Pierwsza recenzja nowej ST50

melkorr

New member
od wczoraj użytkuje 42st50 , przyznam iz jestem bardzo zadowolony co do jakości,mam tylko jeden kłopot z napisami txt jaki program poradzi sobie z txt w (bądź innym formatem napisów) serviio według info czyta format.srt a tv tego nie wyświetla. proszę o jakieś sugestie w tej kwestii.


Włączasz napisy z poziomu "options" ? Niestety automatycznie się nie załączą.
 

majki84

New member
A powiedzcie mi jak jest z dźwiękiem. Podpinam HDD do USB i mam film np. MKV z dźwiękiem DTS 5.1. Czy wyjściem optycznym w TV przekażę dźwięk do głośników Logitech Z-5500 tak żebym miał dźwięk 5.1? Czy jest opcja żeby TV przekazywał tylko dźwięk dalej po optyku (passthrough) a głośniki zajęły się dekodowaniem dźwięku? Bo z tego co mi wiadomo to TV obsługuje tylko DTS 2.1 (czy 2.0). Czy jest jakakolwiek opcja żeby mieć dźwięk 5.1 na głośnikach zewnętrznych?
 

ptx

New member
odnośnie kalibracji 42st50 polecam ustawienia Davida MacKenzie recenzenta HDTVTest.co.uk:

ustawienia 2D dla TX-P42ST50

Viewing Mode: True Cinema
Contrast: set to max then reduce by 14
Brightness: default
Colour: reduce by 2 from default
Sharpness: 0 or 1 click from the left
Vivid Colour: Off
CATS: Off
P-NR: Off

Advanced Settings
White Balance:
3
-2
4
0
-5
-4

Colour Mgmt:
-9
-2
0
11
-6
3
0
0
5
Gamma: 2.4
24p Smooth Film: Off (for Blu-ray)
Intelligent Frame Creation: Off, Min if you have trouble with double images on 50hz
16:9 Overscan: Off
Pixel Orbiter: Auto
 

majki84

New member
A powiedzcie mi jak jest z dźwiękiem. Podpinam HDD do USB i mam film np. MKV z dźwiękiem DTS 5.1. Czy wyjściem optycznym w TV przekażę dźwięk do głośników Logitech Z-5500 tak żebym miał dźwięk 5.1? Czy jest opcja żeby TV przekazywał tylko dźwięk dalej po optyku (passthrough) a głośniki zajęły się dekodowaniem dźwięku? Bo z tego co mi wiadomo to TV obsługuje tylko DTS 2.1 (czy 2.0). Czy jest jakakolwiek opcja żeby mieć dźwięk 5.1 na głośnikach zewnętrznych?

POnawiam pytanie, bo jest to dla mnie bardzo ważne, czy da się wypuścić DTS 5.1 po optyku z filmu lecącego z HDD podpiętego pod USB do TV.
 

xyzb

New member
ST50 46' cali TX-P46ST50 ? ? ?

nie moge nigdzie znalezc wersji ST50 w wymiarze 46' , sa 42 a potem 50 , o co chodzi ?
 

Zyberiusz

New member
Hm mam ten tv od kilku dni. Jedyna wada w moim egzemplarzu jaką do tej pory wykryłem to bzyczenie. Im jaśniejszy kolor tym to bzyczenie bardziej się nasila. Ktoś wie jaka część za to może być odpowiedzialna i czy można zgłaszać to do serwisu?
 

Timur2148

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj nowy i mam do Was ogromną prośbę. Mam dylemat który TV wybrać czy Panasonic TX-P50ST50E czy LCD Samsung UE46ES6800. Cena obu jest porównywalna. Zależy mi przede wszystkim na dobrym obrazie a mniej na multimediach.Wiem że plazma zjada więcej energii ale jak się będzie oglądało po kilka godzin dziennie to jest to do przełknięcia... Z góry serdecznie dziękuję
 

jarwlo

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj nowy i mam do Was ogromną prośbę. Mam dylemat który TV wybrać czy Panasonic TX-P50ST50E czy LCD Samsung UE46ES6800. Cena obu jest porównywalna. Zależy mi przede wszystkim na dobrym obrazie a mniej na multimediach.Wiem że plazma zjada więcej energii ale jak się będzie oglądało po kilka godzin dziennie to jest to do przełknięcia... Z góry serdecznie dziękuję

Cieżko określić jednoznacznie, ponieważ Samsung ma juz Micro Dimming , co znacznie polepsza obraz. Plazma ST50 jest naprawdę dobra i myślę, że ma przewagę obrazu. W samsungu będzie napewno ostrzejszy obraz ale ma mniejszą przekątną. Kolory na plus Panasonica, ale tu już takiej różnicy wielkiej może nie być, mimo wszystko stawiam na Panasonica jeśli chodzi o obraz, multimedia i pobór prądu to zdecydowanie Samsung. Wybór należy do Ciebie :)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj nowy i mam do Was ogromną prośbę. Mam dylemat który TV wybrać czy Panasonic TX-P50ST50E czy LCD Samsung UE46ES6800. Cena obu jest porównywalna. Zależy mi przede wszystkim na dobrym obrazie a mniej na multimediach.Wiem że plazma zjada więcej energii ale jak się będzie oglądało po kilka godzin dziennie to jest to do przełknięcia... Z góry serdecznie dziękuję

Kolego tutaj w kwestiach tego na czym Ci zależy nie ma żadnego wyboru . Samsung to zabawka , do tego tandetna . Natomiast Panasonic 50ST50 to rasowy telewizor i do tego znacznie większy bo 4 cale przy 46 calach to dużo . Więc jak chcesz kupić telewior do oglądania , a nie do pierdołek w stylu zabawy z telewizorkiem w kuku , to nie ma nad czym się zastanawiać . Pansonic kto chyba ostatnia na rynku firma która dba o jakość wykonania ( chociaż zdarzają się wpadki jak z VT50 o których pisałem w wątku właśnie o VT50 ) . Zjadanie więcej energi jest w przeliczeniu na kieszeń różnicą 18 złotową max przy oglądaniu plazmy 10 godzin codziennie . Nie patrz na tabliczki znamionowe na tylnych obudowach bo to są maxymalne pobory , które w realiach dzielimy na dwa albo i 2,5 . W praktyce taki led zuzywa około 75 wat do 180 wat plazmy . Co daje różnice około 100 wat na godzinkę czyli 1 kW różnicy na dzień przy 10 godzinkach oglądania dziennie . To skolei daje przynajmniej w moim rejonie energetycznym kwote 0,59 zł na dzień bo właśnie tyle kosztuje 1 kW prądu ze wszystkimi składowymi jak przesył etc . To daje jak pisałem około 18 zł na miesiąc różnicy . A taką kwotą się przejmuje na miesiąc chyba bezrobotny i bezdomny , bo nikt inny ,a takiego z całym szacunkiem nie stać na nic , a co dopiero na telewizor . Więc bierz Panasa bez zastanowienia .Pozdrawiam
 

jarwlo

New member
Zjadanie więcej energi jest w przeliczeniu na kieszeń różnicą 18 złotową max przy oglądaniu plazmy 10 godzin codziennie . Nie patrz na tabliczki znamionowe na tylnych obudowach bo to są maxymalne pobory , które w realiach dzielimy na dwa albo i 2,5 . W praktyce taki led zuzywa około 75 wat do 180 wat plazmy . Co daje różnice około 100 wat na godzinkę czyli 1 kW różnicy na dzień przy 10 godzinkach oglądania dziennie . To skolei daje przynajmniej w moim rejonie energetycznym kwote 0,59 zł na dzień bo właśnie tyle kosztuje 1 kW prądu ze wszystkimi składowymi jak przesył etc . To daje jak pisałem około 18 zł na miesiąc różnicy .

Zgadzam się z moim przedmówcą, aczkolwiek okres użytkowania TV to minimum 5 lat (standardowo- choć tutaj są maniacy m.in. ja , którzy czasem lubią zmienić częściej :) ) to na 5 lat wychodzi około 1100 zł dodatkowej opłaty. Samsung nie jest najgorszy Paterka1000, aczkolwiek rzeczywiście Samsung jest dla gadzeciarzy, pomyśl o Samsungu E6500, może to ukoi Twój ból wyboru, bo cena znacznie niższa, a jakość myślę, że będzie równie dobra. Może nie będzie , aż tak dobrego obrazu jak w Panasonicu, ale cena + okulary zrekompensuje Ci tą małą różnicę jakości obrazu, a i zabawki w TV będziesz miał, a i żaden mkv się nie będzie jąkał :)
Pozdrawiam
 

majki84

New member
a w samsaungu es6800 i e6500 można wypluć dźwięk DTS 5.1 na zewnętrzne głośniki/dekoder oglądając film MKV z HDD podpiętego przez usb do tv?
 
Do góry