Pioneer G8

rdob666

New member
W końcu :)

No i stało się. Kupiłem u KIKI'ego 4280XD. Był to zakup w KURO tzn. w ciemno :) No może nie do końca gdyż bazowałem na Waszych opiniach i przeczytanych testach. Generalnie jestem pod ogromnym wrażeniem. czerń jest niesamowita, kolory również.Telewizor wyciąga wszystko co można ze zwykłej kablówki SD. Szok :) Małym minusem jest poziom bieli widoczny przeważnie na białych planszach reklamowych - biel jest lekko "przybrudzona" W normalnum oglądaniu tego nie widać gdyż żadko kiedy wyświetlają nam się duże białe elementy.
Jeżeli chodzi o refleksy i oglądanie w słoneczny dzień (dziś taki był) to jest bardzo przyzwoicie. Jasne jest, że gdy pada słońce na ekran widać wtedy gorzej ale w porównianiu do mojego poprzedniego TV Sony Wega 32 cali nie widzę specjalnych różnic. Przy wyłączonych telewizorach w Pioneerze zdecydowanie odbija się mniej - podkreślam ZDECYDOWANIE MNIEJ.
Obraz zyskuje w miarę zapadania zmroku :) I tu pojawia się denerwujące "ale". Gdy nadchodzi noc trzeba wyciszyć TV i wtedy telewizor potrafi męcząco "popiskiwać". Przy pierwszym włączeniu byłem załamany - piszczał okrutnie - nawet w trybie standby!!!! Po półtorej godzinie przestał. Uznałem to za zjawisko przejściowe. Niestety dziś się to powtórzyło. Dosłownie przed chwilą i trawało jakieś 30 minut. Efekt był na mniejszą skale niż ostatnio ale przy ustawianieu głośności na 15 i z odległości 3 metrów było słychać elektryczność. Dzwięk najwyraźniej wydobywa się z tylnej częsci tv po prawej stronie patrząc od tyłu. Natężenie, częstotliwośc zamienia się wraz ze zmianami obrazu, pojawianiem się OSD zmiana sygnału wejścia.
Nie wydaje mi się, że jest to normalne.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Piszczy pewnie dławik wysokiego napięcia - uderzaj do KiKiego w temacie niezgodności towaru z umową - powinien wymienić Ci na inną sztukę.
Nie polecam w tym przypadku korzystać z uprawnień gwarancyjnych.
Koszty zasadnej reklamacji pokrywa sprzedawca.

Pozdrawiam,
 

rdob666

New member
Pisklak KURO

Rozmawiałem i z KIKI'm i z serwisem. Serwis powiedział, że te telewizory są wręcz bezawaryjne :) mało prawdopodobne jest to że to jakaś poważna usterka. Mówił, że może to być efekt indukcji....... i tu przestałem rozumieć o czym do mnie mówił - wspominał też o luzach na cewkach itp. :)

Finał jest taki, że mam przez najbliższy tydzień obserwować a raczej nasłuchiwać i za tydzień się odezwać do serwisu.

Mam wrażenie, że nowe technologie (plazma, lcd itp.) żyją własnym życiem.

Czy warto podłązyć tv do listwy przeciwnapięciowej albo do jakiegoś UPS'a. Pytam gdyż zdarzały się kiedyś widoczne skoki napięcia. Moja żona ma talent do wysadzania korków. Ostatnio (dokładnie rok temu) wysadziła korki jak podłaczałą oświetlenie choinki. Nic się wtedy sprzętowi i jej nie stało. Teraz znowu wspomina o ubraniu drzewka i zastanawiam się czy historia się nie powtórzy :):):):)
Co proponujecie?

Pozdrawiam
Rafał
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Listwa może się przydać, ale UPS to chyba na wyrost, a najlepiej wyłączyć podczas ubierania choinki itp, puść jakieśkolę dy z radyjka itp ;) :D
 

Hopkirk

New member
A tak poważniej, pilnuj terminów reklamacji - szczególnie jeśli kupiłeś w internecie. Masz na to bodajże tylko 10 dni. Pamiętaj o formie pisemnej.

Napisz co i jak.
 

rdob666

New member
jaroslawp - podobno się nie znam na ubieraniu choinek :)

Masta_J - mam ubezpieczone mieszkanie z opcją na sprzęt. Ale jakoś nie wierzę aby w razie problemu firma ubezpieczeniowa zwróciła mi odpowiednią kwotę. Zawsze znajdą coś co pozwoli im zaoszczędzić pieniądze.

Sansei6 - (podzielam Twoją pasję do F1) kiedyś (4 lata temu) u moich rodziców nastąpiła awaria w bloku wynikająca z modernizacji sieci elektrycznej. Komputer był podłączony do listwy i niestety nie przeżył. Padł niemal każdy jego element - płyta główna, graficzna, kości pamięci itp. Ocalał monitor, myszka i klawiatura :) Najśmieszniejsze jest to że listwa do dziś działa - przeżyła to również :) Być może teraz te listwy są warte więcej niż tamta.

hopkirk - osobiście kupiłem TV u KIKI'ego w sklepie .

Ale mam zabawę z "kalibracją" KURO :)

Dam znać. Wczoraj wieczorem znowu nie dawało mi spokoju ów piszczenie. Zauważyłem, że wraz ze zmianą trybu częstotliwości zmienia sie też częstotliwość tego uporczywego piszczenia.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli warunki ubezpieczenia obejmują przepięcia i jesteś ubezpieczony w porządnej firmie to nie powinno być problemu.

Pozdrawiam,
 

macinus

New member
Nie mogę znaleźć żadnych informacji:
Na jakim sygnale obraz będzie lepszy (5080XA):
1080p czy 720p (przeważnie zamiast 720 to jest ok. 1280x538,1280x544)?
Czy jest jakiś film który bez poszerzania, rozciągania itp. wypełnia cały ekran (nie dość, sam ekran panorama to jeszcze panorama w panoramie)?
 

rdob666

New member
Wracając do tematu bzyczenia.
Po przeczytaniu wątku o bzyczeniu 9 generacji zastanawiam sie czy nie jest to pewnego rodzaju norma. Nie wiem tylko czy ta norma dotyczy tego, że ja to słyszę a raczej należę do grupy ludzi którzy to słyszą czy też tego że tv ma pewna usterkę.
Pewnie nauczę się z tym żyć :) Ciekawe jest to że po pierwszym włączeniu pisk był zdecydowanie nieprzeciętny i mocno zauważalny i występowa nawet po przejściu odbiornika w stan stanby.

Podobny mam poblem z laptopem HP który irytująco piszczy a Acer żony który miał być z założenia gorszy jakościowo działa extrmalnie cicho :)

Masta_J - ubezpieczenie oczywiście obejmuje przepięcia - ubezpieczyłem w PZU
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Twój TV piszczy czy bzyczy? w instrukcji masz napisane że taki dźwięk to normalna praca plazmy. Moja też buczy (bzyczy)
Poprzednio Panasonic Pv70, PV700 wydawały podobny dźwięk

Najgorzej miałem z 46 V2500 i sharpem RD2 one piszczały wysoką częstotliwością coś podobnego do N-boxa.
 

rdob666

New member
Cięzko mi jednoznacznie określić czy jest to bzyczenie czy piszczenie. Chyba po trochę to i to. Bliżej mu jednak do popiskiwania. Jak dla mnie jest to dzwięk podobny do "klasycznego" dzwięku zakłóconej elektroniki. Jest o różnym natężeniu w zależności od wyświetlanego obrazu, obezności tekstu, kolorów itp.
Strasznie mnie to irytuje gdy oglądam nocną porą TV.
Załamię się jak dostarczony pojutrze przez Multimedię dekoder MMP-5800C będzie też piszczał :) Być może sie mylę ale to chyba taki sam model jak N-box. Tak czy inaczej chyba nic nie przebije Xboxa 360 :)

Pozdrawiam

P.S. Godzina 23. Mam wrażenie, że nakładaja się na siebie dwie sprawy. Bzyczenie (buczenie) plus elektryczny podzwięk podobny do dzwięku świerszcza - dzwieku wysokiego napięcia. Ten drugi dzwięk pojawia się co jakiś czas i ma różne natężenie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry