Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

grzegorzkrysa

New member
PrMaX napisał:
Tylko po ostatniej zmianie oprogramowania skaler nie za dobrze działa.
I nie jest to tylko moja opinia ale także innych abonentów "n", którzy nie jeden raz wypowiadali się na ten temat na innych forach.
Jako test włącz "setup" i sprawdź czy logo "n" w dolnym lewym rogu jest okrągłe czy lekko rozciągnięte...

Witam

Masz rację.Obraz pogorszył się.Ktoś napisał o ''ziarnistości''dla mnie to :(piksele.Jednak cyfry na moim starym dekoderze nie dało rady oglądać.N-ka to był najtańszy sposób na poprawę obrazu(nie rozwiązała wszystkich problemów,ale przynajmniej zmniejszyła je.Niestety Hitachi 42a01 nie jest bez wad:().Z cyfry zrezygnowałem pewnie jak większość dlatego,że nie potrafią dbać o starych abonentów(nic nie mieli do zaoferowania po 5 latach i wysokim pakiecie).
 

Rafik_Skce

New member
fires napisał:
Dzięki

Jeszcze jedno pytanie, czy muszę konieczie korzystać z vod biorąc oferte w promocji ?

Jak ostatnio kupowałem to sprzedawca powiedział mi, ze w przypadku n-recoredera jestem zobowiązany wziąć VOD (40zł) + 3 pakiety (48zł), czyli w sumie 88zł/mc.

W przypadku n-box nie masz takiej konieczności (wziąłem n-box :) )
 

Draco22

New member
złącze HDMI

Witam wszystkich, czy z pilota N-box można wyłączyć złącze HDMI aby obraz był przesyłany przez złącze scart?Czy tylko przez zmianę rozdzielczości w dekodezre przyciskiem res?
 

jarula29

Member
grzegorzkrysa napisał:
Witam
Dziękuję to dość wyczerpująca odpowiedź.Może moję kolejne pytanie będzie głupie,więc proszę o wyrozumiałość.Załóżmy,że mam już n-boxa podpiętego do sieci,to sygnał radia idzie przez internet czy satelitarnie a łącze służy tylko do wybrania stacji i ściągnięcia listy?
Bo jeśli sygnał ma do mnie dojsć po tym dziadowskim interneci,który jest u mnie to mogę sobie od razu podarować.(Między 21.00 a 12.00 żadnych ograniczeń i net zamulony do tego stopnia że czasem pokazuje jego brak!!!):(
Pozdrawiam Grzegorz



Pawle jesli dobrze zrozumiałem "KD-szukam",to w dziedzinie dźwięku ja moge być pomocny.Określ tylko swój budżet do kina domowego a przekonam cię do dobrego stereo.:eek:k:
pozdrawiam Grzegorz

Witam
Dziękuję to dość wyczerpująca odpowiedź.Może moję kolejne pytanie będzie głupie,więc proszę o wyrozumiałość.Załóżmy,że mam już n-boxa podpiętego do sieci,to sygnał radia idzie przez internet czy satelitarnie a łącze służy tylko do wybrania stacji i ściągnięcia listy?
Bo jeśli sygnał ma do mnie dojsć po tym dziadowskim interneci,który jest u mnie to mogę sobie od razu podarować.(Między 21.00 a 12.00 żadnych ograniczeń i net zamulony do tego stopnia że czasem pokazuje jego brak!!!):(
Pozdrawiam Grzegorz

Witam

Pawle napisz co o tym sądzisz

pozdrawiam


EDIT: Proszę nie pisać jednego posta pod drugim, jest opcja edytuj. Nie wolno cytować samego siebie.[/quote]

to może mi pomożesz w wyborze dobrego stereo Grzegorz. mój budżet to ok 2 000 euro a moje oczekiwania to:
1.muzyka,
2. kino,
3. telewizja

pozdrawiam
 

Draco22

New member
Witam, po aktualizacji softu w n-box(zreszta sam to zrobił nie pytajac sie o zdanie), po HDMI nie ma dzwieku na zadnej rozdzielczości, juz mam dosyć tej "nowej generacji", zaznacze ,że na poczatku musiałem wymienic 3 dekodery bo piszczały..ufff
Głos sie pojawił po restarcie dekodera, jak długo beda jeszce ulepszać ten program?
 
Ostatnia edycja:

Rodrik_AR

New member
pierwsze wrażenia po instalacji nbox recordera

Witam!
Chcę się z Wami podzielić pierwszymi wrażeniami po zainstalowaniu nbox recordera.
Instalacji dokonałem tydzień temu. Do tego momentu użytkowałem Cyfrowy Polsat a że umowę z CP mam jeszcze do maja postanowiłem, że instalacji dokonam z użyciem konwertera quad na starej czaszy polsatu. Zakupiłem quada firmy SAT do tego dobry – firmowy kabel antenowy i w oczekiwaniu na dekoder „N” ustawiłem sygnał pod dekoder Polsatu. Kupiłem też kabel HDMI. Przed wyborem tego kabla też sporo czytałem. Jedni pisali, że nie ma znaczenia czy kabel drogi czy tani bo sygnał cyfrowy jest albo go nie ma. Drudzy odwrotnie, że kabel musi być z najwyższej półki. Ja zdecydowałem, że skoro na sprzęt cyfrowy wydałem tyle kasy (Pioneer Kuro 508XD) to nie będę ryzykował eksperymentów z tanimi kablami ale też nie będę przesadnie szalał w kierunku tych po 700 i więcej. Kupiłem Profigold (2m za 240 PLN) Z dużą obawą oczekiwałem na podłączenie nbox recordera bo naczytałem się sporo na temat pogarszającej się jakości odbioru szczególnie po zmianie oprogramowania. Dostawa się opóźniała ale wreszcie dotarł i zainstalowałem. Po około ½ godz. miałem już programy. Jakoś HD SUPER szczególnie na Discovery HD. Na SD też całkiem fajnie. Obraz na TVP1 i TVP2 jest zdecydowanie lepszy niż na Cyfrowym Polsacie co mnie bardzo ucieszyło. No ale myślę sobie, że na drugi dzień jak się zainstaluje nowe oprogramowanie to moja radość się zakończy. Włączyłem na drugi dzień i… Jakość nie uległa pogorszeniu! Nadal jest fajnie! Kanały SD oglądam na rozdzielczości dekodera 576i a HD na 1080i Jakość na tych ustawieniach jest u mnie najlepsza. Szkoda tylko, że nie ma możliwości przełączania rozdzielczości w pilocie.
Nie wiem co u mnie zdecydował, że odbiór mam super? Konwerter, kabel ant. Kabel HDMI, telewizor a może wszystko razem?
Z odbioru z nbox recordera jestem zadowolony. Podzielam oczywiście Wasze uwagi odnośnie pseudo HD na niektórych programach i braku 5.1 na VOD. (Tu „dali ciała” i mam nadzieję, że to poprawią) ale ogólnie nie jest źle.
Jeżeli zaś chodzi o ofertę programową (tę pakietową i VOD) to już inna bajka i tu radość nie jest już tak wielka…
Świątecznie pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Rodrik_AR napisał:
(...)
Nie wiem co u mnie zdecydował, że odbiór mam super? Konwerter, kabel ant. Kabel HDMI, telewizor a może wszystko razem?(...)
Telewizor szefie. Masz porządny telewizor a nie LCD za 2,5 tys. z marketu. Gratuluje zakupu i szczerze zazdroszczę tego Pioneera:).
 

pos

New member
grzegorzkrysa napisał:
Pawle jesli dobrze zrozumiałem "KD-szukam",to w dziedzinie dźwięku ja moge być pomocny.Określ tylko swój budżet do kina domowego a przekonam cię do dobrego stereo.:eek:k:
pozdrawiam Grzegorz

Witaj Grzegorz,
co do dobrego stereo/KD, to mamy odrębną kategorię na forum, tak więc nie będziemy "zaśmiecać" w wątku dotyczącym N-ki.
W każdym razie dzięki za zaoferowanie pomocy.
"KD - szukam" oznacza u mnie dalsze plany, bo na razie nie bardzo wiem na co postawić ..... dobre stereo, KD czy jakiś kompromis pośredni.
Jeszcze raz dzięki i do zobaczenia w dziale dotyczącym zestawów stereo i KD.

Pozdrawiam,
Paweł
 

rafix01

Member
Bez reklam
C+ -> "n"

rezygnuję z C+ po 9 latach i zastanawiam się nad "n" ale tak czytam i czytam i widzę, że w "n" też nie ciekawie, tzn. tanio ale kiepsko ;)
C+ z HD 79zł/m-c, obraz OK, dźwięk OK ale ostatnio nic nie oglądam, więc ...chcę kupić "n" za 32zł/m-c ALE :???: piszecie, że dźwięk po HDMI zanika na 1s co 2 min, oglądamy albo po HDMI albo po EURO.
Napiszcie mi czy:
1. mogę podłączyć tuner n-box (nie recorder) jednocześnie przez EURO (kanały SD) i przez HDMI (kanały HD)? Tak mam teraz podłączone w C+, bo kanały SD przez HDMI to kaszan,
2. faktycznie, są te 1s zaniki dźwieku? Ktoś kiedyś pisał, że przy TV samsung lcd r41B wszystko OK, a taki tv mam,
3. chcę wykorzystać obecną antene 60cm po C+ z zezem do odbioru "n" i astry, bedzie to chodzić czy może jak lekko popada to zanik obrazu lub pixeloza. Dodam, że dla C+ obecnie wszystko hula ładnie i pogoda nie ma wpływu na jakość obrazu,
4. no i najważniejsze czy n-sport HD i discovery HD to naprawdę ma coś wspólnego z HD czy tylko tak jak w C+ kilka programów na miesiąc w HD a reszta to skalery z SD i robienie nas na kase,
5. jak działa to skalowanie kanałów SD na "HD"? Rzeczywiście widać polepszenie obrazu czy to tylko taki chwyt reklamowy?

Może coś pominąłem o "n" to dopiszcie jakieś niuanse, których niedoczytałem w Waszych wypowiedziach.

Sorka, że tyle pytań w jednym poscie, ale sami rozumiecie "życiowa decyzja" :D

ps. o kurde już 4.22 :)
 
Ostatnia edycja:

Dio

New member
Mam n'ke od tygodnia...

1. Moim zdaniem N'ka bez recordera jest bezsensu. Weź z recorderem, teraz w promocjach za darmo lub pół darmo, a ja juz p tygodniu uzytkowania wiem, że nagrywanie bardzo się przydaje.

Co do podłączeń- instnieje taka możliwość, ale w zależności od posiadanego sprzetu będziesz musiał dużo walczyć z pilotem...
Jak podłączysz SD przez Scarta, to HDMI bedziesz wykorzystywał tylko do 1-2 kanałów.

2. Ja mam N Box Recorder podłączony do Onkyo LS-V501 kablem optycznym i nie mam żadnych zaników głosu. Jedyne co przeszkadza to skoki poziomu głośności na każdym kanale... i znowu walka z pilotami.

3. Na antenach się nie znam, ale też mam antene nie "N'kowską"

4. Co do HD:

- N Sport napewno nadaje 100% HD ze studia. Czekam na lige mistrzów żeby zobaczyć jak na zywo im idzie. Narazie przekonałem sie, że gdyby nie Liga Mistrzów N Sport byłby zapewne najmarniejszym kanałem sportowym jaki znam.

- TVN HD gra ładnie, ale na moje oko nie jest to HD, a już zmiana fromatu obrazu przy każdej zmianie programu mnie dobija- nie oglądam (podobno jest to wersja tymczasowa TVN HD i coś przy niej kombinują)

- Discovery HD, Niektóre programy są HD na 100%, inne wygladają jakby były filtrowane i rozciągane przez magiczne pudełeczka faroudji... Jednak obraz jest fenomenalny!!!

5. Jest taka zasada, którą znam ze starych angielskich pism o kinie domowym: "feed it shit, get shit"
Niestety nie ma opcji żeby skalowanie działało jak dobry DVD Player- moim zdaniem porażka (ale znowu zalezy to od kanału, potem programu itd...)

inne Plusy:

!!! Dobra jakość filmów ściaganych od nich- nie tylko z premier VOD (Hannibal HD, bardzo ładny Krwawy Diament...) ale też seriali i starszych filmów- tutaj widać skalowanie i jest bardzo dobre!!!

Niezła jakość nagrywanego materiału

Minusy:

Lektor- jeśli oglądacie filmy z Lektorem (używając VOD) to przygotuj się na kaszankę... Mastering po prostu fatalny!!!!!!!!!!!!!

pzdr.
 

arsenal

Moderator
VIP
Według mnie teraz najbardziej opłaca się wziąć Recorder w promocji "0 zł". Wychodzi z niej, że zamiast od razu płacić 450 zł spłacamy Recorder w "ratach" płacąc za VOD. Czyli i tak jesteśmy do przodu. Bo po odliczeniu abonamentu za 3 pakiety i aktywacji 450 zł za Recordera wychodzi, że płacimy niewiele więcej niż biorąc Recorder bez promocji. No i zawsze coś się na nScreen czy PictureBox obejrzy.
 

mosca

New member
Jak dla kogo. Dla mnie Recorder jest kompletnie niepotrzebny szczególnie, że posiadam Nagrywarkę DVD z HDD. Zresztą dodatkowe 40 zł za VOD w ktorym nic nie ma to lekka przesada. Ja idę w inną stronę. Obecnie posiadam białego Nboxa i będę płacił od stycznia 48 zł. W najbliżyszm czasie zamierzam wykupić Multipakiet Canal+ za 40zł (Canal+, Canal+ Film, Canal+ Sport). Takie zestawienie programowe jest wg mnie idealne ale to oczywiście moje subiektywne zdanie. Jak ktoś lubi piłke nożną to taka opcja jest prawie idealna (Liga Mistrzów + wszystkie ważniejsze ligi europejskie)
 

arsenal

Moderator
VIP
Cóż. Ta nagrywarka nie pozwoli ci oglądac innego kanału w trakcie nagrywania. Nie nagra nic w HD. Porównywanie dekodera PVRHD z nagrywarką DVD SD to lekka przesada.
Z tym, że na VOD nic nie ma absolutnie się nie zgadzam.
 
Ostatnia edycja:

mosca

New member
Przecież rozmawiamy na temat oferty n telewizji - NBOX Recorder nie ma mozliwości nagrywania w HD. Jedynie nowy Philips platformy Cyfra Plus ma taką możliwość - i jakbym chciał to zawsze mogę go wypożyczyć w ramach multipakietu za 15 zł/mies (niestety wtedy będę mógł tylko nagrywać z 3 kanałów + niekodowane). Mimo wszystko wg mnie zawsze to lepsza oferta od 88 zł za N + VOD z Recorderem.
 

arsenal

Moderator
VIP
Z choinki się urwałeś? Nbox Recorder nie nagrywa w HD?
Albo to totalna nieznajomość tematu z twojej strony albo kiepska próba siania chaosu na forum. Zanim coś palniesz najpierw trochę poczytaj.
 

mosca

New member
A no rzeczywiście. Przyznaje się do błędu. Własnie przeglądnąłem test. Ale żeby się tak od razu unosić. Widzę, że niektórym frumowiczom powoli woda sodowa bije do głowy. Jak rozumiem duża ilość postów mocno wpływa na rozmiękczenie mózgu. Prawda jest taka, że i tak to nagrywanie w HD możesz sobie wsadzić gdzieś bo oferta N w HD jest na tyle uboga, że po prostu w HD nie ma co nagrywać. Dlatego to żaden atut - przynamniej w obecnej chwili. A jak już mamy porównywać nagrywarkę z HDD do tunera z HDD to oczywiście nie ma sensu. Jakby nie było to nagrywarki DVD mogą odtwarzać DVD, mp3, jpg, Divx przegrywając wszystko w obie strony DVD, USB=>HDD i HDD=>USB, DVD. Funkcjonalność tych 2 urządzeń jest tak różna, że nie może być mowy o jakimkolwiek porównaniu.

Zresztą każdy ma rozum i wie co dla niego najlepsze - ogólnie Multipakiet Canal+ mocno namieszał. Nikt się nie spodziewał takiej oferty. Szczególnie nabywcy promocyjnej oferty Nbox Recordera, którzy stawiaja na sport. A jaki jest n Sport każdy widzi.
 

arsenal

Moderator
VIP
Tak więc user @mosca ma kilka dni urlopu od forum. Jemu opadnie woda sodowa, ja podleczę zmmiękczenie mózgu po tej "fajnej" dyskusji. :)
 

rafix01

Member
Bez reklam
Niestety n-recorder w ogóle mnie nie interesuje, wszystkie filmy mam w kolekcji dvd a jak wyjdą w dvd HD to zmienię dvd itd., ale dzięki za sugestie.
arsenal, może odpowiesz na moje 5 pytań :eek:k: ?
 

nolimit

New member
Witam

mam pytanie jak zrobic zeby obslugiwac TV i Nke jednym pilotem?

mozna jakos zaprogramowac pilota od Nki zeby wlaczal tez TV?

Albo odwrotnie zaprogramowac Pilota od TV zeby obslugiwac Nke?

Mam Tv samsung Le32r82B i widze ze jest mozliwosc kodowania roznych rzeczy ale nie wiem czy Nke mozna? Jak tak to jaki jest kod?


A jak nie ma mozliwosci to jaki najlepiej kupic pilot uniwersalny?



aha jeszcze jedna sprawa. Cos mi sie stalo z Nka nie mam wogole EPG ani nie wyswietla mi na pasku co za program leci pisze tylko np. TVN - brak informacji i tak na kazdym programie... Co sie stalo jak naprawic?
 
Ostatnia edycja:
Do góry