Pioneer G8

-AS-

New member
adramelech75 napisał:
:twisted: Słuchajcie ............... po wielu postach wymienionych na avforum, zdecydowałem się na pełną ingerencję w Servisowe Menu. Właśnie skończyłem .......... uważacie że macie idealny obraz na swoich pionkach g...o prawda. -AS- za chwilę mnie pewnie zgani, ale i dla niego mam odpowiedź. :twisted:

A cóż takiego 'nabroiłeś' w tym menu serwisowym? ;)

Pozdrawiam
 

adramelech75

New member
-AS- napisał:
A cóż takiego 'nabroiłeś' w tym menu serwisowym? ;)

Pozdrawiam

Noooo trochę

Rozmawiałem z d-nicem i resztą wiary i się okazałao że 1\3 ludzi którzy brali udział w tym niecnym procederze jest......................z Francji i nagle pokazało się, że zmieniłem nie tylko kolory side bar ale i główne ustawienia matrycy, za co przepraszam .... bo tego robić nie wolno.......
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pooh, chyba będę sobie musiał odłożyć link do Twojej wypowiedzi o powidoku na pamiątkę, aby móc się podeprzeć przy okazji tłumaczenia, że pewne wady wrodzone można minimalizować, ale pozbyć się ich ciężko.

Weźmy takiego homo sapiens. Wydawałoby się, istota niemal doskonała, a latać nie potrafi. I raczej się nie nauczy. Samoloty i inne tego typu środki, to jedynie półśrodki. Wada została zminimalizowana, ale jednak pozostała.

Tak przy okazji, gdy obserwuję mojego kota, który czatuje na ptaszki, to sobie myślę, że dobrze iż nie umie latać. :p

Adramelech75. Czy mógłbyś nieco rozwinąć temat, anie jedynie sugerować jakieś tajemnicze historie?

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

adramelech75

New member
ArtS007 napisał:
Adramelech75. Czy mógłbyś nieco rozwinąć temat, anie jedynie sugerować jakieś tajemnicze historie?

ArtS :)

Postawiłem sobię za cel nadrzędny uzyskanie z Pionka 100% jego możliwości, ale nie chciałbym komuś mieszać w głowie dopóki sam wszystkiego nie przetestuję. Okazuje się, że aby tego dokonać potrzebna jest ingerencja w SM. Testuję kilka róznych sugerowanych ustawień............... niestety czekam również na instlację n - ki. Testuję na razie obraz z analoga + dvd bez upscallingu. Jak zakończę swoje testy i nic nie spierniczę :D to dopiero podzielę się szczegółami.
Pozdrawiam:
AD75
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

-AS-

New member
adramelech75 napisał:
Jak zakończę swoje testy i nic nie spierniczę :D to dopiero podzielę się szczegółami.

Witam,
jesteś odważnym człowiekiem (albo bogatym) - ryzykujesz swoją gwarancję. Ja chyba wolę zachować swoją 5cio letnią gwarancję, szczególnie, że jak będę chciał sprzedać swój TV i wymienić np. na serie 9tą, to gwarancja mi się przyda.

Niemniej jednak, jestem ciekawy co z tego wyniknie. Jeżeli dobrze się czujesz w roli królika doświadczalnego, to ja chętnie o tym poczytam :mrgreen:

Pozdrawiam i życzę powodzenia
 

adramelech75

New member
Niech zatem tak będzie.

Anim biedny anim bogaty, odważny owszem, lubię eksperymenty, uwielbiam elektronikę................głównie nowinki oczywiście.

Czapki z głów przed tobą -AS- bo zapoczątkowałeś ten wątek, m. in. dzięki tobie kupiłem Pidośonka a nie jakiś badziew.
Dziękuję

Co do ustawień które testuję to powiem że nawet na analogu robi dość dużą różnicę, najlepiej jednak widoczne jest a dvd lub na obrazie z PC upscallowanym do 720p .

Poczekajcie jeszcze chwilę a na podst. doświadczeń i eksperymentów (królik) wystawię ustawienia które będą mostly europejskie. ;))))))))

Oczywiście dla odważnych
 

-AS-

New member
Adramelech75 - poczytać, poczytam, czy zastosuje u siebie? Nie sądzę ;)

Pozdrawiam

PS. Wątek zapoczątkował Ar2. Ja tylko jestem jednym z wielu, który w nim pisze

EDIT:
Jak chcesz się pobawić, to TUTAJ masz coś dla siebie
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Domyślałem się co chciałeś przez to powiedzieć, ale pewny nie byłem. Niemniej jednak, dziękuję za komplement.

Pozdrawiam
 

Glimmer Twins

New member
Witajcie po krótkiej przerwie.
W polowie marca kupiłem LX5080D i napisałem też że będę kupował jeszcze jeden TV, trochę mniejszy bo chciałbym zastąpić w innym pokoju "stary" LCD Sharp XD1 37".
Tak tez się stało. W zwartek miałem prezentację. W szranki stanęły 2 LCD:
47" JVC V80
46" Toshiba ZF355
no i Kuro 4280XD.
Na Toshibe czekałem długo bo zapowiadał się hit i to przez niego prezentacja się przesunęła.
Wszystkie modele porównywałem do Sharpa XD1.

No i cóż....w domu został ponownie Kuro.

Raczej się tego nie spodziewałem i nastawiałem się tym razem na LCD. Głównie dlatego że na nim będą oglądane w większości programy SD w formacie 4:3. Moja rodzina nie lubi obrazu typu Wide i jak jest 4:3 to ma tak być. Więc była obawa że Kuro - jak mu zostawić czarne pasy-to może być problem.
No ale..
Toshiba to było moje największe rozczarowanie. W mojej ocenie słaby obraz z SD, rozmyty i mniej ostry niż ze starego Sharpa, miałem problemy również z ustawieniem naturalnych kolorów no i ustawienia dla wszystkich wejść jednakowe (tylko jedno na wszystkie wejścia). Kąty dobre, lepsze niż Sharp i JVC, ale jak dla mnie nic poza tym.

JVC naprawdę dobry. Nawet bardzo dobry. Bardzo szybko doszedłem do pięknych naturalnych kolorów (jak na moje oko), a był to jedyny TV dla którego nie miałem przykładowych ustawień innych użytkowników. B.dobrze radził sobie z sygnałem SD. Rozumiem tych którzy go kupują.
Jego wadą sa natomiast bardzo słabe kąty.

No ale jak do walki stanął Pioneer, z tymi swoimi koloramu "pure natural",
z tą czarną czerrnią, kontrastem.... Nie było porównania. I mówi to Wam osoba która przez 2 lata używała naprawdę dobrego modelu LCD (Sharp) i tylko od miesiąca patrząca na LX'a Kuro.
Nawet na tym 42" Kuro który nie jest full HD, moje zdjęcia cyfrowe których wyswietlam dużo i często wyglądały przepięknie i tak szczegółowo jak na LCD full HD.

Rodzina też była absolutnie za, pomimo iż tak jak pisałem 4:3 musi być 4:3 i zaakceptowała szare pasy po bokach.

Mój test nie był profesjonany, ot, po prostu przyszły użytkownik pobawił się ustawieniami, więc nie będę tu przytaczal żadnych specjalnych procedur testowych bo ich nie było.
Testowałem obraz SD z Humaxa (C+) i N-ki, z DVD Yamaha 1800 skalowany do 1080p i HD z Hmaxa i N-ki, oraz pokazy zdjęć cyfrowych z Apple TV.
Na każdym z tych źródeł Kuro był dla mnie i mojej rodziny zwycięzcą.

Ustawienia w Kuro (obu) ma troche inne od tych podanych przez As'a z forum UK. Jak dla mnie były troche zbyt mało nasycone kolory i za mała ostrość. Mam więc większą ostrość i trochę poodejmowałem czerwieni bo nie lubię czerwonych twarzy. Mi te ustawienia odpowiadają na większość sygnału.

Mam do Was pytanie: oglądam w większości sport więc ma ustawione 100Hz ale niektórzy podają że jak się ogląda filmy, np DVD to należałoby to zmienić. Dlaczego?

pozdrawiam

PS
dzięki dla KiKi'ego za tą ideę z prezentacjami. Była to moja kolejna i ponownie stwierdzam że jest to najlepsza droga do dobrego i spokojnego wyboru.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Częstotliwość odświeżania (Drive Mode wg Pioneera) powinna być całkowitą wielkrotnością częstotliwości źródła. tak więc:

Telewizja SD i HD (50 Hz) - Drive Mode 100 Hz
DVD (25 klatek na sekundę) - Drive Mode 75 lub 100 Hz
Blu-Ray (24 klatki na sekundę) - Drive Mode 72 Hz

Jak więc widzisz, najlepiej wybierać między 100 Hz dla wszystkich sygnałów poza Blu-Ray, a 72 Hz dla Blu-Ray.

ArtS :)
 

jaceloth

New member
do pooh1968
chłopie, ciesz sie, ze nie wypalił ci się ojciec dyrektor:) chociaż dzieki jego powidokowi twój tv mógłby zostać uznany za relikwię. ;)
 

chmurek

New member
Mam możliwość zakupu kamery SONY HDR-SR12 z USA. Kamera jest NTSC i mam pytanie czy nie będzie problemu z obieraniem nagranego materiału na 4280XD?
chmurek
 

czago

Banned
pooh1968 napisał:
...Powtarzam - mi na 508XD wypaliło się logo TVP. Nie jestem maniakiem telewizyjnym. Po prostu teściowe przez dwa miesiące oglądała regularnie "Modę na coś tam". Powidok widać w bardzo szczególnej sytuacji - włączony TV na wejściu cyfrowym, na którym nie ma podanego żadnego sygnału. Absolutnie nie widać go w żadnej innej sytuacji. Zauważyłem to przez czysty przypadek i nie robię z tego tragedii. Niemniej jest to ostrzeżenie, że jednak plazma to plazma.... i należy zachować pewien zdrowy rozsądek. PZDR.

Dodać należy, że logo TVP nie należy do najintensywniejszych, czyli najłatwiej się wypalających. Dobrze, że "Moda na coś tam" nie leci na TVN Turbo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kilka dni grała plazma na tym samym sygnale i zero problemów /teściowa/. Widocznie masz jakiś delikatny egzemplarz.
 

skipper

New member
Mam pytanie: czy to aby napewno logo TVP? U mnie na 508xd narazie też nie ma powidoków typu logo czy ograniczenie wiekowe, jednak w sytuacji jaką opisujesz czyli w idealnie ciemnym pokoju po wybraniu wejścia np 2, na które nie dajemy sygnału zostaje powidok "wlaczenie 2" w prawym górnym rogu (na czarnym tle ledwie widoczny ale ja go widzę do max 1m od TV). Jeżeli włączę "wlaczenie 3" to zostaje powidok 3. Jeżeli zmienię na język angielski to zostaje dla odmiany "input 2" oczywiście to znika zaraz po włączeniu jakiegoś kanału po dosłownie paru sekundach. Nie jest to widzoczne na tle czarnej telegazety czy na czarnych paskach podczas oglądanie DVD. To "wlaczenie 2" wyświetla się dosłownie pare sekund i coś po nim zostaje, jak na tym "wlaczeniu 2" włączę "menu" na kilkanaście sekund to po tym menu nic nie zostaje. Czy może mi ktoś wytłumaczyć powyższe zjawisko i czy Wy też tak macie w tej szczególnej sytuacji jaką starałem się opisać??

I teraz mam pytanie czy to jest powidok?
Przez kilka dni miałem nówką hitachi 42A01, i starałem się ją docierać czyli wszystkie ustawienia o połowę w dół zmaina kanałów zoomowanie itp, i już po godzinie były widoczne powidoki ograniczeń wiekowych, czare pasy na górze i dole - oddałem sprzęta i powiedziałem dziękuję plażmie. Jednak jak patrzyłem na LCD to.... znowu do netu i poszukiwania od nowa. Trafiłem na to forum i po 3 miesiącach wachania się i zastanawiania oglądania, zadawania pytań czy 42 czy 50 cali i w końcu super cenie jaką znalazłem na swoje KURO kupiłem 508xd.

Pozdrawiam
 
Do góry