Philips TV LCD 40PFL8605HH seria 8 (32", 37", 40", 46", 52") testy, opinie, wrażenia.

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Cechy urządzenia

Obraz dostarczający bogatszych wrażeń
Technologia Ambilight Spectra 2 intensyfikująca wrażenia wzrokowe
Full HD 3D ready - przystosowany do wyświetlania trójwymiarowego obrazu
o rozdzielczości Full HD

Zadziwiająca precyzja odwzorowania akcji
Telewizor o rozdzielczości Full HD z technologią Perfect Pixel HD Engine zapewniającą wyrazistość szczegółów w dynamicznych scenach
Energooszczędne podświetlenie LED zapewniające dużą jasność obrazu
Technologia 200Hz Clear LCD i czas reakcji 1 ms zapewniające ostrość ruchomego obrazu
Technologia Perfect Natural Motion zapewniająca płynne odwzorowanie ruchu podczas wyświetlania filmów Full HD

Fascynujący dźwięk z niewidocznych głośników
Absorbujące efekty dźwiękowe dzięki wzmacniaczowi o mocy skutecznej 2x10 W i systemowi Incredible Surround

Łatwy dostęp do treści internetowych
Usługa Net TV oraz moduł Wi-Fi (opcja) umożliwiające dostęp do popularnych serwisów internetowych na ekranie telewizora
Łącze DLNA umożliwiające przeglądanie materiałów przechowywanych na komputerze PC i w sieci domowej.

Full HD 3D Ready – przystosowany do wyświetlania obrazu trójwymiarowego
o rozdzielczości Full HD
Telewizory z serii 8000 są przystosowane do wyświetlania obrazu o pełnej rozdzielczości 1080p dla każdego oka i są zgodne z dotychczasowymi formatami sygnału wideo.
Dodatkowy zestaw 3D zawiera 2 pary aktywnych okularów oraz współpracujący z nimi czujnik podczerwieni.

Przyjaźniejszy dla środowiska
Telewizory z podświetleniem LED zużywają nawet o 50% energii mniej niż konwencjonalne telewizory LCD.




Modele telewizorów Philips LED z serii 8000 będą dostępne w sprzedaży od maja br.
  • 52PFL8605H - 9999 PLN
  • 46PFL8605H – 7799 PLN
  • 40PFL8605H – 5999 PLN
  • 37PFL8605H – 5099 PLN
  • 32PFL8605H – 3999 PLN
 

Attachments

  • 86052.jpg
    86052.jpg
    43,7 KB · Wyś: 640

reedzio

New member
W media markt model 32' 8605 kosztuje 3699. Jednak to jest jedyny model ktory ma jeszcze 100 Hz i nie będzie wyświetlał obrazów 3D. Moim zdaniem pomyłką jest wyprodukowanie takiego modelu ponieważ on praktycznie niczym sie nie rożni od 7605. Też Ambilight, NetTV, LED krawędziowy, 100 Hz. Różnią sie tylko procesorem poprawiającym kolory.... Chociaż nie wiem czy ta różnica jest widoczna w matrycy 32 calowej. Bezsens...

I co najważniejsze: cena wg. producenta praktycznie takich samych telewizorów różni sie o 500 zl.
 

MojNick

New member
Witam.
Chciałem zapytać o rodzaj ekranu w tym modelu bo przeczytałem dużo sprzecznych informacji. A mianowicie to jest on matowy/półmatowy czy też szyba jest?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
szyba czy powłoka antyrefleksowa

Witam.
Chciałem zapytać o rodzaj ekranu w tym modelu bo przeczytałem dużo sprzecznych informacji. A mianowicie to jest on matowy/półmatowy czy też szyba jest?

Witam dzwoniłem do philipsa na infolinie i gość powiedział że jest to szyba, podobno starali sie tak żeby jak najmniej ona odbijała światło aczkowliek szyba to szyba. A błąd jest na stronie bo zarówno w modelu 8605 jak i w modelu niżej wszędzie jest napisane że takową powłokę posiada. Ale teraz dużo firm kładzie szybę jedne troche mniej odbijaja inne więcej trzeba zobaczyć jak jest w przypadku philipsa. Samsungi tez odbijaja a pomimo tego ludzie jak kupowali tak kupuja dalej, ale nie wiem czy np samsung c 7000 będzie mniej odbijał światło jak np 8605 trzeba by bylo zobaczyć na żywo i porównać. Pozdrawiam.
Lolek
 

michalmichalmic

New member
Jezeli z szyba to jest pierwszy tv z matrycami sharp-a nowej gen. z szyba i ciekawe jaki bedzie efekt bo patrzac na te matryce np. w sharp-ie le600 to i tak juz jest odbijajaca troche jak szyba a teraz jeszcze z szyba pewnie lepsza czern ale...............

A ceny w postach powyzej przewidywane maja sie nijak to rzeczywistosci bo pisano 46cali 7,8tys a wlasnie zadebiutowal w neo2..... i tam cena jest wystawiona 8,5tys i to chyba nie cena katalogowa ale juz internetowa wiec jak bedzie 9705 to znow oczekujmy 14tys katalog i 10tys w intern. za 46cali. Philips zawsze drogi.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
sprawa szyby

Jezeli z szyba to jest pierwszy tv z matrycami sharp-a nowej gen. z szyba i ciekawe jaki bedzie efekt bo patrzac na te matryce np. w sharp-ie le600 to i tak juz jest odbijajaca troche jak szyba a teraz jeszcze z szyba pewnie lepsza czern ale...............

A ceny w postach powyzej przewidywane maja sie nijak to rzeczywistosci bo pisano 46cali 7,8tys a wlasnie zadebiutowal w neo2..... i tam cena jest wystawiona 8,5tys i to chyba nie cena katalogowa ale juz internetowa wiec jak bedzie 9705 to znow oczekujmy 14tys katalog i 10tys w intern. za 46cali. Philips zawsze drogi.

Witam to wytlumaczcie mi taka sprawe jesli jest szyba to jest lepsza czern bo cos mi sie tu nie zgadza z tego co napisal kolega ewentualnie cos nie zrozumialem.... A propoceny to na skapcu za 46 cali 8605 kosztuje 6300 takze w sumie niezla cena w porownaniu do rtv -agd gdzie tam kosztuje cos kolo 8 tys. A samsung tez ma szybe czy cos innego ma zastosowane chodzi mi o model c 7000 i c 8000 ? Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi.
Lolek
 

MojNick

New member
Witam.
Dzięki za odp w sprawe ekranu. Niby ta szyba jakoś tak bardzo nie odbija światła jak samsungi, zobaczymy jak wejdą do sprzedaży, gdyż na razie się wstrzymałem z zakupem i model 9664 zwróciłem.
A mam pytanie - widział ktoś zdjęcie tej serii z tyłu? Szukam zdjęcia gdzie by było widać jak są porty rozmieszczone z boku i ztyłu i nie mogę znaleźć... Ma ktoś takie?

Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Dzięki za odp w sprawe ekranu. Niby ta szyba jakoś tak bardzo nie odbija światła jak samsungi, zobaczymy jak wejdą do sprzedaży, gdyż na razie się wstrzymałem z zakupem i model 9664 zwróciłem.
A mam pytanie - widział ktoś zdjęcie tej serii z tyłu? Szukam zdjęcia gdzie by było widać jak są porty rozmieszczone z boku i ztyłu i nie mogę znaleźć... Ma ktoś takie?

Pozdrawiam

na stronbei philipsa masz zdjecie z tylu w karcie produktu modelu 8605. Pozdrawiam.
Lolek
 

MojNick

New member
No właśnie tam jest tylko rysunek jakie na dole i z boku.A ja bym chciał zobaczyć w którym miejscu one są a więc real photo by się przydało
 

michalmichalmic

New member
Zeby ten tv byl 3d to trzeba dokupic caly zestaw czyli transmiter + okulary bo bez tego to prawie to samo co 7605 lub malo sprzedajacy sie 8604 czy jakos tam no ten ich zeszloroczny pierwszy edge led. A ile kosztuje taki zestaw bo moze nawet kosztowac 1tys zł co juz nie czyni ceny tego tv atrakcyjna bo np do sama mozna dokupic okulary za 299zł a wtedy ceny tych tv zbliza sie.
 

MojNick

New member
Co do szyby: "w modelach xxPFL8605H zastosowano innowacyjne rozwiązanie, matryca z powłoką antyrefleksyjną, oraz na wierzch założona szyba zabezpieczająca matrycę przed uszkodzeniami"

Niby do 3d trzeba dokupić transmiter i cały zestaw, co tak jak mówisz, daje to około 1000zł. Jednak nie wszyscy potrzebują już teraz 3d. Ja na przykład myślę o tym za około rok, więc do tego czasu już taki zestaw będzie dużo tańszy.
Do tego wg mnie ten model ma dużą zaletę - wzornictwo - na zdjęciach wygląda pięknie! I rewelacyjne rozwiązanie w sprawie montażu na ścianie, a więc ten sam uchwyt do postawienia i do powieszenia.

A porównywać do samsunga nie ma co - tutaj mamy coś pięknego czym jest Ambilight Spectra 2. Jak dla mnie jest to rewelacyjne rozwiązanie i żałuję, że nie stać mnie na model z AS3.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
do Moj NIC

Co do szyby: "w modelach xxPFL8605H zastosowano innowacyjne rozwiązanie, matryca z powłoką antyrefleksyjną, oraz na wierzch założona szyba zabezpieczająca matrycę przed uszkodzeniami"

Niby do 3d trzeba dokupić transmiter i cały zestaw, co tak jak mówisz, daje to około 1000zł. Jednak nie wszyscy potrzebują już teraz 3d. Ja na przykład myślę o tym za około rok, więc do tego czasu już taki zestaw będzie dużo tańszy.
Do tego wg mnie ten model ma dużą zaletę - wzornictwo - na zdjęciach wygląda pięknie! I rewelacyjne rozwiązanie w sprawie montażu na ścianie, a więc ten sam uchwyt do postawienia i do powieszenia.

A porównywać do samsunga nie ma co - tutaj mamy coś pięknego czym jest Ambilight Spectra 2. Jak dla mnie jest to rewelacyjne rozwiązanie i żałuję, że nie stać mnie na model z AS3.

Witam a skad wiesz odnosnie tej powloki antyrefleksowej bo mi na infolinii powiedzieli ze zadnej powloki ten model nie ma dopiero ona jest w modelu 9705 . Aczkowliek tak jak pisalem wczesniej przy modelu 7605 ogldalem i wylaczalem tv zeby zobaczyc jak sie odbija i nie bylo tak zle , moze to szklo jest inne niz np w lg . Pozdrawiam
Lolek
 

MojNick

New member
Zacytowany tekst jest informacją jaką dostałem od obsługi technicznej philipsa. Pytałem się mailowo o parę rzeczy na temat tej marki i taką dostałem odpowiedź na temat matrycy.
Maksymalny pobór energii jest szacowany na 140W.
Reszta informacji jest już znana.
Pozdrawiam
 

reedzio

New member
Zeby ten tv byl 3d to trzeba dokupic caly zestaw czyli transmiter + okulary bo bez tego to prawie to samo co 7605 lub malo sprzedajacy sie 8604 czy jakos tam no ten ich zeszloroczny pierwszy edge led. A ile kosztuje taki zestaw bo moze nawet kosztowac 1tys zł co juz nie czyni ceny tego tv atrakcyjna bo np do sama mozna dokupic okulary za 299zł a wtedy ceny tych tv zbliza sie.

to jest bardzo rozsądnie i mądrze zrobione przez Philips'a. Możesz kupić telewizor do oglądania zwykłej telewizji i nie płacić za rzeczy których nie wykorzystasz. W samsungach cena jest wyższa z tego powodu że masz transmiter wbudowany a i tak niewykorzystywany. Jeżeli będziesz potrzebować takiego urządzenia możesz go dokupić płacąc 1000 zł i w tym będziesz miał jeszcze dwie pary okularów. Cena nie jest tak bardzo wysoka zważywszy że cena okularów samsunga wynosi 600 zł za parę czyli za dwie pary płacisz 1200 zł.
 
Do góry