Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

phil7008

New member
Bez reklam
wylacz redukcje szumow i usuwanie usterek mpeg i nie bedzie rozmazanych twarzy, poszukaj w tym watku ludzie wrzucali swoje ustawienia obrazu moze cos ci spasuje
 

zgred

Member
Faktycznie, te ustawienia trochę pomogły.
Jest lepiej, choć trochę "szumi".

Mam natomiast jeszcze jedno pytanie - jak wygląda w tym modelu edycja kanałów?
W 6007k dodawało się kanały do ulubionych, przechodziło do zakładki "Ulubione" i tam po kliknięciu można było przenieść kanał na dowolone miejsce i przenosiły się tylko te w zakładce ulubione, w tym modelu gdy dodam kanał do ulubionych, przejdę do zakładki i tam wybiorę sortowanie kanałów, po kliknięciu w kanał przechodzi do listy wszystkich dostępnych programów i dopiero tam je umieszcza.

Czyli mówiąc wprost - samej kolejności ulubionych kanałów edytować nie mogę, tylko edytuje się lista wszystkich.

Druga sprawa - czy ten TV nie wyświetla logów kanałów na liście?

I trzecia sprawa - czy w tym modelu nie da rady użyć Philips Channel Editor?
Bo próbowalem, ale program nie wyświetlał mi listy.

Pozdr.
 

zgred

Member
No właśnie w 6007k wyświetlało loga, dlatego się zapytałem.

Ja to mam w ogóle pecha do tych tv.
Zauważyłem, że w moim tv występuje dość duży clouding idący od środka do prawej górnej krawędzi.
Myślałem że ten efekt minie, ale skoro do tej pory nie znikł to raczej nie ma na co liczyć.

Boje się trochę że w MM nie będą chcieli go przyjąć bo zamierzam go zwrócić, korzystając z opcji 14 dniowego okresu na zwrot towaru zakupionego przez internet.

Ktoś miał już styczność z tym problemem i jak sobie poradzić?

Wysłane z mojego GT-N7105
 

pawel1304

New member
No właśnie w 6007k wyświetlało loga, dlatego się zapytałem.

Ja to mam w ogóle pecha do tych tv.
Zauważyłem, że w moim tv występuje dość duży clouding idący od środka do prawej górnej krawędzi.
Myślałem że ten efekt minie, ale skoro do tej pory nie znikł to raczej nie ma na co liczyć.

Boje się trochę że w MM nie będą chcieli go przyjąć bo zamierzam go zwrócić, korzystając z opcji 14 dniowego okresu na zwrot towaru zakupionego przez internet.

Ktoś miał już styczność z tym problemem i jak sobie poradzić?

Wysłane z mojego GT-N7105
Za dużo sie nie zastanawiaj, tylko oddawaj lub wymień na cokolwiek. Ja już szukam naiwnego co weźmie ode mnie ten badziew. W poniedziałek odbieram LG LA 640S, zamowilem w neonecie w niezłej promocji, wcześniej uzytkowalem LM640S, który był całkiem niezly, a ten LA jest jeszcze lepszy, a w porównaniu do Philipsa jest MEGA. Po przetestowaniu tego LGka w sklepie wypada lepiej od Philipsa 7008 i w kwestii obrazu, który jest zajebiscie ostry i plynny, a już w ogóle pod względem smarta i multimediow. W porównaniu do 5008 to nawet nie ma co porownywac, przepaść na korzysc LG.
 

zgred

Member
LG fajnie się prezentuje.
Szkoda, że producenci (a może tylko Philips) jakoś "odchodzą" od produkcji "lepszych" 32".
Wiem, że za niewiele więcej można kupić rozmiar większy, ale nie zawsze jest takie zapotrzebowanie.

Na razie napisałem do MM, że chcę go zwrócić - nie wiem, czy mogę to zrobić bezpośrednio w markecie, czy muszę odsyłać drogą internetową jeśli kupiłem go przez net, więc na razie czekam.
 

ToomiGos

New member
Mnie z dnia na dzień ten telewizor przyprawia o ból głowy.Wczoraj oglądając Filmy HD :: Szybcy i wściekli 6 - Furious 6 *2013* (Extended Cut) [1080p.DTS-HD MA.5.1.AC3.BluRay.x264-LEON 345] [Lektor i Napisy PL] co pochwilę mi się zacinał, musiałem wyjść i włączać na nowo (wznawiać).Z każdą godziną ten problem się nasilał.W ostatnich 30 min chyba z 3-4 razy. Wie może ktoś w czym problem?? czy to może wina rozmiaru pliku??Bo później włączyłem plik chyba 6GB i przez pół godziny nic.Potem wyłączyłem więc nie wiem czy by coś się działo.

No i zauważyłem na niektórych kanałach oglądanych przez NC+ ,tak kilkanaście cm od góry taki pas jak by chmura się pojawia, dość długa.Najbardziej widoczne to było chyba na MiniMini. Co TO??:niewiem:
 
Ostatnia edycja:

zgred

Member
Tak sobie przypomniałem, że mi wczoraj TV zawiesił się podczas oglądania czegoś na Smart tv. Strona zaczęła się wczytywać i nic, pilot nie reagował, tak samo przyciski na tv. Odczekałem parę minut i nic. Musiałem odłączyć od prądu.

Wysłane z mojego GT-N7105
 

phil7008

New member
Bez reklam
Mnie z dnia na dzień ten telewizor przyprawia o ból głowy.Wczoraj oglądając Filmy HD :: Szybcy i wściekli 6 - Furious 6 *2013* (Extended Cut) [1080p.DTS-HD MA.5.1.AC3.BluRay.x264-LEON 345] [Lektor i Napisy PL] co pochwilę mi się zacinał, musiałem wyjść i włączać na nowo (wznawiać).Z każdą godziną ten problem się nasilał.W ostatnich 30 min chyba z 3-4 razy. Wie może ktoś w czym problem?? czy to może wina rozmiaru pliku??Bo później włączyłem plik chyba 6GB i przez pół godziny nic.Potem wyłączyłem więc nie wiem czy by coś się działo.

No i zauważyłem na niektórych kanałach oglądanych przez NC+ ,tak kilkanaście cm od góry taki pas jak by chmura się pojawia, dość długa.Najbardziej widoczne to było chyba na MiniMini. Co TO??:niewiem:

Welcome to Philips World i jego "pojedyncze"aplikacje ;)
 

pados135

New member
Za dużo sie nie zastanawiaj, tylko oddawaj lub wymień na cokolwiek. Ja już szukam naiwnego co weźmie ode mnie ten badziew. W poniedziałek odbieram LG LA 640S, zamowilem w neonecie w niezłej promocji, wcześniej uzytkowalem LM640S, który był całkiem niezly, a ten LA jest jeszcze lepszy, a w porównaniu do Philipsa jest MEGA. Po przetestowaniu tego LGka w sklepie wypada lepiej od Philipsa 7008 i w kwestii obrazu, który jest zajebiscie ostry i plynny, a już w ogóle pod względem smarta i multimediow. W porównaniu do 5008 to nawet nie ma co porownywac, przepaść na korzysc LG.

Życzę powodzenia w zakupie 640S.:eek:k:
 

Nyg

New member
Ja jedno wiem: więcej TV Philipsa nie kupię. Dlaczego? Pisałem wcześniej ale powtórzę:

1. jakość obrazu: główny zarzut-efekt brudnego ekranu przy jednolitym jasnym tle (ciemne smugi na ekranie), wg serwisu to normalne.
-ostrość: niezadowalająca
2. częste zawieszanie się TV szczególnie podczas używania smarta.

Ten Tv ładnie wygląda... w trybie stand by.

Ale żeby nie było:
- kolory-OK,
- bajery: ambi, 3D w porządku ale czy to jest najważniejsze w TV?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie obraz jest najważniejszy.
Inne rzeczy mogę dokupić.
Kupuję sobie za 200 zł DOngla z Androidem i mam 900.000 aplikacji w czasie rzeczywistym i nie muszę się podniecać Smartem.
Jeśli korzystasz z pojedynczych aplikacji wszystko działa bez zająknięcia.
 

pawel1304

New member
Dla mnie obraz jest najważniejszy.
Inne rzeczy mogę dokupić.
Kupuję sobie za 200 zł DOngla z Androidem i mam 900.000 aplikacji w czasie rzeczywistym i nie muszę się podniecać Smartem.

To tak jak kupić samochód z zaspawanym bagażnikiem i dokupić sobie przyczepkę, bo ważniejszy jest przecież kolor auta lub jego wygląd. A co jeśli na stałe mam oba USB zajęte?

Jeśli korzystasz z pojedynczych aplikacji wszystko działa bez zająknięcia.
O co chodzi z tymi pojedyńczymi aplikacjami? Da się tam włączyć kilka na raz? Czy chodzi o to, że za każdym razem gdy chcemy włączyć inną aplikację mamy restarować TV?
 

ToomiGos

New member
Co by dzisiaj zwolennicy i przeciwnicy

Najserdeczniejsze życzenia
Cudownych świąt Bożego Narodzenia,
Ciepła i wielkiej radości,
Miłych oraz hojnych gości,
Pod choinką dużo prezentów,
A w Waszych sercach wiele sentymentów.


I miłych seansów choćby Kevina ;-)
 
Do góry