Pioneer G8

kini0

New member
Bez reklam
czerń jak smoła, ale obraz kompletnie wynaturzony.....
Pioneer 4280xd bił wszystkie inne tv jakością i naturalnością obrazu, ale na pewno nie czernią i kontrastem. IMHO przejaskrawiony obraz to jedna z wad LCD.... Nie zawsze czarniejszy znaczy lepszy!;)
 

bankrootghost

New member
Właśnie... ostatnio widziałem jakąś plazmę Hitachi w sklepie i bez przesady mogę powiedzieć żę czerń była jak w kineskopowcu.... ruskim marki "Rubin". Tak beznadziejnego obrazu w TV daaaaaaaaawno nie widziałem!


wygląda na to, że właściciele plazm Hitachi powinni się w tym miejscu zaaaaaaaaaaaaaaaaaałamać ;)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Ocenianie czerni w sklepie przy mocnym oświetleniu jest nieporozumieniem. Dopiero oglądanie telewizora w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu jest swoistym testem prawdy.

ArtS :)
 

-AS-

New member
ArtS007 napisał:
Ocenianie czerni w sklepie przy mocnym oświetleniu jest nieporozumieniem. Dopiero oglądanie telewizora w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu jest swoistym testem prawdy.

ArtS :)


Święte słowa.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
macaliśmy specjalnie ujeciami z kamery i w pionie i w poziomie.
Smużeń brak !!!
Z subwooferem się nie bawiłem - nie było takiego pytania.
Ale sprawdzę z ciekawością jak dostaniemy następna partię - za dwa / trzy dni - po te się rozjechały . Tyle że do tej pory wszyscy brali dodatkowo kino na wyposażenie.
 

AreckiW

New member
porównywanie PDP i LCD w sklepie to nieporozumienie

zgadzam się z kolegami, porównywanie PDP i LCD w sklepie, przy bardzo mocnym oświetleniu jest błędem.
Niemalże każdy LCD będzie sprawiał wrażenie jaśniejszego, bardziej kontrastowego i z lepszą czernią.
Dlatego często sprzedawcy i nawet producenci ustawiają plazmy fabrycznie w tryb dynamiczny.
W efekcie w większości sklepów oglądamy obraz przejaskrawiony, z nienaturalnymi kolorami.
Warto tutaj wejść na stronę Panasonica i zobaczyć planszę z wykresem odczucia poziomu kontrastu i czerni w zależności od natężenia zewnętrznego oświetlenia. Wykres pokazuje, że w większości pomieszczeń domowych jasność jest dużo mniejsza, niż w sklepach, a to powoduje, że natychmiast odbiór PDP jest zupełnie inny, niż w sklepie. Zakładając również, że tzw. Prime Time jest w godzinach wieczornych 19-23, to mamy dowód, że praktycznie przez większość roku będziemy oglądać TV w ciemnym pomieszczeniu.
Jeśli postawimy w takich warunkach koło siebie przeciętną plazmę i topowy pod względem czerni LCD, to i tak będziemy bez kalibracji postrzegali czerń w plaźmie, jako lepszą.A jeśli to będzie KURO Pioneera, to efekt jest widoczny nawet dla ślepca ;) .
Tym bardziej, że LCD nie da się na stałe oglądać w ustawieniach sklepowych, będzie potrzeba redukować jasność nawet o więcej niż połowę (wiem, bo miałem LCD przez 2 miesiące, ciężko było oglądać, oczy wychodziły z orbity przy normalnych nastawach).
Efekt jest podobny w PDP jak na kineskopie CRT, w bardzo jasnym pomieszczeniu niemalże nic nie widać, a ekran jest prawie jasno szary, ale po zmroku, lub w zaciemnionym pomieszczeniu czerń w kineskopie jest lepsza, niż w większości płaszczaków.

Co do G8 Pioneera, to 5080XA można już kupić w PL za 11449 zł, 5080XD za 11999 zl, 508XD za 12679 zł, to taniej, niż rok temu za odpowiedniki serii G7, które nie schodziły poniżej 13K a teraz są po 7,5 Kzł. Czekając do Świąt zakładam, że spadną poniżej 10K zł, szczególnie jak wejdą jeszcze Full HD i nowe, konkurencyjne LCD po IFIe.
Cierpliwość zatem zalecam, cierpliwość !!!
 
Ostatnia edycja:

fido2001

New member
Witam.

Czy pomimo zabezpieczeń przeciw wypalaniu duszków powinno się stosować w przypadku KURO 200godzinne docieranie ??

Pozdrawiam.
Rafał.
 

Picioo

Member
Nie docieram, ponieważ zauważyłem że nie ma takiej potrzeby. Kilka godzin na TVP lub na c+HD nie wypala nic.

@Darek_k - wybrałem tę plazmę właśnie dlatego że super radzi sobie z sygnałem SD i to nawet tak duży ekran. Na żadnym TV full HD programy SD nie prezentują się tak dobrze jak na Pionku. Oglądam Cyfrę i wszystko co się uda z Astry i HB.
 

pigabriel

New member
Kiki będę wdzięczny za bróbę próbę podłączenia tego pionka pod subwoofer a najlepiej do serii 428xd, chodzi mi oto jak podłączony subwoofer współgra z głośnikami TV, nie mam kina domowego i jakoś na razie nie palę się do jego zakupu ale niewielki subwoofer bym podłączył. Czy będziesz miał mozliwość małego zestawienia możliwości LCD JVC 42P80 z 428xd lub 4280xd bo cały czas się wacham LCD contra plazma? Prosiłbym również na priv o cenę dla klubowicza na pionki z serii 428xx. pzdr
 
Ostatnia edycja:

kristof600

New member
hmmm...

Witam wszystkich!
Jestem tu nowy i moja wiedza oganicza się do kilku testów które przeczytałem,więc prosił bym Was o pomoc.
Jestem zainteresowany plazmami pioneera 8 generacji (wcześniej myślałem jeszcze o Sony KDL-40x2000B,ale myślę, że plazma obecnie przewyższa LCD) mam taki problem nie wiem czym się rużnią poszczegulne modele mianowicie PDP-428xd,PDP-480xd (analog)oraz PDP-480xa, i co oznacza to analog przy jednym z nich? Dodam jeszcze ze chodzi mi o matryce Full HD i czy będzi ona dobrze chodzić na cyfsze+, oczywiście wszystkie moje zapytania dotyczą nowej generacji pioneera w rozmiaże 42'.
 

pigabriel

New member
4280XA ma wbudowany tuner analogowy natomiast 428xd ma już wbudowany tuner do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej której w polsce jeszcze generalnie nie ma. Matryca w tych modelach nie jest w fullHD. pzdr.
 

jtd

New member
Bez reklam
A to porownanie pionka 508 i 507:

porw.jpg
 
Ostatnia edycja:

Cinek23

Member
Bez jaj, jeśli tak wygląda różnica między 508 a 507. i Na 507 jest taka czerń, to jaka czerń była by na pv 70? Chyba każdy pamięta porównanie pioneera z pv 70. Tam również różnica w czerni była kolosalna, jednak jeśli 507 ma niby taką słabą czerń to u pv 70 czerń była by chyba biała! jeśli stanął by obok 508.:shock:
 

jtd

New member
Bez reklam
Wez pod uwage ze pomieszczenie jest bardzo jasne i w nowym pionku 508 zastosowano nowy lepszy filtr antyodblaskowy + szklo mniej odbijajace refleksy swietlne, dlatego jest tutaj taki efekt.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie wiem jak ciemne byłoby pomieszczenie, to różnica i tak byłaby baaardzo duża.
 
Do góry