Pierwszy zestaw 5.0 + amplituner = 3500zl MAX

kurm28

New member
Cześć

Przeczytałem cały temat. Najbliżej mojego wyboru (na kartce na razie ;) ) były Taga 606.
Pozwolę sobie przeto dopytać:
Budżet około 3500.
Pomieszczenie - około 21 m2

Poczytałem nieco i padło na:
Sherwood R-807
TAGA HARMONY TAV-806 (lub 906). Jeżeli pierwsze to od razu z subem.

Cel - 80% kino + XBOX. Radio i płyty sporadycznie.

Co sądzicie o tym sprzęcie?
Recenzje raczej pozytywne, ale może to akuratnie "szeptana" propaganda. ;)

Z góry dziękuję

pzdr
k
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
metraż niecałe 17m^2 a budżet na kolumny to maxxxxxxx1900zł

A pogadaj sobie z kolegą sprzedającym ten zestaw http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzedam/99954-denon-avr-1713-roth-audio-oli-30-5-1-a.html#post943818. Jak dla mnie to warto by było dołożyć nawet te parę stówek. Nie ma tak wiele dobrych konstrukcji w tej cenie, bo albo ciut wyżej albo już tańsze konstrukcje. Loft, Obsidian i Jamo s606 to wszystko podobnej konstrukcji kolumny. Z Jamo to myslę że te s506 by były bardziej ustawne. Tagi tez warto posluchac, bo nawet pewnemu koledze jak pamiętam się lepiej podobały od s506. Pomyśl nad tymi Roth, bo na prawdę fajne kolumienki.
 

pawelito1985

New member
Pomyśl nad tymi Roth, bo na prawdę fajne kolumienki.

Na prawdę z miłą chęcią bym poszedł w taki zestaw...ale muszę się też z żony zdaniem liczyć. No cóż...kompromisy...
Jak Taga to która-606 + TSW 120, czy 806 + TSW 120 a może 906 bez suba choć od niskotonowców w tak małym rozmiarze nie można chyba wiele wymagać. Noi pozostaje jeszcze Jamo 506 + Jamo Sub 210. Ktoś słuchał lub porównywał któreś z tych zestawów? Mysle że amplituner Onkyo 579 od blackninja da sobie rade z każdym z tych zestawów tylko teraz który?
 

pawelito1985

New member
No mówimy tutaj o pewnym-w tym przypadku niskim-przedziale cenowym.
Chyba, że i z tym nie mam racji

Wiem już że będę kupował Onkyo 515.
Ale w dalszym ciągu nie wiem jakie kolumny. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to przypomne pokój 17m^2, filmy 80%, muzyka 20% i jpeg poniżej jak to będzie ustawione.


Myślałem nad QQ 6000 ale one mają br z tyłu więc odpada, lofty i obsidiany też bo głośnik niskotonowy z boku. Pozostały mi więc:
Taga 606 5.0 + TSW 120
Taga 806 5.0
MAudio Reference HRS-75Q
Kwota na 5.0 jaką mogę wydać to 1700
 

Attachments

  • pokój HD Model (1).jpg
    pokój HD Model (1).jpg
    763,2 KB · Wyś: 58
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakbyś dołożył trochę kasy to masz Klipsch F10-C10-B20 lub Indiana Line Nota 555. Napisz do blackninja pewnie będzie miał dobrą cenę w zestawie z amplitunerem.
 

pawelito1985

New member
Klipsch z tym jednym niskotonowym głośnikiem jakoś mnie nie przekonuje do siebie i ma niby 93 dB. Nie wiem czy nie za głośny będzie do 17 m^2. Indiana fajna ale już dużo droższa.

Czy do tych zestawów nie jest potrzebny subwoofer do kina, i z czym tak konkretnie będą lepsze od tych moich propozycji nie biorąc pod uwagę jakości wykonania?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do każdego zestawu jest potrzebny subwoofer. Tylko jeśli budżet jest ograniczony to lepiej kupić lepsze kolumny a suba dokupić później. F-10 mają jeden głośnik niskotonowy, ale mają wysoką skuteczność i myślę że sobie poradzą w 17m2. Zestawy które ja podałem uważam, że są lepsze od tych co Ty wymieniłeś. Są lepsze ale co za tym idzie też droższe. Jeśli miałbym wybierać z tych co podałeś ty bym wybrał Taga 606 5.0 + TSW 120.
 

Ubnt

New member
Pisałem o tym wiele razy, a teraz napisał niedawno Blackninja. Plus post powyżej.

JBL Studio (ja mam 190, ale o 180 słyszałem to samo) mogą spokojnie bez suba dać masę radości. Bas jest niesamowity.

Czy o JBL LOFT SYSTEM 5.0 można to samo powiedzieć, czy dużo odbiegaja od swoich kuzynów?
 

wujektimon

New member
Witam, szybkie pytanie, oplaca sie brac suba yamaha ns-sw500 do zestawu glosnikow jbl, za 900zl? Cena chyba dobra, pytanie czy brac ze wzgledu Na cene czy lepiej tej samej marki czyli jbl np es150
 
Do góry