Pierwszy telewizor-plazma G30 ?

am29

New member
46" średnio bierze chyba 150-180 W, 50" około 200W, gdzieś trafiłem na takie własnie wyliczenia.
No tak, Agito bierze jeszcze 79 złociszy za dowóz z magazynu centralnego, mimo że będę towar odbierał osobiście. Także wezme z Electro bo mam go u siebie, przy Ostrobramskiej Wwa.
Ehh gdybym mógł go na chwile postawić w pokoju, z tej odl 3 metrów i zobaczyć czy obraz nie będzie się rozłaził i czy oczy nie bolą.
 
Ostatnia edycja:

MKomorowski

New member
bartmeces nie mam pojęcia ile naprawdę prądu bierze 50".
Zajrzałem do instrukcji właśnie i jest napisane : Średni pobór mocy 175W.
Znamionowy 320W.
Najwięcej bierze gdy wyświetla cały ekran w białym kolorze.
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
46" średnio bierze chyba 150-180 W, 50" około 200W, gdzieś trafiłem na takie własnie wyliczenia.

jestem ze Szczecina EW nie mam ale do Mixelctronics 40km.To mozna podjechac.Według tego jak 200w to oki 30zł mies ale wpisałem 8 godzin a to jest roznie 4-8h Untitled-1 miałem 29 SD to nie wiem ile brał.Teraz jade na 21 sd do zakupu.
 

Pioneer1980

New member
Ja właśnie odebrałem 50G30. W internetowym sklepie Electroworld zapłaciłem 3498. Wcale nie jest za wielki do pokoju w bloku, odległość od ekranu 4-4,5m.
Pokój 21m2.
Jak masz możliwość to bierz 50".

W takiej odległości od ekranu to bym brał 55-65 cali .50 cali to za mało do HD i 3D.Szczegóły zobaczysz góra z 2 metrów.
Powieszony tv na ścianie optycznie wygląda na mniejszy o 10 cali niż jest w rzeczywistości.
Kablówka analogowa może być szybko zamieniona na cyfrową, a słaby sygnał sd będzie koszmarny nawet na 42-46 calach.Do sd służy crt.
W blokach ludzie mają projektory w pokojach 20-25 metrów i ekrany 80-100 cali.Odbiór jest inny niż na tv ale ta wielkość im nie przeszkadza.Pierwszy tv zawsze kupujemy za mały o co najmniej 1 rozmiar.Tv nie może raczej być za duży za to najczęściej jest za mały - po przesiadce z crt.
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
bartmeces nie mam pojęcia ile naprawdę prądu bierze 50".
Zajrzałem do instrukcji właśnie i jest napisane : Średni pobór mocy 175W.
Znamionowy 320W.
Najwięcej bierze gdy wyświetla cały ekran w białym kolorze.


50pv350 bierze 170W to 200W jeszcze ujdzie do 50G30.Mysle jeszcze nad 51D6900 w podobnej cenie a juz ma 3D
 

MKomorowski

New member
bartmeces jeśli lubisz oglądać filmy które wyglądają jak nierzeczywiste to LED będzie Ci pasować. Córce sprawisz ogromną radość puszczając bajki w 3D bo dużego wyboru w filmach jeszcze nie ma. Toshiba w tym roku ma wypuścić model 3D do którego niepotrzeba okularów,cena na początku ma być około 25500 zł. Więc mamy już 3 technologie nadawania w 3D ale która się rozwinie,przyjmie nie wiadomo. Moim zdaniem jest za wcześnie na kupowanie tv 3D. Stałem przed podobnym dylematem i po spędzeniu kilku godzin w różnych sklepach RTV wybrałem g30 którego na początku w ogóle nie brałem pod uwagę.
 

Pioneer1980

New member
bartmeces jeśli lubisz oglądać filmy które wyglądają jak nierzeczywiste to LED będzie Ci pasować. Córce sprawisz ogromną radość puszczając bajki w 3D bo dużego wyboru w filmach jeszcze nie ma. Toshiba w tym roku ma wypuścić model 3D do którego niepotrzeba okularów,cena na początku ma być około 25500 zł. Więc mamy już 3 technologie nadawania w 3D ale która się rozwinie,przyjmie nie wiadomo. Moim zdaniem jest za wcześnie na kupowanie tv 3D. Stałem przed podobnym dylematem i po spędzeniu kilku godzin w różnych sklepach RTV wybrałem g30 którego na początku w ogóle nie brałem pod uwagę.

To 3D Toshiby w modelu ZL2 to bubel.Słabe 3d znacznie gorsze niż w okularach.Długo nie będzie nawet oledów w 3d bez okularów.To się nie sprzeda ani nie przyjmie prędko bo wymaga dużego doprecyzjowania.25 000 nie warto wydawać na coś w takiej formie.
3d to nadal gadżet - najważniejszy jest obraz w 2d.
 

bartmeces

Member
bartmeces jeśli lubisz oglądać filmy które wyglądają jak nierzeczywiste to LED będzie Ci pasować. Córce sprawisz ogromną radość puszczając bajki w 3D bo dużego wyboru w filmach jeszcze nie ma. Toshiba w tym roku ma wypuścić model 3D do którego niepotrzeba okularów,cena na początku ma być około 25500 zł. Więc mamy już 3 technologie nadawania w 3D ale która się rozwinie,przyjmie nie wiadomo. Moim zdaniem jest za wcześnie na kupowanie tv 3D. Stałem przed podobnym dylematem i po spędzeniu kilku godzin w różnych sklepach RTV wybrałem g30 którego na początku w ogóle nie brałem pod uwagę.


51D6900 ok 250zł wiecej ale juz 3D,w budowane wi-fi jak się nie mylę tak jest w modelu D6500 a w panasonicu trza modem wi-fi.Bardzo trudna decyzja wczesniej myslałem o modelu D6500.
 

MKomorowski

New member
Odpuść sobie 3D. To jest gadget którego nie będziesz używać codziennie.
Nie wiem czy ten tv ma konwersje z 2D do 3D nie zagłębiałem się w szczegóły,przy konwersji obraz ma dużą głębie ale nie wychodzi Ci nic telewizora. Do Panasonica możesz za 150zł dokupić Netgear WNDA3100 adapter wifi tańszy od oryginalnego.I w plazmie kolor czarny jest czarny a nie szary :) I 5 lat gwarancji,tego inne firmy Ci nie dadzą.
 

bartmeces

Member
Odpuść sobie 3D. To jest gadget którego nie będziesz używać codziennie.
Nie wiem czy ten tv ma konwersje z 2D do 3D nie zagłębiałem się w szczegóły,przy konwersji obraz ma dużą głębie ale nie wychodzi Ci nic telewizora. Do Panasonica możesz za 150zł dokupić Netgear WNDA3100 adapter wifi tańszy od oryginalnego.I w plazmie kolor czarny jest czarny a nie szary :) I 5 lat gwarancji,tego inne firmy Ci nie dadzą.



tak ma 2D-3D.A smart TV pełny nie jak w Panasonicu.Jedynie ze 5 lat gwarancji
 

MKomorowski

New member
Widzę że lubisz gadgety, w wymienionym przez Ciebie tv jest ich sporo.
I tym powinieneś się zasugerować i wybrać Samsunga , da Ci on wiele radości.
Plazme będziesz musiał wygrzać na początku użytkowania.Raz na jakiś czas będziesz musiał walczyć z powidokami,uważać aby logo stacji się nie wypaliło,uważać na gry i statyczne obrazy ;-), możesz nie być z niej zadowolony. Mam nadzieję,że chociaż troszeczkę Ci pomogłem,bo wiem po sobie ze wydać dobrze ciężko zarobione pieniądze to nie łatwa sprawa.
Ja szukałem tv bez czytnika kart pamięci bo zdjęcia robię w RAW-ach a nie w jpg,bez internetu,może w przyszłości sprawdzę jak się spisuje Iplex. Mam zupełnie inne oczekiwania od telewizora od Ciebie i każdy znajdzie coś dla siebie jeśli wie czego szuka.
 

bartmeces

Member
Widzę że lubisz gadgety, w wymienionym przez Ciebie tv jest ich sporo.
I tym powinieneś się zasugerować i wybrać Samsunga , da Ci on wiele radości.
Plazme będziesz musiał wygrzać na początku użytkowania.Raz na jakiś czas będziesz musiał walczyć z powidokami,uważać aby logo stacji się nie wypaliło,uważać na gry i statyczne obrazy ;-), możesz nie być z niej zadowolony. Mam nadzieję,że chociaż troszeczkę Ci pomogłem,bo wiem po sobie ze wydać dobrze ciężko zarobione pieniądze to nie łatwa sprawa.
Ja szukałem tv bez czytnika kart pamięci bo zdjęcia robię w RAW-ach a nie w jpg,bez internetu,może w przyszłości sprawdzę jak się spisuje Iplex. Mam zupełnie inne oczekiwania od telewizora od Ciebie i każdy znajdzie coś dla siebie jeśli wie czego szuka.


Masz duża racje jak pokazuje test http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html mozna kupic blu-ray samsung ze smartem.Wybieram panasonica 50G30 za 3500zł.Żona też mowi że panasonic bo 5 lat gwarancji.A w panasonicu ipla,iplex itd.Nie będzie zle.
 

MKomorowski

New member
Gratulacje mądrego wyboru :)
Cieszę się, że trochę pomogłem.
Teraz poczytaj o powidokach aby być świadomym użytkownikiem plazmy.I co należy zrobić na początku,może to być trochę upierdliwe ale będziecie mieć święty spokój. I nie zapomnij zarejestrować tv na stronie panasonica i po zakupie przygotuj sobie skan paragonu lub faktury.
 

smarcin3

New member
Ja też stoję przed dylematem 50g30 czy 51d6900.
Samsung bardziej się żonie podoba.
Co będzie mądrzejszym wyjściem?
Moje warunki:
1. Odległość od ekranu: ok. 2,5-3,5 m
4. Preferowana technologia:???:??
5. Jaki masz obecnie telewizor: crt 21 lg
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: seriale,filmy, discovery/N.geografic
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudniem i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez:delikatne światło lampki nocnej
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem
12. Preferowana marka: myślałem o samsung lub Panas
13. Czego nie lubisz w telewizorach: pixelozy, , slabej jakosci obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone:najwyżej dvd lub dysk z jakimś filmem sporadycznie
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: TV
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost i na leżąco
17. Czy ważne jest wifi : mogło by byc ale po kablu też nie problem mam podciągniety
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? obojętne
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora:raczej nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak
22. Ma mieć 3D: moze?
23. Ma mieć slot na karty SD: obojętne
24. Ma mieć tuner DVB-S: obojętne
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB (pendrive), hdd
26. Jaki masz sygnał:kablówka cyfrowa jakośc chyba nie rewelacyjna
27. Ile programów HD: ok3
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-5
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: raczej fhd
30. Dvb-t: tak
32. Ile osób ogląda: 2 osoby
33. Jaka klasa cenowa: 3700
34. Rozmiar :eek:k 50
Bardzo proszę o doradę.
 

MKomorowski

New member
smarcin3 co byś nie kupił to będzie dobre.
Panas ma 5 lat gwarancji jak dla mnie deklasuje tym konkurencje.
A na niektóre zadane przez Ciebie pytania musisz sam sobie odpowiedzieć,czego bardziej potrzebujesz.
 

am29

New member
Zamówiłem dziś dziś w ElectroW tego Panasonica 50" G30. Jestem podekscytowany zakupem. Trochę się jednak boję czy nie będzie za duży do oglądania z 3m. Bo jeśli będą bolały oczy to kobita mi j..a utnie :)
smarcin3 też rozważałem tego Samsunga, sprzedawcy w trzech wielkich marketach reagowali śmiechem gdy próbowałem im powiedzieć że ten Samsung według częstych porównań, dorównuje Panasowi G30. Według nich, Samsungi to mega shit!
 

MKomorowski

New member
am29 ja oglądam mniej więcej z 3 metrów.Skupiasz się na oglądaniu obrazu a nie obudowy tv ;-) Nie wystrasz się tylko rozmiarów pudełka ]:-> Żona nic Ci nie utnie a wręcz przeciwnie ;p
Sam dowozisz do domu czy kurier?
Gdy ja kupowałem i pytałem o alternatywę dla G30 to sklepach w których byłem sprzedawcy twierdzili to samo. Nie ma alternatywy z innych firm dla G30.
Panasonic robi najlepsze plazmy i daje na nie 5 lat gwarancji,więc nie robi bubla( no nie powinni przynajmniej;-))
 

cactusek

New member
Bez reklam
smarcin3 też rozważałem tego Samsunga, sprzedawcy w trzech wielkich marketach reagowali śmiechem gdy próbowałem im powiedzieć że ten Samsung według częstych porównań, dorównuje Panasowi G30. Według nich, Samsungi to mega shit!

Poziom ich wiedzy jest podobny niektórych osób tu sie wypowoadających którzy nigdy telewizora w domu nie widzieli ale do powiedzenia mają najwiecej.
 

am29

New member
Poziom ich wiedzy jest podobny niektórych osób tu sie wypowoadających którzy nigdy telewizora w domu nie widzieli ale do powiedzenia mają najwiecej.
oczywiście że nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien sugerować się podpowiedziami sprzedawcy. Jednak zawsze warto spytać, bo ludzie ci, obracają tym towarem codziennie, 365 dni w roku. Więc znają doskonale opinie użytkowników, więdzą co trafia z powrotem do sklepu itp.
Natomiast to właśnie twoja wypowiedz, wnosi do dyskusji dosłownie zero. Więc jeśli na tyle cię tylko stać, to wybacz ale się nie udzielaj.
mkomorowski, do ElectroW mam rzut beretem, ale takiego pudła nie przytargam na plecach;)
Zmieści się do Focusa hatchback?
jeszcze odnośnie sprzedawców, to osobiście omijam tych z RTV Euro AGD, poziom ich wiedzy i fachowości jest tragiczny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry