Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

Geezer

New member
wszystkim podniecającym się serią D8000 (lub D7000) polecam przed zakupem lekturę doświadczeń angielskich klientów Samsung UExxD8000 Owners Thread *Part 6* | AVForums.com - UK Online - Page 2 Samsung D7000 Owners Thread *Part 2* | AVForums.com - UK Online jakość wykonania + edge LED = m a s a k r a. clouding, light bleeding, flashlights, banding. żałuję że nie poczekałem na LG LW980S z full nano LED teraz wieczorami mam gratis "świąteczne ozdóbki" wbudowane w matrycę i widoczne na jednolitym szarym lub ciemnym tle... jakby kilka latarek przystawionych do ramki TV luzowanie śrub obudowy nic nie daje.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@Gezzer dlaczego piszesz o tym samym w dwóch wątkach? Jeżeli tak nie cierpisz swojego;) Samsunga to go sprzedaj i poczekaj na Twoją ulubioną firmę LG która zacznie sprzedawać odpowiedni dla Ciebie model. Zrób jak możesz zdjęcie twojego TV to ocenimy Wszyscy. Sam posiadam 55'' D7000 i takich ; objawów; nie mam( zresztą chyba jest więcej takich ; oglądaczy ; tych modeli TV. Może masz pecha ?, może ........sam już nie wiem. Na różnych forach w różnych krajach można znależ c nie zadowolonych , lub mających pecha użytkowników sprzętu RTV.
 

Chris_M

New member
jakość wykonania + edge LED = m a s a k r a. clouding, light bleeding, flashlights, banding. żałuję że nie poczekałem na LG LW980S z full nano LED teraz wieczorami mam gratis "świąteczne ozdóbki" wbudowane w matrycę i widoczne na jednolitym szarym lub ciemnym tle... jakby kilka latarek przystawionych do ramki TV luzowanie śrub obudowy nic nie daje.
Albo masz sakramenckiego pecha, albo (co jest najbardziej prawdopodobne) masz ustawioną zbyt wysoko jasność obrazu.
Ja na początku też miałem sporo zastrzeżeń do obrazu tego telewizora, nawet założyłem specjalny wątek na ten temat, ale przez kilka dni pobawiłem się planszami z obrazami testowymi, wyregulowałem ustawienia obrazu i teraz nie mogę narzekać.
Regulacja obrazu przede wszystkim polegała na zmniejszeniu jaskrawości kolorów, bo na fabrycznych nastawach były zbyt intensywne, wręcz męczące, a clouding był dość wyraźny.
Po przeprowadzeniu tych regulacji obraz stal się bardziej naturalny, a clouding stał się praktycznie niezauważalny podczas normalnego oglądania obrazu.
 

Geezer

New member
załączam 2 zdjęcia poglądowe dla wszystkich fanów Samsunga ...

w tym samym dniu kupiłem z 2 znajomymi 3 egz. z serii D8000 - 40", 46" i 55".
WSZYSTKIE mają tą wadę i różny poziom cloudingu. W najmniejszym stopniu (o dziwo) widać to w 55". WSZYSTKIE były transportowane w pionie i sprawdzone w sklepie (Media-Markt) gdzie przy jarzeniówkach nie było tego widać.

jeszcze z cloudingiem mógłbym żyć, podobnie z bandingiem.. jeśli ktoś ogląda TV tylko w dzień przy słońcu lub 10 kinkietach to tego nie zauważy

dzięki za debilne rady w stylu "sprzedaj jak się nie podoba" (rady pracowników Samsunga zapewne).
na używanym nawet miesiąc TV stracę 20-25% jego ceny więc raczej rozpocznę batalię z tą mierną firmą idącą w ILOŚĆ (stukają pełno sprzętu - tysiąc modeli telefonów, setki modeli TV, dziesiątki modeli innego sprzętu ale obsługa posprzedażna jest u nich na dnie)

w UK i Australii Klientom dzwoniącym z takimi przypadkami wciskają kit, że to "norma" przy EDGE LED (ale wtedy niech wycenią 40" TV na 1500 PLN a nie 4500 !) i sugerują ... przywrócić ustawienia fabryczne aby to naprawić ! :shock:

ustawienie podświetlenia matrycy na 7-8 zamiast 15 pomaga tylko odrobinę.
 

Attachments

  • bleed_acute_angle.jpg
    bleed_acute_angle.jpg
    28,8 KB · Wyś: 1167
  • bleed_acuter_angle.jpg
    bleed_acuter_angle.jpg
    32,9 KB · Wyś: 360

Geezer

New member
@Gezzer dlaczego piszesz o tym samym w dwóch wątkach? Jeżeli tak nie cierpisz swojego;) Samsunga to go sprzedaj i poczekaj na Twoją ulubioną firmę LG która zacznie sprzedawać odpowiedni dla Ciebie model. Zrób jak możesz zdjęcie twojego TV to ocenimy Wszyscy. Sam posiadam 55'' D7000 i takich ; objawów; nie mam( zresztą chyba jest więcej takich ; oglądaczy ; tych modeli TV. Może masz pecha ?, może ........sam już nie wiem. Na różnych forach w różnych krajach można znależ c nie zadowolonych , lub mających pecha użytkowników sprzętu RTV.

2 wątki bo problem dotyczy DWÓCH serii - D7000 i D8000.
większe szanse że więcej osób się zastanowi.
a co wg ciebie jest jakiś limit ?? 1 forum i 1 wątek przysługuje każdemu w internecie ??

LG już dawno temu sprzedawała TV któremu Samsung nie dorasta do pięt - seria LE8500 (full LED, ale bez 3D). Mam w rodzinie 42" i obraz jest idealny. Czarne, ciemne tło pozbawione jakichkolwiek latarek czy fal ! szyba na matrycy zamiast plexi, pilot na mikrostykach zamiast gumowych klawiszy.

żałuję że nie kupiłem dla siebie 42LE8500 zamiast 40D8000 (3999 vs. 4500 PLN). Z 3D przy tak tycim ekranie i tak nie warto korzystać i nie zamierzam...
 

Geezer

New member

przemo73

New member
Bez reklam
W wątku o serii D7000 zadałem pytanie o symbole przy nazwach TV. Niestety nikt nie potrafił odpowiedzieć mi na to pytanie.
Może tutaj znajdzie się ktoś z taką wiedzą. Co oznaczają te symbole:
UE55D8000YSXXH
UE55D7000LSXXH
Czy ktoś może to rozszyfrować?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
co do tych literek to było to gdzieś rozkodowane, oznaczają np. kraj docelowy (rynek przeznaczenia), rodzaj tunera, itp. Zazwyczaj na pudełku jest ich trochę więcej....
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@Geezer utwierdziłeś mnie w przekonaniu że jesteś ;ślepo; zapatrzony w lg.( i to twoja sprawa , więc Ciebie nie obrażam ) , dodam że zdęcia które ; wrzuciłeś;oglądałem na którymś z forum (chyba AVForums jednak nie jestem pewien) i bardzo wątpię że są Twoje . Gratuluje zakupu trzech ; uwalonych D Samsungów;,dodam że zaciekłość z jaką zwalczasz tą firmę ( zapomniałem dodać że NIGDY nie byłem pracownikiem ani sprzedawcą tej firmy), a promujesz jedyną słuszną ,przypomina mi gościa który już raz zachwalał jedyny najlepszy wybór w taki sposób, że musiał pożegnać się na jakiś czas z Forum . Jest to mój ostatni post napisany do Ciebie i proszę nie wypisuj więcej o debilu bo nie bardzo pasuje tu na Forum język używany w kłótniach przez wyrostków na podwórku.
Pozdrawiam i miłego oglądania :shock: .
 

tdx

New member
Bez reklam
@Geezer utwierdziłeś mnie w przekonaniu że jesteś ;ślepo; zapatrzony w lg.( i to twoja sprawa , więc Ciebie nie obrażam ) , dodam że zdęcia które ; wrzuciłeś;oglądałem na którymś z forum (chyba AVForums jednak nie jestem pewien) i bardzo wątpię że są Twoje . Gratuluje zakupu trzech ; uwalonych D Samsungów;,dodam że zaciekłość z jaką zwalczasz tą firmę ( zapomniałem dodać że NIGDY nie byłem pracownikiem ani sprzedawcą tej firmy), a promujesz jedyną słuszną ,przypomina mi gościa który już raz zachwalał jedyny najlepszy wybór w taki sposób, że musiał pożegnać się na jakiś czas z Forum . Jest to mój ostatni post napisany do Ciebie i proszę nie wypisuj więcej o debilu bo nie bardzo pasuje tu na Forum język używany w kłótniach przez wyrostków na podwórku.
Pozdrawiam i miłego oglądania :shock: .

Masz rację to ten post LINK
 

alen333

New member
Panowie mam kilka pytań
Na dniach będę szczęśliwym posiadaczem Samsunga UE46D8000 i zastanawiają mnie 2-ie rzeczy
Czy filmy 3D z rozszerzeniem .m2ts odtwarzane z dysku podłączone do telewizora przez usb będą działały?
Czy telewizor odczytuje partycję NTFS?
 

pietrz44

New member
Qwerty32121 jesteś wielki jutro jadę kupić pozdrawiam

Ja już teraz piwo stawiam. Przywiozłem już z Bydgoszczy UE55D8000 za ogólnie 7000 zł. Zapłaciłem 8500 zł. ale dali Galaxy S II gratis to za 1500 zł. go sprzedam i będzie ogólnie 7000 zł.
O 979 zł. mniej niż najtańsza oferta z neta za UE55D7000.
O 1745 zł. mniej niż najtańsza oferta z neta za UE55D8000 !!!

Many dzięki Qwerty32121 :)
 

krys1972

New member
Ja już teraz piwo stawiam. Przywiozłem już z Bydgoszczy UE55D8000 za ogólnie 7000 zł. Zapłaciłem 8500 zł. ale dali Galaxy S II gratis to za 1500 zł. go sprzedam i będzie ogólnie 7000 zł.
O 979 zł. mniej niż najtańsza oferta z neta za UE55D7000.
O 1745 zł. mniej niż najtańsza oferta z neta za UE55D8000 !!!

Many dzięki Qwerty32121 :)
A ile jest par okularów?
 
Do góry