Pierwsza recenzja nowej ST50

DoDe

New member
Witam,

jestem posiadaczem tego TV i puszczam poprzez zewnętrzny dysk twardy filmy poprzez USB i działają mi wszystkie formaty.
Ciekawi mnie tylko czy można oglądać z tego samego dysku filmy 3D w formacie mkv lub innego formatu. Jest to dość ważne gdyż programów 3D jest b. mało a wszystko chciał bym oglądać z dysku.

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

caeruleus

New member
Jeżeli chodzi o mkv-y 3D to mam tylko jeden taki w swojej bibliotece (nie ściągam bo, wstyd się przyznać, ale do dziś nie zaopatrzyłem się okulary :-(). Jest to mkv 3D H-SBS o wadze 8,35 GB, z bitrate 11,5 Mb/s i dźwiękiem DTS. Iść idzie, ale strasznie przycina i nie nazwał bym tego komfortowym oglądaniem. Pewnie tajemnica leży w sporym bitrate.

Generalnie pokładowy player w naszych plazmach nie jest chyba przeznaczony do zbyt wymagających pozycji. Musiałbyś poeksperymentować z jakimi plikami 3D SBS sobie radzi, a z jakimi nie. Jeżeli chcesz komfortowo oglądać ten format, pozostaje Ci inwestycja w jakiegoś Blu-Raya z obsługą mkv, odtwarzacz sieciowy (wybór na rynku jest ogromny), albo podpięcie kompa.

Ja póki co używam jako odtwarzacza laptopa, podpiętego po HDMI. Docelowo myślę o HTPC lub nowym DUNE z obsługą 3D, które mają wyjść w tym roku (zobaczymy jak się postarają).
 
Ostatnia edycja:

current_valu

New member
Caeruleus dzięki za pomoc. Bawiłem się sporo czasu w Catalyst w końcu po twoim poście doszedłem do wniosku, że w mojej wersji czegoś brak. Ściągnąłem nową, potrzebne opcje były i bez problemu dalej wszystko ustawiłem.
Uff bo już powidoki zaczynały być widoczne po bokach :)

Witam, miałem ten sam problem co Ty, domyślam się, że "obciętych krawędzi" pozbyłeś się dzięki SCALLING OPTIONS w zakładce My Digital Flat Panels...?
Do czego zmierzam.. Telewizor u mnie ogólnie bardzo dobrze się sprawuje na każdym innym źródle sygnału tylko nie PC :niewiem:
Czcionka jest bardzo niewyraźna, jak gdybym miał hd ready i sztucznie chciał podbić rozdziałke.
U ciebie też tak średnio to wygląda?
Ewentualnie ma ktoś zna rozwiązanie tego problemu?
 

Tribul

New member
Czy wasz ST50 też świeci zielonym śniegiem w niektórych ciemnych scenach?Chodzi mi o mnóstwo zielonych kropek w ciemnych obszarach.Mój 50ST50 po 2 tygodniach użytkowania trafił do serwisu, skąd został odesłany bo niby tak ma być...Czy ktoś zauważył u siebie coś takiego?
 

kuras90

New member
a jakie masz ustawienia obrazu? Na normalnym oglądasz czy coś zmieniałeś? Bo ja u siebie zauważyłem, że na normalnym kolory są takie nie do końca. Momentami z bliska wyglądają jak 8 bitowe obrazki. Jak zmienię na kinowy to problem znika
 

Tribul

New member
Na każdym trybie mam te zielone kropki, dopiero jak zetne G-cutoff w balansie bieli do poziomu -8 to są nadal ale nie zielone.No i każde podbicie jasności np z 0 do 1 lub więcej wzmaga problem.W serwisie powiedzieli że tak ma byc,ale coś nie bardzo w to wierzę
 

holokosz

New member
na każdym trybie mam te zielone kropki, dopiero jak zetne g-cutoff w balansie bieli do poziomu -8 to są nadal ale nie zielone.no i każde podbicie jasności np z 0 do 1 lub więcej wzmaga problem.w serwisie powiedzieli że tak ma byc,ale coś nie bardzo w to wierzę
mam ten telewizor i o żadnych zielonych kropkach nie może być mowy. Mój panel ma wadę w postaci lekko zaróżowionego środka widoczny na pewnych odcieniach szarości przy oglądaniu filmów
czarno-białych. Na zagranicznych forach czytałem,że ten typ tak ma. Czy inni też to potwierdzają?
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Czy wasz ST50 też świeci zielonym śniegiem w niektórych ciemnych scenach?Chodzi mi o mnóstwo zielonych kropek w ciemnych obszarach.Mój 50ST50 po 2 tygodniach użytkowania trafił do serwisu, skąd został odesłany bo niby tak ma być...Czy ktoś zauważył u siebie coś takiego?

to jedna z nielicznych wad plazm to jest szum binarny panelu na moim st30 jest tak samo :-o
 

lm648

Banned
to jedna z nielicznych wad plazm to jest szum binarny panelu na moim st30 jest tak samo :-o
Nie zgadzam się z tym twierdzeniem, mam PDP tylko LG :) a wspomnianego tzw. "szumu binarnego" nie ma.
"to jedna z nielicznych wad plazm" ale ............. niestety "osławionego" Panasonica v.30 i v.50 zaraz po "problemie 50 Hz".
 

DoDe

New member
Wczoraj kupiłem okularu SAMSUNG SSG-4100GB za 77 zł. Jutro powinienem je przetestować ale na pierwszy rzut oka rozumiem teraz dlaczego są w tak niskiej cenie.
Słabe plastiki ramek, wąskie szkła, brak zabudowania bocznego przez co dostaje się zewnętrzne światło (będą prawdopodobnie nadawać się tylko w ciemnych pomieszczeniach lub wieczorami).

Tak jak ktoś napisał, warto kupić jedną lepszą parę dla siebie a kilka takich tanich par dla gości.
 

chrobry

New member
ale ............. niestety "osławionego" Panasonica v.30 i v.50 zaraz po "problemie 50 Hz".

Mnie troche to dziwi. Czytając testy i opinie na zagranicznych stronach ten TV czyli ST50 zbiera więcej niż dobre oceny. Byłem w sklepie zapodali mi TV naziemną i jak dla mnie obraz bajka. A tu jedni piszą, że super, inni, że pełno wad. Jak to rozumieć ?
 

current_valu

New member
Wczoraj kupiłem okularu SAMSUNG SSG-4100GB za 77 zł. Jutro powinienem je przetestować ale na pierwszy rzut oka rozumiem teraz dlaczego są w tak niskiej cenie.
Słabe plastiki ramek, wąskie szkła, brak zabudowania bocznego przez co dostaje się zewnętrzne światło (będą prawdopodobnie nadawać się tylko w ciemnych pomieszczeniach lub wieczorami).

Tak jak ktoś napisał, warto kupić jedną lepszą parę dla siebie a kilka takich tanich par dla gości.
Daj znać jak się sprawują, bo też jestem zainteresowany ich kupnem jako dodatkowej pary. Wykonanie i przedostawanie się światła nie będą mi przeszkadzać - wszak 3D tylko w ciemności :)



Mnie troche to dziwi. Czytając testy i opinie na zagranicznych stronach ten TV czyli ST50 zbiera więcej niż dobre oceny. Byłem w sklepie zapodali mi TV naziemną i jak dla mnie obraz bajka. A tu jedni piszą, że super, inni, że pełno wad. Jak to rozumieć ?
Słuchaj, ilu ludzi - tyle opinii. Ja po wielu tygodniach zdecydowałem się na ten model i nie żałuję. Obraz z kanałów HD ostry jak żyleta, filmy w 3D "wyłażą" z ekranu jak należy, PS3 dopiero teraz rozwinęło swoje skrzydła :)
Jeśli się wahasz to raczej nie ma powodu. Chyba, że dysponujesz 10 tysiącami PLN ;)
 
Ostatnia edycja:

Tribul

New member
To czyli jak, u jednych jest ten śnieg a u innych nie?U mnie z 3 metrów jest to doskonale widoczne, głównie w trybie normalnych, ale tak jak mówie tylko w niektórych ciemnych scenach
 

pejotwroc

New member
Masz coś nie tak z telewizorem. U mnie nie ma śniegu o zielonkawym zabarwieniu ale za to mam pionowy pasek po prawej stronie ekranu o którym pisałem we wcześniejszych postach. Sam nie wiem co lepsze :) Mimo tej wady bardzo chwale sobie ten telewizor.
 

Byrd66

New member
Najlepiej zmniejszyć jasność i pobawić się ustawieniami gammy. Niektórzy śnieg widzą, inni nie. Ja z tego powodu reklamowałem tv i powiedzieli, że to jest cecha Panasoników.
 
Ostatnia edycja:

Tribul

New member
Więc to chyba tak ma być, a zielonego u mnie to w ogóle jest nadmiar więc dlatego jest zielony śnieg.Jak zetnę zieleni to nie rzuca się już to tak w oczy.Czy u was w trybie normalnym śnieżenie jest o wiele większe niż w trybie kino i prawdziwe kino?Na innym forum wszyscy piszą że mam ewidentnie uwalony TV.
 

copperman

New member
Starałem się znależć jakieś wady tego tv,ale obraz jest perfekt.Żadnego śnieżenia z ok 3m,brak podbarwień ,nie widzę efektu 50hz.Albo ktoś jest przeczulony,albo egzemplarz jest wadliwy.Jest to mój pierwszy płaski tv i nie żałuję ,że czekałem.Pozdrawiam.
 

kuras90

New member
@Tribul ja u siebie widzę różnice jak przełączam między trybami, na normalnym tego powiedzmy, że śniegu widać najwięcej, ale jak zmienię tryb to już jest dobrze.
 

Tribul

New member
@Tribul ja u siebie widzę różnice jak przełączam między trybami, na normalnym tego powiedzmy, że śniegu widać najwięcej, ale jak zmienię tryb to już jest dobrze.

Tak masz rację, u mnie jest to samo.Dzisiaj byłem nawet w jednym ze sklepów i sprawdzaliśmy to ze sprzedawcą, i te telewizory tak mają na to wychodzi, na G30 podobnie.
 

DoDe

New member
Przetestowałem te okulary i powiem że efekt 3D niczym się nie różni od tego z oryginalnych okularów Panasonica których testowałem w media markt.

Jako tania alternatywa oryginalnych od Panasonica polecam bardzo.

Dodatkowo potwierdzam że nie ma żadnego przecinania się oglądając filmy 3D bezpośrednio z podpiętego dysku twardego (filmy 3D o rozmiarze 16GB) lub poprzez DLNA z komputera. Zabawy jest trochę jedynie przerobieniem napisów tak aby poprawnie się wyświetlały w trybie 3D. Nie będę też ukrywał że traci trochę sens oglądanie filmów w 3D z napisami. Lepiej załatwić filmy z audio w języku polskim.

Pozdrawiam!
 
Do góry