Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

DJ82

Member
jakoś nie liczę na ten rok... jak zwykle pewnie będą opóźnienia... ma jakiś producent TV w ogóle OREO na pokładzie??


Może czekają aż Google Assitant będzie PL??
 

gromboy

New member
Witam.
Mam pytanie odnośnie Philipsa.
Jest możliwość wyszukiwania głosowego w większej ilości aplikacji? Teraz jak wyszukuję to TV szuka tylko w yt, a ja bym chciał aby szukał też np. W google.
Czy jest możliwość zwiększenia zasięgu szukania?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

PiotrekZas

Member
Witam. Mam pytanie do użytkowników 65PUS8102. Jak wygląda odtwarzanie filmow mkv i AVI w full HD i 4k? Są jakieś problemy? Czy napisy się wyświetlają prawidłowo? Jestem zdecydowany na ten TV ale chciałbym wiedzieć co mnie czeka :)
 

szymonkali

New member
FHD odtwarza bez problemu z pendrive oraz z sieci domowej. Prawdziwe 4k ważące ok 50 gb tnie z odtwarzacza wbudowanego w TV , natomiast kodi radzi sobie bez problemu ( dyskusyjna jest sprawa odtwarzania.. Być może skaluje do FHD dlatego odtwarza... Osobiście nie widzę różnicy i chętnie włączam 4k z HDR właśnie przez kodi - próbowałem tez przez Xboxa .. Jakość taka sama a kłopotliwa obsługa. Co do napisów... Jest to android więc odtwarzacz film w programie który przypadł Ci do gustu i sam uprawiasz wielkość tekstu itd.. Ja używam kodi I jestem zadowolony.
 

Master-78

Member
MxPlayer (używam wersji PRO - płatnej), jak i inne odtwarzacze (np. Archos, który ZNACZNIE LEPIEJ radzi sobie z dostępem do plików video w sieci domowej - np. NAS) - zwykle radzą sobie DOBRZE.

WAŻNE - zależnie od kodeka (MKV to 'kontener' - wewnątrz video możesz mieć spakowane różnymi kodekami - mp4, avi, inne cudaki!) i bitrate - nie zawsze PUS8102 daje radę to uciągnąć, zwłaszcza jeśli jest jakiś gęściejszy format audio (np. DTS, DTS-HD, Atmos).
Wówczas stosuję odtwarzacz zewnętrzny (Zidoo X10).

Potwierdzam opinię Kolegów dot. KODI - zwykle DZIAŁA. Niestety u mnie nie zawsze poprawnie - filmy 4K z dźwiękiem np. DTS/DTS-HD - nie zawsze potrafi przekazać poprawnie do amplitunera.

Też bardzo irytujące jest przekazywanie dźwięku wielokanałowego z TV do amplitunera przez SPDIF - w połowie przypadków konieczne jest ręczne przełączenie w TV na 'STEREO' i znów na 'WIELOKANAŁOWE' aby przekazywał poprawnie. Niemniej - DZIAŁA (z zastrzeżeniem DTS/DTS-HD, Atmos, etc.).
Dotyczy to zarówno filmów odtwarzanych przez MxPlayer/Archos/inne im podobne, jak i tych np. z ShowMax i Netflix.

Atakuję ostatnio serwis Philips'a - także w sprawie audio (acz głównie obrazu - 'szachownica', migotanie obrazu/przebitki jak by z innego źródła)...
 

Brelik

New member
Wiele problemów o których piszesz też zauważam od samego początku posiadania tv (luty tego roku) i wszystko stoi w miejscu, update'y nic nie wnoszą. O dźwięku też już kiedyś pisałem. Tv za 1k przekazywał każdy format dźwięku tak jak należy. Tutaj jak chce obejrzeć film z bitstream dts, pozostaje tylko pc i spdif pc->ampli, a następnie odtwarzacz mpc-hc.
Ostatnio zauważyłem u siebie problem, którego nikt jeszcze tutaj nie opisywał. W grze rdr2, ponieważ gra jest jakaś taka wyblakła i pewnie przez to łatwiej było to zobaczyć. Na jasnym tle, np. niebo, przy powolnym przesuwaniu analogiem uwidacznia się pionowa, delikatna kreska. Coś jak banding tylko kreska jest ostrzejsza i węższa, zaczyna się od górnej ramki i ma ok 12-15cm. Zacząłem się przyglądać i zauważyłem, że w tym miejscu (mniej więcej połowa szerokości tv) obudowa nie jest idealnie spasowana i lekko odstaje. Akurat w tym miejscu nie ma żadnej śrubki, żeby skorygować, a wszystkie najbliższe wydają się być dobrze dokręcone. Jeśli problem zacznie się powiększać tak, że będzie widoczny na zdjęciach to wam wrzucę i będę zmuszony skorzystać z beznadziejnego serwisu philipsa :(
 

Master-78

Member
Zgłosiłem (udało się za drugim podejściem kontaktu z serwisem Phil'sa) wczoraj 'usterki' w moim sprzęcie. Czekam na kontakt ws. wizyty serwisanta/technika, aby 'obadał' własnoręcznie/ocznie 'szachownicę', przebłyski innych obrazów, czarne klatki, temat przekazywania audio po SPDIF w formie 'sieczki'.
Dam znać, jak się sprawa rozwija. Póki co mam nr RMA i grzecznie czekam.
 

grześko10

New member
Witam.Od kilku dni posiadam 65pus8102 i mam problem z dźwiękiem.
Gdy włączam tv potem tuner sat obraz jest a dźwięku brak nie dzieje się tak
za każdym razem tylko sporadycznie.Ostatnie dwa dni był spokój a dzisiaj znowu.W tedy wyłączam wszystko i włączam na przemian aż zaskoczy gdy to
nie pomaga to muszę wyłączyć tv z prądu i dopiero jest ok.Poprzednio ten sam tuner był podłączony do Toshiby i nic takiego się nie działo.
Jak ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem to proszę o odpowiedz.
Pozdrawiam.
 

Master-78

Member
Mój TV w Poniedziałek ma zostać odebrany przez Serwisantów i pojedzie na tydzień-dwa do naprawy... Szkoda, że przy sprzętach za takie stawki, nie dają na czas naprawy TV zastępczego... Żona już jest wku...na - ciąża, ograniczona mobilność = obniżona tolerancja na stress...
 

szybal

Banned
Z ambi i bez wybór prosty.
 

Attachments

  • 20181117_162148.jpg
    20181117_162148.jpg
    24,6 KB · Wyś: 42
  • 20181117_162158.jpg
    20181117_162158.jpg
    27,6 KB · Wyś: 70

marioking

Member
Masz fajnie zrobione.


Kiki masz dojście u źródeł, zgodnie z zapowiedzią mieli zacząć aktualizacje androida w listopadzie, co prawda w pierwszej kolejce modele z 2016, nasz jest drugi... ale pytanie czy zaczęli coś działać zgodnie z planem? To by dało rozeznanie czy u nas coś w tym roku się ruszy...
 
Do góry