Pierwsza recenzja nowej ST50

kjarzyna

New member
Bez reklam
Witajce.
Pisze na gorąco po powrocie z Media Markt. Spodobal mi sie St50, bo wyróżniał się ladnym obrazem, jasniejszym niz ps51e8000. Zaciekawiony zacząłem się bliżej przyglądać temu Panasowi. I tu zdziwko. Lewy róg ok 20cm od góry był goracy, wręcz parzyl, gdy sie go dotykalo zewnętrzną czescia palców. Samsung tak nie miał. O co chodzi?
 

aundo

New member
filcek dzięki bardzo, miałeś rację to wina kabla. Zakupiłem nowy i wszystko działa. Tak nawiasem pisząc, to, że świeci końcówka optyka nie oznacza, że jest sprawny.
 

current_valu

New member
Mam pytanie odnośnie oglądania materiałów 3D bezpośrednio z PC.
Mianowicie obraz na każdym filmie ma "nieaktywne" pasy pionowe na lewej i prawej krawędzi o szerokości około 3cm. Kiedy przymkniemy lewe oko - obraz wyświetlany dla niego ma czarny pas przy prawej krawędzi a do lewej dochodzi bez problemu, dla prawego oka wygląda to natomiast odwrotnie. Oba obrazy nałożone na siebie tworzą więc wspomniany wyżej efekt takich "nieaktywnych" krawędzi co znacznie psuje jakośc odbioru. Dodam, że problem ten występuje tylko przy źródle sygnału z PC. Oświeci mnie ktoś jak się tego pozbyć?
 

rooz

New member
jakie okulary 3d polecacie do tego telewizora, czy jedne z tanich okularow samsung beda dobrze wspolpracowaly z tym tv ? Chcialbym wydac do 100zl,

drugie pytanie to powidoki, czy w tym modeluone wystepuja ? trzeba na poczatku uzytkowania uwazac ?
 
Ostatnia edycja:

current_valu

New member
jakie okulary 3d polecacie do tego telewizora, czy jedne z tanich okularow samsung beda dobrze wspolpracowaly z tym tv ? Chcialbym wydac do 100zl,
Mam te okulary Samsunga 4100 i pomijając kiepskie wykonanie szkieletu (bardzo giętkie zauszniki) są godne polecenia. Obraz wygląda w nich równie dobrze jak w oryginalnych Panasonica (a nawet przez chwilę miałem wrażenie, że lepiej ;) )
Aha no i weź pod uwagę, że po bokach nie są zabudowane, więc 3D tylko w zaciemnionym pokoju (zresztą jak w każdym przypadku) i że co 150 godzin będziesz musiał wydać aż 2zł na bateryjkę :lol:
W saturnie 99,- na allegro za 7 dyszek można wyrwać, 4 razy taniej niż oryginałki. Sam żałuję, że wydałem na nie tyle kasy, mogłem od razu kupić 4 pary, ale miałem obawy czy aby na pewno Samsungi będą dawały radę. Jak się przekonałem - niepotrzebnie.
Pozdrawiam


[edit]
Jeśli nie będziesz przesadzał z jasnością i kontrastem - nie ma obaw. Lekkie powidoki miałem tylko po kilkugodzinnej sesji z grą wyścigową w 3D ale tylko dlatego, że wyświetlały się stałe elementy jak prędkościomierz, czas, liczba okrążeń i dlatego, że obraz w 3D jest chyba z 2 razy jaśniejszy niż podczas nadawania w 2D. Powidoki zniknęły praktycznie odrazu kiedy po sesji wyłączyłem tryb 3D, obraz znacznie się przyciemnił także nie ma opcji żeby zobaczyć jakiekolwiek ślady ;)
 
Ostatnia edycja:

andre3000

New member
Ja znalazłem takie ustawienia (podejrzewam, że to te same co Ty, jednak jeden szczegół - u Ciebie jest tryb Kino, u mnie PRAWDZIWE Kino - może w tym tkwi szczegół, że obraz nie wygląda tak jak należy)

Viewing Mode: True Cinema
Contrast: set to max then reduce by 14
Brightness: default
Colour: reduce by 2 from default
Sharpness: 0 or 1 click from the left
Vivid Colour: Off
CATS: Off
P-NR: Off

Advanced Settings
White Balance: 3 -2 4 0 -5 -4
Colour Mgmt: -9 -2 0 11 -6 3 0 0 5
Gamma: 2.4
24p Smooth Film: Off (for Blu-ray)
Intelligent Frame Creation: Off, Min if you have trouble with double images on 50hz
16:9 Overscan: Off
Pixel Orbiter: Auto

dziś prawdopodobnie będę miał model P50ST50, moje pytanie może idiotyczne, czy w/w ustawienia do modelu 42ST50 będą jak najbradziej dobre, czy jednak większy tv to i ustawienia muszą być inne?
pozdrawiam
 

Qwertas

New member
Sam szukam dobrych ustawień. Mam 50st50 i te co są podane dla mnie nie są najlepsze, ale bardziej mi pasują od fabrycznych. Dla każdego co innego będzie właściwe. Trzeba kombinować z ustawieniami, bo każdy ma inne warunki w domu i upodobania. Chyba na dzień muszę znaleźć inne, bo te są dobre tylko w nocy.
 

majki84

New member
Jakim programem na PC puścić film 3D na telewizor przez HDMI? VLC obsługuje migawkowe 3D? Mam płytę blueray w pliku .iso (nie mam jeszcze odtwarzacza bluray) z filmem 3d w pełnym full hd.
 

rooz

New member
potwierdzam okulary dzialaja super nawet na tvnplayer widac efekt. Prosze natomiast o informacje jak sprawdzic ilosc wyswietlonych godzin, nigdzie nie znalazlem do tego instrukcji...
 

sztmek

New member
Witam!

Zamierzam kupić tv 50-55 cali Panasonic St50 , Vt50 raczej nie ze względu na cenę. Usłyszałem w jednym sklepie że te panasonic st50 (55 cali i 50 itd. ) maja problemy z matrycą ( nie mogłem dowiedziec sie niestety na czym to polega bo Pan w sklepie powiedział ze to pufne (hehe smieszne troche) :). Cenę nie bd podawał bo wiadomo po ile te tv stoja. Który tv polecacie ?; Aktulanie sprzedałem hx920 46 cali za mały jak do mojego pokoju ; 50 lub 55 cali byłby idelany. Czy warto dołozyc do vt50 50cali?Duża różnica bd miedzy st50 a vt50 oraz na czym będzie polegać? Czy w tej cenie mogę kupić coś lepszego ( chce plazmę którą za 2-3 lata wymienie na inny Tv. Z ledowych się wyleczyłem juz :) Czekam na wasze sugestie i odpowiedzi . Pozdrawiam Szymek
 

MaciekMR

New member
Mam pytanie odnośnie oglądania materiałów 3D bezpośrednio z PC.
Mianowicie obraz na każdym filmie ma "nieaktywne" pasy pionowe na lewej i prawej krawędzi o (...)co znacznie psuje jakośc odbioru. Dodam, że problem ten występuje tylko przy źródle sygnału z PC. Oświeci mnie ktoś jak się tego pozbyć?

Próbowałeś włączyć overscan w opcjach TV?

Pozdr.
MR
 

raahel

New member
Znalezione na forum - kilkanaście stron wcześniej:

"1. Po prawej stronie telewizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota nacikamy 3-4 razy przycisk "0".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" dwa razy aż pojawi się menu “SRV-TOOL” i klikamy OK.
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
Żeby wyjść trzeba przytrzymać exit na pilocie."
 

acess

New member
czy ktoś z posiadaczy tego tv , szczegolnie chodzi mi o wersje 42 cali..

ma miernik prądu ? chcialbym wiedziec ile przeciętnie on zużywa przy korzystaniu z sat czy dvb-t.

bo z testow w necie rozne dane wychodzą.

z gory wam dzieki
 

rooz

New member
dzieki za informacje o tym jak sprawdzic ilosc godzin, jesli chodzi o miernik to zaden normalny czlowiek nie robi takich pomiarow i nie zaprzata tym sobie glowy, warto wydac miesiecznie 5zl wiecej na prad, zeby miec lepszy telewizor ...
 

rafaello99

New member
czy ktoś z posiadaczy tego tv , szczegolnie chodzi mi o wersje 42 cali..

ma miernik prądu ? chcialbym wiedziec ile przeciętnie on zużywa przy korzystaniu z sat czy dvb-t.

bo z testow w necie rozne dane wychodzą.

z gory wam dzieki

Ja z ciekawości podłączyłem miernik, dla 42 cali przy "średnich" ustawieniach zużycie zmieniało się w zakresie 80-140 W. Oczywiście w plazmie najmniej kosztuje oglądanie czarnego a najwięcej białego koloru, więc jak Cię stać to oglądasz filmy dokumentalne z Arktyki, a jak nie to tylko mroczne thrillery :)

Takiego telewizora nie kupuje się dla eco-drivingu :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry