Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

AnCyMoNeK

Member
Mi przy tym kanale automatycznie zmieniało się na hdr i obraz robił się o wiele ciemniejszy . Teraz już program nie jest darmowy więc nie wykupuje.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Kilkanaście/kilkadziesiąt stron wcześniej widziałem problem z tym, że po włączeniu wybrany styl obrazu nie jest aktywny. Czy ktoś z Was dalej ma ten problem i jak często się on pojawia? Będę próbował rozmawiać z Philipsem na ten temat :)
 

szybal

Banned
Cześć,
Kilkanaście/kilkadziesiąt stron wcześniej widziałem problem z tym, że po włączeniu wybrany styl obrazu nie jest aktywny. Czy ktoś z Was dalej ma ten problem i jak często się on pojawia? Będę próbował rozmawiać z Philipsem na ten temat :)
Witam
U mnie się tak dzieje po dłuższym wyłączeniu tv średnio dwa razy w tygodniu.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
tydzien nie uzywalem tv i teraz znowu od czasu do czasu gubi ustawienia podswietlenia matrycy w trybie dzien. Musze dac suwak gora albo dol. Natomiast zauwazylem (to na plus) jeszcze wieksza glebie czerni i poprawe nasycenia kolorow. Tylko ten cholerny, nie duzy ale jednak widoczny banding wkurza w obecnej wersji.
 

marioking

Member
Ja przezyłem przykre rozczarowanie nabywajac system dzwiekowy Dolby atmos, bo Netflix na TYM TV nie obsługuje GO! Szczerze mowiać nawet nie pomyślałem że w sumie premium TV za grubą kasę a stosują takie bezczelne wymagania, bo co to niby za różnica względem TV OLED!! Matryca nie ma przecież w tym względzie znaczenia!

Naiwnie zapytam czy zanosi się by dodali obsługę dolby atmos?
 

barburian

New member
Bez reklam
TV za 6 tyś nie jest sprzętem premium i nie doszukuj się w nim cudów
to telewizor średniej klasy ale i jeden z lepszych w tej klasie cenowej .
Trzeba czekać na jakieś aktualizacje softu zapewne, a jak chcesz doświadczyć
Atmosa to pozostaje Blu-ray 4K doblej klasy i zakup filmów na płytach.
 

marioking

Member
Dolby Atmos w TV, a to ci heca... To tak, jak kiedyś było z wyrobem czekoladopodobnym ;)


A co ma tv do dolby atmos? To format dzwieku, od tego jest stosowne nagłośnienie, na TV OLED też nikt nie słucha atmosa tylko netflix pozwala na otworzenie go na stosowniejszym sprzęcie! Wiec z jakiej racji tu nie można?!?!



Ale widze podejscie "amerykanina" którego producenci moga robić w bamubko, sorrry 65" uhd można kupic za 3000 więc 6500 to według mnie klasa prawie premium, zresztą w niejednej recenzji sprzęt ten został tak okreslony. I raczej jeśli nie mowimy o quantum dot, czy oled to raczej najwyzsza klasa w swoim gatunku! Wiec co jest premium?



Szczerze to nie jest kurde jednorazówka na rok, tylko sprzet na ładnych parę lat a ze producenci pogrywają, a tacy naiwniacy na to pozwalaja to mamy to co mamy> Własnie że tv trzeba bedzie wymieniać co rok bo żaden nie pomyśli zrobić aktualizacji która w zupełnosci by wystarczyła!
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
/
Ja przezyłem przykre rozczarowanie nabywajac system dzwiekowy Dolby atmos, bo Netflix na TYM TV nie obsługuje GO! Szczerze mowiać nawet nie pomyślałem że w sumie premium TV za grubą kasę a stosują takie bezczelne wymagania, bo co to niby za różnica względem TV OLED!! Matryca nie ma przecież w tym względzie znaczenia!

Naiwnie zapytam czy zanosi się by dodali obsługę dolby atmos?

Cześć,
Z tego co opisałeś to rozumiem zestaw dźwiękowy działa po HDMI ARC (DD, DTS), tylko w Netflixie nie pojawia się ikona Dolby Atmos? W ustawieniach zaawansowanych dźwięku masz ustawione "wielokanałowy obejście"? Jaki masz dokładnie zestaw? Jak włączasz "Luke Cage" sezon 1, po ustawieniu wszystkiego to dalej jest brak ikony (dźwięku) Atmos?

Pozdr.
 

Master-78

Member
tydzien nie uzywalem tv i teraz znowu od czasu do czasu gubi ustawienia podswietlenia matrycy w trybie dzien. Musze dac suwak gora albo dol. Natomiast zauwazylem (to na plus) jeszcze wieksza glebie czerni i poprawe nasycenia kolorow. Tylko ten cholerny, nie duzy ale jednak widoczny banding wkurza w obecnej wersji.




Czołem,


Przez dwa tygodnie TV był u mnie odpięty od prądu. Po powrocie po uruchomieniu - obraz bardzo ciemny. Pomogło dopiero kilkukrotne przełączenie trybu obrazu.
Upierdliwe toto nieco.


Niestety 'szachownica' w jaśniejszych scenach jest u mnie widoczna i to niezależnie od tego jaką wersję softu akurat miałem. Jest to wg mnie związane z montażem (w tym obszarze diody lub dyfuzor nie są idealnie równo rozłożone) - albo nieskorygowanym podświetleniem tej części diod.
Ręczne obniżenie siły podświetlenia pozwala nieco zniwelować ten efekt. Ale wpływ ma to na kontrasty (są niższe) i ogólny odbiór obrazu.
Oprogramowanie raczej nie zmieni tutaj za wiele - chyba, żeby dla konkretnej sztuki zmodyfikowano siłę podświetlenia dla każdej diody...


Przy okazji - widzę tutaj soft datowany na 17 września br.:
65PUS8102/12 Philips 8100 series 4K Ultra-Slim TV powered by Android TV 65PUS8102 164 cm (65") 4K Ultra-HD LED TV Quad Core, 16 GB and expandable DVB T/C/T2/T2-HD/S/S2 with Ambilight 3-sided and P5 Perfect Picture Engine - Philips Support


Nie miałem czasu sprawdzać (może wieczorem) czy to nowa wersja softu, czy zrobili re-upload z datą wczorajszą.


Swojego chyba w październiku zgłoszę do serwisu - szachownica i migotanie (paski lub cały ekran) - jakby czasem przebijał obraz z innego źródła.
Ogólnie z TV jesteśmy zadowoleni, poza ww. wymienionymi 'wadamia-przypadłościami'.
Świrowanie wyjścia dźwięku (HDMI/SPDIF) jest również uciążliwe (Netflix) i konieczność przełączania na inne wyjście, aby przestało go 'szatkować', ale to akurat wada softu wg mnie.
Netflix w TV - miewa słabsze dni. Gorzej jest z KODI - tutaj przestaję używać, bo po prostu nie ma to sensu i korzystam z zewnętrznego sprzętu (daje lepszy obraz i dźwięk i bez problemów).


Ot uroki sprzętu 'za (nieco-wygórowaną) rozsądną cenę.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Czołem,


Przez dwa tygodnie TV był u mnie odpięty od prądu. Po powrocie po uruchomieniu - obraz bardzo ciemny. Pomogło dopiero kilkukrotne przełączenie trybu obrazu.
Upierdliwe toto nieco.


Niestety 'szachownica' w jaśniejszych scenach jest u mnie widoczna i to niezależnie od tego jaką wersję softu akurat miałem. Jest to wg mnie związane z montażem (w tym obszarze diody lub dyfuzor nie są idealnie równo rozłożone) - albo nieskorygowanym podświetleniem tej części diod.
Ręczne obniżenie siły podświetlenia pozwala nieco zniwelować ten efekt. Ale wpływ ma to na kontrasty (są niższe) i ogólny odbiór obrazu.
Oprogramowanie raczej nie zmieni tutaj za wiele - chyba, żeby dla konkretnej sztuki zmodyfikowano siłę podświetlenia dla każdej diody...


Przy okazji - widzę tutaj soft datowany na 17 września br.:
65PUS8102/12 Philips 8100 series 4K Ultra-Slim TV powered by Android TV 65PUS8102 164***cm (65") 4K Ultra-HD LED TV Quad Core, 16***GB and expandable DVB T/C/T2/T2-HD/S/S2 with Ambilight 3-sided and P5 Perfect Picture Engine - Philips Support


Nie miałem czasu sprawdzać (może wieczorem) czy to nowa wersja softu, czy zrobili re-upload z datą wczorajszą.


Swojego chyba w październiku zgłoszę do serwisu - szachownica i migotanie (paski lub cały ekran) - jakby czasem przebijał obraz z innego źródła.
Ogólnie z TV jesteśmy zadowoleni, poza ww. wymienionymi 'wadamia-przypadłościami'.
Świrowanie wyjścia dźwięku (HDMI/SPDIF) jest również uciążliwe (Netflix) i konieczność przełączania na inne wyjście, aby przestało go 'szatkować', ale to akurat wada softu wg mnie.
Netflix w TV - miewa słabsze dni. Gorzej jest z KODI - tutaj przestaję używać, bo po prostu nie ma to sensu i korzystam z zewnętrznego sprzętu (daje lepszy obraz i dźwięk i bez problemów).


Ot uroki sprzętu 'za (nieco-wygórowaną) rozsądną cenę.


Cze.


Dzk. za info w sprawie update. Na stronie Filipa jeszcze nie ma. Wieczorem sprawdze czy jest dostepna na TV. Przejrzalem komunikaty dotyczace nowego softa. Za duzo tego nie ma ale kusi info "Improvements for system stability". Mam nadzieje ze moze to rozwiaze problem bandingu i nie trzymania ustawien obrazu. Szkoda tylko ze zero poprawek do HDR i wsparcia HDR w YT.
W kazdym razie ja zaryzykuje i zrobie aktualizacje.



Pozdr.
 

Master-78

Member
Cze.


Dzk. za info w sprawie update. Na stronie Filipa jeszcze nie ma. Wieczorem sprawdze czy jest dostepna na TV. Przejrzalem komunikaty dotyczace nowego softa. Za duzo tego nie ma ale kusi info "Improvements for system stability". Mam nadzieje ze moze to rozwiaze problem bandingu i nie trzymania ustawien obrazu. Szkoda tylko ze zero poprawek do HDR i wsparcia HDR w YT.
W kazdym razie ja zaryzykuje i zrobie aktualizacje.



Pozdr.




Także sprawdzę update w domu czy TV znajdzie. Jak nie znajdzie, to zobaczę co powie na ten z linku.


HDR w YT - zassałem alternatywną wersję wersję apki YouTube plus komplet stosownych sterowników/kodeków. Niby więcej opcji dostępnych wersji kodeków, w tym niby HDR, ale logo HDR nie jest wyświetlane, lecz różnice między wersjami tego samego materiału (o ile takowy jest) widać na TV. Póki co - za dużo czasu na testy nie miałem.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Mam teraz watpliwosci po czacie z philips.pl.

cyt:
"Lukasz: ja bym odradzal tej instalacji"
"Lukasz: czasami oprogramowanie jest do modelu ale na inny rynek w Europie"

+++

co sadzicie?
 

wincent

Member
Sadze,zebys zrobil update, a nie wierzyl pseudo "ekspertowi" z phlipsa.
Jest dostepna aktualizacja przez TV.
Poza tym, nie ludz sie,ze ci banding zniknie przez kolejna aktualizacje, bo to nie wina softu tylko wada matrycy.
Az taki naiwny jestes ? :)
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Sadze,zebys zrobil update, a nie wierzyl pseudo "ekspertowi" z phlipsa.
Jest dostepna aktualizacja przez TV.
Poza tym, nie ludz sie,ze ci banding zniknie przez kolejna aktualizacje, bo to nie wina softu tylko wada matrycy.
Az taki naiwny jestes ? :)


drogi kolego, nie wiem ile postow zadales sobie trudu przeczytac w tym temacie ale nie jeden uzytkownik stwierdzil ze po aktualizacji do wersji 246 efekt bandingu wzrosl. Nie jestem naiwny tylko pisze co wiem a wiem ze w poprzedniej wersji 240 tem sam efekt byl niemal nie widoczny. Sam soft moze byc za to odpowiedzialny bo ma tez wplyw na rownomiernosc podswietlenia matrycy.


Sprawdzales dzis czy jest dostepna aktualizacja na TV?
 

wincent

Member
Jakbym nie sprawdzal, to bym nie pisal,ze jest dostepna przez tv.
Wg mnie, niektorzy sa przewrazliwieni na tym punkcie i co jakis nowy update,to jest gorzej albo poprostu efekt placebo.
Watpie,czy soft ma jakis znaczacy wplyw.
Moja rada,nie kupowac philipsa a nie pozniej psioczycie...
 
Do góry