Pierwszy zestaw 5.0 + amplituner = 3500zl MAX

pawelito1985

New member
Witam. Podłącze się do tematu bo niedługo też będe stał przed zakupem kina i zapytam czy pod tym amplitunerem głośniki z dużo niższej półki (ze względu na kasę) Taga Harmony TAV-606 v3 dadzą radę czy lepiej kupić słabszy ampli?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A jaki masz metraż i czego więcej będziesz słuchał/oglądał ( muzyka/film)? Przeważnie kolumny kupuje się lepsze niż elektronikę, bo one najwięcej wnoszą w brzmienie zestawu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To pomyśl nad Jamo s506/606, Wharfedale Obsidian, Quadral Quintas 5000, uważam że są lepsze od tej Tagi. Ampli fajny, ale jesli kupowac to nie kosztem kolumn.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pawelito1985

New member
No to w grę wchodzą tylko jamo 506 bo są 350 zł droższe od Tagi, chodź w danych Taga wypada lepiej a jaj jest w rzeczywistości to już trzeba by było sprawdzić na żywo
 

pawelito1985

New member
JBL odpada ze względu na głośnik z boku

kolumna ma 18 a jamo ma 19 szerokości natomiast w pokoju mam miedzy szafami a ścianami 25cm
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
5k2p.jpg
 
Ostatnia edycja:

pawelito1985

New member
5.0 bo 90% to filmy. Zależy mi głównie na dźwięku przestrzennym dobrej jakości (oczywiście w tym przedziale cenowym)

Ale co ma te 13cm?

Czytałem chyba nawet w tym poście że w dziurze jak kolumny stoja to lepiej jak tunel BR wychodzi z przodu a Jamo 506 maja z tyłu. Chyba nie może tak być?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pawelito1985

New member
koło 1700 te JBL-e. Troche dużo. Nie lepiej iść na kompromis i Jamo 506 i jakiś mocniejszy ampli?

jAK TE JBL-e wcisne w dziure to te niskotonowe będą miały jakieś 5 cm do szafy więc czystego basu się raczej nie doświadczy. Chyba że się mylę ale tak ktoś pisał w tym temacie
 

pawelito1985

New member
Cz jeśli amplituner ma coś takiego :
"Obsługa formatów dźwięku wysokiej rozdzielczości: Dolby TrueHD i DTS-HD
Master Audio"
a nie ma Dolby Pro Logic II to warto kupować?
 

pawelito1985

New member
No właśnie chyba nie, ale niech się wypowie ktoś kto wie na pewno jak to jest.... W specyfikacji na alledrogo.pl widziałem że np. w Onkyo DPL II występuje dopiero od TX-NR515 wzwyż a u Yamahy od RX-V67.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
PL II to juz miałem w starej 10 letniej Yamaszce. Na 100% w dzisiejszym ampli ten format będziesz miał. Przecież w opisach nie wymieniają wszystkiego jak leci, tylko nowości. W opisie też nie masz napisane " Stereo", "5CH Stereo" "Neo 6", to nie znaczy że ich nie ma. Z ciekawości sprawdziłem w instrukcji Onkyo 414 i Yamaha 373, masz tam PL II . Tym się nie przejmuj.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry