Pioneer 919

grzegorz1418

New member
witam, stoję przed wyborem amplitunera i zastanawiam sie miedzy Pioneer 919, denon 1909 i hk 255, pioneer strasznie mi sie podoba z wygladu ale na tym forum wiecej piszecie o hk i denonie wiec mam watpliwosci, może pomożecie? dodam ze jestem laikiem, ampli bedzie do plikow mkv z wd tv hd media playera no i do muzyki... pozdrawiam!
 

smyrko1

New member
Witajcie!

a niby czemu ma sobie podarować tego pionka 919?

zależy od potrze, bo jesli np. nie potrzebuje upscalingu a za to przyda mu się wejście USB i IPOD z dołaczonym okablowaniem to Pioneer będzie dobrym wyborem. Optycznie wygląda wyśmienicie i gra bardzo dobrze. Mam go razem z zestawem HK 11 i w kwocie do 3000zł to świetne rozwiązanie.

Na pewno Denon będzie lepszy do słuchania muzyki (ale tu znów pytanie o rodzaj) ale zato Pionek daje ci bardzo dobry bas.

W razie pytań służę pomocą.
pozdr
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Mam kolegę który siedzi troszkę w temacie i jak powiedziałem mu,że Harman AVR255(moj typ numer jeden) waży 14 kilo to mnie wyśmiał i powiedział,że to dobrze zagrać nie może to już o tym Pionku919 wolałem nie wspominać.On wyznaje zasadę,że dobry sprzęt musi ważyć bo ta moc musi się skądś brać.Reasumując,mając do wyboru te trzy o których pisze blackninja na pewno nie wziął bym Pionieera919 i wcale nie ze względu na wagę;)
 

smyrko1

New member
waga.... cóż to za argument pomocny w wyborze....?
a tak na marginesie to właśnie pioneer vsx 919 ma moc 140W a Denon 1910 125W,więcej. A może wazy więcej bo ma większą obudowę?

Wybierałem miedzy pioneerem 919 i Denonem bo HK 255 niestety na problemy z głośnym wiatrakiem i "pstrykaniem".

Różnica dźwiękowa między denonem a tym pioneerem to kwestia indywidualna, mnie przekonało to że ma USB i osprzęt pod Ipoda i gra solidnie oraz mocno.

no ale poproszę o wasze kontraargumenty...
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Jego pionieer pobiera 290W:)Ja nie mówię,że masz brać pod uwagę wagę amplitunera ale wystarczy spojrzeć na taki klocek jak Onkyo 905(ponad 24 kilo) i już wiadomo skąd w nim ta moc.Powiesz mi,że w tym ampie obudowa waży 16 kilogramów?Wystarczy wziąć i pomyśleć.Jeśli założymy że Pionieer 919,Denon 1910 i Harman 255 to klocki porównywalne pod względem możliwości i ceny to jakim cudem ten Pionieer jest 6 kilo lżejszy.W Denonie i Harmanie obudowa jest 6 kilo cięższa?Na czymś musieli zaoszczędzić,stąd ta waga i pobór mocy dużo mniejszy niż u konkurencji.
Żeby była jasność to nie jestem jakimś piewcą co to ocenia sprzęt po wadze i cięższe znaczy od razu lepsze ale sprzęt,dobry sprzęt musi swoje ważyć jak to mawia mój kolega.
 

asoz

New member
Harman Kardon AVR 255 pobiera 390 Watt, Pioneer SC-LX71 330 Watt.
Harman Kardon ma 92 Watt'y w Stereo, Pioneer 164 Watt'y.
W trybie wielokanałowym - Harman 66 Watt'ów, Pioneer 91 Watt'ów.
Denon 3808 waży tyle co Pioneer LX71, a ma 10 Watt na kanał mniej.
 

OLRO

New member
smyrko1 napisał:
waga.... cóż to za argument pomocny w wyborze....?
a tak na marginesie to właśnie pioneer vsx 919 ma moc 140W a Denon 1910 125W,więcej. A może wazy więcej bo ma większą obudowę?

Wybierałem miedzy pioneerem 919 i Denonem bo HK 255 niestety na problemy z głośnym wiatrakiem i "pstrykaniem".

Różnica dźwiękowa między denonem a tym pioneerem to kwestia indywidualna, mnie przekonało to że ma USB i osprzęt pod Ipoda i gra solidnie oraz mocno.

no ale poproszę o wasze kontraargumenty...

Jakie kolumny masz do tego Pioneera?
Zastanawiam się nad jego zakupem w połączeniu z jakimś zestawem JAMO.
 

smyrko1

New member
Witam!

testowałem na Jamo S606 + zestaw ale wybrałem Tannoy Mercury F3 + zestaw. Dla mojego ucha grało lepiej, a poza tym jamo muszą mieć duża przestrzeż ze względu na boczny bas bo inaczej to bas jak z puszki.

A jak Twoje doświadczenia z tym Pioneerem?
 

OLRO

New member
Ja dopiero przymierzam się do zakupu.
Ponieważ nie mogę sobie w mieszkaniu pozwolić na zbyt głośne słuchanie, nie potrzebuję też zbyt mocnego zestawu, więc bardziej zależy mi na wyglądzie całości (kolumny frontowe i surround nie mogą być zbyt duże) niż na ekstra brzmieniu, stąd pierwszy wybór padł na najtańszy i niewielki zestaw kolumn Jamo S406 HCS1 + Sub200.
Co do samego amplitunera, to też jeszcze się nie zdecydowałem, choć nie ukrywam że wspomniany Pioneer VSX-919 bardzo mi się podoba.
Jak Ci się sprawuje?
 

smyrko1

New member
Witaj!

miałem równocześnie AVR 255 i tego VSX 919. Po tygodniowym teście zdecydowałem się na Pioneera. Dźwiękowo różnica była minimalna i szczerze to na korzyść Pioneera. Funkcje typu skalowanie sygnału cyfrowego które posiada AVR nie są mi potrzebne, tak samo jak PRE-Out więc po co płacić za coś czego nie potrzebuję .Bardzo dużym plusem Pioneera jest wejście USB/i kabel do Ipoda, tego brakuje niestety w bezpośredniej konkurencji. Optycznie przezentuje się bardzo dobrze i jest bardzo cichy. Ja dokonałem wyboru według własnych potrzeb i jestem zadowolony. Polecam VSX 919.
 

killpit

New member
J/W natomiast chyba niesłuchałes jakosci brzmienia wydobywanego z Pionka a z Denona lub Harmana sory ale Pionek to zwykła taniocha i to jeszcze w najgorszym opakowaniu.Poza PLAZMAMI najlepszymi:grin: Denon 1908 zagra 100 razy lepiej pomysl albo o Onkyo 605 lub 606 (pobór ONKYO 605 ,606 lub 607 550Watt) :krol:
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Wczoraj miałem przyjemność odsluchać tego pionka919 i powiem szczerze,że jest to dla mnie jakość porównywalna z Sony Str-dg820 tyle ze 500zł droższa.Jak mam wydać 2200zł to wolę kupić denona1910 albo AVR255.Co do HK AVR255 i jego głośnego wiatraka to ci co tak o tym piszą nie słyszeli chyba X360.
 
Do góry