Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

zgred

Member
Przepraszam za post pod postem, ale nie mogę już edytować - mam jeszcze problem ze smart TV.

TV jest podłączony do domowej sieci, w ustawieniach sieci jest info, zasięg pełny, a gdy wchodzę w Smart TV pokazuje mi się komunikat "To jest prezentacja. Wszystkie funkcje będą dostępne po podłączeniu TV....".

Macie jakieś rady?
Mam router TP-Link.
 

zgred

Member
Mam ustawione na dom.
Już sprawdzałem w ustawieniach router'a, ale nie wiem, co by tu mogło być nie tak.

edit: faktycznie, trzeba było wyłączyć tv z prądu i zaczęło działać...
 
Ostatnia edycja:

pados135

New member
Wgrałem dzisiaj nowa wersję softu do 5008 - potwierdzam SMART chodzi tragicznie wolno choć YOU Tube bardziej mi się podoba niż poprzednia wersja. Samo uruchomienie Smarta trwa bardzo długo choć jak odpali to filmik z You Tuba szybciej się odpala
 

michal1635

New member
1.Trudna odpowiedż.Alternatywą dla mnie jest Panasonic 42 cale ET60 w podobnej cenie.
2.TV obsługuje TVN Player.Filmów z kinomaniaka nie można oglądać,nie ma takiej aplikacji.
No właśnie nie zależy mi na tego typu gadżetach duzo bardziej zależy mi na jakości obrazu i dzwięku. A ten Panasonic ET60 trochę za drogi bo 2500zł, na początku miałem wydać 2k na tv ale i tak go zwiększyłem do 2300.
 
Ostatnia edycja:

ToomiGos

New member
Na moje którego być nie zabrał będziesz zadowolony.Sam się zastanawiam czy jak drugi raz bym kupował czy nie zabrał bym panasa. Póki co mam phila i też jestem zadowolony a jak się doszukiwać dziury w całym nigdy się nie będzie zadowolonym bo w dzisiejszych czasach tak jest , ża za dużo tego i nie ma rzeczy idealnych.W każdym bądź razie nie wyobrażam sobie obecnie oglądać bez Ambi ;-)cudna rzecz , szkoda że ten model nie ma trójstronnego ;-)
Nie powiem, że w panasie obraz nie przyciąga bo wręcz bardzo, wiem bo oglądałem kilka razy u sąsiada.
 

pawel1304

New member
Wgrałem dzisiaj nowa wersję softu do 5008 - potwierdzam SMART chodzi tragicznie wolno choć YOU Tube bardziej mi się podoba niż poprzednia wersja. Samo uruchomienie Smarta trwa bardzo długo choć jak odpali to filmik z You Tuba szybciej się odpala

A jaki nr wersji ci się wyświetla?
Ja spróbuję wgrać 003.001.000.001 tą z modelu 5008K. Może coś lepiej będzie chodziło. Swoją drogą TV już dosyć długi czas na rynku, a nadal tyle baboli, a kolejne aktualizacje nic nie dają. Zaczyna mi to przypominać te najtańsze chińskie tablety czy smartfony z jeszcze dziwniejszymi ich systemami, też tak beznadziejnie to chodzi i wygląda.
 

pawel1304

New member
nie spodziewajcie sie cudow to tylko jednordzeniowy procek od serii 6xxx jest dual core i tam szału nie ma

Ale to jest jawna kpina z klientów, wychodzi aktualizacja i po zrobieniu Smart chodzi jeszcze wolniej, 3D w YouTube nie działa, nie działaja też pauza, stop i przewijanie z pilota podczas oglądania filmów z YT, IPLI, TVN Playera itp. To nie jest wina procesora jednordzeniowego.
Powiem szczerze, że po miesiącu używania tego TV jestem prawie zdecydowany wystawić go na Allegro i kupić normalny telewizor z normalnie działającym smartem, czyli praktycznie każdy poza Philipsem. Bo przekonałem się na własne oczy, mając wcześniej LG, mając obecnie drugi TV Samsunga, u znajomych i Sony i Panasonic i ok, każdy niestety ma jakieś wady, ale są to wady praktycznie nie przeszkadzające w użytkowaniu, za to Philips jest pełen baboli i niedoróbek. Dziś u brata oglądałem jego nowy nabytek LG LA620S, niby niska półka, dodatkowo zapłacił mniej o prawie 400 zł niż ja za 5008, ale porównując jego LG do mojego Philipsa to czuję się jak bym się naciął na przepłaconą tanią chińszczyznę.
 

zgred

Member
heh, a ja się dziś zastanawiałem, dlaczego oglądając coś na Ipli nie mogę zwiększyć/zmniejszyć głośności :D

Czyli jednak Philips niewiele zrobić od zeszłego roku - fakt, że menu działa trochę szybciej niż w 6007k, ale cała reszta nie wygląda za ciekawie.

Ja mam jeszcze 9 dni na zwrot Tv do sprzedawcy i zaczynam się mocno zastanawiać.
Panasonic mojej siostry odbiera albo tak samo, albo nawet lepiej niż Philips, a jest z 300 zł tańszy (pomijam gadżety w stylu 3D i Ambi - zbędny dodatek).

Ehh, przeliczyłem się z tym TV...
 

pawel1304

New member
heh, a ja się dziś zastanawiałem, dlaczego oglądając coś na Ipli nie mogę zwiększyć/zmniejszyć głośności :D

Czyli jednak Philips niewiele zrobić od zeszłego roku - fakt, że menu działa trochę szybciej niż w 6007k, ale cała reszta nie wygląda za ciekawie.

Ja mam jeszcze 9 dni na zwrot Tv do sprzedawcy i zaczynam się mocno zastanawiać.
Panasonic mojej siostry odbiera albo tak samo, albo nawet lepiej niż Philips, a jest z 300 zł tańszy (pomijam gadżety w stylu 3D i Ambi - zbędny dodatek).

Ehh, przeliczyłem się z tym TV...

I szczerze ci doradzę, że jak masz taką możliwość to się nie zastanawiaj i oddawaj, a za te pieniądze kupisz coś znacznie lepszego.
Oczywiście zaraz się posypią też posty z drugiej strony, między innymi sprzedawców - że Philips ma najlepszy obraz (może i tak, ale na płytach testowych, bo przy oglądaniu telewizji nie widać różnicy), jak i opinie, że ten smart wcale nie jest wolny i ch....wy, tylko trzeba włączać jedną aplikację itp itd., owszem, jak ktoś ma pierwszy raz do czynienia ze smartem w TV to może i jest zachwycony tą zapchajdziurą w Philipsie.
 

zgred

Member
I szczerze ci doradzę, że jak masz taką możliwość to się nie zastanawiaj i oddawaj, a za te pieniądze kupisz coś znacznie lepszego.
Oczywiście zaraz się posypią też posty z drugiej strony, między innymi sprzedawców - że Philips ma najlepszy obraz (może i tak, ale na płytach testowych, bo przy oglądaniu telewizji nie widać różnicy), jak i opinie, że ten smart wcale nie jest wolny i ch....wy, tylko trzeba włączać jedną aplikację itp itd., owszem, jak ktoś ma pierwszy raz do czynienia ze smartem w TV to może i jest zachwycony tą zapchajdziurą w Philipsie.

Najgorsze tylko, że nie bardzo wiem na co?
Nie chodzi o kwestię kasy. bo po tej "wymianie" i tak jestem 500 zł bogatszy, a wolałbym stary - droższy model, tylko o brak czegoś godnego uwagi na rynku.

Do wyboru mam albo Panasonic'a 32e6, albo Sony KDL-32W656 ewentualnie LG (nie pamiętam symbolu).
Samsung'a raczej nie biorę pod uwagę.
Chyba, że maci jeszcze jakieś propozycje?
Sharp się chyba ostatnio "odrodził" z nowym logiem, ale czy ma coś w swojej ofercie to nie wiem...
Co byś radził w moim wypadku?
 

pados135

New member
I szczerze ci doradzę, że jak masz taką możliwość to się nie zastanawiaj i oddawaj, a za te pieniądze kupisz coś znacznie lepszego.
Oczywiście zaraz się posypią też posty z drugiej strony, między innymi sprzedawców - że Philips ma najlepszy obraz (może i tak, ale na płytach testowych, bo przy oglądaniu telewizji nie widać różnicy), jak i opinie, że ten smart wcale nie jest wolny i ch....wy, tylko trzeba włączać jedną aplikację itp itd., owszem, jak ktoś ma pierwszy raz do czynienia ze smartem w TV to może i jest zachwycony tą zapchajdziurą w Philipsie.


Każdy jest panem swojej kasy i wybiera to co mu odpowiada. Zresztą nie tylko Philips istnieje . Panasonic jest też bardzo dobrym wyborem szkoda ,że seria ET nie daje możliwości nagrywania na HDD bo przy zakupie bardzo mocno brałem ją pod uwagę. Smart w philu jest niestety do du.... choć wybór aplikacji nie jest zły.
Co do dźwięku to zdecydowanie Philips wygrywa z Panasonikiem , a obraz może jest lepszy z małą przewagą też dla Philipsa. Co do wykonania i jakości obsługi to Panasonic jest lepszy.
 

RoQi

New member
Jeśli chodzi o mój problem z IPLA to reklamy lecą w kółko, zaczyna się niby film/serial jest takie mig i znowu reklamy od nowa, potrafi tak pół godziny i nic. Ten sam plik na kompie przez odtwarzacz www chodzi bez problemu. TVN player rowniez bez problemu.
 

zgred

Member
Ja siedzę przed tym Philips'em i płakać mi się chce.
Próbuje różnych ustawień i ręce mi opadają...
Oczywiście, o ile w programach HD da się jeszcze to znieść, o tyle kanały
SD to coś strasznego.
Odbiera on podobnie jak kilku letni Funai.
Występuje efekt czegoś w rodzaju "smużenia" (dla osób używających Photoshop'a powinno być to znane).
Twarze są jakby rozmazane i pozbawione szczegółów.
Ustawienie ostrości na max. nic nie pomaga.

Co do Smart TV to się nie wypowiadam, bo z tego na co dzień nie korzystam, ale przy pierwszej próbie z tym TV też doznałem rozczarowania, gdyż podczas oglądania materiału video nie dało się nawet zmienić głośności (coś takiego to już naprawdę woła o pomstę do nieba).

Nie wiem, jak sklepy liczą 14 dni na zwrot towaru (czy jest to 14 dni kalendarzowych, czy roboczych), ale raczej TV trafi z powrotem do "sklepu dla idiotów" - chyba, że stanie się jakiś cud (w sumie idą święta, więc wszystko jest możliwe :D).
 
Do góry