Pioneer G8

zagraj

New member
zamykajac temat porownan lcd/pdp. Zawsze bylem zwolennikem i mialem tv lcd. W sypialni mam sharpa rd2 (100hz itd, itp) a w salonie mialem dylemat (mialem lcd a zastanawialem sie nad xl1e czy kuro) i w koncu wybralem 508xd - nie zaluje, super obraz, kolory - to zupelnie inne doznania i nie ma co porownywac bo to rozne technologie i natura obrazu.
pozdrawiam
zagraj
 

towerman

New member
-AS- napisał:
Towerman - jakie sa Twoje uwagi odnosnie 8G po paru tygodniach uzywania? Dalej Ci sie podoba czy juz emocje opadly?

Emocje musiały opaść, aczkolwiek decyzji nie żałuję. :cool:
Przez ten miesiąc użytkowania zdążyłem ponownie obejrzeć swoją kolekcję dvd (ze skalowaniem) i jestem bardzo zadowolony :-D . Mam lekkie zastrzeżenia np. do czułości na pilota (czasem trzeba celować w tv). Druga rzecz, to ten słynny poziom czerni, brak mi porównania do innych plazm ale w ciemnym pokoju to jeszcze nie ideał.
 

-AS-

New member
Skalujesz DVD player'em czy pozwalasz na skalowanie przez TV? Ja bawilem sie troche przelaczaniem pomiedzy 576i, 576p, 720p, 1080i i 1080p na moim DVD player'ze i powiem szczerze, ze dosc ciezko zauwazyc jakies duze roznice. Z tego co jednak wyczytalem, ten model pdp pioneer'a, tak dobrze sobie radzi ze skalowaniem, ze najlepiej zostawic to jemu. No chyba, ze masz jakis super player. Ja mam tylko podstawowy (Pioneer dv-400), wiec zostawilem w koncu na 576i i tak ogladam dvd.

Tak, czujnik w TV od pilota jest dosc maly, wiec czasami mam, tak jak piszesz, ze trzeba "celowac" :eek:

Co do czerni, to powiem szczerze, ze dalej jestem zachwycony, szczegolnie gdy w pokoju jest jakiekolwiek swiatlo. Natomiast w zupelnie zaciemnionym pomieszczeniu jest roznie, tzn gdy na ekranie jest troche jasnego i troche ciemnego - czern jest super, ale gdy na ekranie duza wiekszosc to kolor czarny, widac minimalnie gorsza czern. Jednak zupelnie mi to nie przeszkadza i w dalszym ciagu wydaje mi sie, ze jest to najlepsza czern jaka mozna kupic w tej chwili na rynku (no moze oprocz nowych modeli LX pioneer'a). :eek:k:

Pozdrawiam
 

boston

New member
:grin: A witam! Moze ten zwrot jest troche dziwny ale po prosty modul wyswietla swietnie obrazy wysokiej rozdzielczosci z kompa i osd jest wrecz perfekcyjne jednak wydaje mi sie ze sam obraz z dvd ma zbyt mala rozdzielczosc zeby roznica powalila tzn.obraz z dvd sam w sobie nie daje wystarczającego kontrastu i kolorystyki co skutkuje podobną jakością obrazu jak w przypadku standardowej 508-ki Maksymalna rozdzielczość. Podłączone DVD wyciągnęło 1080p.
Postaram sie przetestować lx-508d bo dowiedzialem sie ze ma inny filtr ekranowy wiec ciekawe jaki ma to wpływ na jakość obrazu.Pozdrawiam!
-AS- napisał:
Boston - co to znaczy, że TV jest "zbyt dobry" do standardu DVD?
 
Ostatnia edycja:

towerman

New member
-AS- napisał:
Skalujesz DVD player'em czy pozwalasz na skalowanie przez TV? Ja bawilem sie troche przelaczaniem pomiedzy 576i, 576p, 720p, 1080i i 1080p na moim DVD player'ze i powiem szczerze, ze dosc ciezko zauwazyc jakies duze roznice. Z tego co jednak wyczytalem, ten model pdp pioneer'a, tak dobrze sobie radzi ze skalowaniem, ze najlepiej zostawic to jemu. No chyba, ze masz jakis super player. Ja mam tylko podstawowy (Pioneer dv-400), wiec zostawilem w koncu na 576i i tak ogladam dvd.

Tak, czujnik w TV od pilota jest dosc maly, wiec czasami mam, tak jak piszesz, ze trzeba "celowac" :eek:

Co do czerni, to powiem szczerze, ze dalej jestem zachwycony, szczegolnie gdy w pokoju jest jakiekolwiek swiatlo. Natomiast w zupelnie zaciemnionym pomieszczeniu jest roznie, tzn gdy na ekranie jest troche jasnego i troche ciemnego - czern jest super, ale gdy na ekranie duza wiekszosc to kolor czarny, widac minimalnie gorsza czern. Jednak zupelnie mi to nie przeszkadza i w dalszym ciagu wydaje mi sie, ze jest to najlepsza czern jaka mozna kupic w tej chwili na rynku (no moze oprocz nowych modeli LX pioneer'a). :eek:k:

Pozdrawiam


Mam taki sam odtwarzacz dvd (dv-400v-k) i ustawiłem go na skalowanie do 1080p (wiem, że tv ma mniejszą rozdzielczość :p ) Rzeczywiście różnic w obrazie szczególnie nie widać ale jakoś tak wybrałem i działa super. :cool:
Z tą czernią oczywiście masz rację, w scenach z kontrastowymi elementami ekran wydaje się być prawdziwie czarny ale gdy ich brak, to jak dla mnie jest bardzo ciemno szary. Nadmieniłem poprzednio, że nie mam porównania z innymi tv, więc ocena jest mocno subiektywna. Jednakże w żaden sposób nie zmienia to faktu, że z wyboru jestem zadowolony, a i WAF (wife acceptance factor) jest na najwyższym możliwym poziomie :D
 

-AS-

New member
Towerman - Jeżeli tak Ci się dobrze ogląda, to jest najważniejsze i nie przejmuj się tym co zaraz napiszę, bo jest to podejście czysto teoretyczne. Mianowicie, w momencie, gdy ustawiasz na odtwarzaczu dvd 1080p na tym panelu, powodujesz podwójne skalowanie, bo:
po 1. dvd skaluje obraz "w góre" (upscaling) z oryginalnego 576i do 1080p (oraz konwertuje z "intarlace" do "progresive");
po 2. nadsyłany obraz z DVD (w tym wypadku 1080p) panel skaluje "w dół" (downscaling) (do 720p, jeżeli się nie mylę), aby wyświetlić go na ekranie, który przecież nie jest 1080p.
Podwójne skalowanie, to niestety dwa razy większa szansa na wyświetlanie nieporządanych artefaktów, ale też możliwość w przekłamywaniu w kolorach, itd. To może skutkować również obniżaniem poziomu czerni na ekranie, większym poziomem "szumów" w obrazie itd.
W momencie, gdy dvd przesyła sygnał 576i, panel zajmuje sie konwertowaniem go z "i" do "p" i upscaling'iem tylko raz (dvd już tego nie robi).

Taka jest teoria (niech mnie ktoś poprawi, jeżeli się mylę), natomiast praktyka jest taka, że powinieneś oglądać tak, jak Tobie się wydaję, że jest najlepiej. ;)

Muszę przyznać, że WAF u mnie też jest na baaaardzo wysokim poziomie :eek:k: (chociaż u mnie powinno to być GAF - girlfriend acceptance factor) :cool:

Boston, wydaję mi się, że masz rację, te panele (LX, ale też i XD + XA) tak naprawdę rozwijają skrzydła dopiero przy sygnale HD (HD DVD, Blue Ray, czy też HD TV), przecież po to one powstały. Tak naprawdę możliwość wyświetlania i obróbki sygnału SD jest tylko dodatkiem. To jest fakt, o którym tak często zapominamy.

Pozdrawiam
 

-AS-

New member
Niestety nie mogę edytować swojego poprzedniego postu, więc piszę kolejny.

Pioneer nie będzie używał więcej nazwy "plazma" przy sprzedaży swoich paneli. Nowa nazwa to: "Kuro flat-panel display". Powód? Nie chcą oni używać nazwy żadnej technologii (plazma, LCD itd.), mówią, że wprowadza to niepotrzebne zamieszanie.

Żródło
 

robiik_pl

New member
-AS- napisał:
Niestety nie mogę edytować swojego poprzedniego postu, więc piszę kolejny.

Pioneer nie będzie używał więcej nazwy "plazma" przy sprzedaży swoich paneli. Nowa nazwa to: "Kuro flat-panel display". Powód? Nie chcą oni używać nazwy żadnej technologii (plazma, LCD itd.), mówią, że wprowadza to niepotrzebne zamieszanie.

Żródło

Ciekawe info, dzieki! Ale i tak w sklepach beda wywieszki z nazwa technologii, wiec w sprzedazy chyba to niewiele im pomoze(bo pewnie o to chodzi ;-). W sumie prawie kazda firma ma swoja nazwe na stosowana przez siebie technologie a przeciez nie sposob sie orientowac w kazdej z nich! Akurat na tym forum wiemy co sie kryje za 'Kuro' ale gdy po raz pierwszy czytalem posty, nie mialem pojecia co to jest. Wiec chyba to raczej da odwrotny efekt do zamierzonego - zobaczymy...
 

boston

New member
pdp-lx508d

Przetestowałem dziś ww. tv. W stosunku do pdp-lx508od obraz sprawia jakby traszke bardziej kontrastowego. Oczywiście różnica nie jest powalająca ale można powiedzieć, że ten model jest jeszcze lepszy.Pozdrawiam!
 

towerman

New member
-AS- napisał:
Towerman - Jeżeli tak Ci się dobrze ogląda, to jest najważniejsze i nie przejmuj się tym co zaraz napiszę, bo jest to podejście czysto teoretyczne. Mianowicie, w momencie, gdy ustawiasz na odtwarzaczu dvd 1080p na tym panelu, powodujesz podwójne skalowanie, bo:
po 1. dvd skaluje obraz "w góre" (upscaling) z oryginalnego 576i do 1080p (oraz konwertuje z "intarlace" do "progresive");
po 2. nadsyłany obraz z DVD (w tym wypadku 1080p) panel skaluje "w dół" (downscaling) (do 720p, jeżeli się nie mylę), aby wyświetlić go na ekranie, który przecież nie jest 1080p.
Podwójne skalowanie, to niestety dwa razy większa szansa na wyświetlanie nieporządanych artefaktów, ale też możliwość w przekłamywaniu w kolorach, itd. To może skutkować również obniżaniem poziomu czerni na ekranie, większym poziomem "szumów" w obrazie itd.
W momencie, gdy dvd przesyła sygnał 576i, panel zajmuje sie konwertowaniem go z "i" do "p" i upscaling'iem tylko raz (dvd już tego nie robi).

Taka jest teoria (niech mnie ktoś poprawi, jeżeli się mylę), natomiast praktyka jest taka, że powinieneś oglądać tak, jak Tobie się wydaję, że jest najlepiej. ;)

Muszę przyznać, że WAF u mnie też jest na baaaardzo wysokim poziomie :eek:k: (chociaż u mnie powinno to być GAF - girlfriend acceptance factor) :cool:

(...)
Pozdrawiam

Teorię znam :mrgreen: ale jakoś mi nie przeszkada podwójne skalowanie (w górę i w dół) :D , a brak mi ostatnio czasu na dogłębne i w miarę obiektywne testy. Poziom czerni jest porównywalny i z dvd i z tunera c+ (1080i) ale w wolnym czasie się jeszcze będę bawił tymi ustawieniami.
Najważniejsze, jak napisałeś, że wszystkim się podoba. Kontrolne pytanie do żony i córki, coś jak ping do serwera (w przerwie filmu) :grin: daje niezmienną odpowiedź, że obraz jest wspaniały :) .
q.e.d.
 

-AS-

New member
D65? Ja używam do normalnej TV (SD) "freeview settings", zastanawiam się czy nie spróbować d65 do mojego wewnętrznego tunera. Używam ich na razie tylko do SD DVD. Dlaczego pytam? Ciekawość ;)

Pozdrawiam
 

zagraj

New member
pytanie do bardziej doswiadczonych

Czesc
dzisiaj podlaczylem ps3 do 508xd (hdmi). Podczas automatycznej konfiguracji ps3 zaproponowal ustawienie 1080p - testy przeszly,wszystko dziala a jak sie nacisnie na pilocie pioneera 'info' to na ekranie wyswietla sie 'hdmi 1080p 36 bit'. Troche jestem zaskoczony bo inne (np moj sharp) telewizory hdready nie przyjmuja sygnalow full hd, a ps3 dziala i proponuje max 1080i
Mam wiec pytania:
- czy elektronika 508xd jest taka sama(podobna) jak w 508d i przyjmuje on sygnal full hd (i tak pokazuje po nacisnieciu klawisza info) a nastepnie przerabia go do rozdzielczosci nizszej lub wyswietla go z przeplotem?
- jezeli tak to jak sprawdzic z jaka rozdzielczoscia jest wyswietlany obraz a nie co jest na wejsciu?
- jaka rozdzielczosc wybrac w ps3 (720p czy 1080i) aby obraz byl optymalny dla gier i br?

pozdrawiam
zagraj
 

Gozel

New member
zagraj napisał:
Czesc
dzisiaj podlaczylem ps3 do 508xd (hdmi). Podczas automatycznej konfiguracji ps3 zaproponowal ustawienie 1080p - testy przeszly,wszystko dziala a jak sie nacisnie na pilocie pioneera 'info' to na ekranie wyswietla sie 'hdmi 1080p 36 bit'. Troche jestem zaskoczony bo inne (np moj sharp) telewizory hdready nie przyjmuja sygnalow full hd, a ps3 dziala i proponuje max 1080i
Mam wiec pytania:
- czy elektronika 508xd jest taka sama(podobna) jak w 508d i przyjmuje on sygnal full hd (i tak pokazuje po nacisnieciu klawisza info) a nastepnie przerabia go do rozdzielczosci nizszej lub wyswietla go z przeplotem?
- jezeli tak to jak sprawdzic z jaka rozdzielczoscia jest wyswietlany obraz a nie co jest na wejsciu?
- jaka rozdzielczosc wybrac w ps3 (720p czy 1080i) aby obraz byl optymalny dla gier i br?

pozdrawiam
zagraj

Powiedz lepiej jak się sprawuje Pioneer z konsolą PS3. Czy nie przeszkadza to że jest to jedynie panel XGA HD ready?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wybierz to co na podstawie sprawdzenia na własne oczy - wygląda dla Ciebie najlepiej.
PS 3 gra na Plazmie Pioneera znakomicie . Gry zamiast oceniać wciagnęły testujacych z butami. A filmy blu ray - brak słów . Super.
 

-AS-

New member
zagraj napisał:
Czesc
dzisiaj podlaczylem ps3 do 508xd (hdmi). Podczas automatycznej konfiguracji ps3 zaproponowal ustawienie 1080p - testy przeszly,wszystko dziala a jak sie nacisnie na pilocie pioneera 'info' to na ekranie wyswietla sie 'hdmi 1080p 36 bit'. Troche jestem zaskoczony bo inne (np moj sharp) telewizory hdready nie przyjmuja sygnalow full hd, a ps3 dziala i proponuje max 1080i
Mam wiec pytania:
- czy elektronika 508xd jest taka sama(podobna) jak w 508d i przyjmuje on sygnal full hd (i tak pokazuje po nacisnieciu klawisza info) a nastepnie przerabia go do rozdzielczosci nizszej lub wyswietla go z przeplotem?
- jezeli tak to jak sprawdzic z jaka rozdzielczoscia jest wyswietlany obraz a nie co jest na wejsciu?
- jaka rozdzielczosc wybrac w ps3 (720p czy 1080i) aby obraz byl optymalny dla gier i br?

pozdrawiam
zagraj

Witam,
tak się śmiesznie składa, że dzisiaj kupiłem sobie w końcu PS3 i podłączałem przez HDMI.
W odpowiedzi na Twoje pytania mogę napisać, iż mimo jest to "tylko" panel "HD Ready" spokojnie przyjmuje on i wyświetla 1080p, a elektronika w środku robi naprawdę bardzo dobrą robotę w skalowaniu go. Piszesz, że PS3 proponuje maksymalnie 1080i, nie zgadza się to z tym co widziałem u siebie, a mianowicie sygnał 1080p na moim ekranie. Na razie nie mam zbyt dużo gier (czekam na premiery moich ulubionych), ale z tych co mam jedna, a mianowicie Virtua Tennis 3, jest całkowicie w 1080p i takteż grałem dzisiaj (gra dołożona gratis do konsoli, nie mój wybór).
Sygnał, który płynie z PS3 (w tym wypadku 1080p ) jest skanowany w dół do "natywnej" rozdzielczości ekranu ( 768 ) i takteż jest wyświetlany. To co pokazuję Ci się w prawym górnym rogu jak naciśniesz "info", to rozdzielczość sygnału, który dochodzi do ekranu. Nie jest to ekran 1920x1080, więc musi on być skalowany, aby mógł być wyświetlany. Nie powoduję to jednak żadnych problemów.

Wyświetlana rozdzielczość będzie taka jaka jest rozdzielczość Twojego ekranu.

Ja zaznaczyłem 1080p w menu PS3 i tak zostawiłem. Są różne szkoły, jedni mówią aby zostawić na 720p inni, żeby na 1080p. Najważniejsze jest żeby się Tobie podobało, więc po prostu popróbuj sobie i zobacz która rozdzielczość jest dla Ciebie najlepsza. Ja będę się bawił trochę więcej w tym tygodniu i następnych jako, że miałem zaledwie parę godzinek, aby wszytsko podłączyć i stestować.

Blue-ray'a jeszcze nie testowałem, na razie nie miałem za bardzo czasu.

Pozdrawiam
 

zagraj

New member
Czesc AS
dzieki za odpowiedz, ograniczenie do 1080i dotyczylo hdready sharpa - w pdp dziala ps3 z ustawienieniem 1080p. Tez ustawilem ta wartosc - filmy br/dvd oraz gry wygladaja bardzo dobrze :)
pozdrawiam
zagraj
 

robiik_pl

New member
AS, napisz koniecznie jak sie sprawuje blu ray bo kolega opowiadal, ze widzial i jest slabo. Z drugiej strony kupil LCD wiec nie wiem czy ta opinia jest miarodajna... ;)

pozdrawiam,
robiik_pl
 

-AS-

New member
Napisze o Blue-ray jak tylko uda mi sie polozyc lapy na jakims tytule, nie jestem pewien czy uda mi sie to w tym tygodniu (duzo pracy). Sam sie nie moge doczekac, aby odpalic jakis dobry filmik na tym sprzecie.
Natomiast z tego co pisza inni uzytkownicy (w Polsce i za granica) nie wynika, zeby bylo slabo.
Na razie moge napisac, ze mimo iz mam tylko pare kiepskich gierek i tak robi to duze wrazenie.

Pozdrawiam
 
Do góry