Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

Georg1005

New member
Witaj!!! Z tego co wiem to pilota z "n'ki nie można programować a Pilot z Samsunga też nie obsłuży dekodera 'n'ki bo nigdzie nie ma kodów!
A co do tego problemu z EPG to nie mam pojęcia w czym rzecz,mam "n"ke już parę miesięcy ale jeszcze nigdy nie miałem problemów tego typu.

Pozdrawiam!:-D
 

nolimit

New member
Dzieki za odpowiedz. Tak wlasnie myslalem ze nie da sie zaprogramowac...

Wiec musze kupic jakiegos pilota uniwersalnego? Co polecacie? Bo chyba nie siedziecie z dwoma pilotami przy sobie? Ktos ma jakis uniwersalny? Co mozecie polecic


oraz

Co do tych bledow w nce co pisalem w poprzednim poscie to juz wszystko ok. Samo sie naprawilo. Cos ostatnio mam problemy z nka. Ostatnio mi sie nakladaly programy na siebie i nie szlo ogladac. Pomoglo wylaczenie dekodera z gniazdka. Teraz mi znikaja infromacje i EPG. Nie wiem co sie dzieje. No ale narazie jest ok.
 

centur

New member
witam,a ja mam pytanie z innej beczki, chodzi mi o to czy mozna n-kę podłączyć do 2 telewizorów jednoczesnie ??? czy wystarczy do tego 1 dekoder i kanały programuje na tv czy tez potrzebne sa 2 dekodery aby na dwóch tv (jeden w salonie a 2 w sypialni) mieć niezaleznie dostęp do wszytskich programów, powiedzcie prosze jak wiecie, pozdr ...............
 

centur

New member
nolimit napisał:
jak chcesz miec inny program na jedym i drugim TV to musisz kupic 2 dekodery i 2 abonamenty.
hmmm.... dziwne bo myśle że dzis juz normą jest przy np 4 osobowej rodzinie posiadanie 2 odbiorników, w koncu gusta dzieci i rodziców są często diametralnie rózne pomiajać fakt że małżonkowie często wolą oglądać 2 rózne programy.... no dobra, a czy mozliwe jest posiadanie 1 dekodera (1 abonament) i podłączenie na stałe 2 odbiorników ??? chodzi mi głównie o to czy zmiana kanałów odbywa sie tylko przez dekoder bo nie mam zamiaru przenosić dekodera z góry na dól i z powrotem
 

nolimit

New member
jak chcesz miec rozny program na 2och TV to kup C+


A co do nki. To mozesz miec na 2och TV ale ten sam program. Przelaczasz program tam gdzie jest dekoder. Jak masz inny Tv w drugim pokoju i chcesz przelaczyc tam program to musisz kupic jakis video sender i wtedy przelaczasz sobie w tym drugim pokoju tez.
 

autorus

New member
Ja mam w n połączone 2 tv, z tym ze na raz oglądam jeden. Drugi jest w sypialni. Kupuje sie sender. Całośc gra super :) Cwicze to od samego początku czyli jakis rok.

Autorus
 

remigiusz

Member
przypomniałem sobie po przeczytaniu Twojego postu, że też mam taki sender, podpiąłem go do n-ki i fonia jest wizji niestety brak ( wcześniej był podłączony do cyfry i wszystko było o.k.) co się mogło stać, że nie przesyła video ?
sprawdzałem tylko na MGM ale hd też powinno chodzić?
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Czesc :) Wlasnie wymowilem umowe z cyfra wiec na pocz lipca wezme N. Jak na chwile obecna prezentuja sie kanaly SD ? Gorzej lepiej niz w Cyfrze ? Jak patrze na prezentacje N w Media markt to obraz nie zachyca.. jak jest w rzeczywistoci ?
 

krecha2

New member
Witam , pomozcie mi , jestem laikiem w sprawach sat. nie wiem jakim kablem najlepiej podlaczyc n-boxa bialego HDMI , czy moze Component.
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Moim zdaniem lepiej po łączu HDMI , po połączeniu component muśisz dodatkowo połączyc 2x czincz aby uzyskac dzwięk. Najlepiej przed zakupem kabla HDMI sprawdzic czy TV działa bezproblemowo z nboxem ( może masz możliwośc pożyczenia kabelka) ponieważ są przypadki niezgodności łącza TV-Nbox.
 

krecha2

New member
No i Stalo sie , mam n-ke po HDMI, Pakiety: Hity Filmowe, Kultura Nauka i Swiat, HBO , informacja i rozrywka, nie wiem czemu ale mam tez Nsport , i Mtv tu pytanie do was ? OCB? , powiem tak , jak zobaczylem Discovery HD to jest pieknie, reszta to kicha to samo mialem na kablowce. Jestem srednio zadowolony, HBO ma kiepska jakosc , jeszcze mam problem z ustawienim w Setup ustawilem Format Panoramiczny, i rozciagniecie, Chyba dobrze prawda?, nie wiem tez czemu na niektorych kanalach np HBO HD mam obraz poucinany po bokach , tak samo jest na TVN HD niech ktos wytlumaczy?:) Czekam na pomocne odpowiedzi. moja ocena platformy 5/10, nastepna rzecz z ktora mam problem to skalowanie boxa , wydaje mi sie ze postacie sa za szerokie(grube) na kablowce jezeli mialem pasy u gory zmienialem w tv(sharp x20e) format na kinowy 16/9 i bylo dobrze a skaler w Boxie skaluje zle wszystko za grube:(
 
Ostatnia edycja:
To proste, wciśnij jak masz np.TVN lub HBO przycisk OPT i wybierz format BEZ ZMIAN, jeżeli format obrazu jest prostokątem i dookoła jest czarna ramka wówczas w 100% jesteś pewien, że kanał jest nadawany w 16:9 i możesz wybrać zamiast BEZ ZMIAN -> POWIĘKSZENIE.

Nastomiast, jeżeli po wybraniu OPT -> BEZ ZMIAN są 2 czarne paski po bokach (obraz jest nadawany w 4:3) wówczas pozostaje Ci oglądanie właśnie w taki formacie, lub ROZCIĄGNIĘCIE.

Trzecie z możliwości i to moim zdaniem najgorsza to ROZCIĄGNIĘCIE formatu 16:9 i to stąd masz pasy na dole i u góry
 
Ostatnia edycja:

Capcom

New member
To dziwne, bo u mnie całe to menu na wyżej wymienionych kanałach jest zablokowane jeśli chodzi o zmianę proporcji obrazu. I obojętnie co bym n ie ustawił w ustawieniach (bez zmiany, powiększenie, rozciągnięcie) to przyciskiem opt, ani w żaden inny sposób nie da się zlikwidować (powiększyć czy rozciągnąć) ramki w okół lub co częściej pasów po bokach. Menu staje się natomiast aktywne po zmianie tv na zwykły, ale wtedy już jest taka dysproporcja, obraz staje się mniejszy, słowem nic lepiej. No i w końcu mam panoramę LCD (regza 323500P).
 
Do góry