Pierwsza recenzja nowej ST50

filcek

Member
20130302145614.jpg
tak wyglądaja napisy nie wmuxowane na 65st50 sorry za jakość zdjęcia
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
20130302145614.jpg



20130302145614.jpg
 

woytaski

New member
Bez reklam
napisy masz tej samej wielkości bo plik z filmem posiada wbudowane napisy . Spróbuj w mkvmerge usunąć wbudowane suby i po tym zabiegu odpal film z zewnętrznymi napisami w srt
filcek film posiadał jedynie wmuxowane napisy eng. Polskie były w osobnym pliku (zdjęcie dolne) a dopiero później wmuxowane w mkvmerge (zdjęcie górne)

Natomiast dla mnie nie ma problemu - jeśli film posiada osobny plik z napisami (rzadko spotykane) to wmuksowanie zajmuje maks. 10 minut... A efekt zadowalający :)
Więc jeśli ktoś robi problem z powodu napisów - to zwyczajnie czepia się problemu, którego generalnie nie ma!
 

warebel

New member
Żaden mit, są bardzo małe i do tego bardzo cienkie. Wczoraj pierwszy raz widziałem normalne napisy, dlatego że film posiadał swoje ENG i po dodaniu pliku .srt z polskimi napisami, o dziwo były one normalnej wielkości a czcionka tłusta.

Natomiast jeśli film nie ma swoich napisów, to te dodane wyglądają mega beznadziejnie. Na logikę można przypuszczać, że problem powinien być łatwy do rozwiązania.

Kolega 2 posty wyżej upiera się że problemu nie ma, ale kto ma ochotę płacić kolosalne pieniądze za TV i w 2013 roku wmontowywać napisy w film, zanim je obejrzy? Jest to duża niedogodność, przynajmniej dla mnie.
 

spooky

New member
Żaden mit, są bardzo małe i do tego bardzo cienkie. Wczoraj pierwszy raz widziałem normalne napisy, dlatego że film posiadał swoje ENG i po dodaniu pliku .srt z polskimi napisami, o dziwo były one normalnej wielkości a czcionka tłusta.

Natomiast jeśli film nie ma swoich napisów, to te dodane wyglądają mega beznadziejnie. Na logikę można przypuszczać, że problem powinien być łatwy do rozwiązania.

Kolega 2 posty wyżej upiera się że problemu nie ma, ale kto ma ochotę płacić kolosalne pieniądze za TV i w 2013 roku wmontowywać napisy w film, zanim je obejrzy? Jest to duża niedogodność, przynajmniej dla mnie.

Już o tym rozmawialiśmy, prawda?:roll:

Poza tobą nikt nie zgłasza "małych napisów".

A ty upierasz się,że problem jest...pokaż zdjęcie, ostatecznie pogrążysz nas "niemających" problemu.

Z ilu m oglądasz?

Z resztą, może masz wygórowane oczekiwania albo wadliwy egzemplaż?

Jeśli dla ciebie są to kolsalne pieniądze, może warto było się zastanowić nad 50tką np?
Jak widzisz mniej pieniędzy i nie ma problema :)
Nie rozumiem jak można "zabulić" w ciemno X-zł i potem narzekać.
Ale ludzie nie są racjonalni, kupują impulsywnie.

Było sprawdzić przed kupnem - będę to powtarzał jak mantrę.
 
Ostatnia edycja:

xadamux

New member
posiadam 65 cali i zewnętrzne napisy są normalnej wielkości, jeśli jest problem to spróbuj podłączyć lapka pod tv przez hdmi i w programie np MPC powiększyć napisy na takie jakie chchesz (np na pół ekranu :) żeby nie bawić sie w wmuxowanie
 

zxc2

New member
czy ktos wie dlaczego 50st50 podskoczylo w ostatnich tygodniach tak znacznie na cenie? majac st60 juz na karku - z bardzo dobra cena! - taki ruch jest nieco dziwny. liczylem ze przy wejsciu nowego rocznika cena starej bedzie spadac a nie rosnac
czy jest jakieś racjonalne wytłumaczenie tego trendu?
 

spooky

New member
....zwyczajna relacja cena/popyt/podaż.
Model jest dosyc popularny i cena leci w górę bo i tak kupią.
Inna sprawa, że dla Panasonica to już model "przestarzały" :)
60 - tka miała większą cenę bazową więc "zalega" i cena się nie podnosi.
Pomijam, że trzeba mieć duuuże potzeby na tv 55+ :)
 

zxc2

New member
....zwyczajna relacja cena/popyt/podaż.
Model jest dosyc popularny i cena leci w górę bo i tak kupią.
Inna sprawa, że dla Panasonica to już model "przestarzały" :)
60 - tka miała większą cenę bazową więc "zalega" i cena się nie podnosi.
Pomijam, że trzeba mieć duuuże potzeby na tv 55+ :)

nie przekonuje mnie to - ze niby do tej pory byl mniej popularny i stal w magazynach a teraz jak wchodzi nowy model (raptem 700-800 zł droższy) to nagle wszyscy zapragneli kupic stary? jakoś z (prawie) żadnym innym urzadzeniem elektronicznym tak to nie działa.
(porównywałem cene st50 do st60 a nie 50'' do 60'' - takiego modelu zreszta nie ma, jest 65'')
 

gyro4841

New member
Dziwne zagranie niektórych sprzedawców, ale jeśli teraz nie sprzedadzą to te TV i tak będą zalegać w sklepie - przykładem jest moje miasto gdzie w kilku sklepach można kupić plazmy z końcówka 30 a nawet 20. Na internecie można również znaleźć owe sklepu - charakteryzują się że maja odbiór w niektórych punktach sprzedaży :). Ceny oczywiście są zbliżone do cen swoich odpowiedników z późniejszych lat tzn młodszych wiekowo :)
 

spooky

New member
nie przekonuje mnie to - ze niby do tej pory byl mniej popularny i stal w magazynach a teraz jak wchodzi nowy model (raptem 700-800 zł droższy) to nagle wszyscy zapragneli kupic stary? jakoś z (prawie) żadnym innym urzadzeniem elektronicznym tak to nie działa.
(porównywałem cene st50 do st60 a nie 50'' do 60'' - takiego modelu zreszta nie ma, jest 65'')

...ale ja nie zamierzam cię przekonywać, nie jestem handlowcem.
Moimi pacjentami są handlowcy i przedstawiłem tu może brutalnie politykę sklepów, takie widać mają wskaźniki na sprzedaży.
 

pryczu

New member
Też zauważyłem tę dziwną tendencję. Przez moment jeszcze ceny zeszły nawet poniżej 2700 zł, by w pewnym momencie dość gwałtownie podskoczyć w górę. Wychodzi paradoksalnie na to, że ten tv im starszy, tym lepszy.
 

southorn

New member
Cześć. Mam prośbę. Może ktoś w wolnej chwili rzucić okiem na swój 50ST50 (stojący na podstawie) czy ekran jest odrobinę pochylony do tyłu? Zastanawiam się czy tak ma być czy mam skrzywione "złącze".
 

spooky

New member
Też zauważyłem tę dziwną tendencję. Przez moment jeszcze ceny zeszły nawet poniżej 2700 zł, by w pewnym momencie dość gwałtownie podskoczyć w górę. Wychodzi paradoksalnie na to, że ten tv im starszy, tym lepszy.

gdzie "rzucili" 50 tkę za 2700??????????????????????????????????
(chyba,że pisałeś o 42")
Działa reguła ograniczonej dostępności.

Southorn co to znaczy odrobinę? Odrobina to dla każdego jest inna. A "złącze" to masz na myśli łączenie tv/podstawa?
 
Ostatnia edycja:

southorn

New member
Jeśli masz 50ST50 na "stojaku" to spójrz z boku: ekran jest prostopadły do podstawy czy pochylony (odrobinę czyli jest to zauważalne).

bokcq.jpg
 

spooky

New member
raczej nie spadną ;zwyczajnie ludzie chcący kupić st50 kupia w tej samej lub mniejszej cenie st60
pamiętaj, że pojawią się też sztuki powystawowe lub tzw. "zwrotki" :)
(np. naprawione z reklamacji)

ja "czychałem" i sprawdzałem to od s20, przeglądając poprzednio i testując m.in.vt20,vt30,g30,gt30,st30 - po "stestowaniu" w/w wybrałem st50 najlepiej chyba się prezentowała tu relacja cena/koszt/efekt/oczekiwania. Oczywiście jak już prawie decydowałem się np. na g30 cena szła w górę, czekałem trochę ryzykując na następny model i w koncu zakończyłem na st50 - potestowałem, miałem porównanie i został ; ciekawe czy st60 będzie sie lepiej prezentował
 
Ostatnia edycja:
Do góry