Philips seria PFL 5008 - nowości 2013

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
hbbtv

W trybie telewizji hybrydowej/np. na TVP1 HD z DVB T/jest możliwość wyświetlenia wszystkich programów regionalnych TVP. Mimo że mam szybki internet chodzi to jednak mozolnie.Np. chciałem dziś włączyć TVP Białystok i obraz ściemniał na kilkanaście sekund i znowu pojawił się ...TVP1.
Innym razem włączyłem TVP Wrocław i czekałem ponad minutę zanim wskoczył ten regionalny program.Myślę że procesor telewizora "nie wyrabia się" z tą telewizją hybrydową.Dla mnie to jest jeszcze jeden dowód na to,że nasz kochany 5008H jest świetnym telewizorem ale bardzo kiepskim smart-telewizorem.
 

Bandziorno

New member
a czy ktoś z szanownych użytkowników korzystał z modelu Philips 47PFL4398H?
jaką ma matrycę błyszczącą czy matową, jak z dźwiękiem i wyświetlaniem 3d?
jeżeli ktoś testował, albo gdzieś widział testy tego modelu, to będę wdzięczny za relację. jestem już praktycznie zdecydowany, bo ma wszystko co potrzebuję (a nawet więcej, bo 3d nie musi mieć), tylko muszę się upewnić, że nagrywa programy na dysk zew.
z góry dziękuję za pomoc
 

jarek844

New member
Problem

Witam,
Jestem posiadaczem 42calowego tv philips 5008h/12, pojawił sie dziwny problem. Otóż wcześniej odpalany film 3d w formacie mkv, a dokładnie był to film Hansel.and.Gretel.Witch.Hunters.3D.2013.PL.CUSTOM.1080p.BluRay, który wcześniej odpalał sie bez zarzutu teraz jak chcę go włączyć pojawia sie komunikat "nieobsługiwany format pliku" i tak jest w przypadku większości filmów w formacje mkv, a wcześniej pliki w tym formacie odpalał bez zarzutu.
Co może być tego przyczyną??
Zaznaczam, ze nie dokonywałem aktualizacji itp. Problem pojawił się w momencie kiedy odpaliłem oszukać przeznaczenie 4 też w formacie mkv i ten film odpala normalnie
 

adamo_

New member
Bez reklam
Próbowałeś oszukać przeznaczenie...telewizora stad problem :)


sorry nie mogłem się powstrzymać :)
 

phil7008

New member
Bez reklam
czy odtwarzasz plik z tego samego zrodla co wczesniej? jezeli korzystasz z DLNA mozliwe ze cos sie poknocilo z transkodowaniem
 

jarek844

New member
Odczytuje z pendriva, próbowałem już z dwóch różnych i jest to samo, sprawdzałem też inny film nie 3d w formacie mkv, który wcześniej chodził i jest ten sam problem "nieobsługiwany plik". Jest to o tyle dziwne, że film oszukać przeznaczenie też jest w formacie mkv i działa, sprawdzałem też film w formacie avi i mp4 i działają
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jpeg

To samo miałem ze zdjęciami.Na pendriva nagrałem 120 zdjęć -wszystkie w formacie JPEG i wszystkie z takiego samego aparatu foto. Około 20% zdjęć nie zostało wyświetlonych.Pojawił się komunikat"nieobsługiwany format pliku".Ten sam pendrive włączony do innego telewizora/też Philips/odtworzył wszystkie zdjęcia.Nie wiem co o tym myśleć.
 

jarek844

New member
Właśnie to bardzo dziwne. Mało tego przerobiłem format tego filmu 3d Hansel.and.Gretel.mkv na mp4 przez program freemake video converter i dalej to samo. I tak sie stało z dnia na dzień, część filmów wczesniej czytał a teraz wyskakuje ten komunikat "nieobsługiwany plik". Jeżeli forum nic nie da, to pozostanie tylko dzwonić do serwisu philipsa. Spróbuje jeszcze wgrać nowe oprogramowanie bo z tego co widze jest nowsze od mojego na stronce, jak to nie rozwiąże problemu to juz nie wiem
 

pentoza

New member
Witam,
Zauważyłem ostatnio spory problem z dźwiękiem. I od razu zaznaczam - nie ma różnicy, czy audio ustawię w systemie stereo/incredible surround/incredible surround 3D. No, może delikatna - w systemie stereo ten problem jest najbardziej dostrzegalny.

Konkretnie chodzi o to, że dialogi, które powinny dochodzić z lewej strony ekranu lub - lepiej - spoza ekranu, są niesamowicie "płaskie". Brzmią typowo jak rozmowa przez telefon, i to telefon z kiepskiej jakości głośnikiem. A że telewizor służy mi również jako sprzęt go grania, nie muszę chyba ukrywać, jak często ten problem u mnie występuje (dialogi spoza ekranu). Co śmieszne, gdy obrócę postać, by stała przodem do osoby mówiącej albo też by postać była obrócona prawym uchem w stronę źródła głosu, wówczas ten problem zupełnie znika. I dźwięki są wtedy takie jak powinny być - normalne, o pełnej barwie i nie brzmią już tak sztucznie. A w związku z tym, że TV często służy za sprzęt do grania, nie muszę chyba zaznaczać, jak bardzo jest to denerwująca przypadłość (zwłaszcza w grach z widokiem postaci z pierwszej lub trzeciej osoby).

A dlaczego wskazuję akurat na dialogi? Ponieważ w rozmowach jest to zdecydowanie najłatwiejsze do wychwycenia i właśnie podczas dialogów najbardziej to irytuje, bo brzmienie telewizora przypomina wówczas głośnik poczciwej Nokii 3310...

Bawiłem się profilami, ręcznie próbowałem wzmacniać niskie tony, ale to praktycznie na niewiele się zdaje. Stądy pytanie: czy u Was również występuje taki problem czy to mój egzemplarz ma zrypany lewy głośnik?:niewiem:
 
Ostatnia edycja:
Do góry