Pioneer DV-610

PopaY

New member
Bez reklam
Nie, jak narazie wszystko działa super :) Choć nie miałem okazji potestować wielu filmów, bo wraz z dindierim testowałem modyfikowane oprogramowanie i z tym nam troszkę zeszło, ale po weekendzie zacznę porządnie testować filmy. Tak czy siak, sam interfejs jest genialny (oczywiście ten w modyfikowanym FW) i wsio działa nieźle :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja zamierzam zamówić 410 po niedzieli i tak się zastanawiam czy warto dopłacać te 200zł ? czy duże są różnice pomiędzy tymi modelami.
A Powiedz mi jak jest z formatowaniem obrazu u niego z divxa, chodzi mi o to czy jak masz w dvd ustawione na 16/9 i w tv 16/9 to czy divx jest dopasowany bo u mnie np. w Wiwie muszę zmienić w tv na szerokość powiększenia (ręcznie poszerzyć w pionie).

EDIT: Sorry za off topa ale mam pytanko co do 410 czy ma wyjście optyczne ?
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Aktualnie mam takie ustawienia w DVD: rozdz. 1920x1080, system MULTISYSTEM, format 16/9 i wszystko jest idealnie widoczne :) W TV nie muszę ustawiać formatu 16/9, bo podłączając przez HDMI automatycznie wyświetlany jest format 16/9 :)
DV410 nie ma wejścia optycznego, ale po co Ci to?
 

PopaY

New member
Bez reklam
Hmm, poczytaj sobie troszkę o przesyle sygnału to się przekonasz, że coaxialny przewód daje nam gwarancję, że nie będzie utraty na jakości. Ja osobiście nie podłączam dźwięku przez optykę choć w każdym urządzeniu mam to wejście, wolę coaxiala.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
A co do kabla coxal jaki masz i jaki najlepszy by był ?
I tak będzie nieunikniony bo zabraknie wtyczek w Z5400, "N" -optyk, X360 -optyk, więc do dvd zostaje i tak coxal. Jaki kabel polecasz ?
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Polecam przewody takich firm jak Bandbridge, Monster Cable, wyższe serie Belkina, Ultralink, XLO, Audionova i wyższe serie Tech+linka :)
Ja przy jednym zestawie mam Tech+linka WIRES XS, a przy drugim Ultralink Challenger-2, oba mają po 1m i są to przewody ze średniej półki tych producentów.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
W sumie każdy jest w cenie po 100zł na Allegro(Monster Cable, Ultralink, Techlink). A który byś polecił ?
I czy ktoś mógł by powiedzieć jakie są znaczące różnice modelów 410 a 610 ?
Nie wiem czy warto dopłacać ?
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Jeśli kupisz którykolwiek z firm przeze mnie wymienionych to będzie to dobry przewód, bo każdy z nich ma w sobie conajmniej 99% miedzi OFC. Co do porównania 410 i 610, no to przede wszystkim 610 ma analogowe wyjście audio na głośniki 5.1 oraz wyjście optyczne, no i obsługuje profil DivX Ultra. 610 odtwarza pliki DVD audio i pliki SACD.

Ja właśnie zakupiłem dysk twardy Toshiba PX1275E-1G04 250MB i wieczorem będę go testował z DVD Pionka, Samsunga i Bellwooda :)
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
Wlasnie jestem po testach DV-410 oczywiscie z alternatywnym softem ;)
Ustawienia DVD takie: 1080p, system PAL, format 16:9 podlaczony po HDMI do Sharpa XL1E porownywalem z Bellwoodem 311U.
Pierwszy pozytyw to od razu kazdy film idealnie dopasowauje sie do ekranu TV - nie trzeba ustawiac w TV.
Obraz bardzo dobry, duzo mozliwosci ustawiania kolorow, nasycen, ostrosci itp.
Obraz z DVD skalowany do HD - bardzo dobry. Jednak nie jest to jakas wielka roznica w porownaniu np. do Bellwooda. Nawet stwierdze, ze oba DVD wyswietlaja porownywalny obraz.
Skalowanie divx - tutaj widac roznice - tzn. widac ze skaler dziala :D ale czy jest to lepszy obraz?? Dla mnie i jeden (zwykly) i drugi (upscalowany) obraz jest do zaakceptowania.
Samo sterowanie divixami w Bellwoodzie o niebo lepsze. Jak wrzucilem dwa pliki z napisami do katalogu z filmem juz mi nie czytal zadnych!
Samo wybieranie miejsca wyswietlania napsiow rowniez lepiej w Bellwodzie.
Pliki z pena szybko wczytywane i bez problemow.
Pilot DV410 - bardzo dobry - tutaj zdecydowanie plus dla Pioneera - pilot bellwood'a to tragedia.
Ogolnie nie ma az tak wielkich roznic w obrazie jakich sie spodziewalem miedzy tymi dwoma DVD. Jesli ktos oglada wiecej plyt DVD to Pionek bedzie w sam raz. Jesli natomiast ogladamy wiecej divixow - ja wybralbym Bellwooda. A jesli jest pol na pol - to kazdy wybor bedzie dobry ;) Ogolnie te skalery w DVD to troche chwyt marketingowy. Dzialac dzialaja ale czy az tak bardzo poprawia to obraz? Raczej tylko kolejny bajer.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Ramzes765 napisał:
Wlasnie jestem po testach DV-410 oczywiscie z alternatywnym softem ;)
Wszystko fajnie, ale temat dotyczy 610-tki :p
Samo sterowanie divixami w Bellwoodzie o niebo lepsze. Jak wrzucilem dwa pliki z napisami do katalogu z filmem juz mi nie czytal zadnych!
O jakim Ty sterowaniu piszesz? Dla mnie sterowanie to play, pause, stop i przewijanie, a to posiadają oba! Po pierwsze jest o tyle łatwiejsze, że kursorem możemy sobie ustalić położenie napisów w trakcie odtwarzania filmów. A co do dwóch plików z napisami to spokojnie możemy wybrać jeden lub drugi tylko trzeba wyłączyć napisy automatyczne.

Ogolnie nie ma az tak wielkich roznic w obrazie jakich sie spodziewalem miedzy tymi dwoma DVD. Jesli ktos oglada wiecej plyt DVD to Pionek bedzie w sam raz. Jesli natomiast ogladamy wiecej divixow - ja wybralbym Bellwooda.
Zrób test. Porysuj sobie na maxa płytę z plikami avi i wrzuć do Bellwooda to wówczas zobaczysz które DVD jest lepsze ;) Ja akurat mam takową płytkę i na Bellwoodzie 301U ciężko jest obejrzeć jeden film w całości hehe ;)

Pzdr.

PS. sprawdzałeś zewnętrzne dyski twarde z Bellwoodem? :cool:
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
PopaY napisał:
Jeśli kupisz którykolwiek z firm przeze mnie wymienionych to będzie to dobry przewód, bo każdy z nich ma w sobie conajmniej 99% miedzi OFC. Co do porównania 410 i 610, no to przede wszystkim 610 ma analogowe wyjście audio na głośniki 5.1 oraz wyjście optyczne, no i obsługuje profil DivX Ultra. 610 odtwarza pliki DVD audio i pliki SACD.

Ja właśnie zakupiłem dysk twardy Toshiba PX1275E-1G04 250MB i wieczorem będę go testował z DVD Pionka, Samsunga i Bellwooda :)
Więc tak kabel kupie Ultralink Challenger-2, lub Techlink model Wires XS ewentualnie Monster Cable. Wszystko zależy jaki będzie.
A jaki kabel HDMI polecasz do Pionka ? Do "N" kupiłem najzwyklejszy za 25zł. Do dvd może coś lepszego co ?

Co do tych różnic to analogowe 5.1 mi nie zależy, to samo z plikami SACD.
A co do Divx Ultra to nie wiem co to daje, w czym on jest pomocny.
A jeszcze mam pytanko w sprawie twojego Samsunga jak wyglada porównanie z funkcjonalnością do Pionka.

Ramzes765 napisał:
Wlasnie jestem po testach DV-410 oczywiscie z alternatywnym softem ;)
Ustawienia DVD takie: 1080p, system PAL, format 16:9 podlaczony po HDMI do Sharpa XL1E porownywalem z Bellwoodem 311U.
Pierwszy pozytyw to od razu kazdy film idealnie dopasowauje sie do ekranu TV - nie trzeba ustawiac w TV ...

... Ogolnie nie ma az tak wielkich roznic w obrazie jakich sie spodziewalem miedzy tymi dwoma DVD. Jesli ktos oglada wiecej plyt DVD to Pionek bedzie w sam raz. Jesli natomiast ogladamy wiecej divixow - ja wybralbym Bellwooda. A jesli jest pol na pol - to kazdy wybor bedzie dobry ...

Mnie np. bardzo denerwuje w Wiwie że obraz nie dopasowuje się do ekranu tv i muszę ręcznie w tv grzebać i dlatego Bellwood 311U odpada. A to masz jakieś problemy z divxem w tym odtwarzaczu że uważasz że jeśli ktoś ma więcej filmów w kolekcji divx to lepiej Bellwooda ?
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Samsung jest dla synka, to jest zwykłe DVD z DivX i USB, nic ponadto :) Nie ma żadnych wyjść cyfrowych, tylko chinch-chinch i euro hehe ;) Nie ma co porównywać. Co do przewodu HDMI to ja zakupiłem przewód Bandbridge Premium, ale myślę, że jaki nie kupisz to będzie dobry.
 

broda1725

New member
Bez reklam
PopaY napisał:
Samsung jest dla synka, to jest zwykłe DVD z DivX i USB, nic ponadto :) Nie ma żadnych wyjść cyfrowych, tylko chinch-chinch i euro hehe ;) Nie ma co porównywać. Co do przewodu HDMI to ja zakupiłem przewód Bandbridge Premium, ale myślę, że jaki nie kupisz to będzie dobry.
Ale patrzeć aby był z dławikami ? myślę że taki za ok. 50zł będzie dobry.
 

broda1725

New member
Bez reklam

PopaY

New member
Bez reklam
Filtry czyli to co na obrazku za samą wtyczką
hdmi_hdmi-15m_f.jpg


DivX ultra to takie rozszerzone formaty zwykłego DivX, Ultra oferuje obsługę menu podobnego do menu na płytach DVD.
 
Do góry