Pierwszy Blu-ray w Polsce i pierwszy test - Panasonic DMP-BD10

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Więc dla uściślenia, jest to pierwszy Blu-ray wprowadzony do sprzedaży w Polsce i jego pierwszy test
 

wlodek1956

New member
Panasonic DMP-BD10 Odpowiedz na ten wątek

Witam! no i stało się mam go w domciu ale z teściku nici bo w pudle nie ma płytki demo??? więc to tyle. :cry: Zwykłe dvd chodzą super.Pozdro wlodek.
 

richi

New member
ar2 napisał:


Aby jeszcze dokładniej sprawdzić odtwarzacz do napędu włożyłem lekko skompresowany film "Piraci z Karaibów". No i niestety cudu nie było. Upscaler robił co mógł, ale dopiero odpowiednie oddalenie się od ekranu dawało satysfakcjonujące rezultaty.​
Nie można przesadzać za bardzo. Jeżeli TEN film był spakowany na jeden DVD-R to nie było to lekkie spakowanie. No chyba że ten podpis pod twoimi postami niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.
 

BoDeX

New member
ar2 napisał:
Film jakości DVD (lekko skompresowany) aby sprawdzić działanie upscalera.


Popularne płyty DVD R mają odpowiednio pojemności :
- 4 489 MB / + 4 483 MB . A teraz porównaj do tego
objętość orgyginału i napisz o ile % zdegradowałeś
jakość ! Sens takiego sprawdzania działania upscalera
lekko niepoważny ! Jak można z kaszany zrobić coś wartościowego ?


Pzdr.
 

emilwoyek

New member
Witam ar2 i bardzo prosze o wyjaśnienie , nie moge tego nigdzie na forum znalźć,
Czy interfejs HDMI , to jest to samo co wyjście HDMI w odtwarzaczach DVD?
Mam zamiar kupic odtwarzacz , ale szczerze się przyznaje nie qumam co kupic. Nie jestem obeznany w temacie. Bardzo prosze o odpowiedz Tak lub Nie na moje pytanie, a już będe lepiej zorientowany co szukać .
TNX .
Jeżeli można prosził bym bardzo o odp, na PRIV
 
Ostatnia edycja:

kuba380

New member
lepiej kupic ps3;) a z tymi filmami to nie ma skad je brac ! ani za bardzo kupowac a pobierac np. z torrentow tez nikt nie pobiera :) Pozdrawiam aha BluRay napewno wygra z HDDVD!!
 

lennox2

New member
Poradźcie mi proszę, bo już całkowicie zgłupiałem:roll:

Stoję przed perspektywą kupna odtwarzacza dvd, bo po tym, jak padł mi mój wypasiony, choć dość wiekowy Pioneer DVD-A 939, do okglądania filmów i słuchania muzylki została mi tylko nagrywarka Sony RDR-HX 510, a nie jest ona mocarzem w żadnej z tych dziedzin.

Początkowo mój wybór padł na Panasonica S-100 bodajże, zachwalanego przez wielu tutaj za znakomitą relację ceny do jakości. Jednak po stanowczym VETO żony, która niechętnie zgadza się na uszczplenie domowego budżetu pod warunkiem, że nowy klocek będzie odtwarzał "te nowe filmy" (chodzi o standardy wysokiej rozdzielczości, mój wybór padł na blue-raya, z uwagi na większą ilośc tytułów.

No więc mój wybór padł na tego włąśnie testowanego Panasonica, którego można już kupić za 1.500 zł. Kilka jednak osób na tym forum twierdzi, że lepiej poczekać na jego następcę... Kilka innych osób (też na tym forum i nie tylko), że następca tego modelu to technologiczny i "wyposażeniowy" krok w tył...

Niech więc ktoś bardziej kumaty ode mnie w tych specyfikacjach technicznych i nowinkach technicznych powie mi, jak to jest z tymi oboma modelami - czym tak naprawdę (poza obudową) się różnią i czy warto czekać na nowość, czy też skorzystać z nieuniknionej obniżki ceny, która czeka "staroć" po wejściu następcy i kupić poprzednika?

Z góry dziękuję za pomoc:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

wlodek1001

New member
mam możliwośc kupienie BD 10 za 1500 zł/nowy/ aktualnie jest już BD 30, ale jak widzę został mocno odchudzony m.in gorszy przetwornik video,czy kupic już BD 10 czy czekac na letni wysyp Bluraja ?
 

wlodek1001

New member
wlodek1001 napisał:
mam możliwośc kupienie BD 10 za 1500 zł/nowy/ aktualnie jest już BD 30, ale jak widzę został mocno odchudzony m.in gorszy przetwornik video,czy kupic już BD 10 czy czekac na letni wysyp Bluraja ?
właśnie kupiłem BD 10 za 1450 zł/2 letnia gwarancja/, po pierwwszych próbach jest OK
 

wlodek1001

New member
kto pomoże

kupiłem BD 10, ale jest w nim stare firmware 2.1, na stronie Panasonica jest nowe 2.4, przy czym są dwa modele BD 10/10 A, nie wiem który mam . ale chyba BD10, jak wgrac takie firmaware, czy wystarczy najnowsze czy wszyskie pomiędzy 2.1 a 2.4 , nie znam angielskiego i boję się wgrywania na wyczucie, proszę o opis wgrania, dzięki
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Proponuję abyś zadzwonił do serwisu, tam najszybciej powiedzą jak to zrobić.
 

lennox2

New member
wlodek1001 napisał:
właśnie kupiłem BD 10 za 1450 zł/2 letnia gwarancja/, po pierwwszych próbach jest OK

Mógłbyś napisać coś więcej? Jak się sprawuje podczas odtwarzania "zwykłych" płyt dvd i tych nagranyach samodzielnie? No i jak w trybie CD - dżwięk nie rani uszu?
 

wlodek1001

New member
wgrałem sam nowe firmware 2.4, zabieg dośc prosty, jakie są nowe opcje tego oprogramowania nie wiem bo odtwarzacz mam dopiero 1 dzień.Współpraca z Onkyo 875 jest zadowalająca przez HDMI,obraz hm .....porównując z dvd z Onkyo 1920 jakośc minimalnie lepsza, choc za mało materiału odtworzyłem, jeżeli chodzi o audio/stereo/to jakośc wydaje mi się bardziej dostrzegalna/ słuchowo/ w stosunku do Denona. Czekam na filmy z nowym żródłam dźwięku jak Dolby Digital Tru czy DTS HD, Po większej ilości eksperymentów wyniki opiszę.Panasonic BD30 ma zdecydowanie gorsze parametry, ale ma 1080p/24 , czego nie ma BD 10.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wlodek1001

New member
macek napisał:
Ciekawy jestem jak bedzie sprawowal sie BD50 a 30-tka to wersja ubozsza od 10-ki
pewnie lepiej niż 30,przy czym cena będzie zdecydownie wyższa, jak to zawsze bywa ceny idą w dół po pewnym czasie.Sprzęt tanieje, ma więcej gadżetów elektronicznych ale z jakością to już różnie bywa, no i wszysko będzie made in china,pozdrawiam
 
Do góry