Pierwsza recenzja nowej ST50

Fankis

New member

heh..wiem wiem,tylko chciałem książkową,bo nie mam czasu na podgląd,albo do pobrania ewentualnie.

2 sprawa..potrzebuje kupić dysk zewnętrzny pod st50..myśle o 2.5 i 2.0 usb ,poprostu chce zastąpić moj flash memory bo niechce mi sie no stop kopiować,wklejać,podłanczać,itd..jakiś mały dysk,poręczny,żeby był w pełni kompatybilny z tv i najlepiej z jakieś dobrej firmy(seagate,wd).
 
Ostatnia edycja:

Zyberiusz

New member
Podłączyłem kompa do tv, wszystko fajnie tylko jeden mały szczegół. Jak jest normalny obraz na tv to od ramki jest ok 1 cm pola na którym nie wyświetla się obraz. Przy wyświetlaniu obrazu z komputera jest to ok 5 cm z boków i jakieś 2-3 cm góra dół. Da się jakoś ogarnąć, aby obraz z komputera był wyświetlany w wielkości jak z tv? Rozdzielczość ustawiona w komputerze prawidłowo. Jakieś zmiany obrazu poprzez tv nie zdają egzaminu, a to obraz zbyt mały albo zbyt duży. Ma ktoś jakieś pomysły jak to zrobić?
 
J

johny860527

Guest
w panelu konfiguracyjnym karty graficznej,prócz ustawienie dobrej rozdzielczości w kompie na tv, są dwa suwaki do dopasowania obrazu w pionie i poziomie,tu dopasujesz obraz. Przynajmniej tak jest na kartach amd,nie wiem jak ma intel/Nvidia .
 

aspiro

New member
2 sprawa..potrzebuje kupić dysk zewnętrzny pod st50..myśle o 2.5 i 2.0 usb ,poprostu chce zastąpić moj flash memory bo niechce mi sie no stop kopiować,wklejać,podłanczać,itd..jakiś mały dysk,poręczny,żeby był w pełni kompatybilny z tv i najlepiej z jakieś dobrej firmy(seagate,wd).

Ja podłączałem 3 różne dyski: WD, Toshiba i kilka penów i filmy zdjęcia chodzą bez problemu.

Z dyskami nie ma problem jak jest nawet kilka partycji, bo system jej widzi jako kilka dysków.

Problem jest tylko jak podłączę 2 fizyczne urządzenia to system widzi zawsze 1.

I nie doszedłem jeszcze jak powiększyć i pogrubić napisy.
 

Fankis

New member
Ja podłączałem 3 różne dyski: WD, Toshiba i kilka penów i filmy zdjęcia chodzą bez problemu.

Z dyskami nie ma problem jak jest nawet kilka partycji, bo system jej widzi jako kilka dysków.

Problem jest tylko jak podłączę 2 fizyczne urządzenia to system widzi zawsze 1.

I nie doszedłem jeszcze jak powiększyć i pogrubić napisy.

dzieki za info.a jakiej pojemnosci miales wd i toshibe?mysle nawet o 2tb,i chyba jednak 3.0usb.myslisz ze st50 bedzie widzial 3.0usb o pojemności 2tb?
 

sztmek

New member
witam! ponownie !

Użytkuje od ok.2-3 miesiecy ten telewizor w wersji ST50 50 cali . Jakość rewelacja ; jak w kinie ; kolory i czern bajka. Lecz nie potrafie go dobrze skalibrować. Mieszkam daleko od firm które sie tym zajmuja wiec prosiłbym was o pomoc . Pokoj raczej jest sredniociemny ( gdy zasłonie zaluzje robi sie ciemno ) tv raczej ogladam wieczorem ale w dzien tez sie zdarza. Prosiłbym o pomoc w kalibracji ( przesyłanie waszych ustawień czy znalezieni opytamalnego ustawienia ) . Czekam na odp .:)
 

Tribul

New member
witam! ponownie !

Użytkuje od ok.2-3 miesiecy ten telewizor w wersji ST50 50 cali . Jakość rewelacja ; jak w kinie ; kolory i czern bajka. Lecz nie potrafie go dobrze skalibrować. Mieszkam daleko od firm które sie tym zajmuja wiec prosiłbym was o pomoc . Pokoj raczej jest sredniociemny ( gdy zasłonie zaluzje robi sie ciemno ) tv raczej ogladam wieczorem ale w dzien tez sie zdarza. Prosiłbym o pomoc w kalibracji ( przesyłanie waszych ustawień czy znalezieni opytamalnego ustawienia ) . Czekam na odp .:)

Też mam problem z ustawieniem tego tv, główny problem u mnie to zbyt czarna czerń (czytaj mało szczegółowa) i jaskrawa biel i jasne obiekty walące po oczach, mimo ze kontrast ustawiony na 30 w trybie normalnym,funkcja eko oczywiście wyłączona.Trochę daje zmiana wartości Gamma i podkręcenie jasności, jednak wtedy zamiast czerni mam szarość jak w LCD....Nic ci nie dadzą czyjeś ustawienia, bo każdy panel w tv różni się trochę więc coś co u kogoś jest super u Ciebie bedzie zapewni nie do przyjęcia. Przeczytaj sobie to http://blog.*********************************.pl/2012/05/ustawienia-kalibracyjne-do-skopiowania/
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Też mam problem z ustawieniem tego tv, główny problem u mnie to zbyt czarna czerń (czytaj mało szczegółowa) i jaskrawa biel i jasne obiekty walące po oczach, mimo ze kontrast ustawiony na 30 w trybie normalnym,funkcja eko oczywiście wyłączona.Trochę daje zmiana wartości Gamma i podkręcenie jasności, jednak wtedy zamiast czerni mam szarość

Sama zmiana gammy/jasności nie zawsze daje oczekiwany efekt i tu ''kłania'' się regulacja Balansu bieli.Jest trochę zabawy,ale efekty mogą zaskoczyć.
 

Olo_85

New member
Witam. Czy poda ktoś wymiary kartonu 42ST50?? Bo nie wiem czy zmieści mi się do auta:) Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź bo jutro o dziesiątej jade po niego. Z góry dziekuje za odpowiedź:)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam. Czy poda ktoś wymiary kartonu 42ST50?? Bo nie wiem czy zmieści mi się do auta:) Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź bo jutro o dziesiątej jade po niego. Z góry dziekuje za odpowiedź:)
Witam .
Jesli telewizora jeszcze nie kupiles to rozmiar kartonu 42ST50 pewnie jest podobny jak od cx3e, tez 42 cale... szerokosc kartonu 115 cm, wysokosc 73 cm.
Karton wchodzi w pozycji pionowej do malej hondy civic, tylko trzeba podniesc tylne siedzenia.
Znajomy tydzien temu kupil 42 calowy g30 , bez problemu wszedl w pozycji pionowej bez podnoszenia tylnych siedzen do opla astra.
 
Ostatnia edycja:

Zyberiusz

New member
w panelu konfiguracyjnym karty graficznej,prócz ustawienie dobrej rozdzielczości w kompie na tv, są dwa suwaki do dopasowania obrazu w pionie i poziomie,tu dopasujesz obraz. Przynajmniej tak jest na kartach amd,nie wiem jak ma intel/Nvidia .


Niby mam kartę amd, ale po przejrzeniu panelu sterowania i ustawień karty nie moge znależć żadnych suwaków. Gdzie tego szukać? Ewentualnie jakieś inne sugestie mile widziane.
 

czarnuch

New member
Do posiadaczy tego tv oraz kikiego. Jak jest z ostrością obrazu? W teście vt50 kiki napisał ,że ostrość jak na plazme jest bardzo dobra,czy w tym modelu jest podobnie?
 
Do góry