Pioneer DV-610

PopaY

New member
Bez reklam
Panowie dysk HDD 250GB Seagate FreeAgentGO po sformatowaniu go programem FAT32 FORMAT bardzo ładnie współpracuje z DVD :) Więc jeśli kupicie dysk twardy to sformatujcie go właśnie tym programem, bo formatowałem też ten dysk Partition Magic i Acronis*Disk Director Suite i dysk nie działał z DVD, a taki prosty FAT32 Format uspokoił mnie :)
 

franeek

New member
Mam takie teoretyczne pytanko które zadała mi koleżanka telefonicznie z bardzo daleka ;)
Dziewczyna kompletnie zielona posiada "jakieś" DVD które czyta napisy wyświetlając "krzaczki" - hmmmmmm mówi ze bardzo by jej pomogło by chociaż były literki bez Ż i ź itp. Pomyślałem sobie że można tak skonfigurować napisy by ich nie miała ;)Czy w "subtitle workshop" lub innym jest mozliwośc by zapisać w innym regionie by zniknęły polskie znaki podczas zapisywania ?. Bo nie mogę sprawdzić gdyż jestem na dyżurku do jutra rana :( i nie moge sobie go zainstalować na służbowym kompie
Jeśli ma usb i by sobie takie napisy podkładała bo aż szkoda palić takich płyt - to by jej pomogło. W sumie to tak z ciekawości , bo jak przyjedzie będzie czekał na nią korr ;) niech ma laseczka w prezencie od biednego polaczka ;)
 

dinderi

New member
franeek napisał:
Mam takie teoretyczne pytanko które zadała mi koleżanka telefonicznie z bardzo daleka ;)
Dziewczyna kompletnie zielona posiada "jakieś" DVD które czyta napisy wyświetlając "krzaczki"
A może wystarczy, żeby koleżanka przestawiła sobie kodowanie znaków w DVD na CP1250. Mało jest odtwarzaczy, ktore nie obsługują więcej niż jednej tablicy kodowania
mówi ze bardzo by jej pomogło by chociaż były literki bez Ż i ź itp. Pomyślałem sobie że można tak skonfigurować napisy by ich nie miała ;)Czy w "subtitle workshop" lub innym jest mozliwośc by zapisać w innym regionie by zniknęły polskie znaki podczas zapisywania ?.
SubtitleWorkShop nie ma tej funkcji, ale łatwo napisy przerobić programem Polski Ogonek
 

franeek

New member
dinderi napisał:
Mało jest odtwarzaczy, ktore nie obsługują więcej niż jednej tablicy kodowania

A tego nie wiedziałem ,mój DVD Philips DVP 630 wogóle nie czytał napisów mimoposiadania subttles i po wgraniu softu zaczął lecz tylko w formacie "micro dvd" ale sprawdzę z ciekawości czy można zlikwidować "ogonki" z poziomu ustawień. Dzięki wielkie - zadzwonię po rozpracowaniu programu. Bo na samą myśl o tłumaczeniu czegokolwiek w tym DVD - krew mnie zalewa ;) Już swoje przeszedłem - musisz uwierzyć na słowo ;) hehehe - DZięki


przetestowałem ogonka - gitara .................. musi jej wystarczyć :p Dzięki
 
Ostatnia edycja:

katmai

New member
Witam,
właśnie planuję przesiadką z Panasonic S49 na DV-610. W związku z tym mam pytanie: W panasie jest funkcja zaawansowanego zoomu, którym można powiększyć obraz z divx-a tak że będzie bez czarnych pasów i z poprawnym aspektem (w tv 16/9). Czy jest coś takiego w DV-610, czy też ta funkcja jest nie potrzebna przy podłączeniu HDMI? Panasa mam podłączonego komponentem. Mój TV to LCD SONY 40W4500 FullHD.

Oraz czy DV-610 obsługuje CD-Text
 

szamangniewko

New member
Witam,

Mam pytanie jak sądzę banalne ale nie potrafię nigdzie znaleźć przekonującej odpowiedzi. Może ktoś mi tutaj da pewną odpowiedź.

Mam DVD- Pioneer 610 AV a z tyłu możliwość podłączenia głośników 5.1, czy to oznacza, że w te gniazda mogę wpiąć od razu głośniki pasywne, bez amplitunera? Czy może da się wpiąć głośniki aktywne? Czy może w końcu to tylko jakaś forma połączenia z jakimś odbiornikiem AV?

Chciałbym za jakiś czas kupić jakąś plazmę Panasonica (pewnie 42x10 albo 42s10) do kablówki UPC i zastanawiam się, czy muszę mieć jeszcze wzmacniacz z głośnikami pasywnymi czy wystarczy "na skróty" wpiąc to do tej 610? Podpowie ktoś? :)

Pozdr.
 

josephik

New member
witam
mam mały dylemat
mam w planach zakup Samsunga 37" B650
i zastanawiam sie nad dvd
wybór padł na Philipsa 5990 albo Pioneera 610
tego pierwszego moge miec za 242 zl, drugiego za 490 zł
troche poczytalem w necie i wychodzi na to ze ten philips po zmianie softu dorównuje pionkowi a nawet go przewyższa w niektorych aspektach
czy warto w takim razie brac tego drozszego pionka?
meczyl bede przede wszystkim divixy z plyt i usb i wiadomo ze wszystko musi wygladac i brzemiec pieknie itd...
aha i jak to jest z wyjsciami audio
dokupie jakis zestaw 5.1 na obu bedzie smigal? i do czego w praktyce jest wyjscie koaksjalne bo pionek je ma a philips nie
pozdr

edit:
po kelejnej kilkugodzinnej lekturze netu dochodze do wniosku ze lepszym zakupem bedzie TV LG 37lh7000 z mozliwoscia odtwarzania Divx HD i mkv + philips 5990 - co o tym sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

josephik

New member
witam
mam mały dylemat
mam w planach zakup Samsunga 37" B650
i zastanawiam sie nad dvd
wybór padł na Philipsa 5990 albo Pioneera 610
tego pierwszego moge miec za 242 zl, drugiego za 490 zł
troche poczytalem w necie i wychodzi na to ze ten philips po zmianie softu dorównuje pionkowi a nawet go przewyższa w niektorych aspektach
czy warto w takim razie brac tego drozszego pionka?
meczyl bede przede wszystkim divixy z plyt i usb i wiadomo ze wszystko musi wygladac i brzemiec pieknie itd...
aha i jak to jest z wyjsciami audio
dokupie jakis zestaw 5.1 na obu bedzie smigal? i do czego w praktyce jest wyjscie koaksjalne bo pionek je ma a philips nie
pozdr

edit:
po kelejnej kilkugodzinnej lekturze netu dochodze do wniosku ze lepszym zakupem bedzie TV LG 37lh7000 z mozliwoscia odtwarzania Divx HD i mkv + philips 5990 - co o tym sądzicie?
nikt nie ma zdania na ten teamt?
 

MMrozo

New member
Jakoś specjalnie nie przepadam za philips'em ale jeśli nie chcesz lub nie planujesz słuchać tzw. gęstych płyt audio (SACD i DVD-Audio) to raczej nie warto brać tego pionka. Jeśli już to model 410 albo 420. Jak poszukasz to 410 za 300zł znajdziesz. Jeśli nie masz płyt to tak naprawdę po co Ci DVD, wszystko z pena będzie śmigać? Coaxial jest to wyjście cyfrowe elektryczne, jakościowo praktycznie to samo co optyk. Do kina domowego można podłączyć telewizor (ostatnie modele są w stanie przesłać dźwięk 5.1 do ampli za pomocą kabla optycznego) i będzie super grać. A jak stanieją odtwarzacze BR to kupisz sobie taki co wszystko czyta. Na dzisiaj ciekawą propozycja jest samsung bdp1600 czytający prawie wszystko, włącznie z mkv. http://www.ceneo.pl/2307162
 

josephik

New member
dzięki za konkretna odpowiedź

no wlasnie juz mnie ktos namawial na BR tylko ze na lg bd-370 ( nie wem czy żona mi pozwoli wylozyc troche wiecej gotówki :E )

a ktory jest lepszy ten samsung bdp1600 czy lg bd370 ?
o lg juz troche poczytalem : ma problemy z mkv w 1080p, nie obsługuje ntfs, nie wyswietla na youtube filmików w HQ i nie odtwarza VCD chyba a takich płyt mam sporo (same bajki) ale w sumie podobno niezły sprzęt
jak w tym samsungu wyglądają poruszone przeze mnie kwestie?
pozdr
 
Do góry