Pioneer G8

arosek22

New member
Nie byłem na pokazie premierowym nowych plazm, nie widziałem nowych plazm na zywo, ale to co tutaj pokazujecie to juz lekka przesada.
Nie przecze (wręcz wierze) że nowa generacja pionków ma o niebo lepsza czerń od poprzedników - niemniej jednak gdyby tak wygladała czerń na modelach 7 generacji to nikt by nie płacił za te ekrany mnóstwa kasy. No chyba, że teraz wszyscy beda mówic, ze to co było wczesniej czarne - teraz jest "mysie" ;)
 

Picioo

Member
Popatrz sam, zdjęcie zrobione w całkowicie ciemnym pokoju z lampą i bez. I co powiesz? Retusz?
 

Attachments

  • 508_1.jpg
    508_1.jpg
    11 KB · Wyś: 369
  • 508_2.jpg
    508_2.jpg
    19,8 KB · Wyś: 345

kini0

New member
Bez reklam
Ktoś napisał że 7 generacja ma "pełną czerń".... a 8sma "super czerń"....
Ile może być tych czerni?! Czerń według mnie jest, albo jej nie ma. Jeśli tak wygląda "pełna czerń" 7mej gen. to ja dziękuję bardzo... i nie piszcie o jekich szybach, oświetleniu itp.- obydwa TV stoją obok siebie i mają takie same warunki. nie ma "czarnych i czarniejszych"..... albo coś jest czarne, albo nie!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To są różnice z uwagi na przełamanie pewnych barier
IMG_3852.jpg


ale przecież to już było pokazane.
ALe przy wieczornym czy nocnym oglądaniu - czerń w dotychczasowych plazmach była na bardzo wysokim poziomie. Na dowód i na tym portalu i na innych - dużo bardzo zadowolonych osób.
 

jtd

New member
Bez reklam
Na tym zdjeciu pokazuje dzalanie nowego filtra antyodblaskowego, widac ze w 8 generacji jego dzialanie jest bardzo dobre. W ramce zaznaczylem odblask od dzwi balkonowych, widac spora roznice na 7 i 8 generacji w redukowaniu tego odblasku.

okno.jpg
 

arosek22

New member
Picioo napisał:
Popatrz sam, zdjęcie zrobione w całkowicie ciemnym pokoju z lampą i bez. I co powiesz? Retusz?

Ni retusz - przeciez napisalem, ze nie watpie w nowe plazmy Pionka - tylko pokaz mi to samo ujecie na plazmie 7-generacji (bedzie wtedy szara?

Czy w takim razie nowe zdjecia LCD Sony 3000 czy JVC p80 daja nam do zrozumienia, ze czern w tych lcd jest dużo bardziej czarna niz w plazmach pionnera 7 generacji?

Nie wiem co chceCie udowodnić (znaczy wiem - 8 generacja to przełom) ale w takim razie kto kupi 7 generacje na podstawie takich zdjec? Bo ja bym sie poplakal jak bym mial taki obraz za 6000 PLN
 

Cinek23

Member
JTD ostatnie zdjęcie(z tymi drzwiami) to już szok!!! 7 generacja nie może grać aż tak słabo, to nie możliwe, przecież tego nie dałoby się oglądać. Jeśli 7-ma generacja tak by wyglądała, to jaki obraz wyświetlają inne słabsze modele plazm. Wierzę, że 8-ma generacja ma super czerń, ale 7-ma nie może być aż tak słaba.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Sęk w tym że 7 generacja nie jest słaba, jakbym miał kasę to bym brał z zamkniętymi oczami taka 50", no ale niestety jeszcze muszę zbierać :p

7 generacja bardzo dobra, 8 hmmm super ?:)

:krol:
 

jtd

New member
Bez reklam
Cinek23 napisał:
JTD ostatnie zdjęcie(z tymi drzwiami) to już szok!!! 7 generacja nie może grać aż tak słabo, to nie możliwe, przecież tego nie dałoby się oglądać. Jeśli 7-ma generacja tak by wyglądała, to jaki obraz wyświetlają inne słabsze modele plazm. Wierzę, że 8-ma generacja ma super czerń, ale 7-ma nie może być aż tak słaba.
Raczej malo mnie to obchodzi czy uwazasz te zdjecia za prawdziwe, czy z paintshopa ale powiem ci, ze do tej pory 7 generacja miala najlepszy filtr antyodblaskowy w plazmach, co wielokrotnie sam sprawdzalem.
 

Groszek

New member
Bo nie jest tak słaba.... Po prostu ruszyła machina i trzeba sprzedawać nowe Pioneery. Uważam, że padamy tu ofiarą małej ( albo i nie) manipulacji - zwróćcie uwagę, że jak nie było 8generacji Pioneerów wszystkie zdjęcia 7generacji ( 427, 507) były super świetne - czarny był czarny, kontrast, szczegóły super... Pamiętacie jesze te zdjęcia z pięknym obrazem?? Spokojnie można je odnaleźć na forum...

Nowa generacja Pioneerów z czernia ( tylko z czernią) jest na pewno lepsza ( dla mnie jedna lampka w pokoju likwiduję prawie do zera różnice), ale czy warta dopłaty 5000 - 6000 pln - każdy musi sobie sam odpowiedzieć... Jak dowiedziałem się o nowych Pioneerach o ich ROZDZIELCZOŚCI 1365x768( takiej samej w 508 jak i 507) z całym spokojem kupiłem 507XA. Mogłem sobie pozwolić na 508 ( na szczęście to nie problem), ale widząc co za to dostanę więcej - NO WAY!!!
Poczekam i kupię nowe TV za 5 latek ciesząc się prze ten czas świetnym obrazem na mojej 507ce ( potwierdzeniem jakości są testyw fachowej prasie Polskiej i światowej - zawsze był the best)...

Życzę wszystkim sprzedawcom dobrych wyników i podziwiam coraz lepsze ( nie koniecznie fair) metody sprzedaży

Pozdrawiam

Groszek

P.S.

No i pamiętajcie, że za rok będzie seria 9G i zobaczycie wtedy na zdjęciach porównanie: słabo - bez kontrastu i czerni świecącego 508 do nowego Pioneera 509 z obrazem cud, miód i orzeszki!!! Nie dajmy się zwariować i zmanipulować!!!!

p.p.s.

A seria 7g Pioneera ma oczywiście czerń ...
 
Ostatnia edycja:

Cinek23

Member
Tak to wszyscy wiemy, że 7-ma generacja jest bardzo dobra( kiedy nie było 8-mej to 7-ma była nawet super), ale te zdjęcia pokazują, że 7-ma nie jest bardzo dobra, wygląda ona wręcz beznadziejnie. tak jak mówiłem wcześniej, jeśli byśmy postawili tu jeszcze np. panasonica pv70, który wypadł przy 507 mniej więcej tak jak 507 przy 508, to czy wogóle byłoby coś na nim widać?! Nie mogę w to uwierzyć, żeby 507 grała aż tak słabo. Przecież to był niedościgniony wzór dla innych plazm a te zdjęcia pokazują ją tak jakby to był straszny chłam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Groszek napisał:
Bo nie jest tak słaba.... Po prostu ruszyła machina i trzeba sprzedawać nowe Pioneery. Uważam, że padamy tu ofiarą małej ( albo i nie) manipulacji - zwróćcie uwagę, że jak nie było 8generacji Pioneerów wszystkie zdjęcia 7generacji ( 427, 507) były super świetne - czarny był czarny, kontrast, szczegóły super... Pamiętacie jesze te zdjęcia z pięknym obrazem?? Spokojnie można je odnaleźć na forum...

Nowa generacja Pioneerów z czernia ( tylko z czernią) jest na pewno lepsza ( dla mnie jedna lampka w pokoju likwiduję prawie do zera różnice), ale czy warta dopłaty 5000 - 6000 pln - każdy musi sobie sam odpowiedzieć... Jak dowiedziałem się o nowych Pioneerach o ich ROZDZIELCZOŚCI 1365x768( takiej samej w 508 jak i 507) z całym spokojem kupiłem 507XA. Mogłem sobie pozwolić na 508 ( na szczęście to nie problem), ale widząc co za to dostanę więcej - NO WAY!!!
Poczekam i kupię nowe TV za 5 latek ciesząc się prze ten czas świetnym obrazem na mojej 507ce ( potwierdzeniem jakości są testyw fachowej prasie Polskiej i światowej - zawsze był the best)...

Życzę wszystkim sprzedawcom dobrych wyników i podziwiam coraz lepsze ( nie koniecznie fair) metody sprzedaży

Pozdrawiam

Groszek

P.S.

No i pamiętajcie, że za rok będzie seria 9G i zobaczycie wtedy na zdjęciach porównanie: słabo - bez kontrastu i czerni świecącego 508 do nowego Pioneera 509 z obrazem cud, miód i orzeszki!!! Nie dajmy się zwariować i zmanipulować!!!!

p.p.s.

A seria 7g Pioneera ma oczywiście czerń ...

Groszku polecam obejrzeć samemu, a nie sugerować, że ktokolwiek robi jakieś manipulacje. Stojące obok siebie plazmy wyglądają jak na zdjęciach a to czy ktoś chce płacić nie chce czy tylko ogląda nie jest moją sprawą, mówię co jak wygląda.
 

-AS-

New member
Groszek napisał:
Bo nie jest tak słaba.... Po prostu ruszyła machina i trzeba sprzedawać nowe Pioneery. Uważam, że padamy tu ofiarą małej ( albo i nie) manipulacji - zwróćcie uwagę, że jak nie było 8generacji Pioneerów wszystkie zdjęcia 7generacji ( 427, 507) były super świetne - czarny był czarny, kontrast, szczegóły super... Pamiętacie jesze te zdjęcia z pięknym obrazem?? Spokojnie można je odnaleźć na forum...

Nowa generacja Pioneerów z czernia ( tylko z czernią) jest na pewno lepsza ( dla mnie jedna lampka w pokoju likwiduję prawie do zera różnice), ale czy warta dopłaty 5000 - 6000 pln - każdy musi sobie sam odpowiedzieć... Jak dowiedziałem się o nowych Pioneerach o ich ROZDZIELCZOŚCI 1365x768( takiej samej w 508 jak i 507) z całym spokojem kupiłem 507XA. Mogłem sobie pozwolić na 508 ( na szczęście to nie problem), ale widząc co za to dostanę więcej - NO WAY!!!
Poczekam i kupię nowe TV za 5 latek ciesząc się prze ten czas świetnym obrazem na mojej 507ce ( potwierdzeniem jakości są testyw fachowej prasie Polskiej i światowej - zawsze był the best)...

Życzę wszystkim sprzedawcom dobrych wyników i podziwiam coraz lepsze ( nie koniecznie fair) metody sprzedaży

Pozdrawiam

Groszek

P.S.

No i pamiętajcie, że za rok będzie seria 9G i zobaczycie wtedy na zdjęciach porównanie: słabo - bez kontrastu i czerni świecącego 508 do nowego Pioneera 509 z obrazem cud, miód i orzeszki!!! Nie dajmy się zwariować i zmanipulować!!!!

p.p.s.

A seria 7g Pioneera ma oczywiście czerń ...


Wiem skąd pochodzą te zdjęcia. Autor wyraznie pisze, że nie ma zamiaru nic nimi udowodnić (jest to zwykły typ taki jak my, nie sprzedawca). Ustawienia na obu modelach są bardzo podobne.

Zdjęcie

(oto dowód) (zauważmy, że kontrast i jasność jest identycznie ustawiona)

Po pierwsze - wyciąganie wniosków na temat ekranów ze zdjęć jest nieporozumieniem. Zdjęcia są tak dobre, jak aparat i nigdy nie oddadzą tego co widzi ludzkie oko (pamiętajmy, że aparat fotograficzny skupia ostrość na 1 punkcie).


Po drugie - trzeba zauważyć, że oba te ekrany stoją w bardzo jasno oświetlonym pomieszczeniu i to co widzimy to w większości działanie nowego filtra (tak, jest on dużo lepszy).

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

(zdjęcie obu w ciemności - 508 wyżej) (nieostrość spowodowana aparatem fotograficznym)

Po trzecie - to nie jest tak, że 507 jest tak kiepski. 508 po prostu ma o tyle lepszą czerń, że w porównaniu z 507 tak to wygląda (jeszcze raz podkreślam, że to jest tylko zdjęcie).

Na forum, gdzie autor wkleił te zdjęcia wywołały one burze, ponieważ posiadacze 507,427 etc. momentalnie naskoczyli na niego pisząc to samo co wy - to niemożliwe, że 507 wygląda tak słabo. A jednak - w jasnym pomieszczeniu (!), stojąc obok 508 tak to wygląda (i znowu, pamiętając, że to jest TYLKO zdjęcie). Na zdjęciach w zaciemnionym pomieszczeniu różnica jest już troszkę mniejsza (ale dalej jest i widać od razu, który to 508, a który 507).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Proszę zmniejszyć zdjęcia lub zrobić linki, bo będę zmuszony je usunąć
 
Do góry