Pioneer G8

Groszek

New member
"Na forum, gdzie autor wkleił te zdjęcia wywołały one burze, ponieważ posiadacze 507,427 etc. momentalnie naskoczyli na niego pisząc to samo co wy - to niemożliwe, że 507 wygląda tak słabo. A jednak - w jasnym pomieszczeniu (!), stojąc obok 508 tak to wygląda (i znowu, pamiętając, że to jest TYLKO zdjęcie). Na zdjęciach w zaciemnionym pomieszczeniu różnica jest już troszkę mniejsza (ale dalej jest i widać od razu, który to 508, a który 507).

Pozdrawiam[/quote]"


Ja wcale nie chcę burzy, naskakiwań, itd... Po prostu obraz na mojej 507 W ŻADEN SPOSÓB NIE PRZYPOMINA tego co widzę na zdjęciu...

Jeszcze jedno - skąd takie dysproporcje? Na zdjęciu z samochodem różnica znikoma, na reszczie kolosalna.... Wyobraźmy sobie, że ktoś ma dopłacić 5-6tyś na podstawie zdjęcia z samochodem?? Dopłacicie?? A teraz na podstawie zdjęcia z twarzą kobiety?? No i jak???

Ja już raczej kończe dyskusję - cieszmy się swoim sprzętem najlepiej jak potrafimy. No i nie dajmy się..... .......zwariować!!!

Pozdro

Groszek

p.S.

Spójrzcie na drogę w zdjęciu z samochodem ( ta bardzo jasna część za autem) - gdzie widać więcej szczegółów?????
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Groszek napisał:
"Na forum, gdzie autor wkleił te zdjęcia wywołały one burze, ponieważ posiadacze 507,427 etc. momentalnie naskoczyli na niego pisząc to samo co wy - to niemożliwe, że 507 wygląda tak słabo. A jednak - w jasnym pomieszczeniu (!), stojąc obok 508 tak to wygląda (i znowu, pamiętając, że to jest TYLKO zdjęcie). Na zdjęciach w zaciemnionym pomieszczeniu różnica jest już troszkę mniejsza (ale dalej jest i widać od razu, który to 508, a który 507).

Pozdrawiam


Ja wcale nie chcę burzy, naskakiwań, itd... Po prostu obraz na mojej 507 W ŻADEN SPOSÓB NIE PRZYPOMINA tego co widzę na zdjęciu...

Jeszcze jedno - skąd takie dysproporcje? Na zdjęciu z samochodem różnica znikoma, na reszczie kolosalna.... Wyobraźmy sobie, że ktoś ma dopłacić 5-6tyś na podstawie zdjęcia z samochodem?? Dopłacicie?? A teraz na podstawie zdjęcia z twarzą kobiety?? No i jak???

Ja już raczej kończe dyskusję - cieszmy się swoim sprzętem najlepiej jak potrafimy. No i nie dajmy się..... .......zwariować!!!

Pozdro

Groszek

p.S.

Spójrzcie na drogę w zdjęciu z samochodem ( ta bardzo jasna część za autem) - gdzie widać więcej szczegółów?????

No sprawa jest bardzo prosta, poniewaz najwieksza roznice widac przy jasnym pomieszczeniu, przy ciemnym juz mala, to zasluga tego filtra nowego antyodblaskowego. Z faktami sie nie dyskutuje:cool:
 

-AS-

New member
Groszek napisał:
Po prostu obraz na mojej 507 W ŻADEN SPOSÓB NIE PRZYPOMINA tego co widzę na zdjęciu...

Napisałem chyba wyraźnie, że zdjęcie to tylko zdjęcie.


Groszek napisał:
Jeszcze jedno - skąd takie dysproporcje? Na zdjęciu z samochodem różnica znikoma, na reszczie kolosalna.... Wyobraźmy sobie, że ktoś ma dopłacić 5-6tyś na podstawie zdjęcia z samochodem?? Dopłacicie?? A teraz na podstawie zdjęcia z twarzą kobiety?? No i jak???


p.S.

Spójrzcie na drogę w zdjęciu z samochodem ( ta bardzo jasna część za autem) - gdzie widać więcej szczegółów?????

Przypatrz się dokładnie a zobaczysz, że różnicę widać i na tym zdjęciu. Spójrz na pas pomiędzy obrazem a obudową w 507, pasek ten powinien być czarny, jest lekko szary. Podkreślam jeszcze raz - zdjęcia nie oddają rzeczywistości (w przypadku ekranów i tv)
 

smok

New member
-AS- napisał:
zrobione... mam nadzieję, że linki działają
działają, z tym że w pomniejszeniu różnicę są naprawdę niewielkie.
a może w tym sęk. zdjęcia robione z bliska pokazują róznicę na korzyśc 508, ale tak naprawdę 50 cali powinno oglądac się z min. 4,5m i byc może wtedy różnicę stają się mniej zauważalne
 

Tokepit

New member
Groszek napisał:
Bo nie jest tak słaba.... Po prostu ruszyła machina i trzeba sprzedawać nowe Pioneery. Uważam, że padamy tu ofiarą małej ( albo i nie) manipulacji - zwróćcie uwagę, że jak nie było 8generacji Pioneerów wszystkie zdjęcia 7generacji ( 427, 507) były super świetne - czarny był czarny, kontrast, szczegóły super... Pamiętacie jesze te zdjęcia z pięknym obrazem?? Spokojnie można je odnaleźć na forum...

Nowa generacja Pioneerów z czernia ( tylko z czernią) jest na pewno lepsza ( dla mnie jedna lampka w pokoju likwiduję prawie do zera różnice), ale czy warta dopłaty 5000 - 6000 pln - każdy musi sobie sam odpowiedzieć... Jak dowiedziałem się o nowych Pioneerach o ich ROZDZIELCZOŚCI 1365x768( takiej samej w 508 jak i 507) z całym spokojem kupiłem 507XA. Mogłem sobie pozwolić na 508 ( na szczęście to nie problem), ale widząc co za to dostanę więcej - NO WAY!!!
Poczekam i kupię nowe TV za 5 latek ciesząc się prze ten czas świetnym obrazem na mojej 507ce ( potwierdzeniem jakości są testyw fachowej prasie Polskiej i światowej - zawsze był the best)...

Życzę wszystkim sprzedawcom dobrych wyników i podziwiam coraz lepsze ( nie koniecznie fair) metody sprzedaży

Pozdrawiam

Groszek

P.S.

No i pamiętajcie, że za rok będzie seria 9G i zobaczycie wtedy na zdjęciach porównanie: słabo - bez kontrastu i czerni świecącego 508 do nowego Pioneera 509 z obrazem cud, miód i orzeszki!!! Nie dajmy się zwariować i zmanipulować!!!!

p.p.s.

A seria 7g Pioneera ma oczywiście czerń ...

I tutaj się CAŁKOWICIE zgadzam !!!
Długo zastanawiałem się czy brać 507 XA - nachodziłem Kikiego telefonicznie, na g-g itp. I KIKI - równy gość, doradził po ludzku.
Mam 507 - mogłem mieć 508 bo czarny na samplach faktycznie w porównaniu do 507 jest lepsze - ale co z tego? Kupiłbym 508 dokładając 5000 PLN - tylko za co? Ani to full HD, za 80% lepszą czerń? Przesada. Oglądałem specjalnie gwiezdne wojny wieczorkiem (bo o takiej porze oglądam zwykle TV) by popatrzeć czy czarny to czarny - i dla mnie czarny to czarny :) Może w 508 czarny byłby bardziej czarny ale... widziałbym to gdybym miał oba TV powieszone obok siebie. Szczególnie, że w warunkach przy jakich oglądam TV czerń nie jest mysia, szara - jest po prostu czarna - i we Władcy pierścieni i w innych też. Poużywam televizorka przez 5 lat (może 3) zobaczę co się będzie działo na rynku Full HD, na rynku dekoderów HD TV, na rynku Blue Raya - jak mi wielokrotnie mówił KIKI - wyjdą wtedy plazmy 9 czy więcej generacji, może będzie więcej rzeczy do oglądania - wtedy się kupi tą nową plazmę i tyle. Ja już dorosłem do postawy, że nie muszę mieś super nowości za przesadzone pieniądze - a 508 dla mnie nie jest jeszcze tyle lepsza od 507 by płacić za nią niemal 2 razy tyle. Jedynie wtedy bym sie skusił na dołożenie tych 5000 PLN gdyby taka różnica była między 507 a 508 Full HD - ale że tak nie jest - cóż nie zarabiam mało ale nie lubię wyrzucać zarobionej kasy - trochę szanuje wysiłek jaki poświęcam na jej zarobienie. Dlatego jeśli ktoś się wacha - ja prywatnie mówię - brać 507 - a jak 508 bardziej HD (na jesieni) - ten przeskok jeszcze jestem w stanie zrozumieć.
 

jtd

New member
Bez reklam
Pomiedzy 427 a 428 jest 2000zl roznicy, ja doplacilbym tyle za ta czern, brak wypalan i ten super filtr antyodblaskowy.
 

Groszek

New member
-AS- napisał:
Napisałem chyba wyraźnie, że zdjęcie to tylko zdjęcie.




Przypatrz się dokładnie a zobaczysz, że różnicę widać i na tym zdjęciu. Spójrz na pas pomiędzy obrazem a obudową w 507, pasek ten powinien być czarny, jest lekko szary. Podkreślam jeszcze raz - zdjęcia nie oddają rzeczywistości (w przypadku ekranów i tv)

Masz rację As pisałeś o zdjęciach, ale ja nie "piłem" do Ciebie ( właściwie nie "piłem" do nikogo - to tylko stwierdzenie)...

Przypatrzyłem się dokładnie (zdjęcie 2 z samochodem) i widzę minimalne róznice w czarnym ( minimalne), ale widzę również różnice w szczegółowości asfaltu za samochodem - gdzie jest biały na 508 tam na 507 widać więcej szczegółów. Czy TO zauważyłeś???

Skomentujesz TO jakoś???

Pozdrawiam

Groszek
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Groszek napisał:
Masz rację As pisałeś o zdjęciach, ale ja nie "piłem" do Ciebie ( właściwie nie "piłem" do nikogo - to tylko stwierdzenie)...

Przypatrzyłem się dokładnie (zdjęcie 2 z samochodem) i widzę minimalne róznice w czarnym ( minimalne), ale widzę również różnice w szczegółowości asfaltu za samochodem - gdzie jest biały na 508 tam na 507 widać więcej szczegółów. Czy to zauważyłeś???

Skomentujesz to jakoś???

Pozdrawiam

Groszek

Czy to skomentuję? Oczywiście, mogę spróbować. Moim prywatnym zdaniem (!) (i teraz powtórze to co już pisałem 3 razy) to wina aparatu, który poprzez skupienie ostrości na bliższym ekranie "kradnie" troche szczegółów z dalszego, widać to szczególnie w miejscach jasnych. Poza tym zdjęcia te robione są "z ręki" co powoduje rozmazanie obrazu (czas naświetlania). Ale podkreślam, że nie jestem specjalistą w żadnych z tych dziedzin (ani fotografii, ani plazmowych ekranów).

Prosiłbym też bardzo o nie uważanie mnie za zatwardziałego "obrońce" nowej generacji. Przyjmuję do wiadomości fakt, że mogę się mylić, wyrażam tylko swoje osobiste zdanie. Nie ja robiłem te zdjęcia. Jako, że zamówiłem ekran 8mej generacji, uważam go za lepszy niż poprzedni (inaczej kupiłbym 7g) i wg mnie warto dopłacić "parę" złotych i mieć spokój na najbliższe parę lat.

Tokepit napisał:
Mam 507 - mogłem mieć 508 bo czarny na samplach faktycznie w porównaniu do 507 jest lepsze - ale co z tego? Kupiłbym 508 dokładając 5000 PLN - tylko za co? Ani to full HD, za 80% lepszą czerń? Przesada. Oglądałem specjalnie gwiezdne wojny wieczorkiem (bo o takiej porze oglądam zwykle TV) by popatrzeć czy czarny to czarny - i dla mnie czarny to czarny :) Może w 508 czarny byłby bardziej czarny ale... widziałbym to gdybym miał oba TV powieszone obok siebie. Szczególnie, że w warunkach przy jakich oglądam TV czerń nie jest mysia, szara - jest po prostu czarna - i we Władcy pierścieni i w innych też. Poużywam televizorka przez 5 lat (może 3) zobaczę co się będzie działo na rynku Full HD, na rynku dekoderów HD TV, na rynku Blue Raya - jak mi wielokrotnie mówił KIKI - wyjdą wtedy plazmy 9 czy więcej generacji, może będzie więcej rzeczy do oglądania - wtedy się kupi tą nową plazmę i tyle. Ja już dorosłem do postawy, że nie muszę mieś super nowości za przesadzone pieniądze - a 508 dla mnie nie jest jeszcze tyle lepsza od 507 by płacić za nią niemal 2 razy tyle. Jedynie wtedy bym sie skusił na dołożenie tych 5000 PLN gdyby taka różnica była między 507 a 508 Full HD - ale że tak nie jest - cóż nie zarabiam mało ale nie lubię wyrzucać zarobionej kasy - trochę szanuje wysiłek jaki poświęcam na jej zarobienie. Dlatego jeśli ktoś się wacha - ja prywatnie mówię - brać 507 - a jak 508 bardziej HD (na jesieni) - ten przeskok jeszcze jestem w stanie zrozumieć.

Zgadzam się w 100% - 7g Pioneer'a to wspaniałe ekrany i nie podważam tego. Nie piszę nigdzie również, żeby nie kupować 7g, bo to g***o. Najważniejsze jest, abyś się cieszył z ekranu, który masz. Jeżeli jesteś zadowolony ze swojego 507 to wspaniale. Ja, gdybym miał 7g, też byłbym na pewno bardzo zadowolony z tego wspaniałego ekranu. Niestety nie mam. Myślałem długo nad tym, czy kupić 7g czy 8g, wybrałem 8g. I tyle. To moje prywatne zdanie, nie jestem sprzedawcą pioneer'a (w ogóle nie jestem sprzedawcą), więc nie mam żadnego inetersu w tym, abyś kupił 8g.

Wniosek - jeżeli Cię stać i chcesz mieć jeden z najlepszych ekranów na rynku, kup 8G Pioneer'a; jeżeli jednak zdecydujesz się na 7G w dalszym ciągu będziesz miał BARDZO dobry ekran za bardzo dobrą cenę (!).

Co do "Full HD" nie zapominajmy, że jest to w większości wypadków, slogan marketingowy. Sam dobrze wiesz, jak mało jest stacji TV nadających prawdziwe HD. Tak jak napisałeś minie jeszcze pare lat zanim będziesz oglądał wszystkie stacje w HD. Na razie większość z nich to zwykłe SD (mimo tego, że niektórzy piszą HD). Przy mojej odległości od ekranu (ok 3m), nie będę miał żadnej różnicy między modelami, które wyszły teraz, a modelami, które wychodzą we wrześniu (tzw. "Full HD"). Poza tym, te nowe modele (LX) zaczynają sie od 50 cali, a ja potrzebuję (narazie) 42, a ceny będę jeszcze większe (!).

Zapomnieliśmy też o jeszcze jednej (ważnej wg mnie) różnicy między 7g i 8g - mianowicie, możliwość odtwarzania filmów (Blue-ray, HD DVD) w 24fps w 8g, co daje KINOWE doznania i jeszcze lepszy obraz z tychże filmów. Jako, że moim następnym zakupem będzie Playstation3, więc docelowo jestem zainteresowany i tą sprawą.

To tyle, pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
To ze na tej bieli jest wiecej szczegolow w 7g to zasluga nie wyregulowanej ostrosci obrazu, zdjecia te mialy przedstawiac czern w obu tv i graja na takich samych nastawieniach, a w 8g trzeba zwiekszysc ostrosc w stosunku do 7g i wtedy jest ok.
 

Groszek

New member
OK!! Kończymy w takim razie dyskusję! Tłumaczenia o szczegółach mnie nie przekonały, ale cóż.... Ja wcalę nie twierdzę, ze 507ka jest lepsza ( a na pewno jeżeli chodzi o czerń). Uważam, że skok jakościowy nie jest warty żeby płacić prawie drugie tyle 5-6tyś ( ale przecież tego nie powie żaden sprzedawca przy zdrowych zmysłach) i mimo że stać mnie na ten TV nie kupiłem go .

Jeżeli chodzi o
"Zapomnieliśmy też o jeszcze jednej (ważnej wg mnie) różnicy między 7g i 8g - mianowicie, możliwość odtwarzania filmów (Blue-ray, HD DVD) w 24fps w 8g, co daje KINOWE doznania i jeszcze lepszy obraz z tychże filmów. Jako, że moim następnym zakupem będzie Playstation3, więc docelowo jestem zainteresowany i tą sprawą. "

Właśnie do playstation 3, bluray, hddvd - przydał by się Pioneer w pełnym HD ( i na to czekam)!!!

Ponadto chyba nie bardzo się interesowałeś serią 7G - ponieważ na stronie Pioneera jest napisane

"PDP-507XD obsługuje format obrazu 1080/24p , który jest idealnym formatem filmowym, a dostępny będzie wraz z nadejściem płyt Blu-ray oraz innych nośników wysokiej rozdzielczości. Będziesz więc przygotowany na prawdziwe kino domowe"

Jak widzisz marketing działa ( naklejka na 508ce)! :)

Jeżeli zamówiłeś 508 życzę Ci, aby dostarczyła Ci co najmniej tyle pozytywnych emocji i fanu - ile mi mój Pioneer 507


"To tyle, pozdrawiam[/quote]"

Pozdrawiam również

Groszek

p.s
-AS- kolego - zauważyłem, że chcesz kupić 42" mam nadzieje, ze dobrze przemyślałes decyzję. Ja też myślałem o 42" - jednak decyzja o kupnie 50" była jedną z lepszych. Pomyśl nad tym, czy taki ekran oglądany z 3metrów kiedy dojdą jeszcze paski ( 2.35:1) da Ci poczucie "zatopienia" się w filmie...
Nie spotkałem się jeszcze ze stwierdzeniem na forum, że ktos kupił za duży ekran, odwrotnie ( za mały) częto się spotyka...
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Groszek napisał:
OK!! Kończymy w takim razie dyskusję! Tłumaczenia o szczegółach mnie nie przekonały, ale cóż.... Ja wcalę nie twierdzę, ze 507ka jest lepsza ( a na pewno jeżeli chodzi o czerń). Uważam, że skok jakościowy nie jest warty żeby płacić prawie drugie tyle 5-6tyś ( ale przecież tego nie powie żaden sprzedawca przy zdrowych zmysłach) i mimo że stać mnie na ten TV nie kupiłem go .

Jeżeli chodzi o
"Zapomnieliśmy też o jeszcze jednej (ważnej wg mnie) różnicy między 7g i 8g - mianowicie, możliwość odtwarzania filmów (Blue-ray, HD DVD) w 24fps w 8g, co daje KINOWE doznania i jeszcze lepszy obraz z tychże filmów. Jako, że moim następnym zakupem będzie Playstation3, więc docelowo jestem zainteresowany i tą sprawą. "

Właśnie do playstation 3, bluray, hddvd - przydał by się Pioneer w pełnym HD ( i na to czekam)!!!

Ponadto chyba nie bardzo się interesowałeś serią 7G - ponieważ na stronie Pioneera jest napisane

"PDP-507XD obsługuje format obrazu 1080/24p , który jest idealnym formatem filmowym, a dostępny będzie wraz z nadejściem płyt Blu-ray oraz innych nośników wysokiej rozdzielczości. Będziesz więc przygotowany na prawdziwe kino domowe"

Jak widzisz marketing działa ( naklejka na 508ce)! :)

p.s
-AS- kolego - zauważyłem, że chcesz kupić 42" mam nadzieje, ze dobrze przemyślałes decyzję. Ja też myślałem o 42" - jednak decyzja o kupnie 50" była jedną z lepszych. Pomyśl nad tym, czy taki ekran oglądany z 3metrów kiedy dojdą jeszcze paski ( 2.35:1) da Ci poczucie "zatopienia" się w filmie...
Nie spotkałem się jeszcze ze stwierdzeniem na forum, że ktos kupił za duży ekran, odwrotnie ( za mały) częto się spotyka...


Myślę, że marketing zadziałał, ale w Twoim wypadku :)) ). Rzuć okiem na to, zwróć uwagę na linie - "HD Digital Film Direct 24". Na 507 nie ma nic, na 508 widnieje YES (czyt. TU). To, że ekran może coś wyświetlić to nie znaczy, że ma taką technologię. To tak samo jak każdy z tych ekranów MOŻE wyświetlić 1080p poprzez "upscaling".

Co do ekranów wychodzących w sierpniu (czy wrześniu) to podkreślam jeszcze raz, że będą one jeszcze droższe niż te co wyszły teraz. Jeżeli wg Ciebie nie warto płacić tak dużo pieniędzy za 508xd/xa, to pamiętaj że za LX będziesz musiał zapłacic duuużo więcej.

Jeżeli chodzi o wielkość ekranu i mój zakup, to 42cale w moim living roomie będzie wystarczające, ale zgadzam się z Tobą - mój następny ekran będzie minimum 50 cali. Mam nadzieję, że to będzie się działo za pare lat (na nowym mieszkaniu), jak już będzie co oglądać w tym FULL HD.

Dziękuję również za miłe słowa:
Groszek napisał:
Jeżeli zamówiłeś 508 życzę Ci, aby dostarczyła Ci co najmniej tyle pozytywnych emocji i fanu - ile mi mój Pioneer 507

Pozdrawiam serdecznie ;)

EDIT - Niestety pierwszy link, który wkleiłem nie działa, więc prosiłbym Cię o wejście TU, zaznaczenie 507 i 508 i naciśnięcie COMPARE. Reszta, jak wyżej.
 
Ostatnia edycja:

Groszek

New member
Rzuć okiem na to, zwróć uwagę na linie - "HD Digital Film Direct 24". Na 507 nie ma nic, na 508 widnieje YES (czyt. TU).


Qrcze to bardzo ciekawe.... Może bardziej doświadczony kolega to wytłumaczy? Ten cytat jest żywcem przeniesiony ze strony Pioneera.

"PDP-507XD obsługuje format obrazu 1080/24p , który jest idealnym formatem filmowym, a dostępny będzie wraz z nadejściem płyt Blu-ray oraz innych nośników wysokiej rozdzielczości. Będziesz więc przygotowany na prawdziwe kino domowe."

Jak to jest?? Przecież jest mowa o 507ce!!??!! Na dodatek w instrukcji mam napisane o niektórych funkcjach np. PureCinema, które działają tylko przy 1080/24 - więc chyba jednak ma?? Na forum( również sąsiednim ;-) ) są wypowiedzi użytkowników 427ek i 507ek - którzy z powodzeniem korzystają z tego trybu....

Czy czasem nie jest to tak, że pioneer nazwał swoją technologię ( którą już zastosował w serii 7G) jako HD Digital Film Direct 24 ??? O ile mnie pamięć nie myli do niedawna Pioneer był jedyną firmą która o tym pomyślała. A może to miał tylko Playstation 3 jako odtwarzacz bluray??? Chyba już system mi się przegrzewa - trzeba się szybko schłodzić zimnym pifkiem!! ;-)


pozdro

groszek
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Groszek napisał:
Qrcze to bardzo ciekawe.... Może bardziej doświadczony kolega to wytłumaczy? Ten cytat jest żywcem przeniesiony ze strony Pioneera.

"PDP-507XD obsługuje format obrazu 1080/24p , który jest idealnym formatem filmowym, a dostępny będzie wraz z nadejściem płyt Blu-ray oraz innych nośników wysokiej rozdzielczości. Będziesz więc przygotowany na prawdziwe kino domowe."


Jak to jest?? Przecież jest mowa o 507ce!!??!! Na dodatek w instrukcji mam napisane o niektórych funkcjach np. PureCinema, które działają tylko przy 1080/24 - więc chyba jednak ma?? Na forum( również sąsiednim ;-) ) są wypowiedzi użytkowników 427ek i 507ek - którzy z powodzeniem korzystają z tego trybu....

Czy czasem nie jest to tak, że pioneer nazwał swoją technologię ( którą już zastosował w serii 7G) jako HD Digital Film Direct 24 ??? O ile mnie pamięć nie myli do niedawna Pioneer był jedyną firmą która o tym pomyślała. A może to miał tylko Playstation 3 jako odtwarzacz bluray??? Chyba już system mi się przegrzewa - trzeba się szybko schłodzić zimnym pifkiem!! ;-)


pozdro

groszek

Niestety nie umiem tego wyjaśnić.
Ja również jestem zainteresowany opiniami bardziej zaawansowanych użytkowników tego forum (z większą wiedzą) na ten temat.

Na mój chłopski rozum 7G odtwarza te filmy w 25fps, czyli przyśpiesza obraz i dźwięk. Nowa 8G odtwarza je natomiast w 24fps (co zresztą jest napisane na stronie Pioneer'a), czyli dokładnie tak, jak te filmy zostały nagrane (pamiętajmy, że dotyczy to tylko Blue-ray i HD DVD). A dlaczego jest napisane, że 7G też to potrafi? Nie wiem. :niewiem:
 

gol70

New member
Kuro 8G "key features" - gadżety czy przydatne opcje ??

Witam wszystkich
Przeglądając specyfikację P8G:


zauważyć można, że modele 428XD, 4280XD, 4280XA, 4280D różnią się posiadaniem:
1. tunera cyfrowego
2. PiP/Dual picure
3. Ambient light sensor
4. Home galery
5. ISF mode
6. pilotem
7. wyjściem na subwoofer

Przydatność #1 jest wątpliwa w PL
PiP czasmi się przydaje (to moje subiektywne odczucie)
Wyjście na sub nie ma znaczenia
ale...
czy możecie podzielić się wrażeniami co do pozostałych punktów??
Opis np #3 #4 czy #5 jest na stronie Pioneera ale zupełnie nie wiem jak te technologie sprawdzają się codziennym użytkowaniu?
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

Groszek

New member
"A dlaczego jest napisane, że 7G też to potrafi? Nie wiem. :niewiem:[/quote]"


Jednak potrafi!!! Wystarczy poczytać sąsiedni wątek ( 427 i 507) . No i "jak byk" jest to napisane w mojej instrukcji Pioneera na str. 90 gdzie jest przedstawiona tabela koleracji sygnału wejściowego w ostatniej pozycji jest napisane - 1920*1080p@24 Hz. Może Pioneerowi wyszło z tym trybem i teraz po prostu go jakoś nazwał????


Pozdrawiam

Groszek

P.S

Mam teraz wielką ochotę go wypróbować - może szarpnąć się na Playstation 3?? ;-)
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Groszek napisał:
Jednak potrafi!!! Wystarczy poczytać sąsiedni wątek ( 427 i 507) . No i "jak byk" jest to napisane w mojej instrukcji Pioneera na str. 90 gdzie jest przedstawiona tabela koleracji sygnału wejściowego w ostatniej pozycji jest napisane - 1920*1080p@24 Hz. Może Pioneerowi wyszło z tym trybem i teraz po prostu go jakoś nazwał????


Pozdrawiam

Groszek

P.S

Mam teraz wielką ochotę go wypróbować - może szarpnąć się na Playstation 3?? ;-)

24 Hz - częstotliwość odświeżania,
24 fps (frames per second) - ilość klatek wyświetlanych na sekundę

Wydaję mi się, że mówimy o różnych rzeczach tutaj.

Co do PS3 - jak najbardziej! (po to, między innymi, kupuje pdp)

A tak z ciekawości - ile teraz kosztuje PS3 w Polsce?
 

arosek22

New member
Uważam, że skok jakościowy nie jest warty żeby płacić prawie drugie tyle 5-6tyś ( ale przecież tego nie powie żaden sprzedawca przy zdrowych zmysłach)

tez się z Tob zgadzam ale co do sprzedawców ... Kikiego słowa neguja Twoja teorie :) " Jakość czerni w nowej generacji jest rewelacyjna pod każdym względem. Ale czy ja dałbym taką kasę - NIE !!!"
 
Do góry