Pierwsza recenzja nowej ST50

current_valu

New member
Nie mam zielonego pojęcia czy widziałbym ten efekt 50Hz... po pierwsze i najważniejsze nawet nie wiem czym się on objawia i czy na moim sygnale (Nka HD, PS3, Wii, PS2, Bluray, DVD) byłby widoczny?

@current_valu - skoro tak mówisz to nie boję się nic a nic jakości moich gier PS3, marzy mi się odpalić moje GT5 wreszcie w fullHD (obecnie tylko HDReady) z DFGT i może jeszcze w 3D. Dzięki za odpowiedzi, muszę poczekać do końca roku, dozbierać i wtedy też ustawię na stoliku swoją 50ST50 :)

Też używam Driving Force, powiem Ci, że combo z 3D wyrwało mi trochę godzin z życia (choć wtedy rozdzielczość spada do 1024x720 i widać delikatne "ząbki"). W fullHD jest jednak blisko ideału (brakuje tylko uszkodzeń - może w GT8 na PS5 w końcu będą ;) )

Co do bzyczenia - występuje ono tylko na bardzo jasnych tłach (jak np. tutejsze forum) jednak poziom tego 'hałasu' przy oglądaniu materiałów ruchomych w ogóle nie jest słyszalny. Dopiero w momencie gdy odpalisz jasny (z naciskiem na biały) materiał bez dźwięku i w idealnie wyciszonym pokoju to cokolwiek słychać, ale zapewniam, że każdy komputer stacjonarny a i niejeden laptop jest głośniejszy i trzeba być wyjątkowo wyczulonym żeby się tym w ogóle przejmować.
 

admat

Member
Witam,
Kilka dni temu miałem okazję instalować znajomemu 55ST50. Osobiście posiadam 42GT30. Pomimo licznych opinii znawców wypowiadających się na tym forum na korzyść ST50 uważam, że ST posiada uboższe menu co za tym idzie mniejszą możliwość dobrej kalibracji. Efekt 50 Hz jest zauważalny na jasnym tle obrazu a najbardziej widać migotanie na niebieskim pasku info tunera DVBT. Czy jest jakaś możliwość obejścia tego efektu w tym TV? Z jednym mogę się zgodzić - ST ma trochę lepszą czerń ale na moim GT30 udało się uzyskać bardzo dobre parametry czerni i jestem zadowolony. Nie jestem zadowolony z jakości obrazu w tym ST50. Muszę jeszcze nad nim trochę popracować jak podłączę do niego C+ HD.

Pozdrawiam.
 

czarnuch

New member
Pytanie do posiadaczy st50 czy po podpięciu dysku zewnętrznego i odtwarzaniu filmu z napisami zewnętrznymi istnieje możliwość regulowania czcionki liter ?
 

holokosz

New member
W moim ST50 podczas szybszych ruchów kamery poziomo ( lewo-prawo ) np. w czasie wyświetlania popularnych seriali telewizyjnych również w HD
występuje klatkowanie(strzępienie) pionowych konturów np.okien, ścian, drzwi. Efekt ten można zmniejszyć ale nie całkowicie wyeliminować włączając
IFC. Podczas bezpośrednich transmisji np.sportowych to zjawisko nie występuje. Czy inni też to potwierdzają ? Zastanawiam się od czego to zależy.
 

lm648

Banned
W moim ST50 podczas szybszych ruchów kamery poziomo ( lewo-prawo ) np. w czasie wyświetlania popularnych seriali telewizyjnych również w HD
występuje klatkowanie(strzępienie) pionowych konturów np.okien, ścian, drzwi.
Podczas bezpośrednich transmisji np.sportowych to zjawisko nie występuje. Czy inni też to potwierdzają ? Zastanawiam się od czego to zależy.

Również to zauważam na LG 50PA6500, sygnał mam cyfrowy z kablówki i widoczne jest to w szczególności na filmach w HD, natomiast na sporcie [Eurosport HD, N Sport HD oraz transmisje sportowe na TVP1HD] takie zjawisko nie występuje. Uważam, że wina leży tu po stronie operatora kablówki. Ponadto przy odtwarzaniu filmu z BD czy mkv z Media Playera [zewnętrznego a nawet i tego wbudowanego] zjawisko takie nie występuje. Więc chyba "szanowni przekaźnicy" sygnału TV mają coś za paznokciami.
 

admat

Member
Osobiście nie posiadam tego modelu tylko GT30, ale też zauważyłem ten efekt podczas uruchamiania ST50 u znajomego. Próbowałem na włączonym i wyłączonym IFC bez rezultatu. Będę musiał poświęcić trochę czasu na dokładną konfigurację tego sprzętu pod koniec tygodnia. Może jakiś znawca tematu wypowie się na ten temat? Na GT30 nie ma żadnych problemów.

Pozdrawiam.ł
 
Ostatnia edycja:

MAN_666

New member
Również kupiłem ten TV. Czekam na dostawę.
Pytanko mam odnośnie zamienników okularów, gdyż chciałbym sprawdzić bez zbędnej zwłoki obraz 3D:)
Z tym TV na 100% działają okulary Samsung SSG-4100 (sam testowałem w sklepie) lecz wg mnie są do beznadziejne, giętkie na baterie i w dodatku z odsłoniętymi bokami. Zainteresowały mnie Sony TDG-BR250B lecz nie miałem jak ich sprawdzić w sklepie. Są w miarę tanie i wygodne. Testował je może ktoś z forum lub ma takie możliwości?
TY-ER3D4ME Panasonica są za drogie jak na razie a potrzebuje 3 sztuki :(
Może macie jakieś inne propozycje? Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Również to zauważam na LG 50PA6500, sygnał mam cyfrowy z kablówki i widoczne jest to w szczególności na filmach w HD, natomiast na sporcie [Eurosport HD, N Sport HD oraz transmisje sportowe na TVP1HD] takie zjawisko nie występuje. Uważam, że wina leży tu po stronie operatora kablówki. Ponadto przy odtwarzaniu filmu z BD czy mkv z Media Playera [zewnętrznego a nawet i tego wbudowanego] zjawisko takie nie występuje. Więc chyba "szanowni przekaźnicy" sygnału TV mają coś za paznokciami.
Kanały sportowe to raczej 720 progresywne a filmy to 1080 z przeplotem. Może wiec wam chodzi o defekty związane ze spalaniem klatek które przy sygnale progresywnym zwyczajnie nie występują.
 

xadamux

New member
zamówiłem okulary właśnie Samsunga model Samsung SSG-4100 za 80 zł ale popatrzyłem na te Soniaki i mi sie spodobały i chyba zmienie zamówienie choćby ze względu na zabudowane boki i akumulatorki pytanie tylko czy są na bluetooth bo nie mogę sie doszukać info o tym
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Telewizja HD (każda) nadaje tylko i wyłącznie w 1080i, nie ma mowy o sygnale telewizyjnym 720p- takiego nie ma w tym przekazie :)
To już zrezygnowali z formatu 720p dla sportu ? Rozwiązanie wydawało mi się logiczne bo wspomnieliście właśnie o programach sportowych (a kiedyś te były w 720p)
 
Ostatnia edycja:

s1adza

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem st50 ,w sumie to moja pierwsza plazma, więc nie wiem czy to normalne ,ale jak podchodzę do tv ,to na ciemnych miejscach latają zielone i czerwone kropeczki :) . to tak ma być ?
W ustawieniach mam wszystko ,jak po pierwszym uruchomieniu .
 

lm648

Banned
Może i umowne ale wygląda o niebo lepiej niż nasze 1080i ;)
Że wygląda lepiej to wszyscy o tym wiemy :) bylejakość naszego sygnału nie wynika z systemu przekazu i rozdzielczości 1080i leczy z kiepskiego materiału wyjściowego, który jest upscalowany do HD itp. z powodu braku odpowiedniego sprzętu rejestrującego HD min. kamery, miksery i inne tego typu bajery. W założeniach technologicznych mpeg4 w rozdzielczości 1080i jest sygnałem Full HD i stoi znacznie wyżej niż mpeg2:)
 

rezonator

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem st50 ,w sumie to moja pierwsza plazma, więc nie wiem czy to normalne ,ale jak podchodzę do tv ,to na ciemnych miejscach latają zielone i czerwone kropeczki :) . to tak ma być ?
W ustawieniach mam wszystko ,jak po pierwszym uruchomieniu .

Dołączam się do pytania.Posiadam starą plazmę TH-37PV60E z 2006r i nie zauważam na niej podobnych objawów.Też mam zamiar zakupić TX-p65ST50.
 

Komora

New member
TX-P42ST50 kupilem razem z kolega po jednej sztuce w czerwcu 2012. Jego TV padl po dwu tygodniach (TV chcial ale nie mogl sie zalaczyc caly czas dioda sie zapalala i gasla od biedy odpalil ale gdy tylko chcial uruchomic PS3 lub internet odrazu sie wylaczal). zglosil reklamacje i po 3 dniach usterke usunieto i dziala bez zarzutu. Minelo 3 miesiace i padl moj TV (usterka j.w.). Zaznaczam, ze TV kupilismy w roznych sklepach czy to niesamowity zbieg okolicznosci czy wada fabryczna? Ma ktos lub mial podobne problemy z tym modelem? Dla informacji napisze, ze ja z moim TV przebywam za granica i prosze mi wierzyc, ze gwarancja europejska to dupna pomylka zjadlaem juz paznokcie wydzwonilem setki zlotych i nadal czekam na usuniecie awarii( juz 2 tyg) Nikt nic nie wie kazdy scienmia i odsyla od dunskiego do polsiego i odwrotnie serwisu! ogolnie banda tepych bab odbiera telefony i dowiedziec sie ciezko cokolwiek o warunkach europejskiej gwarancji. Dla mnei i dla kumpla ten model okazal sie rozczarowwaniem, ciekaw jestesmy czy ktos rowniez ma ten sam problem z tym modelem? Pozdrawiam.
 
Do góry