Pioneer G8

ArtS007

New member
Bez reklam
No dobrze, skoro nie ruch oczu, to może ruch otoczenia widziany z jadącego samochodu. Obraz w ruchu, to nie obraz statyczny i tutaj jest możliwe rozmazanie. Aczkolwiek nie wykluczam słabego sygnału.

Dlatego proponuję zawsze porównać obraz z płytą DVD.

ArtS :)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Jakoś tak mnie naszłożeby się pochwalic:) Wszystkie kolumny i sub zostały przezemnie oklejone okleiną w kolorze mebli-custom made:p Myślę nad czymś na ściane, będzie to chyba ścianka z gąbki obita zamszem. Pokój jest niewielki dlatego zdjęcie robione z góry, za mną już było tylko okno:)
 

Attachments

  • DSC006851111.jpg
    DSC006851111.jpg
    290,7 KB · Wyś: 99

Liptonosz

New member
Bez reklam
StaniB napisał:
Liptonosz fajnie!!!,no i widze ze jestes milosnikiem gier :eek:k: .Teraz tez mi sie marzy PS3.Pozdrawiam.

Dzięki. Ja wiem, chyba nie jestem aż takim miłośnikiem gier, lubie pograć ale u mnie jest to "sezonowo" kilka dni grania a później jakiś czas przerwy.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Dziękuje, przydałby się większy metraż pokoju wtedy na pewno byłoby lepiej akustycznie. Chce jakoś zagospodarować ścianę na której wisi tv, ale jakoś nie mam pomysłu jak to zrobić-jedyne to zrobienie ścianki z gąbki(właściwości tłumiąco głuszące) obitej zamszem, ścianka miałaby być wieksza od tv lecz nie na całą ścianę. Jakby ktoś miał jakiś ciekawy pomysł co można zrobić ze ścianą na której wisi tv proszę o pomysł. Myślałem też nad panelami głuszącymi za kolumnami ale boje się że będzie to wyglądało jakoś goło.
 

androzek

New member
Ja wciąż o tych głośnikach do 5080XA - kupiłem po 12 zł sztuka kolumny "telewizorowe"- KOLUMNY DAEWOO, SAMSUNG, LOEWE - SUPER DZWIĘK - (numer 365745497) z Allegro.Docelowo zmieszczę je po bokach między tv a ścianą i nie będzie ich widać.Podłączyłem tymczasowo.Dzwięk rzeczywiście bardzo dobry i wystarcza do odsłuchu samego tv.
 

A_ndy

New member
Witam,

Od 2 godzin podziwiam efekty kalibracji mojej 5080XA i jestem zachwycony :D
"Zwykłe" UPC gra dużo lepiej a DVD wprost rewelacyjnie. Już nie mogę się doczekać się co będzie przy sygnale HD. Jeśli ktoś wciąż się waha nad sensem kalibracji, to ja wpisuję się do grona przekonujących za kalibracją :eek:k:

Pozdrawiam serdecznie, A_ndy
 

StaniB

New member
Panowie .....potrzebuje waszej pomocy...Czy moglby mi ktos powiedziec gdzie ustawia sie w Pionku rozdzielczosc obrazu??? Jeszcze wczoraj jak przycisnolem przycisk i (info) to wyswietlalo mi ze ogladam w HDMI 1080 i,A dzis jak wlacze przycisk i,to pokazuje mi ze ogladam w HDMI ale tylko przy 576p i te ustawienie powoduje ze obraz nie jest taki jaki byl....:( .Czy ktos z was wie jak to zmienic????????!!!!!!! Z gory dziekuje!Pozdrawiam.
 

-AS-

New member
Witam,
StaniB - tak, jak napisał Masta_J, rozdzielczości w TV się nie ustawia. Zmieniły Ci się ustawienia w urządzeniu, którego używasz do odtwarzania plyt/filmow/gier (DVD/konsola lub inne).

A_ndy - co masz na myśli pisząc "kalibracja"? Kalibracja ISF ccc? Z tego co się orientuje modele 5080 oraz 4280 nie mogą mieć pełnej kalibracji ISF - brakuje dostępu do pewnych ustawień oraz pamięci wewnątrz TV, aby zapisać skalibrowane ustawienia "ISF Dzień" oraz "ISF Noc".

Pozdrawiam
 

A_ndy

New member
Witam,

-AS- kalibrację przeprowadził specjalista za pomocą zestawu do kalibracji SpyderTV. Ustawienia zapisane zostały na trybie FILM i dotyczą odbioru "nocnego". Na razie nie widzę naglącej potrzeby oddzielnej kalibracji do oglądania dziennego, zależało mi przede wszystkim na odlądaniu filmów wieczorkiem :cool:.
Może z czasem skuszę się i na kalibracje na dzienne oglądanie :rolleyes:

Pozdrawiam, A_ndy
 

StaniB

New member
Serdecznie dzieki za odpowiedzi!, i macie racje ,poszukalem w moim sat-receiver ,i tam jest jedno ustawienie ( V-Format) i zmienilem znow na 1080i :D .Pozdrawiam.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Andy - a możesz podać wartości jakie Ci ustawił specjalista?? No wiesz poziomy kolorów, kontrast itd - czy mógłbyś to podać w formie ustawień przekazanych przez AS. PZDR
 

A_ndy

New member
Masta_J - kalibracja była uzgodniona przy zakupie plazmy w sklepie, robił ją pracownik sklepu w ramach swojej dodatkowej działalności. Koszt 200 zł. Wynik kalibracji wart tego wydatku. Oczywiście to moja opinia, ale w końcu to ja mam mieć fun z oglądania swojego TV :grin:

pooh1968 - co masz na myśli pisząc "w formie ustawień przekazanych przez AS"
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hmmmmmmm
po kolei -

np. Pure Cinema - off
DRE - 2
Drive Mode 1
Space Colour - ....
i tak dalej.....
Po prostu spisz wartości z MENU Twojego TV. PZDR

W załączniku masz przykład od AS'a.
 

Attachments

  • 8 G Settings Freeview.txt
    781 bytes · Wyś: 148
Ostatnia edycja:
Do góry