Pierwsza recenzja nowej ST50

current_valu

New member
Nie wiem czy to ważne :) ale.............................. 42 cale? To trochę "maleńko" :) Jak za taką cenę, żadna rewelacja lecz po prostu standard.

Ano wiadomo im większy tym lepszy, tym bardziej do PlejStacji trzeciej.. Wychodziłem od ceny 2000 i średniego modelu Samsunga, jednak po 3 tygodniach "czytania internetu" doszedłem do wniosku, że dorzucę tysiąc więcej i to jest niestety totalny max na jaki może sobie pozwolić moja kieszeń ;) Mógłbym mieć pewnie za tą cenę jakiegoś starego 50-calaka Samsunga, czy innego Sharpa lub chociażby Panasonica bez 3D, ale przeczytałem znaczną część tego tematu, i raczej jasno z niego wynika, że ST50 to jest to czego mi potrzeba, jeszcze bardziej mocarny model niż GT30, więc jestem niemalże stu procentowo przekonany co do jego zakupu. A czy to dobrze? Mam nadzieję ;) Mój pokój jest naprawdę na tyle mały, że 42 w zupełności powinno wystarczyć, tym bardziej, że przesiadam się z marnej 32 LCD.
P.S. Mam małą prośbe, może ktoś kto ma dostęp do sekcji "TESTY" mógłby być tak miły i podać mi jaki wynik INPUT LAG wyszedł dla tego modelu w trybie GRA (ewentualnie w innych także) ? W innych testach wyczytałem, że jest to 16ms, a jestem ciekaw jak wypadło w teście kikiego.

Pozdrawiam
 

current_valu

New member
Dzięki za odpowiedź
ale..... ILE :shock:
Tyle to widziałem, że mają LCDki, aż mi się nie chce wierzyć, że u plazmy tak wysoki wynik wyszedł. Przekątna ekranu ma w tym wypadku może znaczenie?
cytat z testu na hdtv co uk:
Input lag Excellent: 16ms compared to lag-free CRT
Dusia ma racje czy January blefuje?
 

majki84

New member
:confused:
Witam. Od 2 tygodni obserwuję model ST50 po rozmaitych sklepach i aukcjach i dzisiaj ku mojej uciesze w drogim euroRTVagd zauważyłem spadek ceny o 300ZŁ względem poprzedniego tygodnia! www . euro. com . pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-p42st50e.bhtml (jeśli chcecie sprawdzić, proszę pokasować spacje, bo niestety to mój pierwszy post, a blokada przeciwspamowa nie pozwala na tym etapie wklejać linków w normalny sposób)
Jak wiadomo sklepy tego typu lubią sobie zawyżyć cenę często mocniej niż o 10%, a że mniejsi sprzedawcy chcą konkurować, więc mam nadzieje, że pod koniec sierpnia po powrocie z wakacji, w miejscu gdzie miałem zakupić ten model, cena z 3100,- spadnie proporcjonalnie ;)

Cena 50 cali stoi od 4 misięcy w miejscu jak zaczarowana. Tragedia. euro ma dość kosmiczne ceny, za 50cali każą sobie płacić 800 zł więcej niż na necie. Ale skoro inne rozmiary tanieją to może coś się wreszcie ruszy w 50 calach.
 

Qwertas

New member
:confused:

Cena 50 cali stoi od 4 misięcy w miejscu jak zaczarowana. Tragedia. euro ma dość kosmiczne ceny, za 50cali każą sobie płacić 800 zł więcej niż na necie. Ale skoro inne rozmiary tanieją to może coś się wreszcie ruszy w 50 calach.
Ruszy, ruszy - już to widać. Obecnie w 27 sklepach jest od 4328 do 4400zł, a jeszcze dwa tygodnie temu było tylko w 4. Zaczyna się coś dziać i w końcu ktoś wyskoczy z promocją. Co prawda ta cena jest od kilku miesięcy ale zrobiło się już ciasno na najniższym progu.
 

aspiro

New member
Ano wiadomo im większy tym lepszy, tym bardziej do PlejStacji trzeciej.. Wychodziłem od ceny 2000 i średniego modelu Samsunga, jednak po 3 tygodniach "czytania internetu" doszedłem do wniosku, że dorzucę tysiąc więcej i to jest niestety totalny max na jaki może sobie pozwolić moja kieszeń ;) Mógłbym mieć pewnie za tą cenę jakiegoś starego 50-calaka Samsunga, czy innego Sharpa lub chociażby Panasonica bez 3D, ale przeczytałem znaczną część tego tematu, i raczej jasno z niego wynika, że ST50 to jest to czego mi potrzeba, jeszcze bardziej mocarny model niż GT30, więc jestem niemalże stu procentowo przekonany co do jego zakupu. A czy to dobrze? Mam nadzieję ;) Mój pokój jest naprawdę na tyle mały, że 42 w zupełności powinno wystarczyć, tym bardziej, że przesiadam się z marnej 32 LCD.
P.S. Mam małą prośbe, może ktoś kto ma dostęp do sekcji "TESTY" mógłby być tak miły i podać mi jaki wynik INPUT LAG wyszedł dla tego modelu w trybie GRA (ewentualnie w innych także) ? W innych testach wyczytałem, że jest to 16ms, a jestem ciekaw jak wypadło w teście kikiego.

Pozdrawiam

Zawsze możesz poszukać 30 rat 0% ;)
 

current_valu

New member
Zawsze możesz poszukać 30 rat 0% ;)
w tych czasach rat i kredytów unikam jak ognia ;)

przy okazji mógłby ktoś wkleić model okularów Samsunga kompatybilnych z ST50? Czytalem w tym temacie posty z datą sprzed kilku miesięcy że tegoroczne modele mają te same technologie komunikacji odbiornika z okularami, tylko, że linki z racji przeterminowania nie pokazują ich. Wiem tylko, że mowa była o kwotach rzędu 90zł zamiast 280 od Panasonica. I czy zakup tych tańszych zamienników nie odbije się na jakości 3D?


No i ponawiam pytanie odnośnie Input Laga, kto ma rację w tej kwestii?
 

Jasiek_31

New member
Zawsze możesz poszukać 30 rat 0% ;)

Niestety raty 0% to już tylko chwyt marketingowy, chciałem niedawno skorzystać z takich rat i okazało się, że raty owszem i są 0% ale bank dodatkowo dolicza obowiązkowe ubezpieczenie i przy sprzęcie za 3500 na 30 rat należało dołożyć ponad tysiąc złotych do ceny.
 

aspiro

New member
Niestety raty 0% to już tylko chwyt marketingowy, chciałem niedawno skorzystać z takich rat i okazało się, że raty owszem i są 0% ale bank dodatkowo dolicza obowiązkowe ubezpieczenie i przy sprzęcie za 3500 na 30 rat należało dołożyć ponad tysiąc złotych do ceny.

To jest ściema, bo bank nie może narzucić ubezpieczenia, mówisz stanowczo, że nie chcesz i uwierz że zrobią umowę bez ubezpieczenia.
 

Jasiek_31

New member
To jest ściema, bo bank nie może narzucić ubezpieczenia, mówisz stanowczo, że nie chcesz i uwierz że zrobią umowę bez ubezpieczenia.

Niestety to nie jest ściema, oficjalnie wygląda to tak, ludzie którzy pracują w punktach w których zawierasz umowę kredytu nie mogą zawrzeć umowy bez ubezpieczenia, owszem możesz po zawarciu takiej umowy zawsze wystąpić z pismem do banku że nie chcesz tego ubezpieczenia le tu już niestety tylko dobra wola banku czy na twoją prośbę przystanie.
Sprawdzałem to w dwóch róznych punktach kredytowych a niedawno w jednej z marketowych gazetek widzialem informację "Podane przykładowe raty 0% nie obejmują obowiązkowego ubezpieczenia kredytu"

Jak nie wierzysz to sprawdź sam, bank to nie jest instytucja charytatywna i kredytu dawać Ci nie musi.
I jeszcze dla jasności, to ubezpieczenie o którym mówię nie jest dodatkowym ubezpieczeniem sprzetu proponowanym przez sklep ale ubezpieczeniem kredytu które proponuje bank.
 
Ostatnia edycja:

aspiro

New member
No ok, ale wielokrotnie brałem ja (i moja rodzina) sprzęt na raty 0% i zawsze powtarzała się historia, że z ubezpieczeniem, więc stwierdzałem, że w takim razie rezygnuję z zakupu i nagle okazywało się, że Pani może jednak "odhaczyć" ubezpieczenie i rata = cena/30.
 

holokosz

New member
:confused:

Cena 50 cali stoi od 4 misięcy w miejscu jak zaczarowana. Tragedia. Euro ma dość kosmiczne ceny, za 50cali każą sobie płacić 800 zł więcej niż na necie. Ale skoro inne rozmiary tanieją to może coś się wreszcie ruszy w 50 calach.
nie ruszy sie cena bo ten telewizor oferuje najlepszą jakość w stosunku do ceny. Użytkuję go od dwóch miesięcy.
 

Jasiek_31

New member
No ok, ale wielokrotnie brałem ja (i moja rodzina) sprzęt na raty 0% i zawsze powtarzała się historia, że z ubezpieczeniem, więc stwierdzałem, że w takim razie rezygnuję z zakupu i nagle okazywało się, że Pani może jednak "odhaczyć" ubezpieczenie i rata = cena/30.

Też tak robiłem i do niedawna zawsze dało się jak to napisałeś tę opcję "odhaczyć" niestety ostatnie dwa podejścia skończyły się własnie tak. Pani "odhaczyć" już nie mogła i należy wystosować pismo z rezygnacją z ubezpieczenia.
Ponieważ nie miałem dużego ciśnienia na zakup to dałem sobie spokój i stwierdziłem że poczekam jakiś czas i po prostu kupię za gotówkę.
 

Fankis

New member
mam pytanko.film blu-ray,koncowe napisy skacza jej krawedzie,biale napisy na czarnym tle,czy to jest ten oslawiony problem panasa 50hz?film leci wlasnie w 50hz przez ps3,sprawdzalem napisy w tych samych kolorach tylko ze 60hz i krawedzie napisow nie skaczą..(napisy info o ps3 z menu glownego)
 

Fankis

New member
holokosz uzywam tez tego panasa 400 h ma naleciane,ma kilka wad jak kazdy tv,ale tak czytam o samsungu ps51e6500 i ma ich podobno mniej(brak problemu 50hz,color banding)i jest o wiele tanszy.

Kolego walu 50st50 tryb gra 40ms
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
mam pytanko.film blu-ray,koncowe napisy skacza jej krawedzie,biale napisy na czarnym tle,czy to jest ten oslawiony problem panasa 50hz?film leci wlasnie w 50hz przez ps3,sprawdzalem napisy w tych samych kolorach tylko 60hz i krawedzie napisow nie skaczą..(napisy info o ps3 z menu glownego)

włącz IFC w TV, sprawdz czy masz wł czy wył 24p na blue-ray...
 

kuras90

New member
w tych czasach rat i kredytów unikam jak ognia ;)

przy okazji mógłby ktoś wkleić model okularów Samsunga kompatybilnych z ST50? Czytalem w tym temacie posty z datą sprzed kilku miesięcy że tegoroczne modele mają te same technologie komunikacji odbiornika z okularami, tylko, że linki z racji przeterminowania nie pokazują ich. Wiem tylko, że mowa była o kwotach rzędu 90zł zamiast 280 od Panasonica. I czy zakup tych tańszych zamienników nie odbije się na jakości 3D?


No i ponawiam pytanie odnośnie Input Laga, kto ma rację w tej kwestii?

podłączam się do pytania, czy ktoś porównywał obraz na okularach Samsunga i Panasonica i czy jest jakaś różnica?
 
Do góry