Philips serii 6007/6907 - opinie, pytania, porady, pomoc, różnice

Tika

New member
Bez reklam
dokładnie mam TAKA (wersja bez wzmacniacza). Nadajnik Kosztowy w odległości około 40km. O dziwo akurat z tym nie mam kompletnie problemów w tym TV.
Wiadomo że nikt nie śledzi moich postów, ale moja opinia od początkowej pozytywnej opinii po zakupie, ewaluowała do dość mieszanych odczuć. Od IMO mojego błędu kupienia LCD zamiast plazmy (kąty kąty kąty - choć wygląda na to, że niektórzy są zadowoleni, możliwe że są różne matryce, ja mam "426"), poprzez babol FW Philipsa (szok jaki niedopracowany), przez HDNM, jego albo teatrum i artefakty (choć muszę przyjrzeć się po ostatnim update - cośtam niby poprawili), albo bez HDNM i lekka szarpaczka przy ruchu obrazu. Nie wspomne o moich wcześniejszych problemach z ambilight i powracającym samoistnie HDNM.
O Smart nie będę mądrzył się, mało korzystam (wiele "spraw" rozwiązuje mój Dreambox).
Więc po opisaniu mojej wzruszającej historii :? - chyba jeeednak nie należę do tych uprzywilejowanych ;)

Twoja antena wygląda na porządną, u mnie spółdzielnia nie zezwala na montaż anten zewnętrznych, więc pozostaje antena pokojowa (są rożne modele od tych kompletnie badziewiastych do całkiem dobrych jak na anteny pokojowe), ogólnie też to zastanawiam się nad kablówką, głownie ze względu na Eurosport i Discovery Channel
 

Jarek.N.

Member
Jak wyłączyć automatyczne WiFi przy starcie

Czy da się jakoś ustawić telewizory tej serii, żeby nie łączył się telewizor automatycznie z siecią WiFi po włączeniu?
 

emer

Member
Bez reklam
dziwne ...
Macie ustawione w TV stałe IP czy DHCP ? A może coś poknocone, jakies hybrydowe ?
Ja ustawiłem stałe IP w TV, DNS dałem jeden, jest to adres routera.
W routerze mam część adresów wydzielonych poza DHCP (192.168.1.2-11) gdzie umiesciłem wszystkie moje domowe odbiorniki ze stałym IP i tam przydzieliłem IP telewizora. Adresy DHCP mam poza w/w zakresem.
Może u Was jakaś kolizja jest, np przydzielony stały IP, a w routerze nie, lub ten adres jest w zakresie DHCP routerowym ... a gdy jest akurat zajęty, to nie łączy się ...
Posprawdzajcie te konfiguracje - też miałem problemy kiedys z łączeniem się TV z routerem, ale mam wrażenie że poprawili to na pewno ...
 

Jarek.N.

Member
No widzisz, a ja bym wiele dal żeby tv łączył mi sie automatycznie z wifi.niestety robi raz na 10 razy:)


Nie wiem dlaczego, ale ja miałem tylko pierwsze kilka dni ten sam problem, potem się jakoś ustabilizowało, może po aktualizacjach.

dziwne ...
Macie ustawione w TV stałe IP czy DHCP ?

Powinno zostać na DHCP & Auto adres IP. Normalnie nic nie trzeba grzebać w ustawieniach, jak w routerze Natiaspot przydzieliłem statyczny IP, nic się nie zmieniło, dalej tak samo od razu telewizor łączy się z siecią. Jak dla testów chciałem również w TV przydzielić statyczny adres IP, to w routerze zmieniło mi się automatycznie na DHCP i pokazują się inne adresy MAC. Tego z telewizora adresu MAC nie da się przypisać w routerze.

Mnie denerwuje, że telewizor jest stale podłączony do sieci WiFi, zanim korzystam z SMART TV, chociażby ze względu na wzmożone pole elektromagnetyczne w domu.
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
Rozumiem że to "Powinno zostać na DHCP & Auto adres IP" wyczytałes w jakimś manualu, instrukcji czy gdzieś w mądrej książce ... :D

i TAK i TAK powinno działać, ale gdy ktos ma problemy, to albo coś ma pokręcone w konfiguracjach TV albo routera, albo przypisanie stałego IP powinno pomóc.
A jak Tobie "pokazują się inne adresy MAC" to albo sam coś knocisz, albo Twój exclusiv "Natiaspot" jest jakis nietentego :)
 

Jarek.N.

Member
Rozumiem że to "Powinno zostać na DHCP & Auto adres IP" wyczytałes w jakimś manualu, instrukcji czy gdzieś w mądrej książce ... :D

i TAK i TAK powinno działać, ale gdy ktos ma problemy, to albo coś ma pokręcone w konfiguracjach TV albo routera, albo przypisanie stałego IP powinno pomóc.
A jak Tobie "pokazują się inne adresy MAC" to albo sam coś knocisz, albo Twój exclusiv "Natiaspot" jest jakis nietentego :)

Nie, po prostu wczoraj to testowałem i tak jak napisałem, w routerze automatycznie mi zmieniało się statyczne na DHCP. Przypisać stałe IP da się u mnie przy Netiaspot tylko w routerze albo tylko w Philipsie.

Odnośnie adresu MAC, to może coś nie rozumiem, w telewizorze wyświetla mi inny Adres MAC - Ethernet, niż ten w routerze, który jest przypisany dla Philipsa. Czy ten wyświetlany adres MAC w telewizorze, jest adresem routera? Głupie to jakieś...
 

bobiwr

New member
A co w tym głupiego, że telewizor pokazuje Tobie identyfikator maszyny z którą chce się połączyć?! Z tego co pamiętam, to pokazywane są ona MAC-adresy. W moim 6877 zrobiłem konfiguracje sieci raz po rozpakowaniu i zapomniałem o sprawie.

Odnośnie obaw, że telewizor "sieje" - włącz sobie skanowanie i zobaczysz ile obcych sieci "atakuje" ciebie z każdej strony, do tego dodaj kuchnie mikrofalowe, płyty indukcyjne, sygnały satelitarne, komórkowe, GPS, różnorakie przetwornice napięcia, radiowe sterowania, telefony bezprzewodowe, TV naziemną, radio naziemne, radiowe sterowania i czujki ruchu.... pewnie można tak jeszcze długo... Hmm - nic tylko budować Klatkę Faradaya. A poważniej - możesz podać net kabelkiem...
 

Zielony_M

Member
Odnośnie obaw, że telewizor "sieje" - włącz sobie skanowanie i zobaczysz ile obcych sieci "atakuje" ciebie z każdej strony, do tego dodaj kuchnie mikrofalowe, płyty indukcyjne, sygnały satelitarne, komórkowe, GPS, różnorakie przetwornice napięcia, radiowe sterowania, telefony bezprzewodowe, TV naziemną, radio naziemne, radiowe sterowania i czujki ruchu.... pewnie można tak jeszcze długo... Hmm - nic tylko budować Klatkę Faradaya. A poważniej - możesz podać net kabelkiem...

Nie zapominajmy o promieniowaniu kosmicznym...
Mówię poważnie :)
 

Jarek.N.

Member
Odnośnie obaw, że telewizor "sieje" - włącz sobie skanowanie i zobaczysz ile obcych sieci "atakuje" ciebie z każdej strony, do tego dodaj kuchnie mikrofalowe, płyty indukcyjne, sygnały satelitarne, komórkowe, GPS, różnorakie przetwornice napięcia, radiowe sterowania, telefony bezprzewodowe, TV naziemną, radio naziemne, radiowe sterowania i czujki ruchu.... pewnie można tak jeszcze długo... Hmm - nic tylko budować Klatkę Faradaya. A poważniej - możesz podać net kabelkiem...
Jedni mogą się śmiać, inni lekceważyć, ale ja należę do osób wrażliwych na silniejsze pole elektromagnetyczne (PEM). Mam swoje lata i do niedawna nie miałem nawet komórki, nie potrzebowałem po prostu. Od dwóch lat mam super Smartfona i dopiero po jakimś czasie zaobserwowałem u siebie, że po dłuższej rozmowie przez komórkę (na koszt kolegi), trzymając ją przy lewym uchu zaczyna mnie boleć z lewej strony mózg czy też głowa. Tak samo dostaję bólu lewej strony "mózgu", jak dłuższy czas rozmawiam przez telefon bezprzewodowy DECT. Zatem zasadne jest raczej w bezpośrednim otoczeniu ograniczyć zakres działania PEM na mój i rodziny organizm. Sąsiadów sieci nie wyłączę, ale te nie są już takie silne jak moja i każde dodatkowe włączone urządzenie WiFi wzmacnia emitowanie PEM.
 
Ostatnia edycja:

bobiwr

New member
...Philips jest daleko od routera i w domu nie sposób ciągnąć tyle kabli:lol:
Nie zgadzam się. U mnie w każdym pokoju tam gdzie wychodzą ze ściany przewody antenowe, da się tez znaleźć kabelki od sieci komputerowej i telefonicznej. Wiadomo, że przy tv stoi tuner satelitarny i do tego jak nie htpc, to spliter lub coś podobnego...
 

Jarek.N.

Member
Nie zgadzam się. U mnie w każdym pokoju tam gdzie wychodzą ze ściany przewody antenowe, da się tez znaleźć kabelki od sieci komputerowej i telefonicznej. Wiadomo, że przy tv stoi tuner satelitarny i do tego jak nie htpc, to spliter lub coś podobnego...

Ja jak planowałem budowę domu w 1991 roku i parę lat później, to wszystko zaplanowałem, żeby mieć najlepszy standard wyposażenia w media, po dwa gniazdka antenowe z sat, sterowane przez TechniSat GigaSwitch 11/8 Multiswitch, w każdym pokoju telefoniczne gniazdko, 8 telefonów z centralką Amex 802 (niemieckiego telekomu), ale kabelki do sieci komputerowej mi do głowy wówczas nie przyszły.
 

joanna73

New member
biała przerywana linia

Witam.
Czasami (sporadycznie) pojawia się biała przerywana linia na górze ekranu. Czy to jakaś wada telewizora?
 

joanna73

New member
Próbowałam wkleić zdjęcie ale się nie udaje. Tak więc ta linia pojawia się na górze ekranu po lewej stronie i sięga mniej więcej połowy ekranu, pojawia się przeważnie przy przełączeniu na inny kanał i po chwilce znika. Widoczna jest raczej na ciemnym tle.
 

maniek530

Banned
Co jest podpięte pod tv - naziemna czy sat,jaki soft jest w tv ?
Wrzuć gdzies foto na neta i podaj link do stronki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry