnału.

Czy to jest taka natura systemu, czy też tego TV. A może chodzi o ustawienia (ja sobie ją docieram;) ), czy też kwestia czasu (podobno będzie coraz lepiej). A może kwestia sygnału (na razie jest to SD - antena na dachu i DVD).

Jak by ktoś w ferworze walki dał radę się udzielić byłoby super.

pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie miałem do czynienia z Kuro w pomieszczeniu mieszkalnym, ale podejrzewałem, że on musi (choć trochę) świecić. Taka jest natura komórek plazmy. Potwierdza się tylko to, o czym pisałem wcześniej. Czerń z Trinitrona to było to. Tym co piszesz, pocieszasz mnie nieco, ponieważ zamiast Kuro kupiłem Samsunga, który po ciemku też trochę świeci (choć z pewnością bardziej od Kuro). Jednak świadomie pogodziłem się już tym faktem jeszcze przed zakupem.

ArtS :)
 

jtd

New member
Bez reklam
Ciesz sie twi ze i tak masz najczarniejszy ekran ze wszystkich dostepnych obecnie tv. Byc moze czarniejszy bedzie dopiero sony x4500, ktory bedzie na jesieni.
 

asoz

New member
Na upartego wszędzie jesteśmy w stanie zażucić coś czerni. Fakt jest taki, że czerń w KURO jest najczerniejszą z czarnych. I jest to niepodważalne.
Także nie ma co się przejmować delikatnym świeceniem, a tylko cieszyć, że nie widzi się czegoś takiego jak się podejdzie do LCD Samsung'a z boku.
 

WaJa

New member
Witam,
Jestem mieszkańcem małej miejscowości i praktycznie nie mam możliwości obejrzenia - czytaj wyboru - w jakimś sklepie a właśnie przymierzam się do kupienia plazmy (LCD odpada ze względu na jakość wyświetlanego obrazu, mamy takowy na statku podłączony do Sky-sat i wygląda to nie ciekawie). Przeczytałem już wiele recenzji/testów na polskich i zagranicznych stronach (głównie UK & USA) i w dalszym ciągu mam dylemat. Bardzo podoba mi się nowy Pioneer PDP-LX5090 (na fotkach oczywiście) a w szczególności jego czerń, kontrast, skalowanie z drugiej strony wyczytałem, że przy podobnych warunkach oglądania jakie występują u mnie w domu (okna od południowej strony, pomieszczenie bardzo naświetlone w dzień ale TV oglądamy głównie od wczesnego wieczoru do późnej nocy) czyli latem np. lepiej sprawdziłby się Panasonic TH50PZ800 ponieważ ma lepszą jasność ekranu (czerń już bardzo blisko Kuro, żywotność panela i lepsze kolory - oczywiście jest też w tych testach co ma więcej Kuro a nie ma Panny i odwrotnie). Czy warto zapłacić parę „k” więcej za Plazmę, jeżeli tą czerń tak naprawdę będę widział tylko późną nocą bo w dzień ona trochę wyblaknie? Nadmieniam, że moja „druga połowa” nie przykłada do jakości obrazu zbyt wielkiej wagi (czytaj najlepszy to najtańszy), tak więc muszę mieć naprawdę duże argumenty żeby przekonać na zasadzie, że -co droższe to lepsze-. Niestety w wielu przypadkach tak jest. Do tego jestem marynarzem i połowę czasu spędzam w morzu – miesiąc na miesiąc – i głównie rodzina będzie oglądać.
Oczekuję porad rzeczowych od posiadaczy wymienionych modeli (chyba, że pominąłem inne podobnej klasy) i proszę nie na zasadzie, że coś jest lepsze lub gorsze bo tak wszyscy osądzają. W rzeczywistości wszystko zależy od bardzo wielu spraw. Przypuszczam, że szczęśliwych posiadaczy Panasonic TH50PZ800 nie ma zbyt dużo z wiadomych przyczyn. Nie śpieszy mi się i mogę poczekać z kupnem poszerzając swoją wiedzę i zamierzam dodać również ten post do działu panny'ego w celu osiągnięcia większej wiedzy w tym temacie.
Pozdrawiam wszystkich na forum
 

Sansei6

Member
Bez reklam
WaJa jeśli trochę poczytałeś w tematach o Pioneerze i o Panasoniku, to zapewne zauważyłeś wiele recenzji, że w Panasie jakość jest jak najbardziej adekwana do jego ceny, więc jeśli nie jesteś szczególnie wybredny... choć zaraz mnie tu zakatuję, że piszę coś takiego o Panasie w temacie odnośnie Pioneerów ;) decyzja należy do Ciebie, ale pewnie Kikki zrobiłby ci prezentację w dowolnym miejscu Polski ;) I mógłbyś sam ocenić porównując modele, czy widzisz różnice w Pionku na tyle dużą, by warto było dopłacac, czy jednak nie ma sensu ja stwierdziłem, że różnica owszem jest ale nie aż tak wielka (przynajmniej na moim sygnale itp) by dopłacać jeszcze drugietyle do tv ;)
 

twi

New member
menu serwisowe w 5090

Witam,
chciałem sobie sprawdzić ilość godzin a nigdzie nie znalazłem informacji o wejściu do menu serwisowego w 5090

dzięki i pozdrawiam
twi
 

Lech100

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Czytalem na szweckim forum ze za pomoca pilota nie mozna wejsc do menu serwisowego. Do kalibracji potrzebny jest laptop z odpowiednim oprogramowaniem.
Pewno Kiki wie wiecej na ten temat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sansei6

Member
Bez reklam
Jak dobrze pamiętam to był 4280 xa czy jakoś (literek nie jestem pewien), dokładnie już nie pamiętam, Kikki musiał by mnie poprawić ;) Wiem, że zastanwaiłem się nad 428xd ale doszlismy do wniosku, że na moje warunki to nie ma sensu.
 

ANDGAJ

New member
Tak może z innej strony.
Próbowałem znaleźć info w necie.
Czy panele G9 również dają odbicie tak krystaliczno-czyste jak G8?
Czy może kapkę jest "zmatowiony"?
Pytam, gdyż G8 lepiej "odbijają" obraz zewnątrzny niż mój też szklany 36" Sony CRT.
 

Gnutar

New member
Cześć,

Co prawda jesto to mój pierwszy wpis, ale śledzę ten wątek od samego początku.

Nie wytrzymałem czasu oczekiwania na Panasa PY800 i kilka dni temu stałem się posiadaczem Pionka 5090 i muszę powiedzieć, że obraz z SD rewelacja, DVD idealny. Nie ma żadnych odbić, a "bzyczenia", które tu się przewija od jakiegoś czasu kompletnie nie słychać. Dopiero po przyłożeniu ucha do ekranu słychać dźwięk podobny do lampy z CRT.

Polecam kupno telewizora w komplecie z głośnikami. Mam kino domowe i operowanie 2 pilotami jest cholernie uipierdliwe.

Do szczęścia potrzebuję tylko kalibracji i pytanie do Was, czy macie jakąś wiedzę kto w W-wie zajmuje się tym zawodowo i jakie to są koszty?

do ANDGAJ

Mój G9 wisi naprzeciw drzwi do pokoju, przeszklonych i nasłonecznionych i widzę tylko odbicia w ramce dookoła ekranu, sam ekran jest zmatowiony.

Pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kavoo

New member
Gnutar napisał:
Do szczęścia potrzebuję tylko kalibracji i pytanie do Was, czy macie jakąś wiedzę kto w W-wie zajmuje się tym zawodowo i jakie to są koszty?
Ja tez nie bede mial nic przeciwko przyswojeniu sobie tej wiedzy ;)
 
Do góry