Pioneer G8

Masta_J

Active member
Bez reklam
Brak argumentów?
Kpisz sobie?
Argumenty są przecież na wyciągnięcie ręki...
Wycinki z testów Twojego topowego Samsugna na LEDach z sąsiedniego forum:



Po czwarte: czerń i głębia obrazu.
W najnowszych LCD z podświetleniem LED problemu czerni nie ma. Jest głęboka i osiagnięta nie kosztem bieli jak to jest w kuro


"Wydawałoby się, że powinno być super. 2 000 000 : 1 czyli powalająca informacja na obudowie... eh no i wcale czerń jest nie jest taka najlepsza. Fakt, że jest lepsza niż w LCD bez podświetlenia LED ale co ciekawe nie ma jakieś dramatycznej różnicy w stosunku np. do wysokich serii Samsunga bez LED czy Sony bez LED. A nie daj Boże wyłączyć podświetlenie LED w opcjach."

No proszę, problemu czerni nie ma ROTFL



Po trzecie: kąty.
W topowych LCD (LED) problemu nie ma. Kąty są takie same jak w plazmach


"Oczywiście jak np. oglądamy film z pasami to są super czarne. To jest fajne. Ale wystarczy stanąć pod lekkim kątem i zobaczcie co się dzieje Co to ma być? W top wersji?"

No to proszę bardzo - w topowym zapodanym przez Ciebie modelu jednak są. "Co to ma być?", że pozwolę sobie zacytować autora testu.
Kąty są takie same jak w plazmach - ROTFL




Po pierwsze: płynność.
Już dawno (przynajmniej 2 lata) temu najlepsze telewizory LCD osiagnęły lepszą płynność obrazu niż plazma kuro


"Nadal tryb 100Hz kuleje w Samsungu. Niema on podejścia do tego znanego z Toshiby a i Sony w X4500 działa sporo lepiej. Szkoda. Jest to ciągła pięta achillesowa i nadal jest taka sama... najsłabszy tryb 100Hz już jest lepszy ale za to nie daje super płynnego obrazu"

Mówisz, że już dawno? 2 lata temu? ROTFL



"Moim zdaniem wyświetlanie obrazu SD to jeden ze słabszych punktów nowego Samsunga"

Nie dziwne.



"Ale po tym co zobaczyłem to moja ZF może czuć się spokojnie"

"Niby telewizor ma wszystko i jest na full wypas a jednak: czerń nie jest super czarna, tryb 100Hz jest sporo gorszy od Toshiby"



Patrzcie! Toshiba - ta stara - wygrywa z tym top Samsungiem.



"PRZECIW:

- Bardzo gruba obudowa
- Słabe kąty! Cierpi na tym kontrast!
- Mimo LED i gigantycznego kontrastu, czerń nadal nie jest idealna - mogłaby być lepsza
- Nadal niedopracowany tryb 100Hz"


No i jak to się ma do Twoich farmazonów?
Co więcej ten test to był test stand alone.
Jakby tam przyłożyć do tego Samsunga KURO w bezpośredniej bliskości to Samsung zostałby zjechany jak stok narciarski.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Hopkirk

New member
Tak, kpię sobie z testów, szczególnie tych mało profesjonalnych.

A Ty co? Najpierw twierdzisz, że interesuje Cię tylko to co widzisz, a potem podpierasz się jakimś testem? Sam sobie przeczysz.

Kiedyś przeczytałem wspaniały test porównawczy opon Continental. Według testu okazały się najlepsze na świecie. Kupiłem, i co się okazało? Nadawały się bardziej do wozu drabiniastego niż do samochodu. Mój kumpel również szybko je zrzucił.
Sorry, ale od tego momentu podchodzę do testów z duuużym dystansem.
Uwierz mi, dużo zależy od tego kto taki test przeprowadza. I nie ufaj im tak ślepo bo wkrótce się na nich przejedziesz.

I nie porównuj słabego pod względem płynności obrazu Samsunga do kuro. Pod tym względem Pioneera na głowę bije Philips i Sony. I to już OD LAT. To nie jest wynik żadnego testu tylko wielu osobistych porównań.

A wściekle czerwony kolor Twojego posta nie zmieni rzeczywistości. Porównaj kuro do Sony X4500, a nie do starej Toshiby i wtedy pogadamy.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Hehe, no cóż innego mogłeś napisać - gdyby ten test był po Twojej myśli też byś się na niego powoływał, ot co.

Sam sobie przeczę?
To jak miałem Ci podać argumenty, o które szczekałeś a bazujace tylko na obrazie, który widziałem? Może zastosuj się do swoich słów o oszczędzeniu sobie wstydu...

To Ty powoływałeś się na nowe serie Samsunga z LED... rozumiem, że tutaj również działasz wybiórczo.
Porównywałem pod względem płynności ale też wszystkich innych czynników, o których tutaj mówimy, co do płynności to mówisz, że nie ma z czym porównać ale reszta testu to już BE.

Teraz Samsung LED też już jest BE, porównaj do Sony... itd. itd.

Jak widać stara Toshiba okazała się prawie tak samo dobra jak Twój topowy LED Samsunga - dlaczego?
Bo to jest LCD - jej technologicznych braków nie przeskoczysz czy to w Toshibie czy w Samsugnu czy to w Sony.

Pozdrawiam,
 

Hopkirk

New member
Znowu się mylisz.
Stara Toshiba nawet nie umywa się do Samsunga na LEDach, ale jeśli oprócz wad kuro nawet tego faktu nie jesteś w stanie dostrzec to kończę tą jałową dyskusję.
Tym bardziej, że jak już zacząłeś pisać o moim szczekaniu - staje się ona nieprzyjemna.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Umywa się czy nie umywa wady obu są takie same i cały czas tu o nich piszę.
W tym nowszym coś tam poprawiono ale wad technologicznych wyeliminować przy LCD się nie da.

Co innego dzieje się w plazmach i na przykład wady związanie z wypalaniem czy też powidokami już praktycznie w plazmach Pioneera nie istnieją.

Co do szczekania to przepraszam ale jak czyta się brednie podobne temu:
A Ty co? Najpierw twierdzisz, że interesuje Cię tylko to co widzisz, a potem podpierasz się jakimś testem? Sam sobie przeczysz.
to i tak twierdzę, że byłem delikatny ;)

Pozdrawiam,
 

WuMike

New member
Bez reklam
Hopkirk napisał:
Tak, kpię sobie z testów, szczególnie tych mało profesjonalnych.
Kpisz sobie rowniez z setek testow praktycznych, z uzyciem narzedzi kalibracyjnych, kororymetrow, detektorow, rankingow EISA i wielu innych, setek tysiecy zadowolonych uzytkownikow, czyli tak naprawde z rzeczywistosci? To milo, Alicjo z krainy czarow! Bez obrazy...
 

Hopkirk

New member
WuMike - to co napisałeś to tylko Twoja fantazja - ja nic takiego nie twierdzę. Co do setek tysięcy użytkowników to spójrz jaka jest rzeczywistość i ilu jest zadowolonych nawet z marnej jakości LCD...

Masta_J - nie ma sprawy. Po prostu nie chcę być w Twoim następnym poście w toku zagorzałej dyskusji nazwany zapchlonym kundlem tylko dlatego, że mam inne zdanie - to wszystko.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Hopkirk napisał:
Masta_J - nie ma sprawy. Po prostu nie chcę być w Twoim następnym poście w toku zagorzałej dyskusji nazwany zapchlonym kundlem tylko dlatego, że mam inne zdanie - to wszystko.

Tylko, że nie bardzo dyskusją można nazwać, że domagasz się ode mnie argumentów a potem po mnie jedziesz, że Ci je prezentuje - ja bym powiedział, że to jest raczej chore.

Jeśli to jest styl Twojej dyskusji to faktycznie nie ma o czym z Tobą rozmawiać.
Poza tym zapchlone kundle to nie mój styl.

Pozdrawiam,
 

tom

New member
numi42 napisał:
Miałem sobie odpuścić temat pioneera ALE NIESTETY NIE MOGĘ, jak widzę że wciaż te same osoby zachwalają pioneera używajac dogmatów i robiąc z niego "święty obraz" to krew mnie zalewa.Sam jak wcześniej pisałem byłem posiadaczem modelu 4208xa i po miesiacu sprzedałem go bez żalu.Nie do przyjecia jak dla mnie była płynność przy ruchu kamery tzw "judder" oraz widoczne szumy obrazu w jasnych scenach, jest to dobry telewizor ,ma super kolory lecz nie jest to żaden wzorzec.W jasnych scenach nie radzi sobie juz tak dobrze, poza tym biel mimo że nie prezentuje wysokich wartości to jeszcze potrafi nieźle przejaskrawiać.Jestem nadal zwolennikiem plazm lecz poczekam na inne modele a moze technologie.Obecnie(chwilowo) jestem w posiadaniu lcd który nie denerwuje mnie brakiem płynności i ziarnistoscią, ma swoje minusy ale dla mnie jak i dla wielu na tym forum nie tylko smolista czerń( uzyskana dzięki ograniczeniu bieli) sie liczy.Kuro to naprawdę super telewizorki lecz nie kazdemu sie one podobają i proszę nie róbcie z niego "króla obrazu", powiedzmy sobie że jest szlachetnie urodzony

Zgadzam się po części z Twoją opinią numi42 i twierdzę, że zawsze do sprawy trzeba podchodzić obiektywnie - kuro ma wiele zalet i to jest niepodważalne, ale ma też wady o których trzeba też pisać... Obejrzałem ostatnio film, który posiadał bardzo dużo scen nakręconych nocą i byłem pełen podziwu w jaki sposób kuro "pokazjue" czerń, jaka jest głębia obrazu, przyjemnie się to ogląda, ale już z jasnymi płaszczyznami obrazu nie radzi sobie tak dobrze i wtedy ocena jest na korzyść, np. technologii LCD a nawet producentów innych plazm (każda plazma szumi, ale kuro bardziej). Marzy mi się 50 calowy tv full hd, ale wybór jest trudny, jakbym pozbył się kuro to pewnie szybko bym do niego zatęsknił, może?

Z wielką przyjemnością czytam posty Hopkirk, są bardzo wyważone
i obiektywne... Masta_J podchodzisz do sprawy za bardzo emocjonalnie. Każda z technologii ma swoje wady i zalety i każdy z nas subiektywnie to ocenia, jedni widzą, inni nie, jednym to przeszkadza, innym nie...

Pozdrawiam.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Taki już jestem, że praktycznie do wszystkiego podchodzę emocjonalnie :)

Tom Ty cały czas dyskutujesz zamiast zamówić sobie prezentację do domu i samemu porównać co Ci bardziej pasuje, przecież to jest proste jak budowa cepa - ech, znowu te emocje ;)

Pozdrawiam,
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Może tak dla rozluźnienia atmosfery..... zawsze mnie zastanawia, czy jak ktoś właśnie podaje ten argument prostoty porównywany do budowy cepa, to czy potrafi wymienić i prawidłowo opisać poszczególne elementy tego urządzenia ;)

Bez obrazy Masta J, tak mnie tknęło ;) Luzik
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
nigdy nie widziałem cepa (oprócz filmów) i z tego co pamiętam, jak się zachowywał w chłopskich rękach to powinno byc tak:
3 części:
1- długi drąg
2- sznurek albo jakie inne coś elastycznego do powiązania drągów
3- krótki drąg

:grin:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ten długi kij to dzierżak a ten krótszy to bijak, sznurek to rzemienny lub metalowy przegub zwany gązwą, gackiem lub kapicą.

Pozdrawiam,
 

Hopkirk

New member
Masta_J - jestem pod wrażeniem. :)

A skoro już wszyscy przepraszają to i ja to zrobię.

Być może czasami i mnie ponoszą emocje i czasami jak czytam laurki i hymny pochwalne na temat jakiegoś modelu (w tym wypadku kuro) lub technologii to dla równowagi piszę coś co z kolei może być przez niektórych uznane za przesadę w drugą stronę. I za to przepraszam. Wywołuje to czasami ich agresję spowodowaną niezrozumieniem podstawowej sprawy: forum jest po to aby każdy dzielił się na nim swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami i suma tych opinii daje czytającemu jakiś obraz całości. To nie jest żadna walka opinii i dlatego niepotrzebny jest atak na drugą osobę.
A jak się nie wspomina o wadach tylko wystawia same laurki jakiemuś modelowi TV to potem są rozczarowania związane z jego kupnem, bo część osób sugeruje się tymi opiniami.

Chodzi mi zawsze o to aby w przyrodzie (czyli na forum :) ) panowała pewna równowaga: oprócz zalet zawsze są wady - jedni je widzą, inni nie, a jeszcze inni widzą ale im nie przeszkadzają. Jeśli się o nich pisze, a nie zamiata pod dywan to wszystko jest ok.
 

remarquee

New member
Przeczytałem te ostatnie kilka postów z ciekawością a jako ze jestem świeżo po zakupie 4280xa to wrzucę do ogródka i swoje 3 kamyki:) Zakup nastąpił po prezentacji. Na prezentacji były 4280xa, KRL-37V i jakiś JVC 42'' nawet nie wiem jaki ale o tym później. No i oto wnioski osoby absolutnie nie siedzącej w temacie więc nie będzie to porównanie technologii a raczej tego co zobaczyłem i może pomoże to podjąć decyzję podobnie nieobeznanym jak ja czytelnikom tego forum którzy planują zakupić pierwszy w swoim życiu telewizor LCD/plazma :)

1. Pierwszy mit jaki się pojawia na tym forum to kwestia odległości z jakiej należy oglądać TV. Często czytam tu że 42'' bez problemu można oglądać z 3 a nawet 2,5 metra. Może dla DVD/BD jest to prawda ale dla zwykłego sygnału z kablówki (sygnał przyzwoity) 3 m to absolutne minimum. Tak naprawdę powinno to być powyżej 4 m. Owszem plazma jest lepsza od LCD w tym względzie ale nie do tego stopnia.

2. Brak kątów w LCD to fikcja i to jest wniosek nasuwający się nie tylko na podstawie prezentacji. Nieporozumienie polega na tym, że jak ktoś robi testy wielu LCD to widzi, że problem występuje w różnym stopniu i często na koniec testu LCD który wypada w tej materii lepiej niż konkurencja to słyszymy że "w tym modelu ten problem nie występuje". Nieprawda, występuje i dla osoby przesiadającej się z CRT jest on bardzo widoczny. Dlatego właśnie nie bardzo należy kierować się testami. Z definicji porównują one podobne produkty dlatego mogą być nieobiektywne...nawet te profesjonalnie wykonane.

3. Co do zachwytów na temat plazm Pioneera. Fakt wypadła najlepiej na prezentacji co nie znaczy że nie ma wad w porównaniu z CRT (szczególnie 21'':)). Na dobrą sprawę miałem ją porównywać z LCD Hitachi 37X01 i bardzo byłem ciekaw tego porównania. Niestety Hitachi nie dojechało na prezentację (mały zgrzyt) dlatego nie miałem takiej szansy. Musiał wystarczyć LCD Pioneera bo JVC zdecydowanie odstawał od reszty stawki pod względem jakości obrazu chociaż dźwięk miał najlepszy.
Co do czerni wcale nie było aż takiej wielkiej różnicy. Różnica całkowicie do zaakceptowania. Największa różnica była w płynności. LCD wypadał gorzej i w chwili obecnej jest to chyba najwieksza przewaga plazm. Zaraz się odezwą głosy że ustawienia itd. Oba telewizory były tego samego producenta na ustawieniach fabrycznych. Poza tym LCD był mniejszy więc rozmiar mu troche pomagał. Owszem było widać dużą ingerencję elektroniki w obraz LCD ale nie spodziewam się aby po wyłączeniu ulepszaczy obraz na LCD był lepszy niż na plaźmie. Szczególnie, że po wyłączeniu ulepszaczy na plaźmie obraz jeszcze się poprawił.

No ale przejdźmy do wad plazmy. Dla osoby przesiadajacej się z CRT najważnie jest to, że musi sobie zdać sprawę z tego że większy obraz oznacza że więcej widać. Zarówno tych dobrych rzeczy jak i złych. To prawda, że plazma szumi. Oczywiście można ten efekt zmniejszyć włączając ulepszacze ale skutkuje to całkowicie "plastikowym" obrazem. Co do problememu z bielą to owszem istnieje ale lcd ma ten sam problem z czernią więc co kto woli :)
Podsumowując, nie należy sie kierować kategorycznymi stwierdzeniami że coś jest najlepsze na świecie i koniec. Dla osoby kupującej po raz pierwszy wielkoekranowy telewizor typu plazma/LCD ważne jest to aby wiedziała co jej najbardziej przeszkadza i co może zakceptować a czego nie. Polecam wizyty u sąsiadów i rodziny dysponującej takim sprzętem:) Pomoże znacznie bardziej niż chodzenie po sklepach i oglądanie setek telewizorów.
Przy zakupie tego typu zabawek wybieramy tą która ma najmniej wad a nie tą która nas olśni perfekcyjnym obrazem w każdych warunkach.
Wszystkie komentarze zawarte w tym poście powstały na podstawie obrazu uzyskanego z kablówki i DVD. Również moje oczekiwania nie były wygórowane bo wedziałem czego się spodziewać, ale gdybym miał wszędzie taki obraz jak ze zwykłego DVD (czyli żadne HD:)) to byłbym wiecej niż zadowolony. I na koniec małe pocieszenie. Po pierwszym szoku może już być tylko lepiej :)
 

asoz

New member
Ja też jestem po zakupie KURO 9G i zawiodłem się na czymś, co może wydać się dziwne... Otóż rozczarowała mnie czerń :D Myślałem, że ujrzę idealnie czarny ekran, ale się tak nie stało. Co prawda telewizor ustawiłem najgorzzej, jak mi się tylko udało ( docieranie ;) ) ale i tak się zdziwiłem. Oczyście i tak pewnie jest to najczerniejsza czerń na rynku, bo w porównaniu do Sony E... :eek:k: No cóż, niedługo zastosuję ustawienia z tego wątku i zobaczymy, jak to będzie wyglądało. Nie zmienia to jednak faktu, że tv jest zaje...fajny ;)
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
co prawda wątek jest o 8 a jam 9 ale szukałem tych szumów i : albo mam słaby wzrok albo ich nie ma. ogladałem dzisiaj anixie i astra hd jak leciały filmy z gór ze śniegiem i z odległości 2 m nic nie zauważyłem (a chciałem). cieszę się, że tak jest :)

można oczywiście dyskutować o ustawieniach, ja mam bliżej -AS-owych niż fabrycznych.

@asoz
czemu 42" - ja kupulem 50 bo 60 było 2x droższe i to ciągle mnie boli (że nie mam 60"), ale i tak gratulacje
 
Ostatnia edycja:
Do góry