Pierwsza recenzja nowej ST50

mtbiker

New member
Dzisiaj kupiłem 46GT30 i z tego co wiem, nie jest jeszcze źle ze stanem magazynowym, ale to się może szybko zmienić, a cenka rewelacja!

Ten caly Panasonic to naprawde robi sie jakas niepowazna firma! Dokladnie 6 dni temu pisali ze GT niedostepny nie bedzie w Polsce i co? Stoi w Saturnie 42GT50 za 5900! Czekam na odpowiedz od nich co sie zmienilo.

Cena wprost niebywale okazyjna. Nie wziąłeś od razu?! :wink:
 

zulka1980

New member
a aj czekam nadal na 42ST50 - mail z dzisiaj z neonet.pl - "Producent w dalszym ciągu nei potwierdził terminu dostawy". Dzisiaj chyba VT miały mieć premierę, może wszystkie jednocześnie dotrą do dystrybutorów.
 

Danio02

New member
Sytuacja jest nieco żenująca. Dowiedziałem się od Panasonic Polska, że kilkadziesiąt modeli TX-P42ST50 poleciało do paru sieci, a reszta dopiero będzie dostępna w połowie maja...
 

gzyms

New member
Koniec dostaw gt30e?

Jakby ktoś miał dylemat z zakupem tv czy gt30 czy st50 to właśnie z jednego ze sklepów internetowych dostałem odpowiedź w sprawie 50gt30e: "Telewizor jest obecnie nieosiągalny również u dystrybutora i czekamy na informację czy się jeszcze pojawi. Prawdopodobnie już nie będzie dostępny, bo Panasonic przygotowuje się do wprowadzenia nowej linii produktowej."
 

Danio02

New member
Zgadza się, w połowie maja będzie można nabyć wszystkie modele z serii 50. Ja swojego TX-P42ST50 zamówiłem w Mixelectronics (z Allegro) :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Media Expert Inowrocław - dostępne są Plazmy Panasonic 50G30, 50GT30, 46GT30, 42GT30, 50ST30, 42S30 - do wyboru do koloru i to w miarę przystępnych cenach. Oryginalnie zapakowane - nie wystawowe.
Dla przykładu 50GT30 kosztuje o ile pamiętam 3690zł. ( przy zakupie za gotówkę można się jeszcze trochę potargować - mi się udało)
 
Ostatnia edycja:

damaioshin

New member
Ja nie napisałem że się skończyly, tylko że się kończą...
Jakieś resztki magazynowe zawsze sie znajdą, ale do kwietnia 50gt30 był hitem jakość/cena i sporo modeli zniknęło. Cena spadła o 200 zł ale tylko na ceneo, więc nie sądze by spadła bardziej.
 

kris115

New member
Ja załapałem się na 50GT30 w Electro.pl 3500zł + okulary gratis, w poniedziałek do mnie przyjechał (i od 2 dni wygrzewa się). Niezdecydowanym polecam, zastanawiałem się czy nie poczekać na ST50 ale różnica w cenie zrobiła swoje, no i okularki gratis :)
 

micmus

Member
Bez reklam
Oglądałem 42St50 kilka dni temu w jednym z marketów dużej sieci. Miałem bezpośrednie porównanie z GT30 oraz VT30 i ja wiem, że poczekam własnie na ten model, aż cena spadnie poniżej 3000 zł za 42 cale. Największe wrażenie zrobiła na mnie czerń w bardzo jasnym otoczeniu marketu - była naprawdę czarna co jest najczęściej ogromnym problemem plazm gdy oglądamy w dzień w jasnym pomieszczeniu. Względem GT30 czerń w jasnym pomieszczeniu była nie trochę lepsza, a rewelacyjna - naprawdę czarna, nie wyblakła także świetna powłoka jest w ST50. Otoczenie oczywiście odbija więcej niż każde LCD z matową matrycą, ale dla mnie się liczy, że sam obraz na tym nie cierpi i nie jest w ST50 "wyprany".


Co do samego obrazu względem VT30 na ST50 kolory przy takich samych ustawieniach TV były żywsze oraz na kanałach puszczanych z IPLA moim zdaniem było lepsze skalowanie sygnału - nawet z 1,5 metra jak patrzyłem skalowanie na ST50 rewelacja. Dodatkowo świecił jaśniej od VT30.
Co ciekawe względem przykładowo obecnie często oglądanej przeze mnie plazmy Panasonica S20 z bliskiej odległości praktycznie nie było widać "chodzących mrówek" po ekranie plazmy, na S20 bardzo jest to widoczne - taka ciekawostka.


Na tyla na ile mogłem sprawdziłem też jego głośność pracy- było dość cicho gdyż byłem w godzinach południowych także ludzi było mało. Po pierwsze brak jakichkolwiek wiatraczków chłodzących. Po drugie przy ucho całkowicie dołożonym do TV bardzo cichutkie bzyczenie w lewym górnym rogu, patrząc na wprost matrycy. Bzyczenie na poziomie obok stojącego VT30 lub trochę mniejsze - przy normalnym użytkowaniu myślę, że będzie całkowicie niesłyszalne (opinie oparta na tym jedynym egzemplarzu).

Każdy ma swoje zdanie na temat TV moim zdaniem różnica względem GT30 jest dużo na plus i ja jestem wstanie za to dopłacić (jest to chyba najczęstszy dylemat GT30 vs ST50). Obraz w otoczeniu sklepowym był nawet ciut lepszy od VT30 obok stojącego - kolory, skalowanie.


Poniżej kilka fotek robionych komórką i poruszonych, sam poziom czerni w jasnym otoczeniu jednak widać - rewelacja :)


Mam nadzieje, że moja wypowiedź chociaż trochę rozjaśni w tym temacie gdyż sam przekopałem wszystkie fora i głównie tylko domysły użytkowników, a brak realnych ocen obcujących użytkowników.


Zdjęcia:
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    71,8 KB · Wyś: 159
  • 2.jpg
    2.jpg
    99,8 KB · Wyś: 166
  • 3.jpg
    3.jpg
    66,1 KB · Wyś: 167
Ostatnia edycja:

Fankis

New member
witam.dołanczam sie do szanownego grona..oddaje Sonego ex 720 46 calowego do żyda i lece w plazme..ten sam problem..st50 vs gt30..ceny w niemczech nastepujace...
gt30 780 ojro
st50 1200 ojro
vt30 1300 ojro
gt50 1600 ojro

jezeli bede kupował na gwałt to gt30,jak bede kupował po ME to st50 jak zleci do tego 1000,bo na vt30 w tej cenie raczej niemam co liczyć..Szkoda,że Sony dało tak dupy i straciłem w 3 miesiące 300 euro,clouding poprostu jest nie do przełkniecia z mojej strony..na weekend wybiera sie do Panasonika i Samsunga i bede przymierzał..:)
 

pedro1

New member
Oglądałem 42St50 kilka dni temu w jednym z marketów dużej sieci...........................:

Niech zgadnę MM Poznań, no to mi wygląda po rozstawieniu asortymentu w sklepie, przy okazji mają też na stanie 42GT50, ale cena coś ok 5700 PLN
Potwierdzam, oby dwa modele mają bdb filtry i dość jasny obraz a czerń nawet przy mocnych świetlówkach wygląda bdb. Mrowienia charakterystycznego dla plazmy nie zauważyłem, no może było bardzo minimalne z bardzo bliska, z normalnej odległości niezauważalne. Tylko ciężko porównać mi dwa modele, bo jeden stał w miejscu zaciemnionym (GT50) drugi na wysepce w jasnym miejscu.
Czekamy na obiecane testy Kikiego :cool:
marciniozo > cena ok 3700
 

micmus

Member
Bez reklam
Dokładna cena 42St50 w MM to 3799 zł.

GT50 rzeczywiście również był ale w cenie naprawdę zabójczej oraz nie był podłączony (nie miałem czasu biegać za pilotem) także obejrzałem go tylko wizualnie - bardzo ładny.
 

pasek

New member
Witam. Fankis ja też kupiłem Sonego ex720 tylko że 40 cali i to jest masakra obraz, jakieś zaciemnienia pasy góra -dół .Po prostu nie da sie tego oglądać. Teraz też bym chętnie wymienił na plazme st50.
 

Fankis

New member
Witam. Fankis ja też kupiłem Sonego ex720 tylko że 40 cali i to jest masakra obraz, jakieś zaciemnienia pasy góra -dół .Po prostu nie da sie tego oglądać. Teraz też bym chętnie wymienił na plazme st50.


żyd-sklep-plazma panasa..:)
ja pasów nie mam,tylko clouding..jaką masz matryce??AUO czy Samsunga? jak cos pisz na priv bo to nie w temacie, i zaraz nas pojadą..:)
 
Do góry