Pioneer G8

StaniB

New member
Witam
Mam pytanko.......... w 508XD jezeli nie jest pelny obraz, to po bokach sa jasno szare pasy(nie czarne) czy tak musi byc?czy mozna to jakos ustawic?I czy macie jakies propozycje odnasnie kabla HDMI ,bo w instrukcji pisza ze zastosowac kable HDMI 2.Wczoraj kupilem 2m kabla ale okazalo sie ze jest to nie ten!!! A jest to kabel z firmy hama version 1,3,a koncowki sa :HDMI Plug Typ A i Plug Typ C (mini) i ten nie pasuje bo jest mniejszy niz samo wejscie.Pozdrawiam
P.S Naprawde kazdego dnia coraz to bardziej podoba nam sie,. ta nowa zdobycz.:D .On ma cos w sobie !!!!!!!!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Szare paski można wyłączyć, ale poprzez menu serwisowe. Chyba już o tym było na tym forum. Poszukaj.

ArtS :)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Witam !
Wczoraj oglądałem Auta (cars) na dvd na ps3 z funkcja skalowania, obraz nas zwalił z nóg! Masakra!:) Ale do rzeczy, przy rozdziałce 1080p nie miałem możliwości ustawić pure cinema i obraz przy przesuwaniu sie kamery w poziomie obraz nie tyle rwał co nie był dostatecznie płynny. Przy rozdziałce 1080i i pure cinema na płynny obraz był płynny lecz czasami pojawiały się zniekształcenia:/ Ponadto podobne zniekształcenia mam w grach coś na zasadzie poziomego pasa który jakby dzialił obraz na pół. Takie samo zjawisko było przy lcd samsunga. Czy może być to winą kabla albo jakiś zakłóceń bo wszystkie kable mam w jednym zwoju.

Rwanie obrazu jest delikatne minimalne ale dla mnie zauważalne, czy to jest normalne ?
 

-AS-

New member
Witam,
brak płynności jest, najprawdopodobniej, kwestia ustawień. Zrób eksperyment - wyłącz wszelkie uplepszacze obrazu, ustaw Drive Mode na 1, Pure Cinema na Off i włącz ten film jeszcze raz. Poza tym, nie polecam używanie PC "Smooth" (płynny?) (zniekształcenia, które widziałeś powoduje PC Smooth, który dodaje (powiela) klatki). Powoduje on raczej brak płynności, niż odwrotnie. Ja w konsoli upscalling mam wyłączony, TV ma w sobie bardzo dobry skaler i nie potrzebuje dodatkowej pomocy. Faktem jest jednak, że dość rzadko oglądam DVD przez konsolę. Mam oddzielne DVD Pioneer'a, na którym najczęściej oglądam SD DVD.

Rwanie obrazu nie jest normalne (nawet minimalne). U mnie jest wszystko bardzo płynnie. Pokombinuj z ustawieniami (może to być wina "ulepszaczy obrazu", które (wcześniej już o tym pisałem) ulepszają jedną rzecz, rujnując inne (najczęściej płynność)).

Co do poziomego pasa na ekranie, to nie za bardzo rozumiem. Brzmi mi to, jak problem. Ja u siebie nic takiego nie widziałem. Czy tylko to widzisz, gdy używasz PS3? Czy na TV również? U mnie kable również są połączone w jeden zwój i nie mam żadnych pasów na ekranie.

Pozdrawiam
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Odnośnie skalowania dvd - jak dvd skalowane jest przez konsole obraz jest znacznie lepszy niz bez tej funkcji. Skalowanie w tv się jakoś ustawia ? U mnie dvd chodzi w 576p gdy nie jest włączone skalowanie w ps3

Odnośnie poziomego pasa - jest tylko na ps3 i podejżewam o to kabel hdmi, na xbox takich rzeczy nie ma. Występtuje tylko kiedy np skręcam kamerą mocno w lewo bądź prawo.

Rwanie obrazu nie jest aż tak bardzo zauważalne, nie jest to smużenie a raczej rozmywanie obrazu(przy czym toważyszy małe klatkowanie) ale wydaje mi się że przy dvd nie powinno być takiego efektu. Dziś pokombinuje, ale co najgorsze wszystkie ulepszacze mam wyłączone:/ Podobne efekty występują z dvd harman/kardon więc źródło wykluczam, pozostaje kwestia ulepszaczy/ustawień tv
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Jest to na 99% wina ustawień, których w Pioneer'ze nie brakuje i łatwo coś ustawić, aby ze sobą kolidowało. Nie wiem jakie ustawienia stosujesz, ale spróbuj zastosować te, które wcześniej wkleiłem (D65 HDMI) do konsoli. Ja właśnie tych używam do PS3 z lekko zwiększonym kontrastem i wszystko jest bardzo płynnie.

Nie musisz ustawiać skalowania w TV. W momencie, gdy wyłączasz skalowanie w DVD/konsoli TV automaczynie skaluje obraz, aby dopasować do rozdzielczości obrazu. Aby napisać bardziej obrazowo - ja w konsoli mam skalowanie wyłączone (konsola wypuszcza sygnał 576p (niestety nie da się ustawić 576i :roll: )), a w DVD mam ustawione na 576i. Dzięki temu obraz skaluje TV, a nie DVD.

W momencie, gdy ustawiasz 1080p przy DVD w konsoli, konsola skaluje obraz z 576i do 1080p, po czym TV skaluje go z 1080p do 768p. Gdy ustawiasz w konsoli 576p, telewizor skaluje sygnał z 576p do 768p. Mniej konwersji = mniej artefaktów.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Muszę się przyznać, że dla mnie słowo masakra oznacza coś negatywnego. Ale cóż... to chyba znak czasów. :)

ArtS :)
 

androzek

New member
Właśnie zawisł na ścianie Pionek 5080XA.Miał być Panas 50THPV700 ale wyszło inaczej.
1.Potwierdzam że nie ma za dużej przekątnej ekranu.Po kilku godzinach stwierdzasz,że z 4 m i 60 cali jest na styk.
2.Obraz z syfry + bardzo ładny ,znacznie lepszy niż w marketach i to na ustawieniu fabrycznym,standardowym ( wiem,niedługo będę odczuwał niedosyt )
3.Z DVD ( Pioneer DV400 ) piękny
4.To co będzie z BluRaya?
5.Bardzo ładnie odtwarza zdjecia ( przez USB DV 400 )

PS 3 razy przeczytałem ww.forum i niedługo zabiorę się kolejny raz.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Gratuluję. Jednak muszę Cię upomnieć za użycie pejoratywnej nazwy w stosunku do Cyfry+. Nie stosujemy takich praktyk na forum.

BTW. Marzy mi się ten właśnie model i strasznie Ci zazdroszczę. :)

ArtS :)
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@androzek

podzielam twoją radość z zakupu ale mam pytanko: masz 60 czy 50 cali :) i już sobie odpowiadam: oczywiście, że 50" bo nie ma modelu 60" z końcówką XA :(
 

androzek

New member
Przepraszam,oczywiście Cyfra +..:)
Nie otrzymałem odpowiedzi na moje wcześniejsze pytanie - jaki można podłączyć głośnik.Wytaszczyłem jakiegoś starego centrala i jest dobrze.Zamówiełem natomiast na allegro głośniki 41x8x5,5 cm od tv Loewe za 8,5 zł sztuka :roll:.Wg sprzedajacego grają idealnie.Spróbuję je wcisnąć za Pionka - między nim a ścianą coby nie było ich z przodu widać.O wrażeniach poinformuję.
Dzis obejrzałem sobie "Królestwo niebieskie".Pokombinowałem z ustawieniami a nawet zastosowałem te od As'a ale zdziebko rozjaśniłem bo w ciągu dnia obraz trochę ciemniawy.
Nie wiem jak z cenami teraz 5080XA - ja kupiłem przez net za 7500 zł z gwarą DSV.
 
Ostatnia edycja:

maniekk

New member
Androzek
o ile Cię dobrze zrozumiałem to podłączyłeś do kuro nieorginalne głośniki. Więc jednak można? Ktoś tu pisał, że są zabezpieczenia i pioneer uniemożliwia podłączenie nieorginalnych głośników.
W takim razie może ktoś się orientuje jakie są wymagania: jaka impedancja, moc itp?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W instrukcji piszą, że głośniki mają mieć do 16 omów impedancji. Moc możesz dobrać na podstawie mocy znamionowej wzmacniacza telewizora. Też chyba jest podana.

ArtS :)
 

androzek

New member
Podłączyłem głośnik Tonsilu o impedancji 8 ohm.Przypuszczam że zgodnie z instrukcją będzia działać wszystko o impendancji od 6 do 16 ohmów.I chyba tyle w tym temacie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
I bardzo dobrze. Podejrzewam, że ten ktoś, komu się to nie udało, próbował podłaczyć głośniki o bardzo niskiej impedancji lub po prostu zrobił to niepoprawnie. Tak, czy inaczej, to dobra wiadomość.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Panowie przecież te głośniki podłącza się zwykłymi kabelkami plus minus, więc po odpowiednim doborze parametrów głośnika nie ma bata żeby nie zagrało.

Pozdrawiam,
 
Do góry