Pierwszy telewizor-plazma G30 ?

am29

New member
Panowie, szukam tv, odległość około 3m.
Już mnie głowa boli od przeglądania wszelakiej maści for i łażenia po sklepach.
Kwota jaką dysponuje to około 3,5 tys PLN.
Naczytałem się że w tej cenie dobrego Led-a nie kupię, zostaje plazma. Panasonic 46" lub 50" G30e to dobry i jedyny wybór ? pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sarna

New member
Pisałem w innym temacie już o tym ;) jak plasma to tylko panasonic i do tego neoplasma ! 50g30 ma idealnu obraz, poza tym masz teraz darmowe przedluzenie gwarancji na 5 lat :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinieneś podać przynajmniej jakie masz warunki w mieszkaniu i potrzeby.
Ale ogólnie mówiąc to extra model w klasie cenowej.
Napisz proszę potrzebne informacje o warunkach to wówczas podpowiemy dokładniej.
 

am29

New member
hej, standardowy pokój w bloku o wym. 5x3,3m, przy czym tv będzie stał po krótszym boku. Od 14 świeci słońce ale problemu nie ma bo ciągle mam żaluzje.
Tv będzie podpięty pod dekoder cyfrowy Vectry. 50" cali chyba nie wezmę, raz że z 3 metrów to chyba za blisko, 2 że niestety kanałów HD na dzień dzisiejszy jest mało, a w SD oglądanie z takiej odległości na plaźmie 50" mija się chyba z celem. Martwi mnie tylko wielki problem multimedialności G30..ludzie narzekają że czytanie filmów, czcionek kuleje w tej serii. Samsung D6900 radzi sobie z tym duużo lepiej. A i jeszcze ta obrzydliwa ramka panasa (choć to to akurat szczegół).
 

sej34

Member
hej, standardowy pokój w bloku o wym. 5x3,3m, przy czym tv będzie stał po krótszym boku. Od 14 świeci słońce ale problemu nie ma bo ciągle mam żaluzje.
Tv będzie podpięty pod dekoder cyfrowy Vectry. 50" cali chyba nie wezmę, raz że z 3 metrów to chyba za blisko, 2 że niestety kanałów HD na dzień dzisiejszy jest mało, a w SD oglądanie z takiej odległości na plaźmie 50" mija się chyba z celem. Martwi mnie tylko wielki problem multimedialności G30..ludzie narzekają że czytanie filmów, czcionek kuleje w tej serii. Samsung D6900 radzi sobie z tym duużo lepiej. A i jeszcze ta obrzydliwa ramka panasa (choć to to akurat szczegół).

jeżeli rozważasz led-a to albo Panasonic niestety tylko na dzień dzisiejszy 42cale(większe dopiero się pojawią) lub Sony,Sharp. Samsunga led nie polecam ze względu na beznadziejne podświetlenie matrycy i to nawet w modelach d8000.w twoim przypadku 46cali będzie ok.
 

ranczo

New member
Bez reklam
W tym przedziale cenowym to rzeczywiście jedyny i najlepszy wybór 50G30 i wcale nie będzie zaduży, za jakiś czas się "skurczy"
 

don111

Banned
Martwi mnie tylko wielki problem multimedialności G30..ludzie narzekają że czytanie filmów, czcionek kuleje w tej serii. Samsung D6900 radzi sobie z tym duużo lepiej. A i jeszcze ta obrzydliwa ramka panasa (choć to to akurat szczegół).
czytanie filmów to szczegół, tv powinieneś wybierać z uwagi na jakość obrazu, taki zewnętrzny player czytający wszystko, można kupić za 100zł na allegro
 

MKomorowski

New member
Ja właśnie odebrałem 50G30. W internetowym sklepie Electroworld zapłaciłem 3498. Wcale nie jest za wielki do pokoju w bloku, odległość od ekranu 4-4,5m.
Pokój 21m2.
Jak masz możliwość to bierz 50".
 

am29

New member
czytanie filmów to szczegół, tv powinieneś wybierać z uwagi na jakość obrazu, taki zewnętrzny player czytający wszystko, można kupić za 100zł na allegro
może i masz rację, odtwarzacz blu-ray można już kupić za 400zł. Wezmę więc Panasa, musze się jeszcze tylko zastanowić ile cali. Myślicie że w przeciągu tygodnia, dwóch, cena jeszcze trochę spadnie? tak żeby się wyrobić z zakupem do końca stycznia, póki jest ta gwarancja na 5 lat.
 

MKomorowski

New member
am29 ja polowałem na G30 od Grudnia gdy cena była 3498 potem podnieśli do 3599, spadł do 3519 i w tym tygodniu znów spadł do 3498. W Electroworld nie wiem czy już taniej będzie,zdecydowałem się na ten sklep ze względu na punkty Payback i możliwy odbiór osobisty w sklepie beż dodatkowych kosztów jak to jest w innych internetowych sklepach. Cena w stacjonarnym ELW to ~ 3800zl.
 

am29

New member
Mkomorowski a głowa Cię nie boli od oglądania z takiej odległości?
cholera, byłem w sklepie i te 50" na tle innych byczych matryc wyglądało normalnie. Boję się tylko że przy tej wielkości, oglądanie kanałow w SD to będzie po prostu kaszanka. A przecież filmy mkv i blu ray tak często się nie ogląda.
Tak jak mówisz, w ElectroWorld jest za niecałe 3500zł. To prawie ta sama cena jak modelu 46".
 

MKomorowski

New member
am29 nie wyobrażam sobie abym mógł kupić mniejszy tv.
Ciotka ma 46 cali, ojciec 42 3D i 50 jest idealna. Ich telewizory stoją w większych pokojach od mojego i tam się męczę oglądać tv bo są za małe w stosunku do pomieszczenia. A w moim przypadku uważam, że świetnie trafiłem z rozmiarem. 55 chyba by już było przesadą. W razie czego możesz tv powiesić na ścianie i optycznie się on zmniejszy.
Bólu głowy nie odnotowałem,i mój model nie bzyczy i nie piszczy.
Śmiało go kupuj,bo będziesz się skupiać na obrazie a nie podziwianiu ramki ;-)
Sygnał kablówki mam obecnie analogowy, jakość obrazu nie powala ale da się oglądać.
Kupiłem tv głównie pod kino domowe,jeden z pokoi tak sobie umeblowałem aby czuć się prawie jak w kinie i czerpać radość z oglądania doskonałego(subiektywnie)obrazu i słuchania dźwięku przestrzennego.
 

bartmeces

Member
am29 nie wyobrażam sobie abym mógł kupić mniejszy tv.
Ciotka ma 46 cali, ojciec 42 3D i 50 jest idealna. Ich telewizory stoją w większych pokojach od mojego i tam się męczę oglądać tv bo są za małe w stosunku do pomieszczenia. A w moim przypadku uważam, że świetnie trafiłem z rozmiarem. 55 chyba by już było przesadą. W razie czego możesz tv powiesić na ścianie i optycznie się on zmniejszy.
Bólu głowy nie odnotowałem,i mój model nie bzyczy i nie piszczy.
Śmiało go kupuj,bo będziesz się skupiać na obrazie a nie podziwianiu ramki ;-)
Sygnał kablówki mam obecnie analogowy, jakość obrazu nie powala ale da się oglądać.
Kupiłem tv głównie pod kino domowe,jeden z pokoi tak sobie umeblowałem aby czuć się prawie jak w kinie i czerpać radość z oglądania doskonałego(subiektywnie)obrazu i słuchania dźwięku przestrzennego.


46G30 w electroword 3349,50G30 3498 to raptem 150zł to chyba lepiej wziasc 50.Jak myślicie panowie?
 

MKomorowski

New member
bartmeces -> Bierz 50 i się nawet nie zastanawiaj.
Weźmiesz 46 i będziesz żałować, że pożałowałeś 150zł ;-)
42 masz za 2499 bodajże jeśli już chciałbyś zaoszczędzić ;-))
 

bartmeces

Member
bartmeces -> Bierz 50 i się nawet nie zastanawiaj.
Weźmiesz 46 i będziesz żałować, że pożałowałeś 150zł ;-)
42 masz za 2499 bodajże jeśli już chciałbyś zaoszczędzić ;-))


42 raczej za mala z 3 metrow?50G30 3508 w mixelectronics i 1754pkt przydałby się kupon 5*wiecej punktów
 
Ostatnia edycja:

MKomorowski

New member
W electroworld nie ma rat 0%,chyba nigdzie nie ma prawdziwych rat 0%.
Kupony payback 5x więcej punktów były ważne tylko do końca 2011 r niestety.
Właśnie sprawdziłem, że są teraz kupony 3x punktów.Szkoda, że ich nie było jak ja kupowałem tv.
Chyba,że jesteś nowym i dopiero co zarejestrujesz się w programie.Ale tego nie jestem pewien.
42 cale to rozsądne minimum,cena jest atrakcyjna bo 500zl mniej niż pod koniec grudnia.Wybór należy do Ciebie ;-)
A potem poczytaj o "wygrzewaniu" plazmy.
W każdym razie polecam Ci ten tv niezależnie od rozmiaru.
 
Ostatnia edycja:

am29

New member
W MediaMarkt mają raty 0%, niestety dziś dzwoniłem i model 46 G30 jest już niedostępny. Natomiast 50" mają za 3900 bodajże, także w EW wychodzi dużo taniej. Jest Jeszcze sklep internetowy Agito, w podobnej cenie co ElectroWorld. Zastanawiam się czy właśnie nie tam zakupić raczej jednak tej 50tki :)
 

MKomorowski

New member
Bierz 50". Raz się żyje.

am29 jeśli masz EW u siebie w miejscu zamieszkania to zamawiasz przez internet i nie płacisz żadnych kosztów dodatkowych. Przywożą Ci tv z magazynu centralnego albo z innego sklepu,a w agito płacisz za odbiór osobisty.Ile by nie było to po co przepłacać ? ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry