Pierwsza recenzja nowej ST50

biegu86

Member
musiszprzelecieć zaawansowane do następnej strony ręce opadają.

Niestety oglądając materiał z dvb-t (bezpośrednio z anteny) przeleciałem i nie ma, może faktycznie dostępna jest tylko przy podłączeniu po hdmi, sprawdzę jak wrócę do domu. W instrukcji sprawdzałem i powinna tam być, no ale u mnie nie ma. Pewnie i tak to nie ta opcja stanowi problem. Nie unoś się, nie pisałbym o tym gdybym faktycznie nie przeszukał wszystkich możliwych.

Edit:

Rozmawiałem z kolegą z jednego sklepu i powiedział że ewidentnie mam jakiś zepsuty model bo u nich w salonie sprzedaży świeci 50st50 podłączony do anteny z dachu i sygnał nie ma żadnych zastrzeżeń. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że powinienem wymienić go na inny egzemplarz.
 
Ostatnia edycja:

buzero

New member
a ciekawy jestem - wszyscy mi tu polecaja ST50 i ogolnie plazmy do gier i sportu - ale rozmawialem i trafilem akurat na osoba znajaca sie na temacie na infolini PANASA i tutaj zonk;
do sportu i gier zdecydowanie LED nie plazma takze jesli ktos np oglada jeden kanal 3-4 h dziennie (lub gral 3 h w fife, lub 2 mecze pod rząd ligi angielskiej) i to np TVN zwykly, efekt wypalenia moze sie pojawic bardzo szybko np w 1 roku ;

Plazma jak to usłyszałem należy do ogladania kina domowego mniej kanalow sportowych i telewizji.
Kompletnie mnie to rozbilo...

Jak to jest z tym wypalaniem - podobno nawet tzw regeneracja raz w tygodniu nie wystarczy tylko opozni efekt wypalenia - co oczywiscie nie jest na gwarancji.
 

biegu86

Member
a ciekawy jestem - wszyscy mi tu polecaja ST50 i ogolnie plazmy do gier i sportu - ale rozmawialem i trafilem akurat na osoba znajaca sie na temacie na infolini PANASA i tutaj zonk;
do sportu i gier zdecydowanie LED nie plazma takze jesli ktos np oglada jeden kanal 3-4 h dziennie (lub gral 3 h w fife, lub 2 mecze pod rząd ligi angielskiej) i to np TVN zwykly, efekt wypalenia moze sie pojawic bardzo szybko np w 1 roku ;

Plazma jak to usłyszałem należy do ogladania kina domowego mniej kanalow sportowych i telewizji.
Kompletnie mnie to rozbilo...

Jak to jest z tym wypalaniem - podobno nawet tzw regeneracja raz w tygodniu nie wystarczy tylko opozni efekt wypalenia - co oczywiscie nie jest na gwarancji.

Powiem tak, używałem ponad rok 42s20 i owszem zdarzało się że znaczek logo tv było widać przez chwile na innym kanale, ale znikał może po 10 sekundach. Raz zasnąłem oglądając tvp historia, a u nich po zakończeniu programu na środku jest taki wielki upierdliwy napis TVP HISTORIA. Obudziłem się nad ranem , zgasiłem tv. Po czym jak doszedłem do siebie załączyłem tv i przez chwile na cały ekranie widziałem ten napis, ale tv mignął obrazem na szary, później czarny i wyświetlił sygnał telewizyjny i już Logo nie było widoczne. Wydaję mi się że trzeba być naprawdę maniakiem jednej stacji aby coś tam wypalić na stałe. Kiedyś też pracując w Saturnie (3 lata temu), byłem ciekaw co się stanie z Plazmą która leżała na magazynie w pozycji poziomej. Udawałem że nie wiedziałem iż telewizor musi odleżej w normalnej pozycji i od razu załączyłem telewizor i co się stało? NIC! Działał normalnie bez żadnych śladów uszkodzenia.
 

Osato

New member
Gdzie spotkałeś się z informacją, że plazma musi 'odleżeć w normalnej pozycji' czyli rozumiem w pozycji pionowej ? Wiem, że nie powinno się przewozić tv poziomo ze względu na ryzyko uszkodzenia ekranu, ale tamto co napisałeś mnie ciekawi.
 

Pawel70

New member
W zasadzie nie oglądam w trybie DVB-T ale trafiłem przez przypadek na jakąś pozycje na TVP 1 HD w wersji z napisami.Niestety nie znalazłem opcji wyłączenia takowych.Przynajmniej pod Menu nie ma.Ktoś wie jak wyłączyć napisy ?
 

TomekGlog

New member
Moja plazma gra dwa tygodnie. Gram na ustawieniach "normalny". Trochę tylko je zmodyfikowałem. U mnie także nie ma opcji 24p ale jest "Inteligent frame creation". Domyślnie ta opcja jest ustawiona na maksimum i po wielu próbach tak zostawiłem. Opcja sprawia że obraz jest niezwykle płynny, absolutnie nie ma efektu 50Hz.

Miałem już parę plazm Panasonica i wiem że WAŻNA SPRAWA to wygrzanie telewizora. Chodzi o to że telewizor powinien trochę pograć zanim osiągnie maksimum swoich możliwości. Po pierwszym uruchomieniu takze nie byłem zachwycony ST50, szczególnie na kanałach SD. Stwierdziłem nawet że moja stara plazma PV80 grała lepiej. Jednak teraz po dwóch tygodniach mogę stwierdzić że jest coraz lepiej, obraz nawet na kanałach SD nabrał cech charakterystycnych dla plazm Panasonica. Jest głębia, czerń, obraz miodzi. Na początku faktycznie grał jak tani LCD. Kupiłem okulary Samsunga 4100 i działają super a kosztują kilkakrotnie mniej niż te od Panasonica. Wczoraj oglądałem bajkę w 3D na cyfrze i przesiedziałem 1,5godziny ze szczęką na podłodze. Takiego 3D jeszcze nie widziałem ! Obraz z doskonałymi konturami, przede wszystkim nie drga jak na wcześniejszych modelach. Kolory super. Czekam teraz na kolejne filmy 3D na cyfrze !

Do telewizora dokupiłem jeszcze bezprzewodową klawiaturę Logitech K400. Ma duży zasięg, działa nawet w pokoju obok. Fajnie spisuje się w internecie, można ją obsługiwać cały telewizor, wszystkie ustawienia, DNLA i cały Viera Tools. Kto wpisywał tekst w przeglądarce za pomocą pilota wie o czym mówię. Klawiatura tutaj jest niezbędna.

Oprócz klawiatury kupiłem jeszcze router. Do routera podłączyłem rzecz jasna internet w telewizorze i uzyskałem możliwość przeglądania zawartości komputera przez DNLA. Wszystko co miałem na dysku zadziałało, filmy, muzyka, zdjęcia. Wszystko chodzi super beze zacięć.

Rozglądam się jeszcze za odtwarzaczem blue-ray 3D Panasonica tak aby go także zgrać z telewozorem i używać tednego pilota. Po tym zobaczyłem jakie 3D ma ten telewizor to mam ochotę na więcej !

I jeszcze raz. DAJCIE CZAS plaźmie, niech sobie spokojnie pogra. Na pewno obraz nabierze jakości i nastąpią duże zmiany na plus !
 

rafaello99

New member
Co do klawiatury, to ja zdecydowałem się na Logitech K360, jest o połowę tańsza od K400, bo nie ma touchpada, który i tak nie działa z telewizorem. Oprócz dużo łatwiejszej obsługi aplikacji, klawiatura zastępuje większość funkcji pilota.

@Pawel70
Napisy w DVB-T włączasz/wyłaczasz przyciskiem STTL (subtitle) na pilocie.
 

Tribul

New member
Szukałem tej opcji kilkakrotnie, powinna być w ekran-> ustawienia zaawansowane - a tam nie ma... W opcjach ustawiłem "ustawienia zaawansowane-> włącz", a nie potrafie tego znaleźć. Poza tym nie wydaję mi się żeby te wszystkie błędy były winą tego 24p, bo w poprzednim tv ta opcja była zawsze włączona. No to dziękuję za odpowiedź, więc dziś idę do sklepu po pracy z prośbą o wymianę na inny egzemplarz. Na szczęście wziąłem na raty, więc gdy będą sprawiać problemy złoże wniosek i odstąpienia od kredytu i wtedy im go po prostu oddam :) Aha a jaki masz sygnał telewizyjny? Dvb-t ?

Funkcja upłynniacza obrazu 24p pojawi ci się dopiero gdy dasz mu taki sygnał, np film bluray...telewizja nie nadaje w 24p więc zamiast tego masz opcję Inteligent Frame Creation, która ma takie samo działanie jak 24p więc to nie ma nic na rzeczy. Daj znac czy na innym egzemplarzu jest lepiej.
 

Pawel70

New member
Dzięki @rafaello99.Widać szukałem nie tam gdzie trzeba ;)

Odpaliłem z ciekawości koncert na BD i u mnie również jest tylko funkcja IFC.Jednak jej włączenie na max na kanałach SD powoduje co jakiś czas "przycinkę" obrazu.To zauważyłem niemal natychmiast po odpaleniu nowej plazmy.
 

Kon

New member
Wczoraj przyjechał 65ST50 (i-market). Jak na razie obraz tak jak pisał TomekGlog, jak słaby LCD, ale wiem, że trzeba cierpliwie poczekać. Jak na razie to żadnych pionowych pasów i zielonych kropek, błędu 50htz też jeszcze nie zauważyłem. Jak na razie to mam problem z ustawieniem Harmony One, próbowałem różnych opóźnień, ale TV się nie włącza, macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
 

slimak

New member
Bez reklam
Odpaliłem z ciekawości koncert na BD i u mnie również jest tylko funkcja IFC

Koncert był prawdopodobnie 60fps.

Co do klawiatury, to ja zdecydowałem się na Logitech K360, jest o połowę tańsza od K400,


Jeżeli cena jest ważna to najlepiej użyć darmowej aplikacji w telefonie z Androidem lub iPhone.

Uzyskamy:

Pad Control
Remote Control
Keyboard
Cursor Control
Media Control
Web Browser
VIERA Viewer
Gamepad Control
Setting

Enjoy your VIERA with VIERA remote for iPhone/ iPod touch/ iPad | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global
 

TomekGlog

New member
Koncert był prawdopodobnie 60fps.




Jeżeli cena jest ważna to najlepiej użyć darmowej aplikacji w telefonie z Androidem lub iPhone.

Uzyskamy:

Pad Control
Remote Control
Keyboard
Cursor Control
Media Control
Web Browser
VIERA Viewer
Gamepad Control
Setting

Enjoy your VIERA with VIERA remote for iPhone/ iPod touch/ iPad | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global

Wczoraj bawiłem się tym programem pod androida. Nie jest zły ale chyba wolę standardowego pilota i moją klawiaturę K400. Jest tam bardzo dużo funkcji, zakładek, ekranów. Czasem trzeba się trochę najeździć palcem po telefonie zanim coś uruchomimy. Wydaje mi się że program powinien być bardziej przejrzysty i prostszy. W końcu to ma być tylko pilot.
 

TomekGlog

New member
Co do klawiatury, to ja zdecydowałem się na Logitech K360, jest o połowę tańsza od K400, bo nie ma touchpada, który i tak nie działa z telewizorem. Oprócz dużo łatwiejszej obsługi aplikacji, klawiatura zastępuje większość funkcji pilota.

@Pawel70
Napisy w DVB-T włączasz/wyłaczasz przyciskiem STTL (subtitle) na pilocie.

Też stałem przed tym wyborem, ale stwierdziłem że wezmę tę z touchpadem. Koszt 50zł wyższy. Przydać się moze kiedyś do laptopa / tabletu. Poza tym mam cichą nadzieję że kiedyś wydzie aktualizacja do telewizora która umożliwi podłączenie myszy / touchpada.
 

TomekGlog

New member
Pilota dostajemy razem z telewizorem, telefon jest do: Pad Control , Keyboard, Cursor Control, Web Browser, Gamepad Control .


Pewnie że tak. Nie jest to odkrywcze zdanie że pilot był w zestawie z telewizorem:)
Oprócz tego że mamy klawiaturę w telefonie to uważam że ten program w niczym więcej nie pomaga. Wszystkie pozostałe funkcje mozemy w PROSTSZY SPOSÓB obsłużyć standardowym pilotem.
Oczywiście nie mówię że program jest zły, jako gadżet jest znakomity ale przeanalizujmy jego działanie.
1. Przede wszystkim program musi być podłączony do sieci przez Wifi, tej do której jest podłaczony telewizor. Zasięg takiej sieci to wiadomo zawsze kilka metrów a telefon to urządzenie mobilne i za każdym razem kiedy się zbliżymy do telewizora to telefon musi się przelogować do tej sieci.
2. Po odblokowaniu telefonu, wejściu w menu, odpaleniu programu, znalezieniu telewizora i przejechaniu parę razy palcem po telefonie możemy zmienić kanał.
Rodzina czeka na przełączenie kanału a ty bawisz się telefonem. Czy nie prościej to wykonać jednym kliknięciem na pilocie?
Oczywiście jeśli ktoś używa internetu to jak najbardziej, tak jak wspomniałem wcześniej, klawiatura w telefonie się BARDZO PRZYDAJE i to jest w tym przypadku znaczące. Ja osobiście nie wiem może jestem człowiekiem starej daty ale jednak wolę standardową klawiaturę niż klawiaturkę w ekraniku 4 calowym gdzie pisanie nie zawsze jest tak komfortowe.
To jest tylko moje zdanie, oczywiście tak jak pisałem program nie jest zły i jako gadżet sprawuje się całkiem dobrze ale prostota i swoboda działania "pilota w telefonie" jest bardzo ograniczona.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
ad1)

Sieć domowa Wifi ma zazwyczaj z 30metrów zasięgu. Jeżeli nie mamy kilku TV Panasonic w domowej sieci, to nie trzeba za każdym razem wybierać, który TV ma być sterowany.




Ja osobiście nie wiem może jestem człowiekiem starej daty ale jednak wolę standardową klawiaturę niż klawiaturkę w ekraniku 4 calowym gdzie pisanie nie zawsze jest tak komfortowe.

A co z myszką i przesuwaniem stron www czy zoom?

->2:00
Panasonic VIERA - Tutorial Viera Remote - YouTube
 
Ostatnia edycja:

TomekGlog

New member
ad1)

Sieć domowa Wifi ma zazwyczaj z 30metrów zasięgu. Jeżeli nie mamy kilku TV Panasonic w domowej sieci, to nie trzeba za każdym razem wybierać, który TV ma być sterowany.






A co z myszką i przesuwaniem stron www czy zoom?

->2:00
Panasonic VIERA - Tutorial Viera Remote - YouTube

No tak ale jeśli w telewizorze mamy inny internet niż ten w telefonie ?
Do tego telewizora nie podłączysz myszy. W telefonie masz touchpad ale przesuwanie stron na tej przeglądarce w TV jest co najmniej dziwne i wkurzające. Kto używał to wie. Przydałaby się rolka do przesuwania stron w myszce :)
 

TomekGlog

New member
Jeszcze jedna sprawa. Używa ktoś w TV serwisu YouTube? Nie wiem czy to wina mojego łącza ale tną się filmy HD, standardowe SD działają jak nalezy. Te same filmy na komputerze chodzą płynnie i szybko się buforują a na TV się zacinają mimo iż to to samo łącze. Ktoś już chyba pisał o tym w tym wątku. Mam 2MB/s. Może ktoś ma szybsze łącze i moze to sprawdzić ?
 

slimak

New member
Bez reklam
No tak ale jeśli w telewizorze mamy inny internet niż ten w telefonie ?


Nie rozumiem.


Do tego telewizora nie podłączysz myszy. W telefonie masz touchpad ale przesuwanie stron na tej przeglądarce w TV jest co najmniej dziwne i wkurzające. Kto używał to wie. Przydałaby się rolka do przesuwania stron w myszce :)

Tak zgadzam się, co prawda w ustawieniach programu można zmienić „czułość/szybkość” ruchu, ale i tak jest to niewygodne.

O wiele wygodniej przegląda/szuka się strony internetowe lub YT na telefonie i dopiero jak się znajdzie coś konkretnego można jednym ruchem przerzucić na ekran TV.
 
Do góry